Jump to content

Recommended Posts

Guest Anonymous

Od dzisiejszego popołudnia TV Biznes nadaje z nowym logotypem ekranowym.

nowelogotvbi.jpg

Należy dodać że to logo jest umieszczone w prawym dolnym rogu ekranu.

Pozdrawiam.

Jakby przenieśli na lewy bok(tak chyba ma Polsat News) to by było wszystko ok(jakoś dziwnie w tym rogu to wygląda). Zmiana jak zmiana. Ani na plus, ani na minus. Od jakiegoś czasu przestałem się interesować biznesem i rzadko zaglądam na ten kanał.

Te nowe logo TV Biznes jakoś nie pasuje do logotypu jakie mają kanały Polsatowskie. Wcześniejsze logo było lepsze.

Lepiej by było jak by te logo było przezroczyste.

Pozdrawiam.

Oto zrzut z nowym logiem. Przepraszam za jakość.

zdjcie0104.th.jpg

Rzeczywiście lepiej by chyba było, żeby było po lewej stronie. :)

TV Biznes jest już od dawien dawna w internecie ;). Mam nadzieję, że od poniedziałku trochę nad tym logiem popracują, bo jak tak zostanie, to będzie nie za dobrze. Albo niech będzie, tak jak napisałem - z lewej, albo po staremu - u góry. No i fajnie, jak by było przezroczyste.

Czyli mamy już kolejny krok upodobnienia wizerunkowego TV Biznes do Polsat News (mam tu na myśli pomarańczowy kolor loga). Co z tego wyniknie? Może Polsat Biznes...

Hmm to jest całkiem prawdopodobne ale kto wie... , na razie to mamy odświeżoną oprawę graficzna i logo a co dalej to zobaczymy :)

Guest Anonymous
Po nowym logotypie przyszedł czas na zmienioną grafikę ekranową TV Biznes. Utrzymano ją w odcieniach szarości. Liftingowi poddano „paski” z notowaniami giełdowymi oraz informacjami, boczną grafikę z kursami walut i wartościami indeksów giełdowych, a także część belek z podpisami.

Przypomnijmy, że ostatnie poważne zmiany grafiki ekranowej wprowadzono w maju 2007 roku. Natomiast logo nawiązujące do logotypu Polsatu, które obowiązywało do minionego weekendu, wprowadzono jesienią 2007 roku.

info: tvpolsat.info

zmianywtvbiznes.jpg

Jak dla mnie tragedia. :?

Guest Anonymous

nowe logo ładniejsze od poprzedniego

Arabskie kanały również swoje grafiki po prawej.

Tam się czyta od prawej do lewej i to czy belka znajduje się po prawej stronie czy po lewej nie ma żadnego znaczenia.

Dla mnie zmiany pozytywne, kojarzą mi się mimo wszystko z Polsatem News.

Jak dla mnie zmiana na plus. :brawo: Bardzo podobne kolory ma Polsat News.

Pozdrawiam.

Ale my chyba arabami nie jesteśmy i z innej strony powinno być logo i te napisy

Prawie każdy kanał informacyjny ma logo w dolnym lewym rogu, musi być jakaś odmiana :D

Na początku też byłem sceptycznie nastawiony do tych zmian, jednak gdy do logo dołączono pasek informacyjny + notowania giełdowe to nie wygląda to tak tragicznie. Nawet ta prawa strona jakoś mi nie przeszkadza :smile:

Usunęli ten śmieszny prostokącik spod logo kanału. Możliwe że upodobnienie grafiki do Polsat News może oznaczać że wzorem TVN24 i TVN CNBC, TV Biznes będzie pojawiał się na żywo z informacjami biznesowymi na antenie PN. Jeśli tak to TV Biznes musi przejść na 16/9 i jest to bardzo możliwe bo nowe belki z nazwiskami zachodzą na notowania walut, są dłuższe.

Jeśli by nastąpiła taka symbioza Polsat News<->TV Biznes to może Polsat zrobi sportowy kanał informacyjny wzorem Orange Sport Info? Wtedy informacje sportowe mogłyby być wejściami live kanału Polsat Sport News :)

EDIT:Polsat News zagościł na antenie TV Biznes

tvbiznespn01.th.jpg tvbiznespn02.th.jpg tvbiznespn03.th.jpg

Pomarzmy... belki pięknie pasują do grafiki Polsat News :lol:

beznazwyte.th.png

Teoretycznie to możliwe. Nawet wskazane :D . Tylko jest mały problem. Kamery TV Biznes albo nie obsługują 16:9, albo ten format nie jest wykorzystywany. W "Giełdzie komentarzy" nadawanej także na Polsat News studio jest kadrowane w 4:3 tak, by po "wycięciu" obrazu 16:9 wszystko wyglądało dobrze.

Jakiś czas temu mówiło się o budowie siedziby TV Biznes w Warszawie. Prace miały być zakończone w ubiegłym roku, mamy marzec 2010 i cisza :D . Wtedy byłaby wymarzona okazja na przejście na 16:9. Obecne studio informacyjne nadal jest w Poznaniu?

Logo TV Biznes jest trochę nieprzemyślane i wygląda jakby na szybko było zrobione w Paincie. Kolor pomarańczowy może sugerować, że Polsat coś kombinuje. Belki wyglądają nie najgorzej. Nie krytykuję zmian bo poszły w dobrą stronę ale warto by poddać je liftingowi.