Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mc55

Zgadzam się z Twoją opinią, dodam jeszcze ze znajdą się tacy co będą jakąś drobną niedoróbkę, która nie ma wpływu na działanie sprzętu tak wyolbrzymiać, że urośnie to do problemu prawie nie do przeskoczenia. Zazwyczaj te opnie piszą ci co nie mają lub też nie testowali krytykowanego odbiornika. Każdy kto kupuje decyduje sam co chce mieć, i tak jak stwierdził to tomek6680t kupuje to na własną odpowiedzialność. Przed zakupem można sporo dowiedzieć się w internecie o danym produkcie - chociażby na tym forum aby nie zrobić sobie wtopy. Ja na przykład czekam na wersję Ariva 4k combo+, a po komentarzach dotyczących Ariva 4k jak najbardziej skłaniam się do tego zakupu.

Mam jeszcze tylko jedno pytanie do tych co maja już tą Arive 4k. Czy możecie wyrazić swoją opinie na temat jakości obrazu np w porównaniu z Ariva 200 HD, lub innych modeli z tej serii ? Z góry dziękuję za odpowiedż. Pozdrawiam. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam Ariva 4K Combo - mam taki problem po zamontowaniu hdd w kieszeni - dekoder go nie widzi. Aktualizacja do najnowszej wersji z strony Fergusona zrobiona zgodnie z ich instrukcja. Dodam ze dysk hdd sprawny podpiety do PC działa. Może macie jakieś konstruktywne sugestie co jest tego przyczyna. 

 

Z góry dzięki za pomoc


Witam

 

Posiadam Ariva 4K Combo - mam taki problem po zamontowaniu hdd w kieszeni - dekoder go nie widzi. Aktualizacja do najnowszej wersji z strony Fergusona zrobiona zgodnie z ich instrukcja. Dodam ze dysk hdd sprawny podpiety do PC działa. Może macie jakieś konstruktywne sugestie co jest tego przyczyna. 

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Dodam tylko ze hdd nie jest super nowe ma z 5 lat i pojemność 160GB może tu jest problem

Edytowane przez nolfum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już w Formacie NTFS i FAT32 nie działa - co ciekawe podpięty zewnętrznie przez kieszeń z USB też nie jest wykrywany. Na PC natomiast działa robiłem pełny format brak błędów na dysku

A dodam że z PENAMI problemu nie ma dekoder widzi czyta zapisuje itd.

Edytowane przez nolfum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jakość obrazu to ja mam mieszane uczucia. Zaraz po podłączeniu miałem wrażenie, że jest lekko rozmydlony w stosunku Arivy 220HD Combo. Zmiana wyjścia obrazu z 4Kp50 na 1080p50 odrobinę zmniejszyła ten efekt. Wynika to chyba z faktu, że Ariva 4K sama wykonuje deinterlace obrazu i w trybie 4Kp50 upscale i robi to z gorszym efektem niż telewizor. Nie znalazłem niestety żadnego menu, gdzie można by zmienić ustawienia wyjścia w Arivie 4K. Porównywałem na multiview telewizora to samo nagranie odtwarzane przez telewizor i Arivę 4K, co potwierdziło moje pierwsze wrażenie. Postaram się wrzucić jakąś fotkę poglądową.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nolfum - mam ten sam problem, opisywany już parę postów wcześniej.

 

Też dyski różnej pojemności, formatowane na NTFS i FAT32. Dyski używane ale sprawdzone i sformatowane przez komputer.

 

W zewnętrznej kieszeni działają bezproblemowo i można na nich nagrywać a wpięte do tej wnęki zachowują się różnie-różniście.

Napisałem do pomocy technicznej Fergusona i czekam na odpowiedź z ich strony.

 

P.S.

Kupiłem nawet nowy dysk i też to samo. W kieszeni hula aż miło a we wnęce nie chce.

 

Może to kwestia tylko i wyłącznie oprogramowania?

Edytowane przez Leszek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wiedza ze strony Fergusona !

http://wiki.ferguson.pl/Dlaczego_Ariva_4K_nie_widzi_dysku%3F

Chyba Jednak ktoś od nich czyta forum i reagują na problemy...

Dodali info o rozmiarze alokacji...

 

 

Dlaczego Ariva 4K nie widzi dysku?

 
 

Dysk przeznaczony do współpracy z Ariva 4K powinien być sformatowany poprzez komputer na system plików NTFS i nie powinien być podzielony na partycje.

Poniżej prawidłowe parametry przy formatowaniu poprzez PC oparty na systemie Win 10

Rozmiar jednostki alokacji: 4096 Bajtów

NTFS.png

 

Edytowane przez franco78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nolfum

Może sprawdzisz i to .

W menu tego tunera jest opcja wyboru miejsca zapisu danych dla PVR . Czy tam jest możliwość wybrania dysku HDD i czy jest on tam "widoczny" ?

Możesz też poszukać ,na znanych portalach aukcyjnych, kabelka "przejściówki " ,za pomocą której połączysz "pośrednio" tuner z dyskiem HDD . Być może przy bezpośrednim podłączeniu dysku z w kieszeni tunera ,nie wszystkie styki mają dobry kontakt .


Jak rozwiązać problem z działaniem HBO GO ?  
Hbo_go_wifi_only.jpg


Pomimo prawidłowej instalacji i możliwości uruchomienia HBO GO na Arivie 4K część użytkowników zgłasza problemy z odtwarzaniem treści. Przyczyna jest dość prozaiczna i wynika z niedostosowania aplikacji do różnych typów połączenia z siecią Internet. HBO GO jest aplikacją napisaną pod telefony i wymaga do prawidłowego działania aktywnego połączenia bezprzewodowego WiFi.
Pamiętaj:

Jeśli korzystasz z połączenia przewodowego Ethernet/LAN aplikacja nie będzie straemować danych z sieci Internet.


http://wiki.ferguson.pl/Jak_rozwi%C4%85za%C4%87_problem_z_dzia%C5%82aniem_HBO_GO%3F

Edytowane przez tomek6680t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem arivę 4k combo i niestety mam problem z działaniem karty smart HD+, a właśnie do tego celu kupiłem ten tuner.

Najnowsze oprogramowanie, jak i mcas w wersji 29180.

 

Karta smart HD+ działa bez wpisywania readera w pliku oscam.server. Niestety jej działanie pozostawia wiele do życzenia. Co mniejszą lub większą chwilę występują około sekundowe zacięcia obrazu i dźwięku na kanałach dekodowanych z karty. Kanały FTA działają dobrze. Ponadto po kilku godzinach w standby dekodowanie karty przestaje działać, pomaga wtedy restart oscama przez webif. Niestety takie oglądanie na dłuższą chwilę jest nieakceptowalne.

 

Co ciekawe dla testy sprawdziłem jak tuner radzi sobie jako klient [beep] i okazało się, że dobrze i nie ma żadnych zacinek jak przy oglądaniu z karty.

 

Czy ktoś ma kartę smart HD+ lub inną nc+ conax z caid 0B01? Jak działają wam te karty?

 

Bo nie wiem czy mój egzemplarz ma feler czy może wszystkie tak mają.

Jeżeli mój jest pechowy to zareklamuję, a jeżeli ten typ tak ma, to mam ostatni dzień, żeby oddać towar w ramach 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzesiek811

Może tym razem zrobisz to co powinieneś ,jak nie to oddaj tuner (jest dla Ciebie za "skomplikowany" )

Przywróć ustawienia fabryczne ,wgraj ten soft ze strony Fergusona

http://www.ferguson-digital.eu/?wpfb_dl=1045

Zapoznaj się z tym opisem ,przeczytaj go ,obejrzyj "obrazki"

http://wiki.ferguson.pl/Jak_wgra%C4%87_oprogramowanie_do_serii_Ariva_4K%3F

Wgraj mcas ze strony Fergusona

http://www.ferguson-digital.eu/?wpfb_dl=1046

Jeszcze raz zapoznaj się z opisem wgrania mcas ,podanym "wyżej" jak i z "obrazkami"

Wgraj listę  kanałów

Opis słowny i obrazkowy jest tu

http://wiki.ferguson.pl/Jak_wgra%C4%87_list%C4%99_program%C3%B3w_z_Enigma_2%3F

Listę pobierz tu

http://enigma2.hswg.pl/e2-settings-listy-kanalow-by-hswg/

I na koniec jak te poprzednie działania nie przerosną Ciebie ,to wpisz w Google => konfiguracja oscam smart hd

Dowiesz się ,po lekturze,co to dvbapi.oscam ,konfiguracja readera czytnika pod daną kartę.

Określenie "zacinki obrazu" jest tak precyzyjne jak tłumaczenie się Polskich polityków . Nie określa w żaden sposób co może być przyczyną tych "zacinek" . Czy jest to oscam,czy słaba jakość sygnału z anteny .

Co do działania oscama to dużo można wyczytać z "LIVE LOG" (jak je znaleźć ,jest opisane miliony razy w Google) .

Słaba jakość sygnału ,też objawia się specyficznie na określonych kanałach w danych warunkach atmosferycznych ,przy określonej wielkości antenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i mnie przerasta, a może coś jest nie tak. Jakoś z duo2 nie ma żadnego kłopotu.

Wszystko robione kroku po kroku, tak jak pisałeś. Najnowszy soft i oscam że strony.

Antena na ustawiona idealnie, 95% siły sygnału. Na duo wszystko działa bez zacięć.

Przez zacinki miałem na myśli zatrzymanie obrazu na około 1s i zniekształcenie dźwięku. Występuje to tylko na karcie.

 

Normalnie w oscam reader czytnika jest w oscam.server, tutaj jest w innym pliku, do którego nie widzę dostępu przez webif. Czy można dodać wpis do oscam.server?

 

W oscam.dvbapi wystarczy dla smaet HD+ taki wpis?:

P: OBO1 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba naćpany byłem bo z telefonu pisałem i o dałem zamiast 0.

A co z readerem karty? Trzema coś modyfikować?

Skoro też masz kartę nc+ to mam pytanie czy działa ci karta bez problemów?

Mógłbyś mi wysłać na PW swoją konfigurację.

Edytowane przez grzesiek811
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale to było tylko tu na forum wpisane.

W oscam.dvbapi miałem tak:

P: 0B01:000000

a na dvhk polecono mi zrobić tak:

P: 0B01:000000
I: 0

Z tego co kiedyś czytałem, to parametr I: 0 zignoruje inne pakiety niż zadane we wcześniejszych linijkach.

Nie za bardzo tylko wiem jaka jest różnica pomiędzy tym co wyżej podałem a tym:

P:0B01 1

Wiem, że 0B01 to caid, ale nie znam oznaczenia pozostałych zer. 1 we wpisie wyżej jest chyba potrzebne do aktywacji karty, ale mogę się mylić.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem arivę 4k combo i niestety mam problem z działaniem karty smart HD+, a właśnie do tego celu kupiłem ten tuner.

To jest pojedynczy przypadek czy karty smart HD+ nie działają w tym dekoderze lub potrzeba gimnastyki aby poszło? Byłem już zdecydowany na zakup ale wpis kolegi trochę zbił mnie z tropu. Przedtem miałem combo250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wygląda, że to pojedynczy przypadek. Jeden na dvhk miał też taki problem, ale po wymianie kabla satelitarnego podobno ustąpił. Ja ciągle nie rozwiązałem, a sprawdzałem na dwóch różnych instalacjach antenowych i czterech kablach HDMI. Ile się nagrzebałem w ustawieniach to nie wspomnę. Prawdopodobnie pójdzie na reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo raport mam od innej osoby, która używa. Nie mam ww. dekodera, ale przypomina mi to sytuację z innego dekodera. Widocznie coś jest skopane w sterowniku (objaw wskazuje tak samo, jak w tamtym dekoderze). Ja bym sprawdził, jak zachowa się na innym taktowaniu karty/na innej karcie, nie Conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...