Jump to content
tomek6680t

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo

Recommended Posts

ne widze takiego folderu assets

ok może zatem ktos mi podrzucić binarke z k1 np, abym mógł podmienic?

Edited by konieczko

Sprawdź tą binarkę (wyciągniętą z K1): http://www5.zippyshare.com/v/8Hertt8q/file.html lub tą (ostatni build pod ARM): http://www63.zippyshare.com/v/OvMOwh9a/file.html

Gdzie jest oscam w Fergusonie to już musisz znaleźć, bo nie wiem w którym katalogu leży.

Zanim podmienisz - skopiuj starą binarkę, żebyś w razie czego miał co przywracać.

Gdy znajdziesz to jeśli puści Cię na podmianę, to pamiętaj, żeby na koniec sprawdzić prawa do pliku - mają być (muszą być, bo nie ruszy) 755.

Jeśli ta binarka nie ruszy, to rozejrzę się za inną w wolnej chwili.

EDIT: Jeszcze dodam, że nie wiem, czy jeśli oscam jest włączony, to pozwoli podmienić Ci binarkę. Być może najpierw trzeba go zatrzymać przez webinterface. Jeśli będzie blokować - spróboj zatrzymać oscam przez jego webif.

ok, połączyłem się już po ftp i widzę ukryte foldery. Przeszukuje teraz gdzie to może być. Bo jest jeden plik, ale nazywa się liboscam.so ale to chyba nie to...

No jeśli do oscama sie dogrzebie to chyba zakupię to coś do testu.( mam nadzieję że moje źrodło da atv pod te box do testa;] ) Na Weetek Play widze ze i jest Atv 5.3:) i wspierają:)

Edited by kaspian0007

Główny programista z OpenATV  @Captain,przyglądał się Arivą 4k ,ale Niemcy raczej czekają na Arive 4k combo+ z wejściem na moduł CAM CI+

No to chyba przyjdzie nam poczekać. :( Ale jesli proc będzie taki samo i reszta tylko dojdzie czytnik to i na te 2 modele puszczą.Mam nadzieję.Jako że Solo 4k musial mi odleciec przyglądam się i temu tworowi.Napewno skreśla go  Android.Nie mam przekonania.Procek ARM wiec kto wie:]

Edited by kaspian0007

Jak wspomniałem wcześniej E2 już jest na tą architekturę i ten sam procesor, konkretnie właśnie OpenATV na K1, tylko nie wspierane przez sam team, a robota Rosjan. Działa jak działa (crashe tu i ówdzie), ale ogólnie startuje i pozwala na oglądanie (tylko UHD mi nie ruszyły). Czy zadziała na Fergusonie? To trzeba dopiero sprawdzić. Cały czas nie wiem na ile Ferguson różni się sprzętowo od K1 (szczególnie głowice, w K1 siedzi uniwersalny demodulator Availink AVL6862), wrócę to tematu mam nadzieję w przyszłym tygodniu...

Ale spróbuję załadować VITMOD (gdy tuner wróci na testy) tylko jeśli uda mi się wcześniej zrobić pełny backup tego co jest oraz potwierdzę, że z Fergusonem działa USB Burning Tool dla Amlogic (tj. że któryś port USB jest OTG, w instrukcji nic o tym nie ma). Bez tego ja się za to nie zabieram, bo jestem biedny i nie mam 500 zł do wyrzucenia :P

2 binarki skopiowane, nadane atrybuty 755 ale zadna nie startuje. Pewnie pliki configuracyjne musza byc w innej lokalizacji?

MR. Orbita - gdzie powinny znajdować się configi do tych binarek?

Edited by konieczko

Każdy z oscam bez względu jaką ma kompilacje musi posiadać jedną z tych scieżek oczywicie najpiej odszukać jedną z tych lokalizacji kto ma już roo-ta i sprawdzic czy się zgłosi oscam.

/etc/tuxbox/config/",
"/etc/tuxbox/config/oscam/",
"/var/tuxbox/config/",
"/usr/keys/",
"/var/keys/",
"/var/etc/oscam/",
"/var/etc/",
"/var/oscam/",
"/config/oscam/",

Edited by franko

Pytanie, czy na tym tunerze będą prawidłowo działać pluginy w strukturze armv7a ? Czy koniecznie muszą być w aarch64 ?

@konieczko

Jak nazywa się oryginalna binarka oscama w Arivie 4k ,oscam czy ma swoją własną nazwę ? Jak podmienisz binarke ,to tej nowej nadaj nazwę taką jak ma oryginalna . W E2 jest skrypt startowy oscama ,w nim jest wpis do ścieżki z konfirgami oscama ,te wpisy można edytować "trochę",też po edycji należy nadać atrybut 755 .

normalnie nazywa sie jak każda "oscam". Próbowałem tworzyć katalogi jak napisał kolega wyżej i wrzucać tam plik conf ale nic z tego

Co do lokalizacji plików konfiguracyjnych ,to widać je w Twoich logach

2016/07/08 12:28:25 0 s INFO: Cannot open file "/data/data/com.streamboard.android.oscam/oscam.tiers" (errno=2 No such file or directory)
2016/07/08 12:28:25 0 s INFO: Cannot open file "/data/data/com.streamboard.android.oscam/oscam.provid" (errno=2 No such file or directory)
2016/07/08 12:28:25 0 s INFO: Cannot open file "/data/data/com.streamboard.android.oscam/oscam.guess" (errno=2 No such file or directory)
2016/07/08 12:28:25 0 s INFO: Cannot open file "/data/data/com.streamboard.android.oscam/oscam.ird" (errno=2 No such file or directory)
2016/07/08 12:28:25 0 s Cannot open /tmp/.oscam/oscam.version (errno=2 No such file or directory)
2016/07/08 12:28:25 0 s INFO: Cannot open file "/data/data/com.streamboard.android.oscam/oscam.whitelist" (errno=2 No such file or directory)
2016/07/08 12:28:25 0 s INFO: Cannot open file "/data/data/com.streamboard.android.oscam/oscam.ratelimit" (errno=2 No such file or directory)

Czyli ""/data/data/com.streamboard.android.oscam/"

Ale tłumacze, że jak podmienię binarkę (jest tu gdzie pokazałeś razem z configami) to w procesach widzę uruchomionego oscama, ale zero odezwu przez WEBif

Tak tylko widzisz system Arivy widzi kartę SD, jako nie sdcard tylko sdcard1. Czopa

Ja póki co odpuszczam, skończyły mi się pomysły :) Jak coś się wydarzy, to dajcie znać. Może komuś się uda odpalić normalnego oscama

Podsumowując :

mam roota na boxie. można łączyć się po ftp, ale trzeba zainstalować klienta, tak samo jeśli chodzi o putty. Musi być server ssh zainstalowany

mogę grzebać w plikach systemowych, nadpisywać pliki, tworzyć foldery i nadawać im atrybuty. Tyle się udało.

Edited by konieczko

A jak jest wykrywane w systemie USB 3.0  (to "pionowe" ) ? Ta aplikacja OStool uruchamia się w Arivie ,tak jak to jest na zdjęciach na tym Rosyjskim forum ?

Może zrobił byś "krótki " opis z linkami do tych klientów FTP i putty \telnet ?

Ta aplikacja uruchamia się, ale jak startuje to po chwili się wysypuje. Nie działa tez w niej klient dvbapi.

Ja nie wiem, w skanowanie się nie zagłębiałem póki co. Przeskanowałem HB i to póki co, na tyle. Sprawdzę w wolnej chwili i napiszę info.

Jest opcja Blind Scan. Ale na jakiej zasadzie działa, tego nie wiem.

Edited by konieczko

@konieczko - tylko doprecyzuję - bo dostęp webif zależy właśnie od configa - bez configa webif faktycznie może się nie załadować, a ze złym configiem może być np. pod innym portem - configi wziąłeś sprawdzone i utworzyłeś te katalogi samemu? Na wszelki wypadek mogłeś dać 755. Jeśli żadne tricki nie pomagają, to jeśli jeszcze masz czas - zerknij tą binarkę: http://www72.zippyshare.com/v/uATZlyEj/file.html

Mr,. Orbita.

config do oscama podstawowy wziąłem swój z portem, który znam :) W każde miejsce go wrzuciłem, gdzie pisali koledzy i żadna binarka się w webifie nie pojawiła. Dla configów też nadałem od.uprawnienia. Wezmę jeszcze tę, którą wstawiłeś i sprawdzę..

edit

podmieniłem i to samo. Czyli nic. Jedyna możliwość to jak zainstaluje MegaOscTool. Tyle, że configi odnoszą się do sdcard, a pendrive jest widoczny jako sdcard1. Nie wiem, czy można jakoś w androidzie zmienić nazwę urządzenia? Jak zainstaluje ten ruski dodatek to startuje oscam, dopisuje serwer [beep], widzę swojego klienta na serwerze, ale dvbapi nie widzę w arivie i jak włączę jakiś kanał to oscam się wyłącza,

Edited by konieczko