Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też dopadłem sztukę :D Aplikacja DTV jest ogromnie udoskonalona w porównaniu z tym, co jest na K1, począwszy od tego, że jest fast scan pod polskie platformy. Całość działa moim zdaniem szybciej i pewniej na Fergusonie.

 

Żeby w ogóle czytnik kart zaczął reagować najpierw trzeba włączyć aplikację CAM - jest w aplikacjach (przynajmniej tak jest u mnie, sama z siebie nie ruszyła, bez niej czytnik jest zupełnie martwy, nawet nie podaje zasilania). Ale... i tak u mnie też ani splitter ani sama karta nc+ też nie ruszają, czyli potwierdzam słowa @userHD (ale czytnik nie jest tylko Conax, nawet w nazwie aplikacji na górnej belce jest mcas - zatem powinno startować). Pojawia się komunikat, że karta jest źle wsadzona, choć jest dobrze.

 

Dodatkowo aplikacja CAM nie zapisuje ustawień częstotliwości taktowania czytnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cytat z innego forum

Do odpalenia legalnej karty jest dodatek CAM. W nim ustawia się tylko taktowanie karty i jakie EMM ma logować na kartę.

 

Być może ta Ariva nie ma uniwersalnego czytnika kart, tylko czytnik Conax . Chociaż większość tunerów od Fergusona ma uniwersalne czytniki.

Wychodzi na to, że czytnik jest tylko Conax .

 

------------------

 

@Mr. Orbita

A jest jakaś możliwość "wejścia" do Arivy 4K po FTP / telnet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie nie - FTP (port 21) odrzuca, SFTP (port 22) nie nasłuch-uje, po Putty SSH (port 22) i Telnet (port 23) - błędy połączeń. Zerkam jeszcze po ustawieniach i aplikacjach, czy może czegoś nie można odpalić, ale nie widzę nic pasującego. Może by dało się coś doinstalować...


Ciekawostka - po wejściu na IP odbiornika i port 8888 - śmiga oscam ;) Zatem karta musi chodzić - albo coś z configiem, albo z binarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samba też niedostępna, z FTP mam pomysł - na sklepie Play jest kilka aplikacji-serwerów, może któryś by wstał? Nigdy się tym nie bawiłem. Przydałoby się wejście, bo binarka oscam jest raczej do wymiany. (edycja: brak roota).
Jeśli urządzenie jest zgodne z K1 (zwłaszcza - głowica), to może i samo E2 wstanie? Ale na razie port na S905 ma swoje bolączki...
 
@Leszek99 - jak wspomniano wyżej - karta nc+ nie zaskoczyła, a żadnego Conaxa nie mam w tej chwili aktywnego - nie sprawdzę, może @userHD zajrzy i da znać.
 
Temat rozwojowy :)
 
EDIT: Wyczyszczone edycje - wbiłem się po FTP po instalacji aplikacji-serwera ze sklepu Play, ale niewiele to daje - jednak nie root (SuperSU też tak powiada), bo ewidentnie nie widać wszystkich elementów.
 

Nazwa pliku aplikacji od czytnika to CAM_conax_v2.0.4.6 - to chyba tłumaczy czemu czytnik nie robi z kartą nc+. W Webinterface tylko Conax daje CARDOK. W konfiguracji nie widzę nic, co by miało wymuszać Conax i ignorować resztę. Dziwne... Winna chyba sama binarka?

 

Jeszcze żeby doprecyzować - aplikacja CAM w menu jest nakładką na ten oscam widoczny pod 8888, ale ma on dość ograniczoną binarkę (w instalatorze CAM_conax_v2.0.4.6 jest w zawartości oscam w /assets/cfg - razem z binarką). Resetując oscam przez webif zresetuje się też aplikacja CAM.

 

EDIT2: Ukrytego menu jak w K1 w Instalacji (111111) nie widzę.

 

EDIT3: Istnieje metoda na root urządzeń na S905, ciekawe, czy zadziałałaby na Arivę...

 

EDIT4: W konfiguracji oscam chyba warto wyłączyć log (lub przynajmniej zmniejszyć), bo domyślnie ustawiono jego rozmiar na 100 MB - szkoda pamięci.

 

EDIT5: Wygląda na to, że listę z E2 już można załadować - w Ustawieniach w zarządzanie bazą jest opcja Load E2 DB. Przetestuję w wolnej chwili ;)

 

@userHD - umknęło mi - pisałeś, że masz problem z synchro AV - sprawdź, czy nie masz w ustawieniach wideo na wyjściu 60 Hz. Jeśli tak - zmień na 50 Hz. Nie obserwuję tego u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że przy 60 Hz problemy z płynnością będą powracać - to nie jest prawidłowe ustawienie. Albo będzie gubić klatki, albo ciąć dźwięk - mam to przećwiczone na K1 (momentami było to mniej widoczne, momentami uniemożliwiało oglądanie, gubiło synchronizację AV albo ścinało dźwięk). Kanały w Polsce i Europie są nadawane w 25/50 Hz, sztucznie podbijając Hz w każdej sekundzie brakuje 10 klatek obrazu. Nie zawsze im więcej tym lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita

Co do "roota i SuperSU" ,to w necie można wyczytać ,że można "zrootować" Fbox-y ,w tym Fbox 4k . A to "pudełko" z androidem od Fergusona ,ma dość zbliżone parametry jak Ariva 4k ,pewnie ten sam producent (oczywiście to nie Ferguson) i programiści z Chin

 

minix_u1_ez_root.zip

Żeby zrootować Arive 4k,to trzeba poczytać. I popisać z tymi ,co w kołysce za miast bawić się grzechotką ,bawili się smartfonami i tabletami :)  ,może tu ktoś taki znajdzie się .

Jest taka apka Total Commander android ,działa to fajnie na tablecie ,może zadziała na Arivie 4k ?

Udało się Tobie wgrać listę E2 do tej Arivy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego względu, że tu wiecej pisze się na temat tego boxa, postanowiłem do Was dołączyć. Stałem się posiadaczem tego cuda i ogólnie box działa fajnie. Skanuje szybko, kodi działa też szybko. Tylko ten nieszczęsny oscam.

@MR. Orbita jak dostałeś się do niego po ftp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - dostałem się po FTP - zainstalowałem ze sklepu Play aplikację Ftp Server, ale bez roota to niewiele daje. Oscam jest raczej do wymiany, tylko trzeba się do tego dobrać oraz znaleźć pasującą binarkę - najprędzej chyba z K1, który też jest na S905 lub czegoś innego z S905, bo z innych playerów zapewne będzie się krzaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po FTP bez roota nie widać kluczowych katalogów, w tym nie ma dostępu właśnie do binarki oscam. Ogólnie coś tam widać, ale za mało, więc ten sposób odpada bez roota.

Są dwie możliwości:

1. Ryzykować root - jak zauważył @tomek6680t istnieją pomysły na S905, ale na Arivę nie muszą zadziałać...

2. Zrobić paczkę z oscam i próbować załadować przez recovery np. z karty pamięci (FAT32), tylko do tego trzeba wiedzieć gdzie sieci obecna binarka oraz jak dobrze zrobić taką paczkę - nie siedzę aż tak w Androidzie.

 

Chwilowo tak czy siak mam przymusową przerwę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja próbowałem zrobić tego roota, wgrałem te 3 pliki na kartę sd, wsadziłem do fergusona, ale wchodząc w aplikacje i aktualizacje, podając karte SD i wskazując plik ZIP z paczki, wyskakuje błąd, że to nie jest odpowiedni plik. Zatem stoimy dalej...

MR. Orbita ja zainstalowałem ten ftp server ze sklepu, ale nadal nie mogę się zalogować do tego boxa. Podałem tam port z czapy jakiś 2222 ale wpisując w kompie mam nadal to samo, czyli błąd połączenia. Możesz po kolei napisac jak to zrobić? Dzięki

Edytowane przez konieczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konieczko

Ja znalazłem taki opis

 

Jak zrobić Root FBOX 4K. :)



Ściągnij plik minix_u1_ez_root.zip i wypakuj na kartę Mini SD sformatowaną Fat32

plik:

http://plff.webd.pl/blu/index.php?action=downloadfile&filename=minix_u1_ez_root.zip&directory=Programy_Narz%EAdzia&

 

Pliki muszą być na karcie Mini SD, nie na wewnętrznej pamięci!



Wyłącz zasilanie i po 3 sekundach włącz trzymając spinacz na przycisku recovery.

Poczekaj chwilkę i zwolnij przycisk, pokaże się animacja robocika i nastąpi update.


Po samoistnym resecie masz Roota :)



(Testowane na wersji FBOX4K-SN6B5AB-20160418 )

 

Recovery (taka mała "dziurka") jest koło slotu dla karty SD ,a "chwila" to około 5 sekund

Edytowane przez tomek6680t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...