Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, czy udało się komuś uruchomić dts lub truhd,dtsma czy inny dzwięk przestrzenny? Próbowałem odtwarzać w kodi różne filmy mkv z dts i obojętnie czy przez hdmi czy pcm czy spdif amplituner rozpoznaje ze wychodzi tylko stereo.W kodi jak dam inny rodzaj wyjscia niż 2.0 , dam np 7.1 to po odpaleniu filmu z pendriva z dts tuner się zawiesza i tylko wyłączenie z sieci go przywraca.

Spróbuj zainstalować ze sklepu MX Player i później pobierz stąd odpowiedni kodek

http://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, czy udało się komuś uruchomić dts lub truhd,dtsma czy inny dzwięk przestrzenny? Próbowałem odtwarzać w kodi różne filmy mkv z dts i obojętnie czy przez hdmi czy pcm czy spdif amplituner rozpoznaje ze wychodzi tylko stereo.W kodi jak dam inny rodzaj wyjscia niż 2.0 , dam np 7.1 to po odpaleniu filmu z pendriva z dts tuner się zawiesza i tylko wyłączenie z sieci go przywraca.

Na VLC z Google Play pięknie śmiga DTS bez zabawy w doinstalowywanie kodeków. https://play.google.com/store/apps/details?id=org.videolan.vlc

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś wgrywa do Arivy 4k \combo listę E2 ,to należy pamiętać ,że ta lista nie powinna zawierać kanałów telewizji naziemnej (NTC) . Np. backup listy z innego tunera z E2 i głowicą DVB-T . Jeśli wgra się taką listę pliki z bukietami są "puste" .
W Arivie 4k combo ,po wgraniu listy E2 ,należy "ręcznie" wyszukać kanały telewizji naziemnej i dodać do "właściwego" bukietu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem 203 z działającym zegarem nie pobiera tyle samo watów co podczas normalnej pracy, bo w Arivie 200 było to zorganizowane właśnie w taki sposób? Jeśli tak jest, to jaki sens miałaby taka kombinacja, skoro według danych producenta nowa Ariva ma pobór max 24W a 203 max 30W? Nie wiem, może coś nieuważnie czytałam, ale jaka jest przeszkoda, żeby w Arivie 4K po prostu nie przechodzić nigdy w tryb standby?

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika, mam 4k od dwóch dni i dopiero zapoznaję się z możliwościami tunera opartego na Andrucie, mam splitera smartwii i cztery tunery 3 x Ariva 103 i Ariva 4k, czy da się z tej 4k zrobić serwer a pozostałe 103 jako klientów po wi-fi  9 o ile to możliwe na tych 103ach) ?

Router tplink archer c8.

Pytam bo mam starą kartę cyfry i nie wiem jak długo ona jeszcze pociągnie, a nowsze podobno ze spliterami nie działają i trzeba się za jakąś alternatywą rozglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeskanować pojedynczy transponder w tej Arivie, aby nie skanować całego satelity?

1. Otwieramy aplikację DTV.

2.Klawiszem "web" na wywołujemy panel boczny.

3. Wybieramy zakładkę "Instalacja"-> Instalacja satelitarna.

Installation.jpg

4. Pojawia nam się okno instalacyjne.

5. Wybieramy satelitę i TP który nas interesuje.

6. Klikamy na pilocie niebieski klawisz.

7. Pojawia się okienko z możliwością wyboru: Normal Scan/Fast Scan

8. Wybieramy Normal Scan

9. Pojawia się okienko konfiguracyjne: w wierszu Scan wybieramy "jeden TP"

10. Klikamy OK na pilocie.

One_tp.jpg

==========================================

Jak przeskanować satelitę za pomocą opcji Blind Scan

1. Otwieramy aplikację DTV.

2.Klawiszem "web" na wywołujemy panel boczny.

3. Wybieramy zakładkę "Instalacja"-> Instalacja satelitarna.

Installation.jpg

4. Pojawia nam się okno instalacyjne.

5. Wybieramy satelitę która chcemy przeskanować.

6. Klikamy na pilocie niebieski klawisz.

7. Pojawia się okienko z możliwością wyboru: Normal Scan/Fast Scan

8. Wybieramy Normal Scan

9. Pojawia się okienko konfiguracyjne: w wierszu Scan wybieramy "Blind"

10. Klikamy OK na pilocie.

Blind.jpg

==============================================

Jak przeskanować satelitę za pomocą opcji Fast Scan

1. Otwieramy aplikację DTV.

2.Klawiszem "web" na wywołujemy panel boczny.

3. Wybieramy zakładkę "Instalacja"-> Instalacja satelitarna.

Installation.jpg

4. Pojawia nam się okno instalacyjne.

5. Wybieramy satelitę która chcemy przeskanować.

6. Klikamy na pilocie niebieski klawisz.

7. Pojawia się okienko z możliwością wyboru: Normal Scan/Fast Scan

8. Wybieramy Fast Scan

9.Pojawi się okienko konfiguracyjne. W wierszu provider wybieramy naszego operatora np. NC+

10. Klikamy OK na pilocie.
----------------------

http://wiki.ferguson.pl/Kategoria:Odbiorniki_serii_Ariva_4K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Ostatnio szukałem kabla HDMI, który by obsługiwał specyfikację 2.0, bo moje Techlinki jakby trochę niedomagały. W pewnym czasie natknąłem się na kable Wireworld'a Chroma 7. Według specyfikacji producenta, kabel przewyższa nawet specyfikację 2.0, chociaż według niektórych serwisów to kabel HDMI ze specyfikacją 1.4. Po podłączeniu tego odbiornika satelitarnego do amplitunera, a potem amplitunera do TV, wszystkie mankamenty zniknęły. Widać, że nawet jakość kabla ma znaczenie, a jakość po tych kablach jest znakomita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytając posty na tym forum ,można dojść do wniosku ,że "Wielki Brat czuwa",ktoś z Fergusona czyta też te posty w tym wątku .  :)

Opisy na" wiki" są tylko po polsku a tunery Ariva 4k\combo wzbudziły zainteresowanie w Europie . A Europejczycy słabo znają j.polski ,lepiej angielski .

Co do fajnych apek jakie by mogły się pojawić w tej Arivie ,to może by się udało uruchomić IPTV Player dla Polaków i nie tylko i MediaPortal dla Niemców i nie tylko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogą się nauczyc języka polskiego a nie tylko wszędzie angielski ;)

Po paru wpadkach Ferguson będzie się musiał porządnie starac żeby odbudowac reputację.

Wchodzi 4K to i ostro startuje żeby uprzedzic konkurencję a ta nie spi.

 

Mogli by wypuscic Arivę 4K z 2 x dvb-s2 + 2 x czytnik i wejscie na moduł CI/CI+ i dysk na sata tak do 800 zł to by namieszali na rynku dekoderow sat.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć autostart programu DTV?

Po uruchomieniu funkcji autostartu dekoder wznawia pracę od ostatnio oglądanego programu.

1. W aplikacji DTV wywołujemy pasek boczny.

2. Wybieramy USTAWIENIA -> SYSTEM -> URUCHOM PRZY STARCIE SYSTEMU

3. Wybieramy WŁ i zatwierdzamy klawiszem OK



Autorun.jpg

=============================================

Jak włączyć dźwięk przestrzenny przez złącze SPDIF?

Dźwięk przestrzenny przez złącze SPDIF uzyskujemy w następujących krokach:

1. W menu startowym wybieramy "Ustawienia"

2. Wybieramy "Dźwięki" -> "Dźwięk Cyfrowy"

3. Zaznaczamy SPDIF i zatwierdzamy klawiszem "OK"

Spdif.jpg

UWAGA: Pamiętaj, że firma Ferguson sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za jakość oraz typ nadawanych ścieżek dźwiękowych oraz tych odtwarzanych z pamięci masowych.

 

====================================
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Lista kart obsługiwanych w czytniku CA (w oscamie), przez Arive 4k \combo

http://www.streamboard.tv/oscam/wiki/CardsList

Edytowane przez tomek6680t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweed77

Niedługo ma się ukazać wersja smart combo (+)  te same parametry co combo + gniazdo CI+ , ZigBee i SmartHome Hub.

 

Ale przypuszczam, że nawet jak ta wersja się pojawi to się okaże, że niektórym osobom i tak za drogi i że nie ma wersji white.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą, a kończymy odpowiednim znakiem przystankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...