Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, ciągle mam te zacięcia/zamrożenia obrazu. Próbowałem już chyba wszystkiego. Spróbuje jeszcze podłączyć kabel przez tłumik, gdzieś w szafie mam coś takiego, ale wątpię, że to pomoże.

Najgorsze jeszcze, że to tuner kolegi, a nie mój, ja mu tylko go konfigurowałem. Pytałem sprzedawcy i nie słyszeli o takich problemach jeszcze.

 

Ja nie zmieniam zdania, że tanie mięso psy jedzą. Miałem VU+ Uno to nie byłem zadowolony z działania głowic DVB-T na USB. Dopiero z Duo2 jestem naprawdę zadowolony, drogo ale dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy.Czy na panelu przednim wyświetla się nazwa kanałów gdy urządzenie jest uruchomione? W Google są tylko fotki z podaną godziną.

 

Edit....doczytałem że jednak nie...

 

Kolejne pytanie czy dekoder ten ma opcje smalltobig i bigtosmall tak jak 253combo?

Edytowane przez gismo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym powiedziec ze dzieki temu forum dowiedzialem sie kilku wartosciowych i pomocnych postow co do Dekoderow Satelitarych Ferguson

 

Ja mam tez kilka problemow z ARIVA 4K

po pierwsze kilka do kilkunastu razy dziennie znieksztalca glos przes kilkadziesiat sekund ( polaczenie przez kabel HDMI - kabel zmieniony na nowy) 

lecz gdy puszcze dzwiek przez dzwiek przestrzenny SPDIF nie ma zadnych znieksztalcen dźwięku)

 

po drugie zacinki obrazu - nie jest to spowodowane slabym sygnalem lub slaba jakoscia sygnalu - najgorzej sie przycina obraz 1080p na TVP1 - nie da sie sie ogladac Olimpiady w RIO :-)

 

po trzecie - odtwarzanie filmow z zewnwtrznego nosnika spowolnienie odtwarzania ( wyprobowanlem roznych pendriver'ow USB 20 oraz 3.0 i dyskow przenosnych - lecz musze powiedziec ze dysk jest plynniej odslugiwany. 

 

Chcialem sie z wami podzielic moimi usterkami lub jak to mozna tez nazwac to niedociagnieciami ze strony Fergusona

moze ktos ma podobne problemy chetnie sie wymienie krotkim doswiadczeniem w urzytkowaniu ARIVA 4K

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita mam ustawione 1080p 50Hz

 

Wszystko zależy też od dobranych kabli HDMI. Ja też miałem zacinanie się w niewielkiej części obrazu na kablu Techlinka przy 1080p 50Hz ale odkąd zmieniłem na Wireworld-a Chroma 7 wszystko ustało. Mogę teraz oglądać bez przeszkód kanały nawet przy ustawieniu 1080p 60Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy też od dobranych kabli HDMI. Ja też miałem zacinanie się w niewielkiej części obrazu na kablu Techlinka przy 1080p 50Hz ale odkąd zmieniłem na Wireworld-a Chroma 7 wszystko ustało. Mogę teraz oglądać bez przeszkód kanały nawet przy ustawieniu 1080p 60Hz

Te zacinki o których mowa wyżej nie zależą od kabla. Jak miałem lipny kabel to dźwięk rozjeżdżał się z obrazem mocno, wiec owszem kabel ma znaczenie, ale to nie wszystko. Potem próbowałem kilka różnych kabli HDMI i na wszystkich były zacięcia. Zacięcia są tylko na kanałach dekodowanych z karty z czytnika. Kanały FTA działają OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafus

Możesz podać bardziej szczegółową specyfikacje tego kabla HDMI ,który rozwiązał Twój problem z obrazem w Arivie  ?

Ariva 4k ma wyjście HDMI 2.0 . Kilka nowych tunerów UHD \ 4k z HDMI 2.0 (nawet VU+ Solo 4k) ma różne problemy ,z "przekazywaniem" obrazu po HDMI . A teoretycznie nie powinno być takich problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, u mnie wymiana kabla pomogła.

Widocznie to jest inny problem. Jakby tak było, to na sharingu też były by problemy, a nie ma.

Też miałem problem z kablem HDMI, ale to nie były takie sekundowe zacinki, ale dźwięk strasznie fiksował. Po wymianie kabla (próbowałem 4 różnych) zostały około sekundowe zacinki TYLKO z karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable zawsze kupuje drogie i do nowego sprzetu tez kupilem nowy (VIVANCO). Wlasnie dostalem odpowiedz, a raczej pytanie od pomocy technicznej, czy mam ustawione na wyjsciu 1080p 50Hz a i mam. Ale dziwne, ze tylko na kanalach TVP przycina obraz, bo dzwiek znieksztalca na wszystkich kanalach. Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z tematem TVP1 HD, do wczorajszego popołudnia nie było problemu , wieczorem zaczęły się zgrzyty i zacięcia i widoczne spadki sygnału na tym kanale, dziś całkowity brak sygnału na TVP1 HD, zrobiłem skana satelity ale dalej to samo, reszta kanałów działa poprawnie.  Parametry kanału są raczej poprawnie, na innych kanałach siła sygnału min 95% a jakość pomiędzy 75-80 i więcej

 

na innych tunerach w domu tvp 1 hd działa bez problemu
 

724ac3a21cc6e4f2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafus

Możesz podać bardziej szczegółową specyfikacje tego kabla HDMI ,który rozwiązał Twój problem z obrazem w Arivie  ?

Ariva 4k ma wyjście HDMI 2.0 . Kilka nowych tunerów UHD \ 4k z HDMI 2.0 (nawet VU+ Solo 4k) ma różne problemy ,z "przekazywaniem" obrazu po HDMI . A teoretycznie nie powinno być takich problemów .

 

Podaję specyfikację tego kabla ze strony Wirewold-a:

 

 

 

DESIGN   Symmetricon

SIGNAL CONDUCTORS   Qty: 16    Gauge: 24AWG  |  0.2 sq. mm

CONDUCTOR MATERIAL  Oxygen-Free Copper

INSULATION  Composilex 2

 

PLUG CONTACTS  HD-Grip, silver + gold plating

NOTE  All lengths exceed HDMI 2.0/4K speed

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ustawienie częstotliwości u siebie i miałem 60Hz. Po zmianie na 50Hz na TVN24 wygląda teraz OK, na TVN HD chyba też. Niestety, TVP1 HD tnie niemiłosiernie ciągle. Siła sygnału 96% na TVP1 HD, jakość 85%. Poszukałem w sieci tego kabla HDMI, co @Rafus powiedział, ale jaką on ma cenę? Prawie 300zł za metr kabla, to chyba nie ta sama półka, co Ariva.

 

Jeżeli problem będzie tylko na TVP1 HD, to na Arivie Combo będzie można go obejść oglądając ten kanał z DVB-T.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko jako znający tematykę transmisji cyfrowych, że kabel (przewód) HDMI przesyła impulsy elektryczne będące pakietami danych jeśli docierają są dekodowane i wyświetlane - cena przewodu to najczęściej związana jest z użytym materiałem przewodzącym i stykami złącza - prawda jest taka że kabel za 30zł i 300zł będą działać równie dobrze. Inaczej wygląda sprawa przy długościach powyżej 10m - no i jakość końcówek tj. spasowanie gniazdo-wtyczka. W droższych jest wykonane porządniej, w tańszych zdarza się, że przewód nie ma kontaktu w gnieździe HDMI lub obluźnia się z czasem, ale objawy są na wszystkich, a nie wybranych kanałach ( najczęściej mrowienie, zniekształcenie dźwięku lub zanik obrazu i dźwięku). Tak więc, wątpię by wymiana przewodu na drogi model pomogła. Ja mam podpięty przez zwykły tani i nie mam w/w problemów.
 

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...