Jump to content
tomek6680t

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo

Recommended Posts

Wgrałem, ale nie wiem co ten soft zmienia, Na pewno nie Netflix, który nadal nie wyświetla filmów w Ultra HD...

Jest też zegarek w standby a chyba nie było? Nie pamiętam już.

Edited by konieczko

Z tego co na szybko zauważyłem, dodano możliwość nagrywania podczas czuwania, w trybie TV/SAT na wyświetlaczu pojawia się numer kanału nie godzina, dodano nowe rozdzielczości 1080I-50/60 i 720I-50/60.

pozdrawiam

Edited by Xander123

witam wszystkich

Ostatnio zautualizowałem oprogramowanie w Arivie 4k i nie mogę wgrać nowego mcas. Karta od dawnej cyfry+ tak sdamo jak przy pierwszym razie jest niewidoczna przez czytnik. Dodam że wszystko wpakowałem na pendriva tak jak pisali i mcas rozpakowany. Za pierwszym razem jakoś poszło a teraz niestety ale nic nie pomaga. Proszę o poradę. dziękuję 

Mcas nie ma być rozpakowany - tylko spakowany plik prosto na pamięć w odpowiednim katalogu - preinstall/apps - w środku apps - mcas.

zrobiłem tak jak było mówione spakowany mcas., ale nic to nie daje dalej nie odnajduje aplikacji na pendrivie.

Reanimacja Arivy 4k \ combo za pomocą "recovery"

Jak przywrócić poprzednią wersję oprogramowania?

By przywrócić poprzednią wersję oprogramowania:

1. Przygotowujemy nośnik USB z plikiem zawierającym oprogramowanie (.zip) oraz zszywacz lub inne narzędzie by nacisnąć przycisk recovery schowany w małym otworze.

2. Odłączamy Arivę 4K od prądu.

3. Wkładamy nośnik USB do dowolnego złącza USB.

4. Za pomocą np zszywacza naciskamy i trzymamy przycisk "recovery" z tyłu obudowy.
Recovery.jpg

5. Cały czas trzymając przycisk "recovery" podłączamy zasilanie.

6. Pojawia się logo ARIVA - po ok 3 sekundach puszczamy przycisk recovery.

6. Pojawia się recovery menu.

Main.jpg

7. Za pomocą pilota wybieramy pozycję: "appy update from EXT"

EXT.jpg

8. Wybieramy Update from Udisk

Udisk.jpg

9. Wybieramy plik z oprogramowaniem.

Zip.jpg

10. Klikamy OK na pilocie.

11. Cierpliwie czekamy aż oprogramowanie zostanie zainstalowane.

Install.jpg

12. Po zakończeniu instalator wraca do menu początkowego.

13. Wybieramy "wipe data/factory reset"

Wipe_data.jpg

14. Wybieramy "Yes, delete all user data"

Wipe_yes.jpg

15. Klikamy OK na pilocie.

16. Po zakończeniu instalator wraca do menu początkowego.

17. Wybieramy "reboot system now"

Reboot.jpg

18. Klikamy OK na pilocie.

19. Po wykonaniu wszystkich czynności postępujemy jak z "nową" Arivą

Opis : http://wiki.ferguson.pl/Jak_przywr%C3%B3ci%C4%87_poprzedni%C4%85_wersj%C4%99_oprogramowania%3F

================================================

Jak włączyć zegar na przednim panelu?

1. Z głównego menu wchodzimy w "Ustawienia"

2. Wybieramy "Data i godzina".

3. Wybieramy opcję "Pokaż zegar na przednim panelu"

3. Wybieramy "wł"

4. Zatwierdzamy OK.

Clock.jpg

http://wiki.ferguson.pl/Jak_w%C5%82%C4%85czy%C4%87_zegar_na_przednim_panelu%3F

Edited by tomek6680t

A ja dalej nie mogę wgrać mcas. odistalowałem nawet starą wersję jak pisali na fergusonie i dalej nowa nie chce mi się zainstalować.

Zmień rozszerzenie zip na apk i zainstaluj z poziomu aplikacji. Odinstaluj najpierw wcześniejszą wersję.

Ja tak zrobiłem z wcześniejszą wersją i poszło.

Edited by Xander123

@Rafus

Uwaga: Użytkownicy zgłaszają nam problemy z przeglądarką “Edge” która zapisuje pobraną aplikację .apk jako plik archiwum .zip. Prosimy skorzystać z innej przeglądarki, aby pobrać plik aplikacji CAM bez problemów.

Edge_zip.jpg

Bardzo dziękuję pomogło!!!

A jak u was z zegarem na czuwaniu. Też po paru minutach staje na pewnej godzinie i dalej nie pokazuje aktualnego czasu?

Witam.
Ariva nie widzi mi dysku ssd w NTFS, w fat32 i ext fat dziala.
W fat32 nie dzieli plikow (max 2gb) i przycina obraz podczas nagrywania. Formatowanie NTFS wg instrukcji.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

Czy na tym tunerze da się osiągnąć coś takiego jak big2small czyli oglądanie na komórce lub tablecie kanałów satelitarnych? Jeżeli tak to jak? Wydawało mi się, że apka Nestv na komórkę wspiera tą funkcjonalność, ale po wybraniu funkcji dtv nie ma obrazu na komórce.
Druga sprawa czy uruchamia się u Was serwer www w KODI? U mnie wyskakuje nieudane uruchomienie. Nie wiem czy to problem z Ariva czy czegoś u siebie szukać.

Przed chwilą znalazłem w necie, że najlepiej port ponad 1024 i faktycznie działa. Dzięki za odpowiedź.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

Witam mam pytanie czego YouTube wyświetla materiały tylko w HD a nie 4k czy gdzieś mam coś nie ustawione ?

Drugie pytanie po wgraniu nowego softu gdy wyłącza dekoder świeci na niebiesko zegarek czy można to zmienić?

Edited by Soku23

Co do YouTube to nie masz nic źle ustawione. Póki co tak jest i nic nie zrobisz. Tak samo jest z Netflixem. Mam wykupione konto z materiałami UHD, ale nie wyświetla mi w tej jakości niestety.

Niby tak ale taki sprzęt i nazwa ariva 4k to myślałem że będzie przystosowany do oglądania bez konieczności importowanie plików może kiedyś ktoś coś wymyśli w tym kierunku. dzięki

Witam

Mam do Was pytanie. Zastanawiam się nad zakupem tunera Ferguson Ariva 4k ccombo tylko że mam więcej nie wiadomych niż wiadomych, więc jeśli bylibyście w stanie pomóc będę wdzięczny.

Obecnie posiadam telewizor panasonic full hd 42 cale, odtwarzacz z dyskiem twardym panasonic, kino domowe pionera + głośniki jamo 5 + sub. Problem polega na tym że posiadam kablówkę cyfrową ale mój odtwarzacz nie jest cyfrowy tylko analog i przez to:

1. nie wynajduje wszystkich dostępnych kanałów jakie posiadam u siebie w kablówce

2. jakość nagrania o wiele gorsza niż oryginał.

3. mimo że posiada wejście usb nie odtwarza formatu vob na którym mi zależy (rozszerzenie filmów dvd)

Moje pytania:

1. czy ktoś z Was podłączał to urządzenie do cyfrowej kablówki? Czy były problem z płynnością obrazu i dźwiękiem ? (pytam bo pojedyncze takie opinie znalazłem). Pytałem się mojego dostawcy kablówki czy potrzebny jest ich dekoder (bo może blokują sygnał) - ale powiedzieli że nie ma takich obaw.

2. czy jakość nagranego pliku jest taka sama jak w oryginale (z tv) czy gorsza ?

3. czy ktoś próbował odtworzyć (podłączając dysk zewnętrzny do tego tunera) np. film w jakości dvd albo wyższej (czyli formaty vob). Jeśli tak czy były jakieś problemy z płynnością działania i dyskomfort w oglądaniu?

4. najistotniejsze - czy jeśli pkt 3. wyżej działa prawidłowo i uruchomię kino domowe to czy przypadkiem tuner ten nie powoduje kompresji obrazu i dźwięku ? CHodzi mi o to że filmy dvd i wyżej nagrywane są w jakości dźwięku 5.1 i zastanawia mnie kwestia czy przypadkiem tuner nie będzie kompresował tego sygnału na stereo? i cały efekt z oglądania filmu pójdzie w łeb? Analogicznie z jakością obrazu czy przypadkiem nie będzie jakość pogorszona ? (tuner z tv i apmlitunerem połączone byłyby przez hdmi).

5. Nie mam takiej możliwości sprawdzenia więc dlatego pytam może ktoś to sprawdzał albo wie- czy jakość dźwięku i obrazu będzie w obu przypadkach taka sama czy może jest różnica (zakładając że odtwarzam zarówno na tych samych ustawieniach czyli uruchomione kino domowe i ten sam filmu) -

1A. jeśli filmy jest odtwarzany z płyty blu-ray na odtwarzaczu blu-ray

2.A jeśli ten sam film zgrany z płyty blu-ray na dysk twardy i odtwarzany przez tuner.

6. inne wady ma jakiś ten sprzęt?? chyba że polecicie coś innego...

dziękuje za pomoc

Edited by dominikzw

Cyfrowa kablówka działa. Jak ktoś ustawił sobie 60 hz to wtedy rwie bo u nas nadają w 50 hz. Mogę jutro sprawdzić jak sobie radzi z VOB bo materiał HD z birate 20 MB w formacie TS odtwarza bez problemowo. Mam nagrany koncert Adele z przekazu z festiwalu Glastonbury. Nagrywa tak samo jak nadają. Nie nagrywałem za dużo, ale mogę się jutro pobawić. Nie mam zestawu  5.1 więc tego nie sprawdzę. Tuner możesz kupić nie zdejmować zadnych folii itd,  by nie było śladów użytkowania a potem zwrócić bez podania przyczyny w stanie nie naruszonym.   

A czy masz możliwość sprawdzenia, czy działa oprócz vob (czyli DVD) tez blu ray (czyli rozszerzenie bdmv)?

Edited by Barti

Pliki VOB otwiera m.in systemowy Movie Player. Można zmienić ścieżkę językową (gdy jest kilka). Kodi też odtwarza. MX Player miał kłopot ze zmianą audio.  Pliki m2ts (folder bdmv stream) w formacie AVHD też odtwarza. Dysk USB działa mi po podpięciu dodatkowego zasilania (2,5 cala i 3,5 cala). Działają napisy czyli przy filmie blu-ray znajdujemy największy plik i odpalamy i gra. Sprawdzony Kapitan Philips BR oraz DVD Pasja

Edited by ZeTek