Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe tylko dlaczego zmiana tunera powoduje takie sytuacje , zakładając że przedtem mieliście inne tunery na tych kablach i wszystko było ok.

 

Mój TVP 1 dalej nie działa , wpinam zamiast 4K inny tuner (ariva 103) i wszystko działa, obraz jest i jakość sygnału 88%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko dlaczego zmiana tunera powoduje takie sytuacje , zakładając że przedtem mieliście inne tunery na tych kablach i wszystko było ok.

 

Mój TVP 1 dalej nie działa , wpinam zamiast 4K inny tuner (ariva 103) i wszystko działa, obraz jest i jakość sygnału 88%

 

Podejrzewam gów....ną głowicę. Na Arivie 4K ciągle jakieś problemy, a na Miraclebox Ultra wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Xander" ta głowica napewno nie jest gó.....a,może ciut słabsza niż np.w Golden Media 990,też miałem problemy z odbiorem kupy kanałów,ale  kombinowałem i po pół miesiącu zrobiłem i odbieram wszystkie kanały bez zacięć,rwania czy rozjeżdżania się głosu.Myślę że musi być:

-jakiś dobry konwerter (ja mam Opticum-Blue 04H-V2 Quad LNB),

-kabel antenowy(choć nie specjalnie)-ja mam jakiś kilkuletni z marketu już gdzie niegdzie poprzecierany,ale bez żadnych tłumików czy wzmacniaczy (choć to ostatnie jeszcze sprawdze bo miałem i odłączyłem SVS 2-01 Axing)

-ustawienia w tunerze

-karta abonencka w czytniku ( ja mam Cyfry+ z pakietem NC+Comfort)

Dokładniej opisałem to na innym forum którego tu nie mogę podać ale"grzesiek811"napewno czytał i wie o co chodzi.

Postaram się pod koniec tygodnia jeszcze podłączyć pod Disecqa gdzie mam podłączony konwerter na Astre i coś tam jeszcze aby potestować i opisać to tu na forum.

 

Acha mam wgrane firmware Ariva-4K-Combo-20160711 ,oraz Mcas-20160712-v2.0.6.29180 ze strony Fergusona

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Ustawieniach  mam:

Instalacja

Satelite Instalation

zafajkowany -HotBird 13E

typ LNB-9750/10600

SatCR-wył

zasilanie-13/18v

22KHz-aut

ToneBurst-B

Disecq-brak

 

siłe mam 93% a jakość 87% i odbieram kanały normalnie bez zakłóceń.

 

Może nie wszystkie konwertery chcą współpracować z naszą Arivą 4K?

Edytowane przez zbyck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że trochę popadamy w paranoje i próbujemy tłumaczyć odbiornik, a to kablem satelitarnym, a to kablem HDMI, a to konwerterami, a to tłumikami czy przejściówkami i nie wiem czym jeszcze.

Prawda jest jednak taka, że inne odbiorniki nie maja z tymi wszystkimi rzeczami żadnych problemów i wszystko śmiga, tylko ta nasza ariva 4k jakaś kapryśna.

Ja wszystko wyżej wymienione mam nowe i z najwyższej półki, a jakoś to niczego nie zmieniło. Odbiornik sprawdzany na dwóch różnych instalacjach, a objawy identyczne.

Edytowane przez grzesiek811
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że może największa wina to czytnik kart abonenckich w Arivach 4K nie współgrający z kartami.Proponował bym sprawdzić jak komuś żle pracuje tuner aby pożyczył ok kogoś znajomego i sprawdził.

 

Acha ,zapomniałem dodać że wgrałem też od początku aplikację OSTool2_11213.apk,i mam podłączony splitter przewodowy -Card Splitter TURBO v4.8 z kartą Cyfry+ na 2 tunery,jedyny problemik to że jak załącze pierwszy raz tuner w ciągu dnia to nie może zdekodować mi kanałów,muszę poskakać po kilku kanałach i wtedy załapuje i działa,czasami też robie reset w aplikacji OSTool.I po tym tuner działa jak należy.

Edytowane przez zbyck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z opinią Grzesiek811. Zaczyna się paranoja, każdy szuka błędów u siebie. A może instalacja nie taka? A może kabel za tani kupiłem? A może konwerter mogłem kupić za 200zł. a nie za 100? A może kabel HDMI nie z tej półki cenowej?

Powiedzmy sobie szczerze, producent wypuścił kolejny niedorobiony produkt.

Ratuje go jeszcze cena.

Też opisywałem jakie mam problemy z tym tunerem.

Podłączyłem do mojej starej instalacji antenowej mój stary wysłużony GM9080 i CUD! normalnie CUD!

Zero zacięć, wszystko śmiga.

Nagrania wrzucone do TS-Doctora BEZBŁĘDNE !!!

Wszystko co nagrywałem z Arivy 4K, czy to z kanałów kodowanych czy FTA, czy DVB-T, roi się od błędów.

Pomijam już słynne zacięcia obrazu.

To samo na tunerze PVR7000 Polsatu. Działa cały czas BEZPROBLEMOWO!!!

Może przyszłe oprogramowanie coś zmieni?

Oby?

 

P.S.

Niestety, nie stać mnie w tej chwili na inny tuner 4k i to za kwotę 1000 - 2000zł.

Edytowane przez Leszek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba troszkę wyluzować, a problemy zgłaszać do Fergusona - myślę że to jedyna metoda by przyspieszyć jakiś ruch z ich strony. Ja obecnie TVP ciągnę z naziemnej - zrezygnowałem na tą chwilę z  platform cyfrowych  i mam tylko FTA  z HotBird  problemów z odbiorem nie miałem. Przyszłościowo jednak może będę używać więc też interesuje mnie rozwiązanie waszych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam pytanie . Uniwersalny pilot RCU660 mi nie dziala probowlem programowac automatycznie nie znajduje. Wpisywalem kod 1251 tez nic. Czy jest nowszy kod do RCU660 ktorego nie moge znalesc? dzieki i pozdrawiam

 

Trzeba wpisac kod i wylaczyc dekoder pilotem po uruchomieniu wszystko dziala KOD 1251. pozdrawiam

Edytowane przez danki26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​Widzę że wielu ma problemy z tym tunerem. Ja na szczęście praktycznie  nie mam. Na początku tylko trzeba było się namęczyć by działa karta abonencka ale potem było już tylko z górki i nawet z zacięciami sobie poradziłem. U mnie kanał TVP 1 HD śmiga aż miło. Nie wiem jakich konwerterów ktoś używa ale ja mam monobloka Inverto i wszystko działa jak należy, zwłaszcza że antenę nie mam jakoś przesadnie ustawionej na max-a.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rafus" u mnie też nie ma problemów z TVP1 czy 2 HD i tak jak ty niemam aż tak dobrze ustawionej anteny sat.Napisz czy zmieniałeś firmware i Mcas zaraz po kupnie tunera.Chyba że jest jakaś wadliwa partia tunerów i dlatego co niektórzy mają problem z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rafus, zaciekawiło mnie to jedno zdanie "Na początku tylko trzeba było się namęczyć by działa karta abonencka ale potem było już tylko z górki i nawet z zacięciami sobie poradziłem."

Jeśli to nie tajemnica? może podzielisz się wiedzą co i jak zrobiłeś?

Też po kupnie Arivy zaktualizowałem soft i Mcas, ale to nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mój post niektórych zaciekawił. Oczywiście że musiałem wgrać nowy soft ze strony Fergusona i nowe Mcas. To stało się oczywiste żeby czytnik mógł być uniwersalny najpierw musiało się zaktualizować oprogramowanie. Też zależy jaką kartę abonencką ktoś ma. Gdzieś było napisane z jakimi kartami tuner pracuje. np. karta od starej Cyfry + na pewno pasuje. Co do reszty, no cóż trzeba mieć trochę cierpliwości i wszystko poustawiać. Widać że co niektórzy chcieli by mieć wszystko podane jak na widelcu, włączyć do kontaktu włożyć kartę abonencką i wszystko żeby od razu hulało, a tu niestety trzeba się trochę nagłówkować.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrektor Mieczysław Klonisz - '' wiem, ale nie powiem''.

 

A tak na marginesie to dziś wymieniłem jeszcze raz kabel na potrójnie ekranowany CONOTECH NS 113 Tri HQ i praktycznie już nie mam zacinek.

Nadal utrzymuję tezę , że głowica jest do kitu, drobne zakłócenia w instalacji i głowica wali focha.

Miałem już kilkadziesiąt tunerów, Dboxy, Dreamboxy, Pioniery, VU+, Arivy, ale takich kwiatków nie miałem.

A i nie jestem laikiem, który chciałby mieć wszystko podane na widelcu, włączyć do kontaktu włożyć kartę abonencką i wszystko żeby hulało - sorry ale takie odpowiedzi mnie uruchamiają.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję Rafus za pomoc.

 

"Widać że co niektórzy chcieli by mieć wszystko podane jak na widelcu".

 

Myślałem że od tego istnieje forum aby sobie pomagać, ale widać istnieje po to aby niektórzy mogli się dowartościować.

 

Szkoda że okazałeś się takim małym, zakompleksionym człowieczkiem.

 

Życzę Ci dobrej i spokojnej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mój post niektórych zaciekawił. Oczywiście że musiałem wgrać nowy soft ze strony Fergusona i nowe Mcas. To stało się oczywiste żeby czytnik mógł być uniwersalny najpierw musiało się zaktualizować oprogramowanie. Też zależy jaką kartę abonencką ktoś ma. Gdzieś było napisane z jakimi kartami tuner pracuje. np. karta od starej Cyfry + na pewno pasuje. Co do reszty, no cóż trzeba mieć trochę cierpliwości i wszystko poustawiać. Widać że co niektórzy chcieli by mieć wszystko podane jak na widelcu, włączyć do kontaktu włożyć kartę abonencką i wszystko żeby od razu hulało, a tu niestety trzeba się trochę nagłówkować.     

Oczywiście, że po włączeniu do sieci i włożeniu karty wszystko powinno działać - od kombinowania, główkowania i ustawiania to są fachowcy którzy soft przygotowali do Tunera i jak widać dali ciała ( biorą za to pieniążki - więc przestań pisać że mamy ich wyręczać)- a skoro już piszesz że rozwiązałeś problem to może bardziej szczegółowo opisz (krok po kroku) co zrobiłeś a nie jakiegoś cwaniaka zgrywasz.  I zastanów się po co jest to Forum i po co Ty na nim jesteś. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo przepraszam jeśli kogoś uraziłem. Nie taka była moja intencja. Chciałem tylko zaznaczyć że są osoby które nie bardzo umieją lub znają się na tematyce satelitarnej i dla nich zrobienie czegoś nawet drobnego wokół tunera to czarna magia. Bez urazy ale co tu pisać odnośnie wgrania nowego softu wszystko już zostało powiedziane na tym forum lub jest opis na stronie fergusona jak wgrać nowy soft. Ja tak zrobiłem jak pisali i tyle. To nie jest nic trudnego tylko trzeba poświęcić trochę czasu i cierpliwości jak za pierwszym razem nie wyjdzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

Dzisiaj instaluje tuner, na razie działa wszystko w sensie start hd, dvbt działa bez zacinki, ale mam jedną zagwostkę. Jak zaktualizować kodi? Mam wgrany ostatni firmware, próbowałem tak jak cama, ściągnąłem na pendrive wersje arm ze strony kodi, ale przy aktualizacji przez appinstaller wyświetla się komunikat o niepowodzeniu. Jak to się robi?

Edytowane przez Trivee33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...