Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak Vu+. Problem jest widoczny na filmiku dotyczącym innego playera:
https://www.youtube.com/watch?v=fepw-4haYNs
U mnie dźwięk nigdy nie przełączył się sam na PCM, ale też podobnie gaśnie co jakiś czas na ułamek sekundy. Jest to trochę irytujące. W MX Playerze z dodanymi kodekami DD i DTS problemy nie występuje. Tylko KODI ma ten problem i zrzuca nam firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i niestety trochę mnie to smuci, że są problemy.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem MINIX NEO A2.

pilot-mysz-klawiatura-neo-a2.jpg

To taki air mouse z klawiaturą.

Po podłączeniu działa ale wycina całkowicie dźwięk. Wygląda na to że streamuje cały czas do pilota który ma wbudowany głośniczek.

Przełączenie w pilocie "switch audio output nie działa"

Edytowane przez grzestel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Too late, i've exchange MINIX NEO A2. to A2 lite w/o speaker and mic.

Now is problem with power off/on button. Box doesn't swith off and on. It looks like sending 9 by pressing Power off.

When i press "enter" on the keybord pilot is sending q. Strange and annoying but sound is back

 

Za późno wymieniłem na MINI NEO A2 bez głośniczka i mikrofonu.

Teraz jest problem z guzikiem zasilania. Box się nie wyłącza i włącza. Wygląda na to że wysyła 9 przy naciskaniu guzika zasilania.

Kiedy naciskam enter pilot wysyła q, Dziwne i wkurzające.

 

Obsługa aplikacji DTV bez "kolorowych guzików" na pilocie jest trochę bez sensu, a nawet jakby ktoś chciał pojeździć myszą to guziki nie reagują na naciskanie.

Edytowane przez grzestel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ariva 4K Combo będzie współpracowała z kartą telewizji kablowej Multimedia?

Oryginalny tuner Ariva 102 cable jaki od nich dostałem, jest beznadziejny.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem niniejszego wątku. Pytania na forum zadajemy we właściwych dla nich działach i wątkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kogo dostałeś Ariva 102 cable, od Multimedii?

Multimedia ma karty Conax i na razie nie paruje ich z modułem, więc na 99% powinno działać.

Stuprocentowej pewności nie będzie dopóki nie znajdzie się ktoś, kto to przetestuje konkretnie na tym dekoderze.

Ja ze swojej strony mogę napisać, że np. na dekoderze mips z Enigma 2 i oscamem działa bez problemu.

Jednak trudno powiedzieć jaka będzie przyszłość, bo od jakiegoś czasu pojawiają się plotki, że UPC ma zakusy na przejęcie Multimedii, a jak wiadomo, oni mają moduły CI+ parowane z kartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tuner ma też bezużyteczne wyjście AV na wtyczki mini jack o długości 18mm, których nigdzie nie można kupić, jak dla mnie to duży minus tego tunera, kiedyś chciałem kupić taką wtyczkę do tunera Ariva T750i do gniazda audio i lipa, nie można skorzystać z wyjścia Coaxial w T750i, bo to wyjście jest w tym gniazdku mini jack o długości 18mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadal problem z znieksztalcaniem glosu co kilka nascie miut wymiana kabla nie pomogla ( wyprobowalem 3 kable hdmi) lecz ( wysiagniecie na chwile kabla hdmi i ponowne jego wlozenie pomaga) pomoc fergusona ograniczyla sie do jednego maila gdzie nic nowego nie wniosla.jakies sugestie? Soft 1.1.950 i ostatni MAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, ze wersja "j" powstała w momencie, gdy kolega sss oficjalnie stwierdził, że nie zamierza wspierać tunera solo4k, potem jak widać zmienił zdanie. ;)

Co więcej autor był powiadomiony o powstaniu tej wersji zgodnie z licencją i to zaaprobował. Nigdy też nie poinformował mnie, że mam wyłączyć/usunąć funkcje automatycznego wysyłania logów z błedami.

 

W związku ze zmianą decyzji autora,  wersja j przekształciła się w wersję działająca poza środowiskiem e2 i jest nadal rozwijana i wspierana dla użytkowników neutrino i arivy4K (androida) choć ten ostatni jeszcze nie publicznie.

To można już wkrótce spodziewać się IPTV Playera w Arivach 4k \ combo ,może i też MediaPortal  :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś przeszkadzał czytnik do nieistniejącej karty

To po zrootowaniu zmieniamy nazwę pliku

/data/data/com.streamboard.android.oscam/oscam.carder
na

/data/data/com.streamboard.android.oscam/oscam.carder.disabled
Później restart oscama poprzez webif i już nie "bruździ" nam nieużywany czytnik/karta.

 

 

Tak też można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako bardzo świeży użytkownik chciałbym zapytać czy jest możliwość zmiany wyglądu tego Antka?

Może być zmiana tapety lub zmiana ikon.

 

W androidzie wystarczy zainstalować dowolny launcher, i masz inny wygląd.

np. "Nova Launcher".

Mam pytanie do posiadaczy tunera o działanie aplikacji na Arivie 4K Combo.

Czy TVN Player dobrze działa i odtwarza seriale/programy a nie tylko same reklamy? Spotkałem się z TV box'ami na andku, na których Player pokazywał tylko reklamy i nic więcej.

Czy aplikacja Youtube działa bez zacięć, zaników dźwięku? Czy odtwarza w rozdzielczości 1080p?

Edytowane przez androidgadget11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jakaś automatyczna aktualizacje - skutkiem jest brak odbioru telewizji naziemne....

 

Zrobiłem wieczorem update online - wszystko pięknie działa więc pewnie coś skopałeś.

Aktualizacja online zostawia wszystkie ustawienia. Z przyzwyczajenia z Arivek zrobiłem 

po aktualizacji czyszczenie wszystkiego może też musisz ?!

Najważniejsze - w końcu brak zacinek na TVP  :> i póki co wszystko działa...

... oby nic innego nie było skopane ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...