Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę i pytanie. Liczę, że ktoś mi pomoże. Jestem zainteresowany kupnem dekodera Ferguson Ariva 4K Combo. Chcę podłączyć go do TV przez HDMI i szczególnie zależy mi na tym, by oglądać mecze z internetu na telewizorze. Czasem obejrzeć jakiś film z internetu. Czy na tym dekoderze będzie wszystko działać? Liczę na pomoc.

Edytowane przez Barti
Pierwszy post na forum, a napisany dość niechlujnie. Poprawiono pisownię w poście. Pisząc posty należy też poprawnie stosować znaki interpunkcyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis @ tomekm250

 

Połączenie Fergusona ariva 4k z komputerem za pomocą programu Total Commander

Do połączenia naszej Arivy będziemy potrzebować aplikacji np. FTP Server WiFi którą instalujemy na dekoderze. W aplikacji ustawiamy port np.5555 i możemy zmienić login i hasło ale nie koniecznie - może pozostać domyślne.

Na komputerze w programie Total Commander dodajemy nowe połączenie ftp wprowadzając ip_tunera:port oraz login i hasło zapisujemy i możemy z poziomu komputera przeglądać pliki w arivie.

Żeby aplikacja nam zadziałała ariva musi być połączona do sieci tyko i wyłącznie za pomocą wifi. Na kablu niestety aplikacja nie startuje.


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.medhaapps.wififtpserver&hl=pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z wyświetlaniem EPG / Guide
 
Na Ariva 4k Combo odbieram telewizję cyfrową (DVB-C) od operatora Multimedia.
Niestety w Ariva 4k Combo wyświetlane są tylko pierwsze dwie pozycje EPG dla danego programu (bieżąca i następna po niej).
Z tą samą kartą na TV Samsung nie ma takich problemów i jest pełna lista EPG.
Może ktoś wie, jak rozwiązać problem z wyświetlaniem pełnej listy EPG?
Gdzie najlepiej wysłać zgłoszenie błędnego działania EPG do firmy Ferguson?
 
Poniżej zdjęcia obrazujące problem:
 
Ariva 4k Combo - EPG / Guide - wyświetlane są tylko dwie pozycje (bieżąca i następna)

nrp8o9n.jpg
 
orIWbap.jpg
 
lD9YxzD.jpg

SObMufq.jpg
 
TV Samsung  - EPG / Guide - pełna lista
 
gqlVI8C.jpg

3zr6PGZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież sieć Multimedia nie daje żadnych kart, tam jest inne kodowanie, nie Conax i ich moduły CI+ nie mają żadnych kart, uprawnienia są nadawane nie na kartę, tylko na moduły i tunery.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedia owszem daje moduły ale nie CI+ tylko CI bez parowania z kartą. Zatem można sobie tę kartę wyjąć z modułu i korzystać z niej w każdym czytniku Conax.

 

 

Problem z wyświetlaniem EPG / Guide
 
Na Ariva 4k Combo odbieram telewizję cyfrową (DVB-C) od operatora Multimedia.
Niestety w Ariva 4k Combo wyświetlane są tylko pierwsze dwie pozycje EPG dla danego programu (bieżąca i następna po niej).
Z tą samą kartą na TV Samsung nie ma takich problemów i jest pełna lista EPG.
Może ktoś wie, jak rozwiązać problem z wyświetlaniem pełnej listy EPG?
Gdzie najlepiej wysłać zgłoszenie błędnego działania EPG do firmy Ferguson?

 

Czy w innych sieciach nikt nie zauważył żadnych problemów z tym EPG? Multimedia raczej nic na to nie poradzi a czy Ferguson to trudno powiedzieć.

Ja bym na Twoim miejscu szukał alternatywnych rozwiązań np. CrossEPG. Jest to znany plugin na Enigma2 i sam z niego korzystam w Multimedii.

Widzę, że na youtube ktoś pokazuje jego działanie na dekoderze SAB ANDROID HYBRID HD, więc chyba jest także na Androida, ale nie widzę go w sklepie.

Z tą aplikacją poznasz moc dekoderów z Linuxem:) Niestety trzeba poświęcić kilka godzin na przemapowanie kanałów z Hotbirda na Multimedię.

Ja mam to zrobione dla Wrocławia, ale niestety chyba Multimedia nie nadaje w każdym mieście tak samo, więc raczej Ci się nie przyda mój plik, no chyba że też jesteś z Wrocławia;)

Poza tym będzie brakować EPG dla kilku kanałów, które nadają tylko w kablówce, a nie ma ich na satelicie.

 

PS. Przepraszam, nie zauważyłem, że ten tutorial na youtube nie dotyczy Androida tylko Sparka(dekoder SAB jest chyba 2-systemowy). Wygląda na to, że niestety nie ma na razie tego pluginu dla Androida:(

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amq0:

Zapewne byłeś u mnie w domu i wiesz jaką mam konfigurację urządzeń i czy mam karty czy nie :)

Zastanów się, jeżeli napisałem, że tak jest tzn. że wiem o co chodzi i mam takie karty od Multimedii.

Ja wiem w 100%, że coś jest białe, a Ty wmawiasz mi, że to jest czarne, zamiast pomóc mi rozwiązać problem.

Ehhh ... a myślałem, że tak tylko działają w polityce ;)

 

@strzala:

Dziękuję za pomysł.

Wydaje mi się, że ten problem może rozwiązać tylko Ferguson. Wyświetlanie EPG / Guide jest obsługiwane przez aplikację DTV, więc zewnętrzny plugin nic nie pomoże.

Z tego co zauważyłem w TV Samsung'a na początku EPG też wyświetla dwie pozycje, a następne są wyświetlane po krótkiej chwili, tak jakby były doczytywane.

Wygląda to tak jakby EPG w Ariva 4k Combo było odczytywane tylko na starcie aplikacji DTV, stąd są tylko dwie pozycje. Procedura odczytująca dane EPG powinna być uruchamiana co jakiś interwał czasu i doczytywać listę programów (podobnie jak w Sasmung'u).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was korzysta w funkcji nagrywania, cofania ? moje ustawienia:

times-shift brak limitu

Auto Time-Shift  wł.

dysk w środku dekodera

 

chodzi mi o cofanie czegoś co nie usłyszałem, ale jest problem, niby zaczyna cofać ale o powrocie do "na żywo" można zapomnieć, dekoder łapie zwiechę i tylko restart go ratuje, później szybko trzeba wył. auto time-shift żeby zaczął chodzić normalnie

Edytowane przez normalny-szczecin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna posiadam decoder Ariva 4k , po wgraniu listy programow z Enigma2 nie odbieram porogramow o wysokiej

czestotliwosci, takich jak TVP2 ,Polsat itd.Na moim starym dekoterze Fergusonie HF 8900 Hd dziala wszystko bez zarzutu.

Antena ma przekroj 80cm , Twin LNB do odbioru HD, Karta Smart HD.Odbior tych programow ktore wymienilem w sypialni

na dekoderze NC+ bez problemow. Prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisowe wgrywanie oprogramowania

By wgrać nową wersję oprogramowania wraz z aplikacja CAM:

Przygotowanie nośnika USB

a) Przygotuj pendrive lub inny nośnik USB (min. 1GB lub więcej). Można też użyć karty microSD

B) Sformatuj nośnik w komputerze na system plików FAT32

c) Wgraj do katalogu głównego nośnika USB plik z aktualizacją oprogramowania. (archiwum zip – nie rozpakowywać).

d) Utwórz w katalogu głównym folder o nazwie: preinstall

e) W utworzonym folderze preinstall utwórz podfolder o nazwie: apps

f) Do folderu apps wgraj plik z aplikacją CAM.

4k_update_folders.jpg

Bardzo ważne jest zachowanie struktury i nazw folderów zgodnie z opisem powyżej.

--------------------------

1. Przygotowujemy nośnik USB z plikiem zawierającym oprogramowanie (.zip) oraz zszywacz lub inne narzędzie by nacisnąć przycisk recovery schowany w małym otworze.

2. Odłączamy Arivę 4K od prądu.

3. Wkładamy nośnik USB do dowolnego złącza USB.

4. Za pomocą np zszywacza naciskamy i trzymamy przycisk "recovery" z tyłu obudowy.

Recovery.jpg

5. Cały czas trzymając przycisk "recovery" podłączamy zasilanie.

6. Pojawia się logo ARIVA - po ok 3 sekundach puszczamy przycisk recovery.

6. Pojawia się recovery menu.

Main.jpg

7. Za pomocą pilota wybieramy pozycję: "appy update from EXT"

EXT.jpg

8. Wybieramy Update from Udisk

Udisk.jpg

9. Wybieramy plik z oprogramowaniem.

Zip.jpg

10. Klikamy OK na pilocie.

11. Cierpliwie czekamy aż oprogramowanie zostanie zainstalowane.

Install.jpg

12. Po zakończeniu instalator wraca do menu początkowego.

13. Wybieramy "wipe data/factory reset"

Wipe_data.jpg

14. Wybieramy "Yes, delete all user data"

Wipe_yes.jpg

15. Klikamy OK na pilocie.

16. Po zakończeniu instalator wraca do menu początkowego.

17. Wybieramy "reboot system now"

Reboot.jpg

18. Klikamy OK na pilocie.

Aktualizacja aplikacji CAM

a) Po przywróceniu ustawień fabrycznych widzimy menu wyboru języka.

B) Stop. Nie wybieramy języka. Po prostu w tym momencie na pilocie naciskamy przycisk opcji

4k_update_key.jpg

c) Na ekranie przez chwilę pojawi się komunikat o instalacji aplikacji CAM

4k_update_info.jpg
------------------------

[video=youtube]



[video=youtube]


Opis http://wiki.ferguson.pl/Serwisowe_wgrywanie_oprogramowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zainstalowałem wczoraj wieczorem. Na pierwszy rzut oka: szybciej przełączają się kanały, ucieszyłem się też z lepszej obsługi dysku wewnętrznego. Cofanie i powrót do oglądania "na żywo" - bez problemu, wcześniej mi się zawieszał.

Niestety przy odtworzeniu nagranego wcześniej materiału, aplikacja DTV się zamknęłą i już się nie uruchamia - dzisiaj wieczorem reset i dalsze testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś również zauważył, że przy tym firmware nie można zmienić częstotliwości na 50Hz? Automatycznie wykrywa 60Hz pomimo odbiornika (TV) 50Hz a jak ręcznie wskaże w Arivie 50Hz to po wyłączeniu i włączeniu dekodera ponownie jest 60Hz. W poprzednim firmware nie miałem z tym problemu. A upieram się żeby mieć 50Hz w dekoderze bo jak ustawione 60 to przy każdej zmianie ekranu (czy np przewijaniu vod) treść znika ekran robi się czarny z zielonymi pasami na chwile i powraca dopiero po 5-6sec kilka sekund po głosie. Ewidentnie rozwala się synchronizacja między dekoderem a telewizorem.

U mnie jest to samo.Zostało tak,że jestem na sofcie pierwszym Ariva-4K-Combo-20160711-v01.01.950.Na każdym updatowanym oprogramowaniu wybiera mi tylko 60hz.Moje maile do producenta bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doctorwho68, tomwega

 

Czy sprawdzaliście jak się zachowuje wersja 20161108-v01.01.1657 odnośnie tego problemu z 50Hz? Z pewnych powodów nie palę się do kolejnego kosmetycznego update, nigdy nie wiadomo co innego może być gorzej niż było, np rootowanie...

Do mnie Ferguson odpisywał na ten temat regularnie i nawet coś tam dopytywał odnośnie szczegółów. Mówili, że pracują nad nowym firmware i że jeśli będą w stanie zdiagnozować przyczynę to coś z tym poprawią.

 

Have you checked the version 20161108-v01.01.1657 about the proper frequency refresh recognizing? Ferguson has informed me that is trying to find the solution and "repair" it in this new firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem na najnowszym. Szczerze to nie uśmiecha mi się wygrywać i wracać do pierwszego softu, gdyby znowu był ten sam problem.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doctorwho68, tomwega

 

Czy sprawdzaliście jak się zachowuje wersja 20161108-v01.01.1657 odnośnie tego problemu z 50Hz? Z pewnych powodów nie palę się do kolejnego kosmetycznego update, nigdy nie wiadomo co innego może być gorzej niż było, np rootowanie...

Do mnie Ferguson odpisywał na ten temat regularnie i nawet coś tam dopytywał odnośnie szczegółów. Mówili, że pracują nad nowym firmware i że jeśli będą w stanie zdiagnozować przyczynę to coś z tym poprawią.

 

Have you checked the version 20161108-v01.01.1657 about the proper frequency refresh recognizing? Ferguson has informed me that is trying to find the solution and "repair" it in this new firmware.

 

Same behaviour to me. Still 60hz reverting bug... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis by @ tomekm250

 

W nowym sofcie (Ariva-4K-Combo-20161108-v01.01.1657) w końcu jest dodane EPG do listy kanałów. Włączamy wchodząc w ustawienia -> ustawienia av -> rodzaj listy kanałów i wybieramy opcje "z przewodnikiem". Przewodnik mógłby być w trochę większym oknie ale lepszy taki niż żaden.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozować przyczynę? Przecież było dobrze na pierwszym sofcie. To co skopali w następnych? Chyba nie potrafią wyciągnąć żadnych wniosków.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Po znaku przystankowym, a przed kolejnym zdaniem wstawiamy jeden odstęp (spację). Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...