Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego wyjścia AV potrzeba wtyczki mini jack o długości 18mm, takiej jaka jest potrzebna też do wyjścia AV w Arivie T265 i do wyjścia audio w Arivie T750i, ale takiej wtyczki nigdzie się nie kupi

 

Mam taka wtyczkę od 9 calowego TV, ona faktycznie jest kapkę dłuższa, niż normalny mini jack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoBBo dziękuję za screen'a.

W temacie kabli AV do Arivy 4k Combo to na naszym rodzimym portalu aukcyjnym są kable Jack-3xCinch z dłuższym bolcem (podają 17mm).

Wiem, też widziałem takie kable, ale do Arivy 4K są wymagane inne podłączenia, masa musi być na czubku tego bolca mini jack

Edytowane przez amq0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co na szybko zauważyłem, dodano możliwość nagrywania podczas czuwania, w trybie TV/SAT na wyświetlaczu pojawia się numer kanału nie godzina, dodano nowe rozdzielczości 1080I-50/60 i 720I-50/60.

pozdrawiam

Witam,

Czy ktoś również zauważył, że przy tym firmware nie można zmienić częstotliwości na 50Hz? Automatycznie wykrywa 60Hz pomimo odbiornika (TV) 50Hz a jak ręcznie wskaże w Arivie 50Hz to po wyłączeniu i włączeniu dekodera ponownie jest 60Hz. W poprzednim firmware nie miałem z tym problemu. A upieram się żeby mieć 50Hz w dekoderze bo jak ustawione 60 to przy każdej zmianie ekranu (czy np przewijaniu vod) treść znika ekran robi się czarny z zielonymi pasami na chwile i powraca dopiero po 5-6sec kilka sekund po głosie. Ewidentnie rozwala się synchronizacja między dekoderem a telewizorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wieczorem update online - wszystko pięknie działa więc pewnie coś skopałeś.

Aktualizacja online zostawia wszystkie ustawienia. Z przyzwyczajenia z Arivek zrobiłem 

po aktualizacji czyszczenie wszystkiego może też musisz ?!

Najważniejsze - w końcu brak zacinek na TVP  :> i póki co wszystko działa...

... oby nic innego nie było skopane ... 

 

Właśnie wrócił mój tuner z reklamacji i wreszcie nie ma "zacinek", nawet na TVP 1 HD. Po prostu zaktualizowali tuner. Jakbym poczekał to nie musiałbym reklamować, ale cuż. Niektórzy ciągle wyśmiewają te "zacinki", a jednak to nie były urojenia.

 

Wgrali mi soft v01.01.1425, a nowszy jest v01.01.1433 i tuner widzi aktualizację. Czy można zrobić kopie zapasową gdybym chciał wrócić do poprzedniego softu, tak na wszelki wypadek jakby nowy był gorszy. Oscam wygląda, że cięgle r29180.

 

Może ktoś wytłumaczyć jak to jest z oscamem w arivie. Jest reader oscam.carder, o którym @tomek6680t pisze "czytnik do nieistniejącej karty". Czyli ten reader nie służy do niczego?

Karta TNK HD działa bez dodawania żadnych readerów. Po prostu działa a w oscam webif nie widać jej. Jeżeli zechcę skorzystać z dobrodziejstw oscama, to wystarczy dodać reader jak w każdym oscamie w tunerach E2? Bo jak dodawałem przed reklamacją, to oscam się wysypywał co kilka godzin.

 

 

Witam,

Czy ktoś również zauważył, że przy tym firmware nie można zmienić częstotliwości na 50Hz? Automatycznie wykrywa 60Hz pomimo odbiornika (TV) 50Hz a jak ręcznie wskaże w Arivie 50Hz to po wyłączeniu i włączeniu dekodera ponownie jest 60Hz. W poprzednim firmware nie miałem z tym problemu. A upieram się żeby mieć 50Hz w dekoderze bo jak ustawione 60 to przy każdej zmianie ekranu (czy np przewijaniu vod) treść znika ekran robi się czarny z zielonymi pasami na chwile i powraca dopiero po 5-6sec kilka sekund po głosie. Ewidentnie rozwala się synchronizacja między dekoderem a telewizorem.

 

A masz włączoną opcję "auto switch to best resolution"? Jeżeli tak, to wyłącz.

Edytowane przez Barti
Usunięto zdublowane cytowanie treści innego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem, wyłączam auto i wybieram 1080p/50Hz - a po restarcie dekodera (tj. jego wyłączeniu w stand-by i ponownym włączeniu) i wejściu w ustawienia z powrotem mam 1080p/60Hz. Uparł mi się na te 60Hz, jak nic.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja zainstalowania LibreELEC na karcie SD i pendrive. Nie narusza pamięci tunera:

1. Ściągamy LibreELEC z adresu: http://kszaq.libreelec.tv/s905/7.0.2.008/LibreELEC-S905.aarch64-7.0.2.008.img.gz
2. Ściągamy RUFUS 2.11: https://rufus.akeo.ie/downloads/rufus-2.11.exe
3. Odpalamy RUFUS i w opcjach wybieram obraz DD i wskazujemy ściągnięty w punkcie 1 plik
4. Wybieram w RUFUS odpowiedni pendrive lub kartę SD i klikamy start. Uwaga usuwa wszystko! Nie zdziwić się też, że widoczny rozmiar będzie 512 MB, bo pozostałe miejsce to ukryta partycja.
5. Z katalogu: http://kszaq.libreelec.tv/s905/7.0.2.008/device_trees/ wybieramy odpowiednie device tree i ściągamy. Tutaj nie wiem jakie będzie dla naszego tunera najlepsze, bo w kilku testowanych nie udało mi się odpalić WIFI. Na pewno w grę wchodzi, któryś z 1g w nazwie, bo to ilość RAMu. Na początek polecam gxbb_p200_1G_100M.dtb.
6. W ściągniętym pliku zmieniamy nazwę na dtb.img i kopiujemy na przygotowaną wcześniej kartę lub pendrive podmieniając istniejący plik.
7. Wkładamy przygotowany pendrive/kartę SD do wyłączonego z prądu tunera, wciskamy przycisk do przywracania oprogramowania znajdujący się na tylnej obudowie i trzymając naciśnięty włączamy prąd. Można próbować go trzymać przez cały proces, ale jeżeli wciąż na ekranie będzie logo Ariva to należy go puścić. Powinno pokazać się logo LibreELEC i tuner powinien się zrestartować. Po zrestartowaniu znów pojawi się to logo, a po chwili logo KODI Jarvis.
W przypadku, gdy na ekranie będą komunikaty o niepowodzeniu warto spróbować kombinacji z zainstalowaniem tego samego na karcie SD i pendrivie. U mnie tylko w ten sposób udało się odpalić, ale być może problem tkwi w karcie SD. Sam zastosowałem starą 8 gigową kartę class 6. Problem objawiła się w tym, że pojawiało się logo LibreELEC po czym komunikat: Could not mount /flesh/SYSTEM. Po przygotowaniu wszystkiego na pendrivie i wyjęciu karty Ariva odpalała się tylko w recovery. Spróbowałem, więc włożyć jedno i drugie i wszystko pięknie wystartowało.

Jednocześnie wielka uwaga w LibreELEC nie działa mi pilot od Arivy. Trzeba więc być przygotowanym z myszką podłączoną do tunera (na nadajniku lub kablu). Ewentualnie można zadziałać pilot od TV. Ja mam plazmę Panasonic i właśnie przez przypadek okazało się, że mogę nawigować po Kodi za pomocą tego pilota. Być może działa też domyślnie sterowanie z komórki. Nie pamiętam czy musiałem włączyć czy już było włączone.
Nie udało mi się natomiast odpalić WIFI. Internet działa po kablu. Próbuje zgłębić temat, ale może ktoś będzie mądrzejszy. Przydałaby się informacji jaki układ WIFI jest w tunerze. Jeżeli nie ma go w oprogramowaniu to mogą być potrzebne kody źródłowe sterownika dla autora kompilacji LibreELEC dla amlogic.

Dwa zdjęcia:
20161015_133037.jpg

20161015_133027.jpg

Edytowane przez Baldur20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldur20 na drugim screenie masz pokazane 1920x1080@60Hz. Te 60 wybrałeś Ty sam celowo czy dekoder domyślnie? Jeśli nie problem zmień na 50, zrestartuj urządzenie (zasilaniem czy standby) i daj znać czy "trzyma" Ci te 50 czy też wróciło na 60Hz? Jeśli problem nie tylko u mnie to będę próbował atakować Fergusona o naprawę babola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Poczekam może Fergusony coś poprawią a jak nie to może Libre przede mną :-).

Jakby ktoś inny to jeszcze sprawdził i dał mi znać jak u niego na Andku to byłbym wdzięczny, z góry dzięki.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem, wyłączam auto i wybieram 1080p/50Hz - a po restarcie dekodera (tj. jego wyłączeniu w stand-by i ponownym włączeniu) i wejściu w ustawienia z powrotem mam 1080p/60Hz. Uparł mi się na te 60Hz, jak nic.

 

The same occurs to me. Every time resolution reverts to 60hz. Annoying.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@netzmark: Thanks to you... I'm Italian, don't speak Polish... I'm reading this forum by Google automatic translation. :)

If it's possible, I would ask Ferguson for a proper channel list editor (Enigma2 conversion is a bit tricky).

Another useful thing would be a Crossepg converter (i.e. xmltv or similar) to have full weekly EPG on the most channels...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post z innego forum, @grey

 

Wracam do kwestii przycinek obrazu na Arivie 4K gdzie na tej samej antenie inne tunery nie dostają czkawki.
Zaobserwowałem wczoraj nieoczekiwanie podobną sytuację u siebie.
Postawiłem router WIFI na Arivie. Sygnał ok. 96% ale pojawiają się dropy typowe dla słabego sygnału z satelity.
Odsunąłem router wifi z bezpośredniego sąsiedztwa... i problem ustąpił. :)
Wskazuje to plastikową obudowę Arivy, która nie ekranuje elektroniki. W większości lepszych tunerów obudowa jest metalowa.
Sprawdźcie jak to jest u was. :)


"Zacinki" obrazu w Arivach 4k/combo ,mimo dobrego sygnału,może powodować sygnał wi-fi routera i inne zakłócenia elektroniczne ,np. inny tuner nad\pod Arivą ,kable zasilające
itp. itd.
Ariva4k/combo ma plastikową obudowę gdyż wewnątrz box-u jest wbudowane wi-fi i bluetooth.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety stała się rzecz mało spotykana. Posiadam 4K Combo i z pierwszą aktualizacją nie miałem problemu. Jakiś czas temu odłączyłem tuner od siedzi i niestety ale okazało się, że tuner zaktualizował się do wersji bez Combo. Nie wiem jak i nie wiem dlaczego.

Miałem to samo skorzystaj z opcji Recovery przygotuj tylko Pendrive z wersja soft od Combo i wszystko wróci do normy ;-)  Ja miałem taki problem po automatycznej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie potrzebuje podpowiedzi dlaczego ten dekoder nie gra po wyjściu AV ? posiadam odpowiedni kabel (dłuższy minijack) podłączony do TV i brak obrazu z serwisu dostałem skromna odpowiedź że dekoder gra na zmianę z HDMI (nie w jednym czasie jak np. dekodery Polsatu) więc odłączyłem kabel HDMI zrestartowałem dekoder i nie gra, brak obrazu, czy dodatkowo trzeba jakoś zmienić rozdzielczość na pilocie ? ktoś coś wie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie potrzebuje podpowiedzi dlaczego ten dekoder nie gra po wyjściu AV ? posiadam odpowiedni kabel (dłuższy minijack) podłączony do TV i brak obrazu z serwisu dostałem skromna odpowiedź że dekoder gra na zmianę z HDMI (nie w jednym czasie jak np. dekodery Polsatu) więc odłączyłem kabel HDMI zrestartowałem dekoder i nie gra, brak obrazu, czy dodatkowo trzeba jakoś zmienić rozdzielczość na pilocie ? ktoś coś wie na ten temat ?

jeśli nie masz ustawionej w arivie opcji best resolution, to musisz przed podłączeniem tego kabla wybrać mniejszą rozdzielczość. Inaczej nie rzuci Ci obrazu np jesli miałeś 1080p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...