Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[Tutorial] Root firmware 20161108-v01.01.1657

 

Udało mi się zrobić Root na najnowszej wersji firmware: 20161108-v01.01.1657

Sama procedura root'owania przebiega według mojego tutoriala, który opisany jest na stronie 19 bieżącego wątku.

Należy tylko wykonać wstępne kroki, czyli odzyskać trochę miejsca na partycji systemowej z poziomu TWRP.

 

Proponuję usunąć aplikację TuneIn, którą później można zainstalować z Google Play.

1. Uruchamiamy z karty microSD TWRP.

2. Wchodzimy do zakładki "Mount" i tam zaznaczamy partycję "system" (po tym będą widoczne katalogi i pliki na tej partycji). Wracamy do głównego menu.

3. Wybieramy zakładkę "Advanced", a następnie "File Manager".

4. Wchodzimy do folderu "system", następnie do folderu "priv-app" i w końcu do folderu "TuneIn_Radio_v16.5"

5. Klikamy "Select Folder" (powinno być Folder Selected: /system/priv-app/TuneIn_Radio_v16.5).

6. Wybieramy opcję "Delete" i wykonujemy "Swipe to Confirm" (nastąpi usunięcie zbędnej aplikacji i odzyskanie miejsca).

7. Wracamy do głównego menu, instalujemy SuperSU i radujemy się uwolnioną Ariva 4k Combo. :)

 

Nie odpowiadam, za nieumiejętne wykonywanie powyższych operacji i powstałe z tego konsekwencje.

Jeżeli nie potrafisz tego zrobić, pozostaw swój tuner w stanie, w jakim był zanim przeczytałeś ten tutorial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@androidgadget11: thank you very much for that info. So is it only a missing space on /system partition trouble? Wonder why TWRP didn't return errors when flashing SuperSU. I'll try your procedure later today.


i can confirm that rooting was flawlessly. It just needed some more space in System partition. Used TWRP 3.0.2 for that.

Thanks again androidgadget11 :)

Edytowane przez doctorwho68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem się zapytać jakie są obecnie korzyści z rootowania tego odbiornika? Wiem że rootowanie to dostęp do zablokowanych plików i katalogów administratora, ale czy daje to w tym wypadku jakieś korzyści?

Czy można wrzucić normalnego oscama? Czy tylko takiego jak w modyfikowanym mcas?? Czy można wrzucić jakieś niefabryczne oprogramowanie?

Czy można ponownie założyć roota aby nie stracić gwarancji?

Edytowane przez max95100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oscam na ariva 4k combo, jest problem po przejściu z kanału DVB-C na DVB-S. Czasami jest ok, czasami na kanale DVB-S nie mam głosu a czasem w ogóle go nie dekoduje. Problem znika po restarcie oscama ale tylko do następnego załaczenia kanału DVB-C.

Czy na tym modyfikowanym mcas można edytować skonfigurowany czytnik kart?? chodzi mi o dopisanie rsa lub boxkeya. Na stronie głównej w linijce readers widzę czytnik zatytułowany cards, ale jak wchodzę w zakładkę readers to mam tylko emulator :(

 

P.S.

Czy ktoś sprawdzał jak ten tuner radzi sobie z diseqc 1.1? u mnie na 10 wejść działają tylko 1.5.6.7.8.9.10 a wejścia 2.3.4 nie działają prawidłowo, mam nawet wrażenie że mają jakieś przebicia z 6 wejścia. diseqc jest na pewno sprawny działa bez problemu na miracleboxie. Nie wiem czy to uszkodzenie tunera czy wada w oprogramowaniu. Dodam jeszcze że mam problem z transponderem 11.449 na hot-birdzie, gdzie jest między innymi TVP1 HD. Problem objawia się brakiem sygnału lub bardzo słabym sygnałem. Inne transpondery z polskimi kanałami mają sygnał 80-90% 

Edytowane przez max95100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od kilku dni korzystam z Arivy 4K podczas normalnego korzystania na złączu HDMI obraz często zmienia się na zielony serwis techniczny fergusona to olewa myślę nad wymianą kabli hdmi testowałem na zwykłych bez wbudowanego ethernetu problem wystepuje w seriI "S"  Sony Bravia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koz kup sobie nową klawiaturę bo kropka i przecinek Ci nie działa i trudno Cię zdekodować...

 

Jeśli dobrze Cie zrozumiałem to możesz mieć problem z identyfikacją sposobu dekodowania kolorów na interface HDMI telewizora. Są dwa sposoby kodowania (RGB lun YCbCr) i jakiś bit mówiący którego sposobu ma użyć dekoder (telewizor). Niektóre telewizory, głównie starsze z HDMI 1.3 ale nie tylko, błędnie ten bit odczytują (w efekcie dekodują RGB jako YCbCr) i w efekcie obraz przyjmuje postać jakby zielonego negatywu. Dość popularny problem podczas podłączania PC do TV, z tym, że w przypadku PC istnieje możliwość pogrzebania w ustawieniach karty grafiki a w Arivie niestety nie (lub nie wiem jak).  Jeśli masz taki właśnie efekt to nic z tym nie zrobisz, zmiana kabla wg mnie Ci nie pomoże - mi nie pomogła. U mnie pomogło tylko "przepuszczenie" sygnału poprzez amplituner z wbudowanym switchem HDMI który jakoś ten sygnał "uleczył" i problem zniknął całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem obrazu i dźwięku DTV znikających po włączeniu dekodera wraz z pojawianiem się komunikatów o podłączeniu urządzenia USB - rozwiązany. Reset do ustawień fabrycznych załatwił sprawę.

 

Dwa inne problemy za to i pytanie czy ktoś ma receptę:

- Ariva podłączona poprzez amplituner ze switchem HDMI działa. Natomiast jak ją podłączam bezpośrednio do TV to po włączeniu dekodera lampka na przednim panelu w ogóle nie przechodzi do koloru niebieskiego a na ekranie wisi logo ARIVA (nie ma też już tego etapu kiedy logo zaczyna falować). Efekt jakby pełna zwiecha firmware'u ale po przełączeniu kabli na amplituner wszystko OK. Myślałem, że to może coś związanego z rozdzielczością ustawioną w Arivie (że nie auto) - ale to nie to. Również nie kable hdmi.

 

- obraz na DTV spóźniony względem dźwięku o jakąś sekundę. Na materiałach poprzez Kodi wszystko ok. Normalnie patrzeć na to nie można. Wiwa podłączona do tego samego kabla hdmi śmiga idealnie synchronicznie a kosztowała całe 70pln (podłączyć bezpośrednio pod TV nie mogę bo "patrz opis wyżej"). Testowane różne kable hdmi - to nie ma związku. Na wcześniejszych firmware efekt zbliżony. Czy u Was też tak jest czy tylko u mnie?

FERGUSON - jesli to ktoś od Was czyta - MOŻE JAKIES REGULOWALNE OPÓŹNIENIE W SETUP BYŚCIE DOŁOŻYLI ?

Edytowane przez netzmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 50 czy 60Hz nie ma większego wpływu na ten rozjazd (raczej na mniej czy bardziej płynny start po np. przesunięciu treści na vod). Sprawdziłem na wszystkich możliwych ustawieniach i na każdym taki sam badziew. Ale gwoli ścisłości mam ustawione 1080i/50Hz.

Skoro na odtwarzaniu z Kodi przesunięcia nie ma jest a tylko na DTV - to raczej nie ma znaczenia czy podłączenie poprzez ampli czy bezpośrednio. Aplikacja DTV jest po prostu do bani, zresztą nie tylko z tym (EPG to tutaj jakiś dowcip, czytelność napisów na białym tle to też jakaś masakryczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiające, że jak zauważyłem to opóźnienie nie jest stałe. Czasem sięga wg mnie nawet 2-3sek(!) ale czasami bywa idealnie zsynchronizowane. Czyli wprowadzenie programowalnego opóźnienia nic by nie pomogło. Wygląda jakby jakiś procesor sygnałowy się nie wyrabiał. Spróbuję dodać więcej RAM'u poprzez SD - wątpię żeby to coś w tym pomogło ale niewiele innego pozostaje chyba w naszym zakresie do spróbowania.

Niestety przy tej okazji namierzyłem kolejny kibel w firmware: Ariva po włączeniu przypisuje SD jako główny nośnik do nagrywania w DTV pomimo, że przed wyłączeniem zadeklarujemy, że to ma być HDD na SATA. W efekcie jeśli mamy wetknięte SD (np dla rozszerzenia RAM) to przed każdym nagrywaniem trzeba wpierw sprawdzić w ustawieniach jaki nośnik jest przypisany i zmienić z SD na HDD. Super...

Edytowane przez netzmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że było o tym gdzieś w tym wątku.

Mój dysk, 32GB SSD SATAII sformatowany z alokacją 4096 NTFS, działa bez zarzutu (włącznie z pełnym buforowaniem w Kodi streamowanych filmów na HDD zamiast RAM).

Podobno wydajność prądowa na tym ich złączu jest nie za mocna i z niektórymi kręconymi bardziej energochłonnymi może być kłopot. Tak mi mówili kiedyś na infolinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam problem po podłączeniu Arivy. Nie znajduje mi wszystkich kanałów. Np TVN HD na transponderze 11508. na drugim dekoderze kanały te działają bez problemu. Mam kartę NC+.

Pamiętam, że kilka tygodni temu na drugim dekoderze zmieniałem na częstotliwości 11508 ustawienia FEC na DVBS2 i to spowodowało, że kanały byly wyszukiwane. Czy możecie mi napisać jakie ustawienia przy wyszukiwania na TP 11508 ma wprowadzić w Arivie ponieważ są tutaj inne pola do uzupełnienia niż w poprzednim dekoderze.

 

Domyślna lista kanałów z NC+ nie znajduje mi tych kanałów.

Edytowane przez przemo2lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN HD jest na 11508 V 27500. Resztę tuner dastraja z automatu. Ja mam to samo z TVP1 HD. Czekam jak aura się poleprzy i spróbuje zmienić konwerter. Bo próbowałem już wszystkiego w rezultacie raz zaskoczy i jest ok, czasem strasznie tnie ale przeważnie mam brak sygnłu. A tunery Nbox miraclebox i ariva 200 mają sygnał cały czas i to ok 70℅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam problem po podłączeniu Arivy. Nie znajduje mi wszystkich kanałów. Np TVN HD na transponderze 11508. na drugim dekoderze kanały te działają bez problemu. Mam kartę NC+.

Pamiętam, że kilka tygodni temu na drugim dekoderze zmieniałem na częstotliwości 11508 ustawienia FEC na DVBS2 i to spowodowało, że kanały byly wyszukiwane. Czy możecie mi napisać jakie ustawienia przy wyszukiwania na TP 11508 ma wprowadzić w Arivie ponieważ są tutaj inne pola do uzupełnienia niż w poprzednim dekoderze.

 

Domyślna lista kanałów z NC+ nie znajduje mi tych kanałów.

Ciekawe jak udało Ci się uruchomić kartę nc+ na tej Arivie jak te karty są parowane z tunerami nc+, chyba że masz na myśli Smart HD na kartach po TNK SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liste od e2 mozesz wgrać. Edytor np dreamboxedit. Pozniej lista e2 na pena i wczytujesz do arivy. Wszystko jest w tym temacie opisane wystarczy poszukać

 

In which format to save E2 list via Dreabmoxedit to usb flash drive?

 

W jakim formacie zapisać listę E2 poprzez Dreamboxedit na dysku flash USB?

 

 

I have opened vhannibal E2 list with Dreamboxedit,but do not know how to save it,and later to install it?

 

Otworzyłem vhannibal listy E2 z Dreamboxedit, ale nie wiem, jak go zapisać, a później go zainstalować?

Edytowane przez PLASMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...