Jump to content

netzmark

Users
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About netzmark

 • Rank
  Niedoświadczony
 1. Po wrzuceniu coreeleca działa działa dobrze, stabilnie i zero problemów. Fakt, że problem z tunerami - co mnie akurat nie boli kompletnie. Oryginalny system to porażka, Ferguson zresztą dla mnie też już jest skreślony. Czym by nie zachęcał to wolę nie-udawanego Chińczyka - support na identycznym poziomie a za ułamek ceny.
 2. Perfekt, wielkie dzięki. Bardzo mi pomogłeś. To jest lepiej niż się spodziewałem. Wygląda na to że to daje tylko napięcie pośrednie do dalszych przetwornic a one raczej żyją. Zaraz podłączę jakiś zasilacz 5V i będę wszystko wiedział :-).
 3. Patrząc na płytę od tyłu jest gniazdo optyczne, za nim scalaczek przetwornicy AGMF (który mi odparował) a tuż za nim cewka na ferrycie z oznaczeniem 4R7. Potrzebuję napięcie na niej od strony bliższej środka płyty, oczywiście względem masy.
 4. Hej Mati, i co, jest jakaś szansa na ten pomiar?
 5. Jutro super, dzięki z góry:-). To jest najprawdopodobniej MP1471 i obstawiam napęcie 2,5V. Problem, że te przetwornice (1469, 1470, 1471) z takimi samymi elementami zewnętrznymi dają zdaje się trochę różniące się napięcia a szkoda uwalić coś więcej (o ile żyje). A wracając do tematu firmware'u. To ja się poddałem z szukaniem driverów a przejechałem ich sporo. Na forum coreeleca było z tym trochę prób ale bezowocnych. Skończyło się na tunerze dvbt (sat mnie nie interesuje) na usb. Niestety też lipa bo wydajność usb w tunerze jest nędzna i miałem dziesiątki tysięcy błędów. Więc tuner wylądował na innym kompie z linuxem i serwerem a w ariwie chodzi client. Karkołomne trochę ale działa, pod coreeleckiem.
 6. Mati dzięki za info. Na razie nie mogę znaleźć przetwornicy z takim top-marking :-(. Jak masz to rozbebeszone to nie podłączył byś zasilania i zmierzył napięcia na tej cewce po stronie bliżej środka płyty (bliżej tych elektrolitów)?
 7. @tomek6680t, Zjarało mi się to-to. Kiedyś wrzucałeś zdjęcie płyty tu na forum. Potrzebuje oznaczenie scalaczka U12, jest tuz za zlaczem optycznym, maleństwo smd w obudowie 6-nóżkowej (2x3pin) obok sporej cewki 4R7. Masz jakąś możliwość dać jakąkolwiek informację? U mnie poszedł z tego dym więc nic odczytać nie mogę.
×
×
 • Create New...