Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Idąc Twoim tokiem myślenia, można by również mieć wrażenie że wpisy które tu dodałeś są sponsorowane przez konkurencje Fergusona aby zniechęcić ewentualnych nabywców tego sprzętu. Łatwo jest insynuować komuś złe intencje , w dodatku nie poparte żadnymi dowodami, że ten ktoś to czyni świadomie i z premedytacją.

Czytając to forum od początku, można śmiało stwierdzić że ten sprzęt jest na przyzwoitym poziomie i to nie tylko cenowym - przynajmniej ja tak to odbieram. Nie przeczę że są jakieś niedoróbki, ale jak można przeczytać, są one usuwane przez producenta. Wiele rad forumowiczów umożliwiło laikom w tej dziedzinie poprawne skonfigurowanie Arivy, aby odbiór, czy też inne funkcje tunera były w swoim działaniu  raczej bezproblemowe. Na pewno nie jest ten sprzęt idealny - bo takiego nie ma i to niezależnie od przedziału cenowego, czy też zamontowanego na nim systemu. Na pewno też nie spodoba się klientom bardzo wymagającym którzy mieli lub maja styczność z tunerami z wyższej półki i to nie tylko tych na linuxe.

Jednak dla zwykłych klientów - mało wymagających (nie czepiających się drobnych niedoróbek zarówno tych dotyczących działania czy też wyglądu) i mniej zasobnych finansowo , których zapewne jest większa liczba,  to może być dobry wybór. Im zależy przede wszystkim na odbiorze bez żadnych zacięć obrazu jak i dżwięku , dobrej jakości obrazu , poprawnym nagrywaniu i ewentualnym oglądaniu czegoś z internetu . Ja też się skłaniam do kupna Arivy z tej serii, lecz czekam na Ariva 4k Combo +. bo zależy mi także na wejściu na moduł CI+. To forum w pewien sposób umożliwia nam podjęcie ewentualnej decyzji o zakupie, (aby nie kupować w ślepo), lub też ewentualnej rezygnacji - wybór należy tylko i wyłącznie do nas, Pozdrawiam.

Gdybyś dobrze przeczytał ostatni post to pisałem że powróciłem do poczciwej Arivy 252 które to mam 2 sztuki w domu a to chyba nie jest produkt konkurencji którą tu rzekomo sponsoruję.

Kupując nowy sprzęt oczekuję że będzie to działało i nie będę musiał przeszukiwać cały internet żeby znaleźć bardziej lub mniej przydatne porady co zrobić żeby jakoś to zaczęło działać.

Wiem że za te cenę nie ma co wymagać, osobiście wolał bym dopłacić i mieć pewność że wydałem pieniądze rozsądnie.

Edytowane przez Jendrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie , czytać ze zrozumieniem. Zarzuciłem ci insynuowanie forumowiczom że ich wpisy są sponsorowane przez producenta, i ironicznie użyłem Twojego toku myślenia w tym temacie odwracając kierunek insynuacji. Tyle w tym temacie.
Dodam tylko że bywają negatywne wpisy forumowiczów dotyczące tych Ariv tak naprawdę które są pisane pochopnie. Dotyczą niekiedy rzekomych błędów w działaniu, które przy właściwej konfiguracji nie istnieją. A zazwyczaj przed wystawieniem takiej opinii wystarczy dokładnie przeczytać instrukcję , czego wielu użytkowników tego nie czyni wierząc w swoje umiejętności - bo przecież są "specami" w tej dziedzinie. Oczywiście że kupując nowy sprzęt oczekuje się że będzie działać prawidłowo. Jednak nie wszyscy mają prostą instalację antenową - talerz z jednym konwerterem na HotBirda, a ich zestawy są bardziej rozbudowane I z zasady lepiej jest poczytać instrukcje podczas konfiguracji aby nie było błędów w działaniu. Także tunery mają podłączone do różnych TV. Z doświadczenia wiem że większość kupujących taki sprzęt ma blade pojecie o tunerach z bardziej skomplikowanym oprogramowaniu niż np.proste tunery typu Ariva 200, czy Ariva 252, stąd tyle zamieszania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham waszej wymiany i przyznam, że po trosze oboje macie rację.

Ja ogólnie jestem ze sprzętu zadowolony ale już żona czy dzieciaki raczej nie:)

Mam wrażenie, że sprzęt ma problem z optymalizacją pamięci gdyż po każdym resecie do ustawień fabrycznych nie odczuwam dyskomfortu zamulania i opóźnienia dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując tuner 4k za 500 zł gdy cała reszta oscyluje w cenach 2x 3x lub 4x większych nie ma się co nastawiać, że będzie idealnie.

Tym bardziej, że "stoi" na systemie, który sam w sobie jest jednym wielkim błędem.

Edytowane przez mc55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pojawiło się grono osób którym ten tunerek nie leży-ale stane w obronie naszej Arivy 4K Combo (bo takowy posiadam od lipca 2016r) i napiszę ze jest OK,wszystko lub prawie wszystko działa jak należy zarówno z kartą NC+ jak i testowym opr czy dvb-t. Wcześniej miałem tuner na E2: Golden Media 990 który też sprawował się bdb.i po przesiadce na Arive 4k , też jak wy miałem problemy z ustawieniami,zwiechami,zamrożeniami kanałów,czy nieczytającym czytnikiem karty i byłem bardzo blisko oddaniu go sprzedawcy lub odsprzedaży (nawet po 1,5-2 miesiecznym użytkowaniu).Myślę ze to przyzwyczajenie do Enigmy2 i dlatego ta Ariva 4k tak wielu osobom sprawia problem.Ale ja się nie poddałem,męczyłem Arivę dalej,czytałem różne fora,wgrywałem różne apki grzebałem w ustawieniach i teraz nie narzekam,obraz na moim tv LED Samsungu 48 calowym jest ok-bez zwiech i innych tam rzeczy,a w tunerku oprócz apek na androida jest też:

-Software version 01.01.1443 z 27.09.2016r   

-Cam_v2.0.9.29180 

-MegaOSTool by GuRu (oscam 2970)

-tv rozdzielczość 1280x720/60p tuner bodajże na 50 Mhz

Nie wgrywam najnowszego oprogramowania bo wiem że zawsze na początku jest z nim jakiś problem a po drugie tuner mi działa tak jak chce to po co zmieniać.

Dziękuję za ten post. Po sprawdzeniu mogę potwierdzić.

Z tym softem:

-Software version 01.01.1443 z 27.09.2016r   

-Cam_v2.0.9.29180

tuner działa stabilniej i programy włączaja się szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ten post. Po sprawdzeniu mogę potwierdzić.

Z tym softem:

-Software version 01.01.1443 z 27.09.2016r   

-Cam_v2.0.9.29180

tuner działa stabilniej i programy włączaja się szybciej.

A co ze stabilnoscią Arivy 4K, który software i wersja Cam jest the best???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

@jniewiad
Ty jaki mcas masz wgrany w Arivie ? Jaką masz kartę ? Zaglądałeś do logów oscama ,jakie masz czasy przy przełączaniu kanałów ?

Edytowane przez Barti
Na forum nie podajemy informacji i wskazówek odnośnie serwisów udostępniających nieoficjalnie oprogramowanie do tunerów satelitarnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem który był opisywany ale nie rozwiązany, przy nagrywaniu REC jest wszystko ok, ale juz przy odtwarzaniu nagranego kodowanego programu np: AXN mam czarny ekran choć pasek się przesuwa. Przy nagrywaniu nie kodowanych programów DVB-T i DVB-S tego problemu nie ma.  Mam najnowszy soft  v05.01.1976       Mcas   V 2.0.4.6   Może zaktualizować Mcas? Tylko nie wiem gdzie go szukać. Resztę już rozwiązałem i działa teraz na prawdę super. Pozdrawiam.

 

Problem rozwiązany. Wgrałem najnowszego Mcas i śmiga super.

Edytowane przez rybda1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem z serwisu Fergusona linka do starszej wersji oprogramowania, zaraz będę wgrywał.

https:// :censored: 

czy ktoś się orientuje jak się robi downgrade oprogramowania to mcas znika czy pozostaje?


Nie dało rady zaktualizować do wczesniejszej wersji softu - wywaliło błąd że ta wersja jest starsza niż aktualnie wgrana.

No i klops. Co robić?

Edytowane przez Barti
Na forum nie podajemy linków do serwisów udostępniających nieoficjalnie oprogramowanie do tunerów satelitarnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...