Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy jak się coś zaznaczy to czy jeszcze będzie działać zgodnie z oczekiwaniem :-). Dobry ruch aż dziwne, że dopiero teraz na to wpadli.
To zapowiedź jakichś poważniejszych zmian, czy tylko to? Bo tym co mają 2.0 to nic nie zmieni, a tylko dojdą do grona użytkowników wkurzeni posiadacze starszych HDMI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jak się coś zaznaczy to czy jeszcze będzie działać zgodnie z oczekiwaniem :-). Dobry ruch aż dziwne, że dopiero teraz na to wpadli.

To zapowiedź jakichś poważniejszych zmian, czy tylko to? Bo tym co mają 2.0 to nic nie zmieni, a tylko dojdą do grona użytkowników wkurzeni posiadacze starszych HDMI...

 

@netzmark naciskałem na nich gdyż w moim modelu KDL32-S5600 nadal zielony obraz jest, przejściowo korzystam  z konwentera HDMI-> DSUB.

Obiecują też że poprawi się szybkość przełączania kodowanych kanałów jak dla mnie to zaśmiecają soft aplikacjami typu speedtest czy Tune in Radio sama aplikacja  DTV wymaga dużych poprawek 2 razy wywaliła mi się tracąc listę kanałów  przełączając się na pasmo "KU" Hotbirda z jakimiś chińskimi kanałami na liście takie błędy są nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tv philipsa z hdmi 1.1 i przepuszczam sygnał hdmi przez switch w amplitunerze, wtedy dopiero jest ok. Jeśli podłączę arive bezpośrednio do tv to to kodowanie koloru rozwala mi się co kilka minut. Tak więc o ile to będzie im działało poprawnie to się na pewno przyda.

Ale dla mnie podstawowa kicha to rozjazd fonii z wizją i ta masakryczna ruchoma mgła na treściach SD. DTV to syf, że szkoda gadać. O ile pierwszy problem to pewnie kwestia programowa (któreś tv Samsunga tez tak miały i updatami to wyleczyli) to ta mgła to wg mnie raczej g**ny tuner sprzętowo i nic z tym nie zrobią. Obym się mylił. Tylko czy oni ją w ogóle widzą...

 

A tych wszystkich aplikacji co wpychają to mogłoby wcale nie być jak dla mnie, tylko czysty system a reszta na serwerze ferdka do pobrania co komu potrzebne.

Edytowane przez netzmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy producent nie widział co puszcza w obieg tandete to wstyd korzystam długo z dekoderów arivy sami ludzie widzicie co sie dzieje u was u mnie ten dekoder dyskfalifikuje zamglony obraz i jakby sztuczne kolory poprzednie arivy tego nie miały tak ze nawet głebiej sie w niego nie zagłebiam bo sztucznego obrazu i jakby za mgła nie chce ogladać troche im ta ariva nie wyszła myśle że cienko ten model skonczy jest cienki z mojej strony już opinie o tym dekoderze wystawiłem tak ze wszyscy co tu pisza na forum sami sobie ocene zróbcie dla mnie słaby ma obraz i jest z kreślony u mnie idzie na sprzedanie. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co się tyle pieklicie. chcecie porządny tuner z HD UHD i z full opcjami to kupcie sobie jakiś VU czy inny na linuksie za 1,5 tys i będziecie Happy....Czego się spodziewacie po tunerze za 400-500zł?

U mnie po aktualizacji do najnowszego softu (ze strony fergusona a nie jakieś pirackie patche) wszystko pięknie hula...HD UHD super obraz i dźwięk - nic się nie rozjeżdża, SD podobnie choć zależy to też od nadawcy danego kanału..A250-253 możne się schować, nagrywanie -  działa - nawet kodowane kanały nagrywa i można sobie je potem oglądać na kompie, Nagrywanie z timera też w końcu działa więc do TV Sat bardzo dobry tunerek...jedyne wady jakie znalazłem:

brak programu do edycji kanałów, i czasami się potrafi zawiesić jak przełącza się kanały pomiędzy Astra, Hot a TV Naziemną...

Najlepszy jak narazie tuner od ferdka...a że jakieś błędy ma...cóż...każdy ma i pewnie będzie miał...za 400-500zł nie ma cudów.

P.S do netu nie podłączałem więc nie wiem jak działa. Potrzebowałem tuner do oglądania TV a nie buszowania w necie-od tego mam kompa itp

Jak narazie A4Combo świetnie się sprawdza..w porównaniu do tunerów naszych platform sat ten ferdek to Arcydzieło..na tę chwilę polecam. Ciekawe jak długo pochodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wkrótce w Arivie 4K pojawi się menu wyboru trybów wyświetlania kolorów. Zniknie problem przełączania się telewizora na obraz zielony w przypadku posiadania telewizora niezgodnego z HDMI 2.0. Ma to wyglądać tak, jak widać :wink:

 

kpfhbaobimebfdgm_jpg_640x400_crop_q85.jp

Ale RGB i YUV to są tryby sygnału przez złącze SCART, YUV to jest zwykłe Video, a RGB, to jest sygnał składający się z 3 składowych, znam to ze swojej Arivy 252 Combo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co się tyle pieklicie. chcecie porządny tuner z HD UHD i z full opcjami to kupcie sobie jakiś VU czy inny na linuksie za 1,5 tys i będziecie Happy....Czego się spodziewacie po tunerze za 400-500zł?

U mnie po aktualizacji do najnowszego softu (ze strony fergusona a nie jakieś pirackie patche) wszystko pięknie hula...HD UHD super obraz i dźwięk - nic się nie rozjeżdża, SD podobnie choć zależy to też od nadawcy danego kanału..A250-253 możne się schować, nagrywanie -  działa - nawet kodowane kanały nagrywa i można sobie je potem oglądać na kompie, Nagrywanie z timera też w końcu działa więc do TV Sat bardzo dobry tunerek...jedyne wady jakie znalazłem:

brak programu do edycji kanałów, i czasami się potrafi zawiesić jak przełącza się kanały pomiędzy Astra, Hot a TV Naziemną...

Najlepszy jak narazie tuner od ferdka...a że jakieś błędy ma...cóż...każdy ma i pewnie będzie miał...za 400-500zł nie ma cudów.

P.S do netu nie podłączałem więc nie wiem jak działa. Potrzebowałem tuner do oglądania TV a nie buszowania w necie-od tego mam kompa itp

Jak narazie A4Combo świetnie się sprawdza..w porównaniu do tunerów naszych platform sat ten ferdek to Arcydzieło..na tę chwilę polecam. Ciekawe jak długo pochodzi...

 

Być może czytamy inne wpisy związane z tym tunerem, ale z tego co widzę, ludzie nie wymagają cudów na kiju tylko bezproblemowego działania tego co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jak się coś zaznaczy to czy jeszcze będzie działać zgodnie z oczekiwaniem :-). Dobry ruch aż dziwne, że dopiero teraz na to wpadli.

To zapowiedź jakichś poważniejszych zmian, czy tylko to? Bo tym co mają 2.0 to nic nie zmieni, a tylko dojdą do grona użytkowników wkurzeni posiadacze starszych HDMI...

Ja na pewno nie dojdę do grona użytkowników Arivy 4K, powód?

Brak złącza na moduły CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem na Ariva 4K Combo+, bo miał być to tuner ze złączem na moduły CI+. Jednak zapowiedzi zapowiedziami a życie robi swoje. Najprawdopodobniej takiego modelu nie będzie - a wiem to bezpośrednio od producenta, z odpowiedzi na moje pytanie kiedy on się pojawi dostałem taką oto odpowiedż :

Witam

Niestety wycofaliśmy się z tego projektu. Nie będzie takiego modelu, a przynajmniej nie będzie go w pierwszym półroczu.

Pozdrawiam

Ferguson Sp. z o.o.
Dworska 1, 61 - 619 Poznań
Tel.: 61 822 05 11, fax 61 822 05 59
www.ferguson-digital.eu
e-mail:office@ferguson.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amq0

Zlituj się i poczytaj sobie najpierw o trybach kodowania kolorów w protokole HDMI. I przede wszystkim Ariva nie ma żadnego "zwykłego" video ani wyjścia scart.

 

@belianek

Może i root to piractwo dla Ciebie, kwestia punktu widzenia. Ale po update firmware'u i resecie do fabrycznych śladu roota już nie ma a Ariva (moja) i przed i po roocie działa tak samo tragicznie. Oczekuję że tuner za 5 stów powinien mieć jakość obrazu SD co najmniej taką jak stary "złom" za 50pln, nic więcej.

Swoją drogą to ciekawe czy wszystkie egzemplarze tego tunera działają tak samo (powtarzalność). Bo może nie i jedni mają faktycznie super obraz a inni mają syf jak ja bo taka sztuka im się niestety trafiła.

Edytowane przez netzmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@netzmark

Jakość obrazu ,to przeważnie subiektywna ocena i suma ustawień obrazu w tunerze i telewizorze . Nie znam obecnie produkowanego tunera ,na którym kanały SD z niskim bitrate ,mają "dobry obraz".

Wspominasz ,czy wszystkie egzemplarze Ariv działają tak samo ,pewnie tak . Ale te tunery są podłączone do różnych telewizorów z różnymi ustawieniami obrazu . Mi zajęło kilka godzin uzyskanie "kompromisowych"

ustawień jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem na Ariva 4K Combo+, bo miał być to tuner ze złączem na moduły CI+. Jednak zapowiedzi zapowiedziami a życie robi swoje. Najprawdopodobniej takiego modelu nie będzie - a wiem to bezpośrednio od producenta, z odpowiedzi na moje pytanie kiedy on się pojawi dostałem taką oto odpowiedż :

Witam

Niestety wycofaliśmy się z tego projektu. Nie będzie takiego modelu, a przynajmniej nie będzie go w pierwszym półroczu.

Pozdrawiam

Ferguson Sp. z o.o.

Dworska 1, 61 - 619 Poznań

Tel.: 61 822 05 11, fax 61 822 05 59

www.ferguson-digital.eu

e-mail:office@ferguson.pl

I źle że nie będzie modelu z CI+, bo możliwość korzystania z czytnika kart może być jeszcze bardzoej ograniczona, nc+ może w każdej chwili wyłączyć kodowanie Seca i wtedy zostanie tylko Smart HD na zmigrowanych kartach TNK SD, a dla nowych klientów nc+ w mojej miejscowości są wydawane tylko moduły CI+ z kartą nagravision i tunery z kartą nagravision lub sparowaną conax (nie ma kart seca) ofert smart HD nie ma już w mojej miejscowości, a nc+ na kartę jest tylko Start+ z tunerem ADB 2850 lub z modułem CI+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t
Może i masz rację ale co innego miałem na myśli. Po pierwsze ja mam dwa tunery podłączone do jednego TV i widzę różnicę wyraźnie, więc żadne subiektywnie tylko porównawczo. Na Arivie w SD jest koszmar, obraz jakby przez ruchomą mgłę i cienie. I to nie kwestia kabla, anteny ani wejścia w tv ani ustawień bo wszystko zamieniałem i efekt zawsze ten sam - obrazu Wiwy zepsuć się nie da ani polepszyć obrazu Arivy. A chodziło mi o to że może ten syf u mnie wynika z mojego egzemplarza tylko, może te wbudowane tunery nie są powtarzalne (albo mój uszkodzony). Jest tez jakaś nadzieja drobna że coś się zmieni jeśli będzie można ręcznie wybrać sposób kodowania koloru w HDMI, może tu jest pies pogrzebany. W co wątpię ale nadzieja jest. :-)

 

@koz
Wiesz kiedy ten nowy firmware ma być wypuszczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ tomwega do arivy 250-253 są patche od darksidedvd do Ariva 4K Combo są zmodyfikowane aplikacje CAM które niestety nie działają stabilnie...

@ śmiechu warte Rozumiem Cię. Też wydając z 500zł chciałbym aby tuner bez problemowo działał...u mnie jak narazie działa i oby jak najdłużej, błędy ma nie ukrywam ale który nie ma...najbardziej mnie wkurza w tym tunerze że jak pojawi się "nowy kanał" lub "stary kanał zmieni częstotliwość" (np. Active - Nuta TV) to po wyszukaniu kanały się dublują,,, jak chce usunąć tego dubla to i usuwa się pierwotny,... i tak "w koło macieju" ustawianie od początku..a tak działa bez zarzutu. Miałem okazję korzystać z 250 252 i 253 i jak narazie przez 5 mc ten działa najlepiej...A 250 działał 5 lat a potem całkowicie zdechła i nawet w serwisie nie chcieli jej naprawić (podobno nie opłacalne)...napewno ten tuner jest zdecydowanie lepszy od tego "szrotu" co dają platformy cyfrowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amq0

Zlituj się i poczytaj sobie najpierw o trybach kodowania kolorów w protokole HDMI. I przede wszystkim Ariva nie ma żadnego "zwykłego" video ani wyjścia scart.

Chyba chodzi ci o rodzaj wysyłanego sygnału na złączu HDMI (HDMI lub DVI), kolory są kodowane w sygnale analogowym w PAL, SECAM, albo NTSC, a w sygnale cyfrowym cały sygnał video jest kodowany w MPEG2, albo MPEG4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amq0

Jakie PAL, jakie MPEG. Otwórz sobie googla i napisz "kodowanie koloru hdmi", trzeci link od góry Cię rozjaśni. Nie do końca chodzi tu o sam kolor ale znajdziesz co trzeba. Skup się na części opisu o YCbCr lub sRGB, amen. YUV i YCbCr możesz przyjąć ze to jest to samo. Stare telewizory świrują bo nie mogą automatycznie poprawnie rozpoznać który system kodowania danych został użyty i stąd źle wyświetlają w charakterystycznym jakby zielonym negatywie. Ręczne wymuszenie ma szansę pomóc.

Edytowane przez netzmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Belianek

Wpierw usuń kanał który "przestał działać" lub zmienił pozycje na danej satelicie . A następnie przeszukaj transponder na którym jest poszukiwany kanał prze Ciebie .

 

======================================

 

Ariva 4K channels List Editor

 

 

by @zdzislaw22

Popełniłem sobie takie coś Ariva4KchannelsListEditor.

Na razie można powywalać jakieś śmieci z listy, w stylu niepotrzebnych satelit, czy serwisów.

Jak będzie zainteresowanie i chętni do testowania, będę rozszerzał funkcjonalność. A jak nie to zajmę się czymś ciekawszym.

http://plff.webd.pl/blu/index.php?action=downloadfile&filename=Ariva4K_channels_List_Editor_by_zdzislaw22.zip&directory=Ariva%204k/Programy_Narz%EAdzia&

 

http://j00zek.one.pl/Ariva4K/

Edytowane przez tomek6680t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu ostatniego softu ze strony producenta, szwankuje u mnie HDMI CEC, mianowicie wyłączając pilotem telewizor, tuner działa nadal, włączanie działa normalnie , czyli niezależnie czy odpalę TV czy tuner jedno urządzenie wymusza start drugiego , przy wyłączaniu tylko tunerem mogę wyłączyć telewizor.

Czy ktoś też z tego korzysta i ma ten sam problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...