Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ariva obsługuje, ale amplituner może nie obsługiwać DD+ i dlatego może nie być dźwięku przy Bitstreamie.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pierwszy soft ,którego moja Ariva 4K combo nie widzi (a ma za sobą kilka poprzednich,bez problemów) ,zgłasza niekompatybilność.Co może być nie tak?

Problem

Ariva (czy na pewno ona?) zmienia mi bez przerwy ustawienia rozdzielczości ekranu TV .Po włączeniu najczęściej zastaję 720 zamiast ustawionego w poprzedniej "sesji" 1080,choć nie zawsze.Jakaś rada?

 

 

A gdzie jest nowy?

 

v05.01.2329  to jeden z lepiej działających softów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do pilota o którym wcześniej pisałem kupiłem Air Mouse MX3, chyba najtańszy chińczyk i powiem, że rozwiązuje 99% problemów, jest na 2,4ghz radiowo. Działają wszystkie klawisze, działa klawiatura. Niestety nie działa włączanie z pilota i to chyba problem nie do rozwiązania

 

Mam takiego pilota, tylko w wersji takiej, że klawiszki RGYB nie są kolorowe, ale za to wszystkie są podświetlane (US$8 w Chinach). Wszystko działa jak trzeba, ale niestety musisz zrootować urządzenie i dodać plik z odpowiednią translacją kodów klawiszy na funkcje.

https://www.alibaba.com/product-detail/MX3-Pro-Android-TV-Box-Remote_60648371345.html?spm=a2700.7724838.0.0.8TViTK

Edytowane przez netzmark
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik musisz sam stworzyć edytując któryś z istniejących, przeznaczonych dla konkretnych urządzeń USB - taki rodzaj driverów. Jest ich tam kilkadziesiąt już. Pliki te są umieszczone w system\usr\keylayout.

- wkładasz odbiornik USB od pilota w kompa w Windowsem i sprawdzasz w menagerze urządzeń z jakimi numerami VID/PID urzadzenie USB zgłasza sie do systemu. Później te numery umieszczasz w nazwie pliku dla Androida, żeby Android wiedział, że tego właśnie pliku ma użyć dla tego urządzenia USB. Jeśli w systemie nie ma pliku z numerem VID/PID Twojego USB, to system używa pliku domyślnego (generic) aby cokolwiek i jakkolwiek działało.

- instalujesz na Androidzie program keychar-coś (nie pamiętam teraz dokładnej nazwy). Program służy do przechwytywania kodów odbieranych z pilota i pokazuje ich wartości.

- edytujesz notepadem "driver" i przypisujesz pożądanym kodom pożądane funkcje.

- na zakończenie wchodzisz we właściwości pliku "drivera" (za pomocą Androida na Arivie a nie na PC), i nadajesz mu poziom uprawnień 644. Restart urządzenia i masz co chcesz.

 

Jeśli chcesz to wyślij mi na priv Twój mail to prześlę Ci mojego "gotowca". Może jestem ślepy, ale nie widzę tu jakoś opcji przesyłania plików poprzez forum. Tylko będziesz musiał sprawdzić czy VID/PID Twojego USB jest identyczny z moim (i ewentualnie go poprawić) - możliwa jest sytuacja, że Chińczycy używają wtyczek USB z różnymi identyfikatorami.

Edytowane przez netzmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

BETA SW z nowym UI czeka na chętnych na naszej stronie.

Do Combo jest to samo co było. Do 4K jest kilka zmian.

Oczywiście tradycyjnie należy pamiętać o procedurze po aktualizacji.


Changelog Ariva 4K

1.Update New UI,
2.Add unicable II,
3.Add playready, -  This version no add the widevive,
4.Update KODI 17.3
5.Use YouTube from Android TV like default.
6. added the possibility to move channels under a favorite list?-Fixed.
7.when you make a searching of terrestrial channels, it cancel automatically the older terrestrial channels scanned.-Fixed.
8.Colour of blind scan - white letters on white background.-Fixed.

Jak wgrać oprogramowanie do serii Ariva 4K  

http://wiki.ferguson.pl/pl/Jak_wgra%C4%87_oprogramowanie_do_serii_Ariva_4K%3F


 

Po aktualizacji koniecznie trzeba wykonać:
- ustawienia fabryczne http://wiki.ferguson.pl/pl/Jak_przywr%C3%B3ci%C4%87_ustawienia_fabryczne%3F
- ustawienie dobrze strefy czasowej (+1 dla Polski),
- fastscan/normal scan lub wgranie kopii kanałów  http://wiki.ferguson.pl/pl/Jak_przeskanowa%C4%87_satelit%C4%99_za_pomoc%C4%85_opcji_Fast_Scan%3F
- instalacja CAM, [deinstalacja, instalacja, pierwsze uruchomienie] http://wiki.ferguson.pl/pl/Nie_dzia%C5%82a_mi_czytnik_kart_dla_p%C5%82atnych_telewizji%3F
- włączenie zegraka na froncie (warunek konieczny nagrywania w standby) http://wiki.ferguson.pl/pl/Jak_w%C5%82%C4%85czy%C4%87_zegar_na_przednim_panelu%3F
- profilaktyczny restart - na standby wyłączamy prąd na 30 sekund
Można użyć też "serwisowych metod,wszystko w jednym" http://wiki.ferguson.pl/pl/Serwisowe_wgrywanie_oprogramowania


Ariva 4K

Ariva-4K-20170615-v05.01.2504-BETA-NewUI


Ariva 4K combo

Ariva-4K-Combo-20170511-v05.01.2395-BETA-NewUI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje ten soft od wczoraj  jest strasznie niestabilny nie wiem jak nawet można było taką betę dopuscić do testów jak sama aplikacja do tv  sie wywala  :/

Jop mam to samo wywala DTV. Dodatkowo przy wyjęciu tunera  z gniazda lub przycisk menu i restart tuner przy starcie uruchamia kreator pierwszego uruchomienia jak po ustawieniach fabrycznych i jeszcze, nie wiem czy to zamierzone, czy nie ale wcześniej zmieniało się bukiety przyciskiem prawo lewo jak mamy wyświetloną listę kanałów a teraz robi page up lub page down.

 

Problem wywalania DTV wygląda na to że rozwiązany przez aktualizację przy pomocy rocovery.

Edytowane przez piotrux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t

 

Głównym problemem w Arrivie 4K(bez combo) jest ogólna stabilność odbiornika wyciągniecie wtyczki powoduje że odbiornik zachowuje sie jakby został pierwszy raz włączony czyli uruchamia ten kreator konfiguracji, problem jest także z brakiem możliwości wyboru scieżki audio z poziomu pilota,  nadal nie działa poprawnie sterowanie CEC  już nie wspomnę o przeskoku dźwięku i obrazu o 6-7 sekund bo to jest chyba nie do naprawy przez tą firmę:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wypięcie zasilania na kilka sekund resetuje część ustawień w tym HDMI CEC, sprawa naprawdę dziwna i w sumie śmieszna.

A dodatkowo zauważyłem że po kilku dniach od instalacji softu (każdego ! z totalnym resetem) tuner zaczyna zwalniać, tzn wolniej przełącza kanały a pasek informacyjny nie nadąża za tą zmianą.

testowałem to już na różne sposoby, z podłączonym internetem, w trybie offline, z wpiętym nośnikiem USB i bez, efekt taki sam po kilkunastu godzinach użytkowania.

Kolejna "ciekawa sprawa" to że grzeje mi się każdy włożony pendrive, gdy go wyciągam z tunera jest ciepły, czy pendrive służy także w Arivie jako upgrade radiatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t

 

........  już nie wspomnę o przeskoku dźwięku i obrazu o 6-7 sekund bo to jest chyba nie do naprawy przez tą firmę :(

Możesz bardziej rozwinąć ten "problem" o przeskoku dźwięku i obrazu o 6-7 sekund ?

Na czym to występuje ,na jakiej aplikacji ? Technicy z Fergusona chcieli by powtórzyć ten Twój problem z Arivą i go wyeliminować ,ale nie bardzo wiedzą gdzie szukać tego błędu w SW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, there is some problem that i found in the new firmware:

1. In settings dtv-language-first audio when you want to choose audio language dtv apk stoped to work and return automatically to home screen

2. Sometimes sounds is disapear and must to reboot unit to resolve this problem

3.If i enter in menu instalation and choose satelite instalation after return from these the rcu don"t take any action if i don't return to home screen

4.Sometimes the refresh of info bar is slow when zapping channel

5.when i watch a program with dolby digital sound dolby sign from info bar is not active

 

wishlist:

1. romanian language in subtitle language

2. info bar is too big if it posible to make a litlle small

3. if it posible a web interface like webif

Thanks!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz bardziej rozwinąć ten "problem" o przeskoku dźwięku i obrazu o 6-7 sekund ?

Na czym to występuje ,na jakiej aplikacji ? Technicy z Fergusona chcieli by powtórzyć ten Twój problem z Arivą i go wyeliminować ,ale nie bardzo wiedzą gdzie szukać tego błędu w SW .

 

Problem polega na opóźnieniu dźwięku(na obraz nie zwracałem uwagi) w porównaniu z tradycyjnym odbiornikiem satelitarnym zróbcie test,  podłączcie na jednym tv  arive 4k a na drugim zwykły odbiornik sat bez androida np na kanale TVN HD.

Dlaczego w arrivie 4k nie mogę oglądać TV w czasie rzeczywistym jak na zwykłym odbiorniku sat hd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello, i wrote at this forum the problem that i found  on the new fw beta  ariva 4k combo, same i wrote direct to expert@ferguson.pl, the answer was very poor...

 

 
Jun 21 at 5:02 PM

Thanks:)

"small" webif is only for CAM app (no conax)  STB IP:8888

 

 

W dniu 21.06.2017 o 10:52, Pirvulescu Lucian pisze:

 

Wiadomość ze strony ferguson-digital.eu
Zapytanie: General

Od: Pirvulescu Lucian, Urządzenie: Ferguson Ariva 4k Combo Wersja oprogramowania: Ariva-4K-Combo-20170511-v05.01.2395-BETA-NewUI Wiadomość:
Hello, there is some problem that i found in the new firmware:

1. In settings dtv-language-first audio when you want to choose audio language dtv apk stoped to work and return automatically to home screen

2. Sometimes sounds is disapear and must to reboot unit to resolve this problem

3.If i enter in menu instalation and choose satelite instalation after return from these the rcu don"t take any action if i don't return to home screen

4.Sometimes the refresh of info bar is slow when zapping channel

5.when i watch a program with dolby digital sound dolby sign from info bar is not active

wishlist:

1. romanian language in subtitle language

2. info bar is too big if it posible to make a litlle small

3. if it posible a web interface like webif

Thanks!

My question is you don't understand english or you don't now how to manage this fw ..........No offence

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów jest masa i oni tam nic z tym nie robią. Blind Scan znajdzie jakiś przekaz z 12.5W czy 23.5E lub innej pozycji zeskanuje kanał ale go nie zapisze tylko wraca mi na TVN HD z Hotbird, a na liście brak. Trzeba skanowanie nagrywać telefonem i patrzeć gdzie coś znalazł. Na karcie DVB zapisuje bez problemów. Czasami pomaga ustawienie Jeden TP + NIT żeby zapisał na liście ale nie zawsze. Wiadomo, że nowy feed może pojawić się na tej samej częstotliwości co był stary tylko z inną nazwą kanału i może tu jest problem z tzw. dublem 

 

Teraz na tym nowym sofcie z nowym interfejsem DTV choć nie jest on taki nowy bo zmieniono nieco wygląd i kolorystykę tuner gorzej reaguje lub wcale bo nie mogę przez ok wywołać listy kanałów. U siebie stosuję myk przycisk Web na pilocie Instalacja i back i wówczas ok wywoła mi listę kanałów. Biała czcionka na białym tle jest problemem podczas blind skanu bo teraz ciężko cokolwiek zobaczyć.

 

Tuner DVB-C mam brak sygnału muszę zrobić restart wtyczkowy by sygnał powrócił. Ogólnie skoro technicy Fergusona nie potrafią odtworzyć problemów to może niech wydadzą soft co będzie zbierał logi z pracy tunera i jeśli użytkownik się zgodzi na gromadzenie takich danych to oni będą mogli to analizować. Błędów jest więcej ale akurat te dokuczają mi najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Support Ferguson to pomyłka. Ta firma to wielka pomyłka. Patrząc na inne modele to raczej bym nie nastawiał się na jakieś  wsparcie i rozwiązywanie problemów. Ferguson Ariva link 200 na oryginalnym oprogramowaniu jest po prostu do niczego, dopiero wgranie E2 dało temu tunerowi jakąś funkcjonalność. Nie polecam tej firmy.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięte bezcelowe tłumaczenie na angielski. Poza tym - proszę się trzymać tematu - to o modelu Ariva 4K, a nie o @link 200.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...