Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tuner to nie telefon. Wolę żeby lepiej działała TV, niż aplikacje. Jak będę coś potrzebował to sobie dogram. Super, trzymam kciuki, tym bardziej, że mamy tylko 1GB RAM. :sad:

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jak zrobię kopię zapasowa na USB (w obecnej wersji) i potem zrobię aktualizację do nowej wersji, następnie przywrócę z kopii USB, to aplikacje zostaną przywrócone, czy  wróci stary system?. Jeżeli pokręciłem z pytaniem, to przepraszam, ale chodzi mi o to, czy przywracanie z kopi USB przypadkiem nie wraca do starej wersji systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, chyba wrócę do wersji z września. Może to coś z wersją softu. Bo użytkownicy Arivy 4K nie Combo są z tego, co czytam, zadowoleni z najnowszej wersji oprogramowania.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak korzystam z dwóch wejść USB, to kanały bardzo wolno się przełączają, jak je się wyciągnie to działa to lepiej, czekam jeszcze na jedną aktualizacje jak dalej będzie to samo sprzedaje te badziewie maskara jakas.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Człowiek czeka cierpliwie tyle czasu z nadzieją, że coś się poprawi, a tu dalej to samo. Ja już odinstalowałem wszytko co można i dalej DTV działa koszmarnie wolno.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Człowiek czeka cierpliwie tyle czasu z nadzieją, że coś się poprawi, a tu dalej to samo. Ja już odinstalowałem wszytko co można i dalej DTV działa koszmarnie wolno.

Dziwne, że filmiki z tym dekoderem, gdzie jest pokazywane jak on działa, oraz recenzje pokazują że to świetnie działający odbiornik, myślę że jest to robione na zlecenie producenta, i zakłamuje to rzeczywiste działanie tego dekodera, być może 1GB RAM to za mało aby dekoder na bazie androida działał poprawnie. Nie powinni usuwać Google Play, aby kanały lepiej się przełączały, to jakaś kpina jest, zaraz się okaże, że usunąć androida i będzie to tylko zwykły odbiornik 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie,chyba wrócę do wersji z września

@tomwega pogubiłem się już... Skoro mówimy o Combo to do czego Ty chcesz wracać? Przecież wersja z września to ta właśnie ostatnia, a poprzednia to chyba z marca i najwyżej do niej możesz wrócić, nie?

Może jednak wersja wrześniowa Combo i październikowa nie Combo to nie są odpowiadające sobie wersje i użytkownicy Combo muszą po prostu jeszcze trochę poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam, chodziło mi o wersję 01.01.950 z 20160711. Podałem z głowy i nie sprawdziłem. Ale wydaje mi się, że ta wersja, póki co, jest najlepsza. Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do edycji list polecam E-Channelizer http://www.echannelizer.com/

Listy pobieram z http://enigma2.hswg.pl/e2-settings-listy-kanalow-by-hswg/

lub http://www.vhannibal.net/enigma2.php

 

a następnie importuję do A4K przez imprt E2

 

W programie można wskazać folder picon dla wizualizacji :)http://forum.[beep]/showpost.php?p=5647307&postcount=19

Uwaga: picony nie importują się do A4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że miałem się pozbyć A4K w tym tygodniu za 300zł, ale po ostatniej aktualizacji widać poprawę działania i na razie nie sprzedaję :curious:. Co prawda wygląda to na kolejną wersję beta, ale bardziej stabilną - przynajmniej nie irytują mnie zwiechy, 2-5 sekundowe przełanczanie kanałów, czarny ekran, itp. Gdyby rok temu Sen5/Ferguson wypuścili firmware w tej wersji to pewnie dzisiaj byłby to najlepszy budżetowy tuner 4K na Androidzie.

ROOT - polecam Magisk-v14.0.zip z poziomu recovery, później MagiskManager-v5.4.0.apk przez Appinstaller; Magisk potrafi ukryć roota co przyda się dla NC+GO.

Ikonki/picony z tego co zauważyłem są chyba wszystkie (jest ich ponad 3400 sztuk), jednak nie wszystkie się wyświetlają z powodu różnic w nazwie kanału, a nazwie pliku pikona, np. kanał w liście programów nazywa się Canal+ HD, a nazwa pliku canalplushd.png. Dzisiaj sprawdzę, czy zmiana nazwy pliku coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...