Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@maly1982

Możesz wskazać tuner z Androidem (4K) ,który działa bez problemó,? Wsparcie Fergusona jest, jakie jest (zawsze by mogło być lepsze), ale posty typu "do bani" nie za bardzo wpływają na rozwiązanie problemów w SW.

Technicy Fergusona nie śledzą postów na forach, czekają na e-maile z opisami problemów: expert@ferguson.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t

For example team of amiko a4 work very hard and resolve many problem in short time

I send message to expert@ferguson.pl and the result in zerooo...My conclusion is that the hw is good but the suport of sw is poor..

I think is the end of this stb

I am an end user and what must to fix is not my problem, i pay for this product and i thing you must have a team who test this stb ....for better result :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koz

Takie różnice z opóźnieniem dźwięku zauważyłem przy oglądaniu np. jedynki :dwójki czy polsatu z naziemnej i satelity ,ale to wynika przesyłu i odległości dla przekazu satelitarnego .

 

Problem istnieje wyłącznie po stronie Arivy 4K. Mówię cały czas o przekazie wyłącznie satelitarnym, w porównaniu ze zwykłym dekoderem sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tomek6680t  Miałem arive link 200 i fk 3015( nie pamiętam dokładnie modelu, ale chyba taki symbol na pewno nie był to tuner z dvb-s2 ) i pisałem do fergusona o ich wadach, a odpowiedzi z ich strony brak.  Support fertka leży i kwiczy. To tak na marginesie, bo tu mowa o Arrivie 4K

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, jak w tej chwili przedstawia się stabilność tego tunera? Potrzebuję go wyłącznie jako źródło do projektora. Ma dobrze odbierać filmy z DVB-T, poprawnie obsługiwać zaprogramowane nagrywanie oraz stabilnie działać na Kodi, IPLi i TVN Playerze. Pytanie, czy ten tuner wystawia na HDMI oraz wyjściu optycznym sygnał w Dolby / DTS, czy downsamplowany do stereo? On ma naprawdę HDMI 2.0 na pokładzie z HDCP?

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SW Beta Ariva 4k combo

Changelog :

 

1.Close boot animation,
2. KODI - 16.1 - faster and work DTS passtrough
3,Fixed channel manager isuue,
  when you select one or more channels to move it
  you cannot press a number of channel to go fast to the position you want for moving, you have to move only with the remote page by page.
4.Fixed can't play channel when update icons
5.Fixed the problem with E2 import - no add T2 list. Inport from E2 is very very good, because e2 channels editors are fantastic.
6.Add the channel logo fuction.
7.Optimize the load E2 DB and update TP menu
8.Fixed add-on adds failure problems
9.Colour of blind scan - white letters on white background
10.Optimize the font,color background in Fav menu
11.Update youtube to TV version.


https://wetransfer.com/downloads/ad370f404dbb7b6aa12312577210c93a20170714112959/b40419

Files deleted in 7 days


Oczywiście tradycyjnie należy pamiętać o procedurze po aktualizacji.!!!


Jak wgrać oprogramowanie do serii Ariva 4K  

http://wiki.ferguson.pl/pl/Jak_wgra%C4%87_oprogramowanie_do_serii_Ariva_4K%3F


 

Po aktualizacji koniecznie trzeba wykonać:
- ustawienia fabryczne http://wiki.ferguson.pl/pl/Jak_przywr%C3%B3ci%C4%87_ustawienia_fabryczne%3F
- ustawienie dobrze strefy czasowej (+1 dla Polski),
- fastscan/normal scan lub wgranie kopii kanałów  http://wiki.ferguson.pl/pl/Jak_przeskanowa%C4%87_satelit%C4%99_za_pomoc%C4%85_opcji_Fast_Scan%3F
- instalacja CAM, [deinstalacja, instalacja, pierwsze uruchomienie] http://wiki.ferguson.pl/pl/Nie_dzia%C5%82a_mi_czytnik_kart_dla_p%C5%82atnych_telewizji%3F
- włączenie zegraka na froncie (warunek konieczny nagrywania w standby) http://wiki.ferguson.pl/pl/Jak_w%C5%82%C4%85czy%C4%87_zegar_na_przednim_panelu%3F
- profilaktyczny restart - na standby wyłączamy prąd na 30 sekund
Można użyć też "serwisowych metod,wszystko w jednym" http://wiki.ferguson.pl/pl/Serwisowe_wgrywanie_oprogramowania

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem.Z nowych rzeczy to pikony pojawiające się przy kanale.Ale nie wszystkie,są puste miejsca,pomimo,że jest opcja uaktualnienia.Przełączanie kanałów bez zmian.Wolno.I co dziwne dotyczy wszystkich softow,im dłużej się korzysta z tunera to kanały przełączają coraz wolniej.Zaznaczam,że pousuwałem wszystkie ,które mogłem aplikacje.Nie zakładałem żadnych kont.Używam go tylko do odbioru tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najnowszej becie 4K Combo, podczas edycji listy kanałów, po przesunięciu paru kanałów dekoder wariuje. Mianowicie nie przesuwa więcej kanałów i nie przełącza na niektóre z przeniesionych. Po najechaniu na wskazany kanał włącza wcześniejszy.

To samo na zwykłej arivie 4k.

Jak można zdobyć program do tworzenia list programów?

Dreambox edit, listę do E2 pobierasz z sieci i modyfikuje aż tym programem.

Jak można zdobyć program do tworzenia list programów?

Dreambox edit, listę do E2 pobierasz z sieci i modyfikujesz tym programem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na beta tez Wam sie wiesza przy wyjsciu z telewizji naciskajac 2 x powrot ? Jak inaczej mozna wyjsc z programu tv ?

Mozna z bety zrobic downgrade do poprzedniego ? Standardowo mowi mi ze nie.

Rzadko, ale zawiesza po paru sekundach odpuszcza. To samo jest przy próbie wyjścia z ustawień DTV, też zdażają się zwiechy. (4K Combo)

Edytowane przez alfik1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie chciałbym się przywitać, zakupiłem ariva 4 k combo i nie wiem czy dobrze zrobiłem, mam karte CONAX

KARTA CONAX NR: 017209177090

  jest to z logiem dawnej telewizji N , zakupiłem wraz z dekoderem jakieś 2lata temu. 

ultraBox+/ PVR ADB 5800SX   

Problem polega na tym że po włożeniu  karty do arivy 4k nie chodzą mi kanałytylko canalu plus także eurosport i trochę innych, pisze kanal zakodowany.

zaktualizowałem soft oraz cam ale dalej to samo. Proszę o jakąś pomoc co jest nie tak, może ta karta jest zła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...