Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

LOG Ariva 4K
Wielu posiadaczy Ariv 4k ,uskarża się na problem z co raz wolniejszym działaniem oprogramowania ,po dłuższym działaniu tunera . Taki problem nie występuje na wszystkich Arivach 4k . w celu poprawek SW ,które ma wyeliminować "mulenie" box-a potrzebne są logi (podobnie jak w tunerach z E2) . Należy zebrać logi wówczas gdy występują problemy w działaniu SW ,jego co raz wolniejsze działanie przy oglądaniu kanałów DVB-S2 i DVB-T ,przy przełączaniu kanałów ,przy oglądaniu kanałów UHD , przy przełaczaniu S2 ->T2
 

Regarding ARIVA 4k slow issue.
We asked the log info, would  u please send us if bug ocours

Below is guide how to capture log
1. Put the attched file to your USB device
2.when the slow issue occour, insert the USB to the Ariva 4K box and wait 1 min

3. Send back us  (to expert_małpa_ferguson.pl) the sen5debug_log file

sen5debug

Opis zbierania logów :
Pobrać plik sen5debug,rozpakować z *.zip
Skopiować na pendraiva lub kartę pamięci SD
Podłączyć pendraiva do Arivy 4k
Odczekać 1 minutę na zapis logów
Uzyskane logi wysłać na meila expert_małpa_ferguson.pl



S905X S905D  S912 Capture Log

1.please put the attachment(sen5debug file) to the root of U disk or the root of Micro sd card,then insert into the box.
2.If make sucessfully,then will pop-up prompt"start logcat",then the Root of U disk will save automatically the android.log,kernel.log and kernel_before.log,send us the 3 files are ok.
Edytowane przez tomek6680t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t  kupiliśmy ten dekoder by z niego korzystać a nie wysyłać wam logi jak jacyś beta testerzy chinola brandowanego przez polską firmę,  wiem że jesteś z firmy ferguson i liczysz by ludzie zawracali sobie głowę wysyłką logów, od tego w normalnej firmie jest grupa beta testerów których powiniście dawno mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli @tomek6680t jesteś pracownikiem fergusona to dlaczego nie spróbujecie odpalić na nim Libre,przecież nie macie nic do stracenia.Na tym etapie,pomimo szeregu aktualizacji ten tuner jest słaby.W końcu ludzie przestaną go kupować.Inne tunery oparte na androidzie mają wsparcie a ariva zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem ,nie jestem i nie będę pracownikiem firmy Ferguson . Za to jestem adminem na Forum PLFF i od lat interesuje się tunerami Fergusona .

Wsparcie jakie jest ,każdy wie . Nikt nie zmusza nikogo do testowania SW Beta ani do wysyłania logów . Ale dobrze by było ,żeby rozwijać SW i poprawiać błędy w nim . Można czekać na "cuda" ,że SW samo się naprawi  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to była tylko moje mylne przeczucia

Ale nie zaprzeczysz że ten dekoder nie powinien być wydany do sprzedaży w takiej formie jakiej jest.

Wiem jak wygląda proces wdrażania elektroniki(TV) na rynek i zapewniam cię że nawet niszowe marki nie wypuszczają takich niedoróbek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli okazało się, że praktycznie nikt (20 osób pobrało plik sen5debug)  nie ma problemów z Arivą 4K. A z postów można wyczytać co innego. :(

Logi mają sens, gdy są "zbierane" w czasie problemów, które też można opisać. Wtedy to ma sens. Zbieranie gigabajtów danych w logach ma mały sens, analiza zajęłaby lata.

Czyli zostało wróżenie z szklanej kuli i fusów.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli okazało się, że praktycznie nikt (20 osób pobrało plik sen5debug)  nie ma problemów z Arivą 4K. A z postów można wyczytać co innego. :(

Logi mają sens, gdy są "zbierane" w czasie problemów, które też można opisać. Wtedy to ma sens. Zbieranie gigabajtów danych w logach ma mały sens, analiza zajęłaby lata.

Czyli zostało wróżenie z szklanej kuli i fusów.

 

Większość pozbędzie się tego szrotu, niż będzie się bawić w raportowanie błędów. Kolejnym błędem, jaki wykryłem, jest głowica tego ustrojstwa. Idealnie ustawiłem antenę na nowym konwerterze renomowanej marki Megasat Diavolo i o dziwo, dekoder nie widzi jednego transpondera, z którego nadawany jest FTV HD oraz HB4K (HB 12,539). Dodam, że na 2 innych dekoderach sygnał jest. Na starym Sharpie te przekazy Ariva widziała.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli okazało się, że praktycznie nikt (20 osób pobrało plik sen5debug) nie ma problemów z Arivą 4K. A z postów można wyczytać co innego. :(

Logi mają sens, gdy są "zbierane" w czasie problemów, które też można opisać. Wtedy to ma sens. Zbieranie gigabajtów danych w logach ma mały sens, analiza zajęłaby lata.

Czyli zostało wróżenie z szklanej kuli i fusów.

No nie do końca. Nie uruchamiałem tego, bo myślałem, że sobie poradzę z A4K, a narzekający to lamy, ale muszę potwierdzić, że Ariva 4K to porażka. Próbowałem już wszystkiego: root, recovery TWRP, zmiana firmware od najstarszych do najnowszych i na odwrót. Ostatnia beta to dramat - nigdy nie wiesz, czy jak przełączysz kanał to będzie "zwis", czy nie. CAM idzie w sleep, a po 20-30 sekundach jednak nie... - wszystko działa, na ekranie pisze: CAM false to sleep, albo ciemność i wraca do głównego Menu, a audio działa dalej. A mi chodzi tylko o przełączanie kanałów do max 1 sekundy. Chyba wrócę do nboxa.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to praktycznie codziennie komunikat "brak sygnału". Po restarcie sygnał oczywiście jest.

Hit numer dwa to zmienianie kanałów dające taki efekt, że zmienia się numer kanału a program na ekranie cały czas pozostaje ten sam. Co kilka dni.

O tym, że dekoder notorycznie nie widzi dysków (włącznie ze swoim wbudowanym) szkoda wspominać. O nagrywaniu można zapomnieć, nigdy nie wiadomo kiedy dysk zniknie z systemu. Resety do defaultu po upgradach wykonane, nie daje to nic.

Chińska porażka, Fergusonie wstyd coś takiego firmować swoim autorytetem (jeśli jakiś jeszcze pozostał).

Edytowane przez netzmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam brak sygnału i pomaga ponowne odpalenie i sygnał cudownie wraca. Nawet z tego powodu wysłałem go do Kościana, ale wrócił z adnotacją, że wszystko OK. Głównie dotyczy to DVB-C ale i na SAT się zdarza lub na jednym, że zródeł lub na obu. Mam wersje Combo. Wersja softu bez znaczenia. Numer 2 też u mnie występuje głownie na DVB-C. .Jak wystąpi to wyśle im ten log z debuga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam brak sygnału i pomaga ponowne odpalenie i sygnał cudownie wraca. Nawet z tego powodu wysłałem go do Kościana, ale wrócił z adnotacją, że wszystko OK. Głównie dotyczy to DVB-C ale i na SAT się zdarza lub na jednym, że zródeł lub na obu. Mam wersje Combo. Wersja softu bez znaczenia. Numer 2 też u mnie występuje głownie na DVB-C. .Jak wystąpi to wyśle im ten log z debuga. 

U mnie te problemy występują na DVBT. A więc to nie problem sprzętowy bo zapewne głowice są oddzielne ale programowy. Tym bardziej, że problemy oba pojawiły się po którejś aktualizacji (prawie na pewno po tej w której dodano opcję HDMI dla starszych telewizorów). Tak więc mało, że nie poprawiają to wręcz bym powiedział, że pogarszają. Produkt umiera, tylko patrzeć jak pojawi się jakaś Ariva5K a support programowy dla 4K padnie na amen... o ile już nie padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za to praktycznie codziennie komunikat "brak sygnału". Po restarcie sygnał oczywiście jest.

Hit numer dwa to zmienianie kanałów dające taki efekt, że zmienia się numer kanału a program na ekranie cały czas pozostaje ten sam. Co kilka dni.

O tym, że dekoder notorycznie nie widzi dysków (włącznie ze swoim wbudowanym) szkoda wspominać. O nagrywaniu można zapomnieć, nigdy nie wiadomo kiedy dysk zniknie z systemu. Resety do defaultu po upgradach wykonane, nie daje to nic.

Chińska porażka, Fergusonie wstyd coś takiego firmować swoim autorytetem (jeśli jakiś jeszcze pozostał).

 

Potwierdzam, na moim jest to samo,

 

- zwiechy, zamulanie, nagrywanie nie działa, time-shift - na zawsze (kpina), zanikający dźwięk przy pass through - wymagany restart,

- aplikacje z Androida wyłączają się same kiedy chcą,

- 4k (spróbujcie uruchomić NetFlix a zobaczycie SD).

 

 

Sprzęt wart 40 PLN, dla ludzi o mocnych nerwach i studiach technicznych (nie dla dzieci i kobiet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...