Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jeśli chodzi o ząbkowanie to występuje nawet w Kodi! Jakie licencje?! Spróbujcie wyłączyć akceleracje sprzętową w kodi i zobaczycie że będzie ładnie. Po włączeniu sprzętowego rendering tak spada nisko że widać schodkowanie i jakość spada kolosalnie. Niestety w wielu apkach sprzętowe jest wymuszone a przy jakości 1080p lub 4K na softwareowym tnie filmy. Moim zdaniem albo ferguson sobie nie radzi albo to za słaby sprzęt i specjalnie pogorszyli jakość aby to jakoś chodziło... To nie chodzi o ich wymyślone licencje. Problem tkwi wg mnie w renderingu i akceleracji sprzętowej (słaby sprzęt). Uwierzcie mi konsultowałem się z Fergusonem i pokazywałem im zrzuty tych samych aplikacji i streamów/filmów na ferdku i innym urządzeniu. Bajki o różnicy w android TV i zwykłym android też bez sensu bo mam inne urządzenie na adroidzie (nie android tv) i działa pięknie. Do tego Kodi szlag trafia przy lepszym dźwięku typu DTS albo Dolby True HD. Ten paździeż nawet do filmów z pendrajwa się nie nadaje... Szkoda bo miałem nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos serwisów VOD , to też mam problem z jakością na Showmaxie , tyle że pomoc techniczna naprawdę tam działa. Dostałem odpowiedź , choć nie wiem na ile poruszane w niej kwestie mają wpływ:

 

"Szanowny Panie,

Ze specyfikacji technicznej wynika że telewizor także nie posiada wsparcia HDCP tak jak urządzenie z Androidem i na tą chwilę nie będzie Pan w stanie odtworzyć obrazu w rozdzielczości HD. Niestety nie jestem w stanie z tym na tą chwilę nic zrobić.

Nasz serwis nie jest w stanie zagwarantować działania na wszystkich urządzeniach opartych o system android, gdyż producenci różnie instalują zabezpieczenia DRM i HDCP.

Pozdrawiamy serdecznie
zespół Showmax "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce będzie kolejne SW Beta poprawione będzie szybkość przełączania kanałów .

Co do list kanałów importowanych z tunerów z E2 ,to trzeba pamiętać żeby nie była zbyt obszerna (do 1000 kanałów ) i żeby nazwy kanałów nie posiadała polskich znaków i innych tego typu "krzaczków,dziwnych znaków" ,cyrilicy .

 

 Nowe UI

 

7hj85g6rnusi.png

 

mykyuuahkcvi.png

 

Ariva 4k combo + co raz bliżej pojawienia się w sprzedarzy ,może będzie miała dwa wejścia na moduły CAM .

Gdzie te nowe UI? Mam nowy soft Ariva-4K-20170410-v05.01.2329  i nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Combo jest beta z nowym UI. W miarę jest OK. Do zwykłego chyba nie ma.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Wyrażenia skrótowe (tzw. skrótowce) piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam takie pytanie. Jestem posiadaczem TNK HD,  dekoder ITI 2850ST, podpięty mam twardy dysk , wszystko śmiga.

Wczoraj kupiłem  dekoder ARIVA 4K combo, przełożyłem kartę z mojego dekodera do Arivy, poznajdowało kanały.

No ale co z tego,  jak są zakodowane te  co działają normalnie na moim dekoderze. Jestem laikiem w tych rzeczach , może coś źle ustawiłem na arivie.

Jedynie co  ustawiałem to satelitę hot bird 13 zaznaczyłem w ustawieniach. Jest jakaś opcja żeby to zadziałało bo dekoder fajny. 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do pilota o którym wcześniej pisałem kupiłem Air Mouse MX3, chyba najtańszy chińczyk i powiem, że rozwiązuje 99% problemów, jest na 2,4ghz radiowo. Działają wszystkie klawisze, działa klawiatura. Niestety nie działa włączanie z pilota i to chyba problem nie do rozwiązania

Edytowane przez piotrux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dptasz - volume będzie Ci działać tylko na ustawieniu PCM, Dolby jak idzie pass trough HDMI czy S/PDIF to idzie po całości i przyciszyć można tylko Amplitunerem jeśli taki ma możliwość. Zauważyłem że na pass trough jak nie ma kanał dolby to też przyciszysz, tylko kanały z dolby nie da się przyciszyć, chyba że ustawisz w opcjach PCM, bez pass trough. Najlepiej naucz pilot, przecież ariva 4k ma programowalnego pilota, będzie volume elegancko śmigało. Chyba że używasz dekodera Dolby który nie ma pilota, wtedy tylko przeróbki elektroniczne tegoż amplitunerka.

 

UWAGA: Od długiego czasu na kanałach 4Fun TV totalnie nie mam dźwięku Dolby, chodzi tylko po PCM. Dla porównania MTV Live HD jest ok na Dolby. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA: Od długiego czasu na kanałach 4Fun TV totalnie nie mam dźwięku Dolby, chodzi tylko po PCM. Dla porównania MTV Live HD jest ok na Dolby. Też tak macie?

Twój amplituner może nie obsługiwać Dolby Digital +, a 4fun nadaje właśnie w tym standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...