Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hi !

Did anyone succed to load a enigma 2 multi satelite channel list without errors ?

 

 

Cześć ! Czy ktoś succed załadować enigma listę kanałów enigma 2 satelitarną bez błędów? (google translate)

Cześć ! Czy ktoś succed załadować enigma listę kanałów 2 wielo satelitarną bez błędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi !

Did anyone succed to load a enigma 2 multi satelite channel list without errors ?

Cześć ! Czy ktoś succed załadować enigma listę kanałów enigma 2 satelitarną bez błędów? (google translate)

 

Można z sukcesem załadować listę kanałów z enigma2 na Arivę 4k,a pobrać ją mozesz stąd: E2_master_2x1_20170107_0017.zip 

(google translate) You can successfully load the channel list with enigma2 on Ariva 4k, and you can download it here they moved: chanel e2

Edytowane przez zbyck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwólcie że wyrażę tu swoją opinie na temat tego urządzenia, ponieważ rozwiązania nie mogę znaleźć.
Ten dekoder to porażka, żałuję zakupu! (w sumie 5 szt.) Ten Android to katastrofa! Inny launcher nie dodaje funkcji powiadomień czy widgetów. Mam wrażenie że parametry jego są bardzo zawyżone bo nawet z najprostszymi grami sobie nie radzi. 
-Dekoder na okrągło się zawiesza, najczęściej tylko odłączenie od prądu pomaga. (szczególnie denerwuje przy ręcznej edycji kanałów która jest bardzo nie wygodna już przy kilku pozycjach orbitalnych która to z kaprysu nie chce zapamiętać aktualnych zmian) - nawet kilka godzin oczekiwania nie pomaga! tylko myśli i myśli...

-Brak możliwości edycji Listy kanałów zgranych z dekodera 

-zamrożenie głosu i obrazu i tylko hard reset - po ostatniej aktualizacji rzadziej
-time shift - porażka, muli dekoder, hdd 500gb wewnątrz dekodera 
-oglądanie kanałów 4k muli dekoder, bardzo często zwiecha przy próbie zmiany kanału

-BRAK FUNKCJI POPRZEDNIEGO KANAŁU!!! 
-częste problemy przy zmianie kanałów z kabla na sat i odwrotnie
-zauważalnie częstsze zwiechy z kartą w czytniku
-strasznie powolny - czasem kilka sekund przełącza kanał!!
-jakość kanałów SD okropna - ogólnie obraz jak by nie ostry, mało jaskrawy... (testowane 720p50, 1080p50...)
-epg ciężko się wgrywa, czasem tylko 2 audycje, czasem wcale - pomaga reset
-bardzo częste zawiechy przy nagrywaniu - w trakcie bardzo go muli - reaguje bardzo wolno, na 4k murowana zawiecha a o nagrywaniu jednego i zmianie na innego można zapomnieć - aplikacja najczęściej sama się wyłączy i już nie da rady jej z powrotem włączyć.

-brak jakiegokolwiek przycisku na panelu dekodera, a czasami jak dekoder się poruszy to włącza jakieś funkcje 
-strasznie powolny, często trzeba resetować by trochę przyspieszył lub zamknąć aplikację i oczyścić ram - pierwsze dekodery c+ jak np. mediasat 1430 były 100x szybsze 
-włączone wi-fi zakłóca sygnał z satelity-jakość sygnału spada (w szczególności odległe satelity, słabsze transpondery),

-włączony AP sam się wyłącza (najczęściej po przełączeniu w tryb stent-by)
-nie które aplikacje, np. tvp vod/stream nie widzą internetu z kabla 
-tak proste gry jak angry birds nie działają płynnie, nie da się grać 
-mało czytelna lista nagrań,

-nie jasna funkcja nagrywania całego transpondera (nagrywa 1 plik różanie widziany przez różane odtwarzacze, np obraz i dźwięk z rożnych kanałów) w samej aplikacji po odtworzeniu jest jeden kanał
-BRAK możliwości obsługi dvb-t i dvb-c na jednej liście kanałów - może uruchomienie 2 osobnych procesów/kopi aplikacji "dtv" do obsługi tv by pomogło? 
-brak alternatywnej apki do obsługi dekodera np. w KODI (może E2 na androida) ;-) 
-Kodi nie przyjmuje wszystkich wtyczek np. do streamu tv
-brak SAMBA Serwer przynajmniej do hdd - wymagany root (wykluczony ze względu na utratę gwarancji) 
-brak obsługi vnc serwer j.w. 
-brak obsługi kanałów IP z poziomu listy kanałów e2 lub ręcznego ich dodawania 
-przydała by się możliwość zmiany kolorystyki apki dtv do tv 

na + bez problemowe działanie funkcji miracast i odczyt dlna np z telefonu 
+ poprawione działanie i współpraca apki nestv na telefonie po ostatniej aktualizacji androida.
+ DiSEqC 10x1 1.1 i 2.0 działa bez problemów - brat zgłaszał że 3 gniazda w DiSEqC nie czyta
Jestem monterem od ponad 15 lat i puki nie zostaną poprawione podstawione funkcje dekodera to będę odradzał jego zakup klientom, a 5 sztuk które już zakupiłem, chyba będę próbował zwrócić. 
Ariva 253 combo względem ceny jest spoko, choć brakuje jej obsługi dvb-t i dvb-c na jednej liście kanałów j.w. 
Dekoder mógł by być bardzo fajny jak by mu soft dopracowano, na tą chwilę udręka.:-(

To jest moja opinia, brat ma podobną, a kolega nie wymagający i cierpliwy, liczy na poprawki, więc kryje swoje niezadowolenie.

Jakie są wasze opinie?
Pozdrawiam w nowym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwólcie że wyrażę tu swoją opinie na temat tego urządzenia, ponieważ rozwiązania nie mogę znaleźć........

Po kilku dniach zabawy z dekoderem niestety muszę się z tobą zgodzić, dodam jeszcze że u mnie nestv w galaxy s5 w ogóle nie chce się połączyć z moją siecią domową.

Jeszcze jeden problem u mnie, mam zainstalowany wew. dysk 500 GB i w czytniku kartę SD 4 GB, w opcjach nagrywania oczywiście wybrany dysk wew., niestety tuner tego nie zapamiętuje i po każdym ponownym włączeniu w opcjach nagrywania jest zapis na kartę SD.

Też mam dylemat czy czekać i mieć nadzieję na porządne oprogramowanie czy się tego "czegoś" pozbyć.

 

edit:

 

Wacho - wyślij swoje spostrzeżenia do "pomocy technicznej" fergusona, może ich coś ruszy.

Edytowane przez Jendrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Od niedawna jestem posiadaczem Arivy 4K - początkowe wrażenia WOW! Ale i dalej w las tym gorzej i najchętniej chyba pozbył się tego wynalazku. Odnoszę wrażenie, że jest niedopracowany, a Android na którym śmiga wymięka. Mianowicie mam zainstalowanego i używam na tunerze jedynie oscama, nic więcej - nie korzystam z cudów androida - oglądam jedynie tv. Tuner przymula, przełączanie kanałów tragedia, na poszczególnych kanałach co chwilę zrywa połączenie i komunikat "kanał zakodowany" - sprawdzałem kilku dostawców, obecnego mam naprawdę sprawdzonego i u nikogo nic się nie dzieje tylko u mnie (na początku myślałem, że net nie wyrabia, mobilny stacjonarny orange - pełen zasięg LTE, na kompach śmiga jak złoto). Ktoś ma jakieś pomysły, bo tracę cierpliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie prosze o pomoc.

Mam stara karte cyfry ("Cameleon". Tv to Samsung 49ks7000s z obsluga 4k i HDR. - wysoki model z matryca 120 Hz

Zakupiony dekoder Ariva 4K. Kable HDMI - niestety nie jestem w stanie okreslic typu ani kategorii.

 

Na dekoderze wybrana opcja w ustawieniach Rozdzielczosc ekranu - hdmi switch best resolution - dekoder wybiera opcje 4k2k-60Hz.

 

Podlaczylem do telewizora i w zaleznosci od kanalu na tv pokazuje wybrana rozdzielczosc 3840x2160 25p albo 3840x2160-60p.

 

Ogladam jakis mecz na c+ i niestety widac ze obraz drga i sie przycina ...

 

Zmieniam rozdzielczosc na dekoderze na 1080i-60hz  i chyba jest OK. Ale co to za ok jak kupilem dekoder 4k ?

 

Wlaczam FunBOX HD 4k i na 4k2k-60hz i znowu bryndza. Wracam na 1080i-60hz i jest OK. Coz to za dekoder 4k jak robi z kanalu 4k down scaling do HD ?

 

Gdzie jest problem ? Kabel HDMI do wymiany ? Jedni eksperci pisza ze wystarczy kabel HDMI High Speed a inni ze musi byc z 2.0 bo potrzebuje, z 18 Gb/s przepustowosci a High Speed ma tylko 10,2 Gb/s ?

 

Prosze o jakies rady. Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach zabawy z dekoderem niestety muszę się z tobą zgodzić, dodam jeszcze że u mnie nestv w galaxy s5 w ogóle nie chce się połączyć z moją siecią domową.

Jeszcze jeden problem u mnie, mam zainstalowany wew. dysk 500 GB i w czytniku kartę SD 4 GB, w opcjach nagrywania oczywiście wybrany dysk wew., niestety tuner tego nie zapamiętuje i po każdym ponownym włączeniu w opcjach nagrywania jest zapis na kartę SD.

Też mam dylemat czy czekać i mieć nadzieję na porządne oprogramowanie czy się tego "czegoś" pozbyć.

 

edit:

 

Wacho - wyślij swoje spostrzeżenia do "pomocy technicznej" fergusona, może ich coś ruszy.

Witam,

ja mam ten tuner około miesiąca i też się zgadzam. Wydaje mi się, że w takiej konfiguracji nie powinien być sprzedawany. To jak głęboka beta.

 

A wydawał się taki fajny, szkoda :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 hz gdzie w dekoderze ? w dekorze mam taka do wyboru. tylko nei bardzo rozumiem czemu mam ja wybrac skoro matryca w tv jest 120 hz

 

wybieram opcje zeby automatycznie wybral rozdzielczosc i wybiera za kazdym razem  4k2k-60hz.

Ale czy ma automatycznie wybierać rozdzielczość według kanału czy według maksymalnej obsługiwanej przez TV?

A dlatego powinieneś wybrać 50 hz w tunerze bo z takim odświeżaniem nadają kanały TV, jak sztucznie podniesiesz odświeżanie to wtedy obraz może się przycinać i może być niestabilny, sam się o tym przekonałem na niemieckich kanałach HD, jak wybiorę 720p 50 hz to wszystko jest dobrze, a jak wybiorę 720p 60 hz to obraz jest niestabilny i się zacina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pojawiło się grono osób którym ten tunerek nie leży-ale stane w obronie naszej Arivy 4K Combo (bo takowy posiadam od lipca 2016r) i napiszę ze jest OK,wszystko lub prawie wszystko działa jak należy zarówno z kartą NC+ jak i testowym opr czy dvb-t. Wcześniej miałem tuner na E2: Golden Media 990 który też sprawował się bdb.i po przesiadce na Arive 4k , też jak wy miałem problemy z ustawieniami,zwiechami,zamrożeniami kanałów,czy nieczytającym czytnikiem karty i byłem bardzo blisko oddaniu go sprzedawcy lub odsprzedaży (nawet po 1,5-2 miesiecznym użytkowaniu).Myślę ze to przyzwyczajenie do Enigmy2 i dlatego ta Ariva 4k tak wielu osobom sprawia problem.Ale ja się nie poddałem,męczyłem Arivę dalej,czytałem różne fora,wgrywałem różne apki grzebałem w ustawieniach i teraz nie narzekam,obraz na moim tv LED Samsungu 48 calowym jest ok-bez zwiech i innych tam rzeczy,a w tunerku oprócz apek na androida jest też:

-Software version 01.01.1443 z 27.09.2016r   

-Cam_v2.0.9.29180 

-MegaOSTool by GuRu (oscam 2970)

-tv rozdzielczość 1280x720/60p tuner bodajże na 50 Mhz

Nie wgrywam najnowszego oprogramowania bo wiem że zawsze na początku jest z nim jakiś problem a po drugie tuner mi działa tak jak chce to po co zmieniać.

Edytowane przez tadpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tak jak kolega wyżej jestem zadowolony z zakupu tego Ferdka. Splitter działa bez problemu, nic się nie zawiesza, time-shift działa tak jak powinien.

Jedyne do czego mogę się przyczepić to mało aplikacji na Android TV, wszystko jest pod ekrany dotykowe. YouTube, Spotify zdołałem sobie ogarnąć ale i tak jest o wiele za mało.

Z nadzieja patrze w przyszłość tego Boxa. W końcu to Android :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie jakby 2 poprzednie wpisy były sponsorowane przez producenta.

Ja mam dość, przeprosiłem się ze starą Arivą 252, teraz kanały przełączają się błyskawicznie (porównując do 4K ) nic się nie wiesza a i mam wrażenie (nie tylko ja zresztą) że obraz jest lepszej jakości.

Puki co 4K trafił do szuflady i czekam na jakiś "normalny" software.

Edytowane przez Jendrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie jakby 2 poprzednie wpisy były sponsorowane przez producenta.

Ja mam dość, przeprosiłem się ze starą Arivą 252, teraz kanały przełączają się błyskawicznie (porównując do 4K ) nic się nie wiesza a i mam wrażenie (nie tylko ja zresztą) że obraz jest lepszej jakości.

Puki co 4K trafił do szuflady i czekam na jakiś "normalny" software.

Idąc Twoim tokiem myślenia, można by również mieć wrażenie że wpisy które tu dodałeś są sponsorowane przez konkurencje Fergusona aby zniechęcić ewentualnych nabywców tego sprzętu. Łatwo jest insynuować komuś złe intencje , w dodatku nie poparte żadnymi dowodami, że ten ktoś to czyni świadomie i z premedytacją.

Czytając to forum od początku, można śmiało stwierdzić że ten sprzęt jest na przyzwoitym poziomie i to nie tylko cenowym - przynajmniej ja tak to odbieram. Nie przeczę że są jakieś niedoróbki, ale jak można przeczytać, są one usuwane przez producenta. Wiele rad forumowiczów umożliwiło laikom w tej dziedzinie poprawne skonfigurowanie Arivy, aby odbiór, czy też inne funkcje tunera były w swoim działaniu  raczej bezproblemowe. Na pewno nie jest ten sprzęt idealny - bo takiego nie ma i to niezależnie od przedziału cenowego, czy też zamontowanego na nim systemu. Na pewno też nie spodoba się klientom bardzo wymagającym którzy mieli lub maja styczność z tunerami z wyższej półki i to nie tylko tych na linuxe.

Jednak dla zwykłych klientów - mało wymagających (nie czepiających się drobnych niedoróbek zarówno tych dotyczących działania czy też wyglądu) i mniej zasobnych finansowo , których zapewne jest większa liczba,  to może być dobry wybór. Im zależy przede wszystkim na odbiorze bez żadnych zacięć obrazu jak i dżwięku , dobrej jakości obrazu , poprawnym nagrywaniu i ewentualnym oglądaniu czegoś z internetu . Ja też się skłaniam do kupna Arivy z tej serii, lecz czekam na Ariva 4k Combo +. bo zależy mi także na wejściu na moduł CI+. To forum w pewien sposób umożliwia nam podjęcie ewentualnej decyzji o zakupie, (aby nie kupować w ślepo), lub też ewentualnej rezygnacji - wybór należy tylko i wyłącznie do nas, Pozdrawiam.

Edytowane przez kacper0058
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...