Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodano kilka usprawnień. Kanały w końcu przełączają się stabilnie, zniknęło pikselowanie podczas przełączania na kanały UHD,  dodano aplikację speedtest.net, której niestety nie można usunąć bez roota, pojawiły się skróty do aplikacji na pulpicie systemu. Oby nie było innych problemów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, ten o którym napisałem powyżej jest chyba najbardziej stabilny. Najnowszy soft często przy zmianie programów wyświetla komunikat " Kanał zakodowany". A to jest irytujące... Co można dalej sprawdzać jak podstawowe funkcje źle działają.

 

Osobiście mam ten soft, o którym piszecie - oprogramowanie z września, oscam ten sam i rwie telewizję niemiłosiernie - zero stabilności, przełączanie kanałów trwa długo (oczywiście najpierw wyrzuca komunikat "kanał zakodowany") - irytujące to wszystko mało powiedziane, znajomi ze starszymi i gorszymi tunerami chwalą, wszystko śmiga, nawet na nboxie działało to lepiej. Jakaś tragedia i nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten tuner od dwóch tygodni i powiem tak tuner jakosc obrazu słaba jak by za mgłą brak funkcji ostrosci żeby to lepiej wygladało tak jak np ariva 253combo brak modułu Cl w tych czasach to porażka bo karty sa parowane przy wgranym najnowszym sofcie kanały sie wolno przełaczaja przycinaja sie jakos dziwnie brak płynności przy wgraniu oprogramowania do obsługi czytnika płatnych kart działa seca i karta byłej cyfrze to  jeszcze plus mała pamiec wbudowana tkpina dekoder moze słuzyc do odbioru aplikacji ze sklepu play nie bede pisał dalej bo u mnie ten dekoder jak na razie to dno słaba jakosc obrazu czy to jest 4K czy 720p róznica marna mgła dekoder może i sie przydac do czego nie wiem u mnie słuzy za podstawke pod głosnik może jak wyjdzie jakis soft dobry żeby poprawiła sie jakosc obrazu to może cos obejrze narazie sie go uzytkuje tak jak to wszyastko czyta jak napisałem cieżko!!! słuzy za podstawke.W skali od 1 do 10 daje 1 tak ze pozostaje mi uzywac Arive 253  combo Ariva 4K combo jak na razie bez softu dobrego to dekoder jak na moja ocene słaby bardzo słaba jakosc obrazu a telewizor posiadam 4k jak narazie trzeba czekac na jakis soft dobry i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mysle o pozbyciu sie tego czegos bo po co komu dekoder który oprócz androida to tak naprawde dekoder który jest cały do poprawy u mnie jakosc obrazu jest słaba w porównaniu do arivy 253combo na arivie 253 combo jest szkło a na arivie 4k za mgłą bedzie sie trzeba go pozbyc chyba ze soft jakis wyjdzie dobry i tyle poczekac pare miesiecy jak sie nic nie zmnieni to chandel bo na chwile obecna ten dekoder nie spełnia moich oczekiwań jest słaby i obeaz tragedia nie wspomne o kanałach sd masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ukiboluki,@luki82,@rybda1

Ariva 4k & combo ,używa do dekodowania kanałów aplikacji mcas w którym jest oscam . Pliki w oscamie są dość poglądowe ,bo nie ma uniwersalnych ustawień oscama dla wszystkich kart w europie i po za nią

To że tuner dekoduje kanały ,to nie jest "magia czy cuda z Hogwartu" ,w necie jest sporo opisów ,jak ustawić oscama pod daną kartę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam arive 4K, napisalem do serwisu i podali mi stabilną wersje do mego tunera ,,1438" bez zacinania bez komunikatów,, kanał zakodowany" aplikacje chodza ok, obraz dobry. Nie wymagajmy od sprzetu za 400-500 zł idealnego dzialania i obrazu. Każdy tuner ma coś w sobie co nie bedzie pasowało odbiorcą. Zastanawiam sie nad wgraniem najnowszego oprogramowania?? Jakies niespodzianki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej samej anteny mam podpiętą archaiczną Wiwę HD50, kosztowała 70zl i ma obraz idealny zarówno HD jak przede wszystkim SD który w Arivie jest nie do opisania bo mnie Admin wyrzuci z forum. Również synchro Video z Audio jest na zero a nie jak w Arivie, że głos się skończył a pacjent dalej kłapie dziobem. Na sygnale SD w Arivie zarysy twarzy poruszają się niezależnie od kolorów na niej, nie wiem jak to opisać nawet.

Więc nie zgadzam się z Tobą, że "Nie wymagajmy od sprzetu za 400-500 zł idealnego dzialania i obrazu". TAK WYMAGAJMY, bo 500zl za jakość obrazu Arivy to czysta kpina z klientów, taka jakość jak dla mnie to jest warta nie 500 a MOŻE 50zl w porywach.. To nie jest kwestia "pasowania" komuś czy nie, pasować to może to że jakaś aplikacja jest bądź ktoś może narzekać, że je nie ma. Albo że RAMu mogłoby być więcej itp. A tutaj mówimy po prostu o niedopracowanej tandecie i tyle.

 

Czy ten nowy firmware coś poprawił w tym względzie? A dysk wewnętrzny widzi po włączeniu czy dalej raz jest a raz nie? Chyba się nie czepiam skoro uważam, że powinien być zawsze widoczny skoro jest podłączony...

Edytowane przez netzmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi juz o wady tego dekodera to nie podlega watpliwości że jest to badziew ja tylko porównałem dwa dekodery tak tylko podstawowe zeczy i co mi sie rzuciło od razu w oczy dekoder ariva 253combo bije jakoscia obrazu arive 4k o głowe ciesze sie ze sa ludzie którzy tez widza słaba jakośc obrazu a ci co pisza że maja obraz bardzo dobry to chyba maja inny dekoder dlaczego mam nie wymagac dobrego obrazu od sprzetu za prawie 600zł w koncu to 4k które odbiera gorzej od starej arivy 200combo która jest warta 180zł powiem tak przetestowałem go ten dekoder moim zdaniem to szajs słaba jakośc obrazu jak i reszta dyskwalifikuje ten dekoder i tyle i ludzi którzy sie ze mna zgodza bedzie coraz wiecej pozdrawiam wszystkich którzy tez widza ten sztuczny poslizg obrazu i mgłe ten dekoder jest jedna wielka porazka kupiłem go testowo teraz trzeba sie go testowo pozbyc cała opinia o tym dekoderze dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wgrałem ten nowy soft, ale miał kłopot z czytaniem karty Conax więc trzeba było zrobić cofkę do wersji starszej. Zejście do niższej wresji mcas ten nie rozwiązywało problemu więc wróciłem do wersji softu 01.01.1443. Tuner K1 jest rakietą w porównaniu do tego Fergusona, ale ma uboższą aplikację DTV (nie ma blind scanu). Na na nowym sofcie też miałem kłopot z działaniem pilota działał a potem przestał reagować.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu pojawiło się grono posiadaczy tunerków Ariva 4k którym ten nie leży.A ja napiszę że ten tuner Ariva 4K Combo jest jak najbardziej ok i nie tandetny.A w tej cenie co jest (ok.500zł) sprawdza się w swoim działanu wyśmienicie.Może skalibrujcie swoje odbiorniki TV (lcd,led,ew.4k) jak wam żle pokazuje obraz.Acha,ja używam:-Software version 01.01.1443 z 27.09.2016r a w telewizorze rozdzielczość 1280x720/60p .Zmieniłem także już na 4 kabel Hdmi (kolejny tani z marketu) bo tamte przerywały mi odbiór kanałów i ten ostatni jest ok od bodajże 3 miesięcy.Wiem że pojawiło się następne nowe oprogramowanie do naszego tunerka,ale jeszcze nie wgrywałem z powodu braku czasu i pojawiające się tu i uwdzie problemiki.Pozdrawiam użytkowników.

Edytowane przez zbyck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "narzeka" się na tą Arive ,to w dobrym guście by było podać model ,jaka wersja oprogramowania (czy po jej wgraniu było przywrócenie ustawień fabrycznych czy nie ) ,jaki jest wgrany mcas (jest około 17 wersji mcas).

Jaka rozdzielczość obrazu ustawiona w tunerze i telewizorze ,jaki kabel HDMI . Ocena jakości obrazu bywa dość subiektywna ,to "suma" ustawień tunera i telewizora .

Tunery Ariva 4k & combo ,to nie boxy od Polsatu (za 1 zł) ,gdzie domyślnie jest już wszystko ustawione wgrane a monter pokaże na pilocie jak włączyć tuner i przełączać kanały .

Nie za wielu posiadaczy Ariv ,zagląda do Instrukcji Obsługi lub na tą stronę http://wiki.ferguson.pl/pl/Kategoria:Odbiorniki_serii_Ariva_4K a warto poszerzać Swoją wiedze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie tyle narzekam na Arivę jakoś totalnie ile przede wszystkim na aplikację DTV w połączeniu z DVBT. Jako odtwarzacz filmów z sieci urządzenie sprawuje się bardzo dobrze (oprócz problemów z rozpoznawaniem obecności wewnętrznego dysku, firmware listopadowy nie miał tego problemu).

 

- aktualna wersja oprogramowania - grudniowa

- w każdej wersji oprogramowania obraz jest przesunięty względem fonii, testowałem wszystkie od początku oprócz styczniowej. Będę wdzięczny za informację gdzie to można niby skalibrować w Arivie. Tym bardziej, że "rozjazd" dźwięki i obrazu nie jest stały z tego co widzę, więc żadna stała korekta w TV nie wchodzi w grę (pomijając, że w moim TV takowej nie mam).

- w każdej wersji oprogramowania sygnał SD (tzn inny niż HD) w DVBT jest tragicznie rozmyty, w HD jest OK. @luki82 określił to "sztuczny poslizg obrazu i mgłe", dla mnie to jakby kolory przesuwały się oddzielnie od zarysów postaci.

- reset do fabrycznych nic nie zmienia w kwestii obrazu (ale był wykonywany)

- przewód HDMI bardzo dobry (wersja z ethernet), testowane zresztą na kilku przewodach, TEN SAM przewód podłączony pod inny tuner czy PC "daje" obraz SD i synchronizacje Audio<->Video jak powinien.

- rozdzielczość 1080i/25Hz, jaką bym nie ustawił efekty powyżej są bez zmian - testowałem wszystkie opcje oprócz 4k. Moim zdaniem cała ta aplikacja DTV jest zwalona bądź sam ten tuner DVBT jest kiepski sam w sobie. Powyższych problemów nie ma na odtwarzaniu filmów z neta. Ci co ich nie zauważają w DTV BYĆ MOŻE nie korzystają z DVBT, może tego problemu nie ma dla satelity (nie mam talerza więc nie wiem).

- potrafię czytać ale w w/w kwestiach nigdzie nie widziałem nic napisanego. Jeśli chodzi o samo grzebanie w ustawieniach to uwierz, że nie są domyślne i przeorałem "wszystko" co można.

Edytowane przez netzmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem. Niestety ja po hiszpańsku no comprendo a tam sie trzeba logować żeby coś z sensem przeczytać, Ro i Sk nie widziałem nic z sensem odnośnie rozwiązania problemu. Modlę się żeby na XDA-dev ktoś się zainteresował tematem i wyrzeźbił jakiś alternatywny firmware, na sensowny soft od producenta sorry ale nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ten tuner dostanie dobrego softa to może cos z niego byc na chwile obecna może posłuzyc za ogladanie niektórych aplikacji vod w nienajlepszej jakości obrazu narazie u mnie bedzie sobie stał i czekał na softa jesli nie poprawia jego stabilnosci i jakosci obrazu pojdzie na sprzedaz do tych ludzi co w takiej postaci jak teraz im odpowiada bo mi nie a na temat nieszczesnego oscama nie bede pisał wole arive 253combo i starsze modele arivy jakosc obrazu dobra i płynna i żywa a nie sztuczna jak ariva 4k mam nadzieje ze kolejne wersje tego dekodera beda bardziej udane i bogatsze w moduł Cl i beda stabilniejsze fajny pomysł na dekoder ale nie tedy droga duzo jest do poprawki przedewszystkim soft to podstawa pozyjemy zobaczymy pozdrawiam wszystkich i zycze miłej zabawy z tym wynalazkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem. Niestety ja po hiszpańsku no comprendo a tam sie trzeba logować żeby coś z sensem przeczytać, Ro i Sk nie widziałem nic z sensem odnośnie rozwiązania problemu. Modlę się żeby na XDA-dev ktoś się zainteresował tematem i wyrzeźbił jakiś alternatywny firmware, na sensowny soft od producenta sorry ale nie wierzę.

Pisałem o tym wcześniej.Producent nie chce udostępnić sterowników karty dvb.Więc mozna zapomnieć o alternatywnym softcie.Przynajmniej na LE.Nie wiem jak z androidem.Co prawda mozna odpalić LE bo pasuje z K1 ale bez oglądania TV bo brak sterowników do karty.Nawet to dobrze się sprawuje i jest dzwiek dts hdma.Nie potrafię zrozumieć blokowania tego tunera przez producenta.Moje maile do nich zawsze z odmową.

Edytowane przez tomwega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do kogo Ty piszesz, do Fergusona?! Odmawiają bo pewnie nic nie mają. Ty jeszcze wierzysz, ze firmware do Arivy powstaje w Polsce?! Jak dla mnie to jest to made-in-shenzhen od początku do końca a w Polsce to najwyżej tłumaczenie tekstów. Identycznie wyglądające urządzenie włącznie z identycznie wyglądającym systemem i tym tragicznym dtv sprzedają Turcy ze Stambułu (tylko u nich ma 2G RAM). Jak poszukasz na youtube to znajdziesz ich prezentacje.

 

Alternatywy soft można też zrobić przez tzw. kuchnię modyfikując oryginalny, wymieniając komponenty. To nic nowego w telefonach dla zdolnych ludzi. Oczywiście dalej będzie to jakimś androidem ale to nie jest największy problem jak mi się wydaje.

 

A czy próbowałeś podłączyć jakiś zewnętrzny tuner po usb? Mam na myśli również kłopot z brakiem wbudowanych sterów, ale może z tym łatwiej jeśli do tunera sprzedawanego "luzem" na rynku.

Edytowane przez netzmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisałem do Fergusona,ale jakby udostępnili sterowniki to może byłaby szansa,że ktoś z forum LE by je wpasowal do softu z K1.Dziwię się bo ktoś za darmo wykonalby robotę i poszerzył możliwości tunera.O tyle ktoś z działu technicznego to niby rozumie a szefostwo stanowczo zabronilo.Tak strzegą to swoje cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak się z nimi rozmawia na infolinii technicznej to fakt, że mają tam bardzo sympatycznego i pomocnego gościa. Ale jak to się ma to co on mówi odnośnie polityki firmy do rzeczywistości to już się nie dowiemy. Moim zdaniem to odgórna ściema i oni nic nie mają.

Natomiast nie masz się co aż tak bardzo dziwić temu blokowaniu sterów przez producenta (kto by nim nie był). Kupa ludzi miesza w sofcie bez mózgu a potem jak coś nie działa zwalają na sprzęt i reklamują towar do naprawy bez sensu, bądź psują mu opinię w sieci. Nie bez powodu w końcu nie masz także fabrycznego roota, cieszmy się że chociaż tego nie zablokowali na amen :-).

Kiedyś próbowałem coś dużo bardziej niewinnego niż uzyskanie sterów wymóc na producencie radia samochodowego z Windowsem w Chinach. I akurat w tym wypadku byłem pewien, że to producent. Ale po prostu beton i koniec. Tak więc tu mnie podejście Arivy jakoś specjalnie nie dziwi.

 

Przy okazji: Czy ktoś może wie od czego zależy rozdzielczość filmów w HBO-GO? Bo na pewno nie od przepustowości łącza. Mój syn wymusił już w tym Androidzie, że HBO-GO loguje się do serwera poprzez LAN (bez Wi-Fi) 50Mb ale rozdzielczość jest dalej nisko-komórkowa. Interesuje mnie wiec jakie jest następne możliwe kryterium doboru streamingu przez serwer HBO. Również przydałaby się informacja jaki telefon (ale konkretnie firma i model) uzyskuje od HBO przynajmniej rozdzielczość 720 bądź 1080. Wtedy pokombinujemy jak się przedstawić, że Ariva jest właśnie nim :-).

Edytowane przez netzmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadzam się z Tobą.Chcą mieć święty spokój,jak najmniej reklamacji.Ale miałem wcześniej weteka i byłem przyzwyczajony do innego wsparcia.No cóż trzeba się z tym pogodzić i być skazanym na ich updaty softu.Tylko ja używam pierwszego oprogramowania bo następne wydają mi się gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...