Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 4K/Ariva 4K Combo


tomek6680t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli nie masz ustawionej w arivie opcji best resolution, to musisz przed podłączeniem tego kabla wybrać mniejszą rozdzielczość. Inaczej nie rzuci Ci obrazu np jesli miałeś 1080p.

jest ustawione best resolution, telewizor to 32 calowa toshiba 720p taka 8-letnia, domyślnie ma być to podłączone do modulatora Maximum ale póki co nawet na TV nie chce wyświetlać, w dekoderze NC+ media boxie nie miałem tego problemu, przełączałem *2 na pilocie, dekoder schodził do rozdzielczości SD i latało

Edytowane przez normalny-szczecin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Tutorial] Root i Xposed na Ariva 4k Combo

 

Na wstępie.

Wszystkie poniższe zmiany, można usunąć wgrywając najnowszy firmware w trybie "recovery", sposób został już wcześniej opisany.

 

Po długich poszukiwaniach i testach udało mi się znaleźć TWRP, który uruchamia się na naszej Arivie.

Dzięki temu, można poszaleć nawet z firmware 20160927-v01.01.1443 jak również z następnymi (o ile będą).

 

Przejdźmy do rzeczy.

 

I. Przygotowanie kart microSD + uruchomienie TWRP

1. Ściągamy paczkę http://www5.zippyshare.com/v/lYxw4NN9/file.html i wypakowujemy ją na pustą kartę microSD sformatowaną w FAT32. Plik "recovery.img" musi być w głównym katalogu karty microSD.

2. Do tunera podłączamy myszkę USB. Potrzebna do poruszania się po TWRP.

3. Proponuję odłączyć wszystkie pendrive'y, wewnętrzny dysk może zostać. Po przygotowaniu karty microSD odłączamy wtyczkę zasilania Arivy, wkładamy w gniazdo przygotowaną kartę microSD i uruchamiamy tuner w trybie "recovery", sposób jest dobrze opisany w tym miejscu  https://forum.satkurier.pl/topic/16565-ferguson-ariva-4kariva-4k-combo/?p=1176292

4. Jeżeli wszystko zostanie wykonane prawidłowo, po kilkunastu sekundach na ekranie TV pojawi się TWRP uruchomione z przygotowanej karty microSD.

 

II. Instalacja SuperSU

1. W głównym menu TWRP wybieramy opcję "Install"

2. Następnie klikamy na "Storage" i wybieramy przygotowaną przez nas kartę microSD.

3. Wchodzimy do katalogu "SuperSU" i wybieramy plik "UPDATE-SuperSU-v2.78-20160905010000.zip" do instalacji

4. Robimy "Swipe" (przeciągnięcie strzałki z lewej strony na prawą) i nastąpi instalacja wybranego pliku zip.

5. Po zakończonej instalacji wybieramy "Reboot", nastąpi restart Arivy, która jest już zroot'owana (można to sprawdzić aplikacją "Root_Check_3.4.7.0.apk", która jest w paczce).

6. Ostatnim krokiem jest instalacja aplikacji "SuperSU_2.78.apk" (jest w paczce) zarządzającej dostępem do praw SU dla aplikacji.

 

Jeżeli komuś nie jest potrzebny framework Xposed, proszę skoczyć do sekcji czerwonej "Na zakończenie". W przeciwnym wypadku zapraszam do dalszej lektury.

 

III. Instalacja Xposed

1. Najpierw należy odzyskać trochę miejsca na partycji systemowej. Bez tego instalacja "Xposed" nie jest możliwa. Wystarczy odinstalować systemową aplikację "Netflix" odpowiednimi do tego narzędziami np. "Lucky patcher". "Netflixa" można później bezproblemowo zainstalować ze sklepu "Google play".

2. Jak w pkt. I uruchamiamy TWRP, gdzie wybieramy opcję "Install"

3. Następnie klikamy na "Storage" i wybieramy przygotowaną przez nas kartę microSD.

4. Wchodzimy do katalogu "Xposed" i wybieramy plik "xposed-v84-sdk22-arm.zip" do instalacji

5. Robimy "Swipe" (przeciągnięcie strzałki z lewej strony na prawą) i nastąpi instalacja wybranego pliku zip.

6. Po zakończonej instalacji wybieramy "Reboot", nastąpi restart Arivy

7. Ostatnim krokiem jest instalacja aplikacji "XposedInstaller_3.0_alpha4.apk" (jest w paczce) zarządzającej modułami Xposed.

 

Na zakończenie.

Nie odpowiadam, za nieumiejętne wykonywanie powyższych operacji i powstałe z tego konsekwencje.

Jeżeli nie potrafisz tego zrobić, pozostaw swój tuner w stanie, w jakim był zanim przeczytałeś ten tutorial.

Edytowane przez androidgadget11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo skorzystaj z opcji Recovery przygotuj tylko Pendrive z wersja soft od Combo i wszystko wróci do normy :wink:  Ja miałem taki problem po automatycznej aktualizacji.

 

U mnie ta sama sytuacja, dekoder ma wersje bez combo soft z końcówką 1438 próbuje wgrać z pendrive wersje 1443 do combo ale przy wskazaniu pliku wywala komunikat "brak pakietu ! target customer is not identical to the customer ! ktoś wie dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@androidgadget11: Thank you VERY much for that piece of software! Your guide worked flawlessly. I can say that one may perform a complete Nandroid backup of the device... very useful in case of messing up things too much! :)

I wonder if there is a way to install TWRP permanently onto our Ariva 4k...?

Thank you again!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do you have sound drops problem on Dolby Digital and DTS sound via passthrough?

I see thet Kodi 17 do not have armcodec,Some 4K files not works like it works on Kodi 16.1

 

 

Czy masz dźwięku spada problem na Dolby Digital i DTS dźwięk poprzez passthrough?

Widzę Thet Kodi 17 nie mają armcodec, 4K Niektóre pliki nie działa jak to działa na Kodi 16,1

Edytowane przez PLASMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcas-20161024-v2.0.9.29372.
Oficjalna aplikacja CAM do obsługi czytnika kart płatnych TV.

http://plff.webd.pl/blu/index.php?action=downloadfile&filename=mcas-20161024-v2.0.9.29372.rar&directory=Ariva%204k/Programy_Narz%EAdzia&

======================================+++++++++++++++++


mcas-20161024-v2.1.1.29372_darksidedvb

pirate-icon.png

Zmodyfikowana aplikacja CAM

- dodany przycisk "Restart" do ponownego uruchamiania OScam'a z poziomu aplikacji

UWAGA: To jest rekompilacji aplikacji producenta, która może zawierać błędy i być niestabilna!

http://plff.webd.pl/blu/index.php?action=downloadfile&filename=mcas-20161024-v2.1.1.29372_darksidedvb.rar&directory=Ariva%204k/Programy_Narz%EAdzia&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na Hot Birdzie chodżą jeszcze te testowe programy 4K/UHD/?

U mnie ciemność ...

z hotbira jest tylko jeden kanał:Hot bird 4k1 i ciągle grają na perkusji (gra)

 

za to na astrze 19,2 jest więcej bo aż 8 oczywiście demonstracyjne (czyli ciągle to samo):

HLG testream

HDR test 2

SES UHD Demo channel

fasion 4k

vr demo

insight UHD

pearl tv 4k UHD

canal+UHD

------------------------------------

Panowie poradziłem sobie z problemem wyjścia AV do tej pory używałem "dłuższego" małego jacka (tego trudniejszego do dostania) ale kupiłem normalny kabel mały-jack kontra 3x czincz i działa, ale do poprawnego wyświetlania trzeba trochę wysunąć (wycofać) jacka z gniazda jestem zadowolony że sie udało lecz problem braki DVB-T pozostał czy ktoś może poradzić dlaczego dekoder ma wersje bez combo soft z końcówką 1438 próbuje wgrać z pendrive wersje 1443 do combo ale przy wskazaniu pliku wywala komunikat "brak pakietu ! target customer is not identical to the customer !

Edytowane przez normalny-szczecin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@normalny-szczecin:

Spróbuj z oficjalnego firmware "Ariva-4K-Combo-20160927-v01.01.1443.zip" wypakować, na czystą kartę microSD (fat32) plik "recovery.img".

Uruchom to recovery z karty microSD i wgraj firmware jak zostało opisane w tym miejscu: https://forum.satkurier.pl/topic/16565-ferguson-ariva-4kariva-4k-combo/?p=1176292

Może ta wersja recovery, pozwoli na poprawne wgranie firmware dla Ariva 4k Combo.

Jeżeli będziesz potrzebował, to mam starszą wersję firmware "Ariva-4K-Combo-20160830-v01.01.1248.zip", może z nią się powiedzie.

 

Drugi pomysł (w pierwszej kolejności trzeba zrobić root):

W pliku build.prop spróbuj zmienić parametr "ro.sen5.customer.id" powinien być "FEC5C8"

Ariva 4k Combo - ro.sen5.customer.id=FEC5C8

Ariva 4k - ro.sen5.customer.id=FEC5C9

 

Tak przy okazji, może utworzymy jakiś katalog ze starszymi wersjami firmware? Nie wiem dlaczego Ferguson ich nie udostępnia.

Edytowane przez androidgadget11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@normalny-szczecin:

Spróbuj z oficjalnego firmware "Ariva-4K-Combo-20160927-v01.01.1443.zip" wypakować, na czystą kartę microSD (fat32) plik "recovery.img".

Uruchom to recovery z karty microSD i wgraj firmware jak zostało opisane w tym miejscu: https://forum.satkurier.pl/topic/16565-ferguson-ariva-4kariva-4k-combo/?p=1176292

Może ta wersja recovery, pozwoli na poprawne wgranie firmware dla Ariva 4k Combo.

Jeżeli będziesz potrzebował, to mam starszą wersję firmware "Ariva-4K-Combo-20160830-v01.01.1248.zip", może z nią się powiedzie.

 

Drugi pomysł (w pierwszej kolejności trzeba zrobić root):

W pliku build.prop spróbuj zmienić parametr "ro.sen5.customer.id" powinien być "FEC5C8"

Ariva 4k Combo - ro.sen5.customer.id=FEC5C8

Ariva 4k - ro.sen5.customer.id=FEC5C9

 

Tak przy okazji, może utworzymy jakiś katalog ze starszymi wersjami firmware? Nie wiem dlaczego Ferguson ich nie udostępnia.

zrobiłem tak jak doradziłeś w punkcie 1

-plik recovery przez aktualizację jest niewidoczny a przez filebrowser przez co mam to uruchomić ? jak uruchomić ten recovery.img ?

-drugiego punktu twojej porady nie wykonam bo to już dla mnie "za grubo"

 

-ciekawy jestem co na to ferguson nic z tym nie robią ? przecież wszyscy w combo maja taką "minę" po ostatniej aktualizacji ?

 

-jak byś mógł wyślij te starsze oprogramowanie to spróbuje bo już nie wiem co z tym robić dalej, jest dekoder a nie moge oglądać dvb-t

-wyślij na zbiku100@op.pl

dzięki

Edytowane przez normalny-szczecin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@normalny-szczecin:

Przeczytaj mój tutorial na poprzedniej stronie.

Pliku recovery nie instalujesz, tylko uruchamiasz go z karty microSD, którą musisz przygotować jak opisałem powyżej.

Jak się uruchomi postępuj tak jak opisał @tomek6680t "Reanimacja Arivy 4k combo za pomocą recovery" odpowiedź #282 w naszym temacie :)

 

@tomek6680t: Dzięki za info

Edytowane przez androidgadget11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do you have sound drops problem on Dolby Digital and DTS sound via passthrough?

I see thet Kodi 17 do not have armcodec,Some 4K files not works like it works on Kodi 16.1

 

No problem with Dolby Digital, I can't test DTS at the moment.

It is true that Kodi 17 haven't Amlogic codec, but video is very smooth nevertheless. I read that old Amlogic codec was needed to correct unhorthodox drivers used by Chinese cheap boxes.

Did you have tested all the devices tree from Libreelec data base?

 

Yes... to no joy. Even with a dtb.img extracted from Ariva 4K Combo. Really don't know why.

Perhaps there are inconsistencies with tuner drivers, or some slightly differences in hardware modules from other boxes.

In the end, our decoder should be very similar to WeTek Play 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniowych testach ... Jak dla mnie to firma Ferguson dała ciała z ilością RAM'u w Arivie 4K Combo.

Za takie pieniądze (około 500zł) sprzęt powinien mieć 2GB a nie 1GB RAM'u (po odpaleniu systemu pozostaje dostępne około 250MB - porażka).

2GB to optymalna ilość dla takiego tunera/playera na androidzie (intensywnie testowałem to na wielu urządzeniach).

Posiadam również Odroida C2 na Amlogic S905, który ma 2GB RAM'u i wszytko na nim działa bardzo płynnie, czego w przypadku Arivy nie mogę stwierdzić (zacięcia, przycięcia systemu i aplikacji). Dodatkowe 1GB nie podniosłoby znacznie kosztów produkcji.

Tak firmo Ferguson ... trzeba myśleć o nas użytkownikach, o tym żeby przyjemniej nam się korzystało z Waszego produktu, żebyśmy byli zadowoleni z producenta i dalej kupowali Wasze produkty.

A tak, cóż nie za bardzo. Pomysł na produkt świetny, tylko z kasą drogi Fergusonie się szczypiemy i wychodzi średniak albo dno. :/

 

P.S. Może, ktoś wie czy dałoby radę podmienić kość/kości RAM'u na większe? Jakie to będą koszta i czy takie rozwiązanie coś pomoże? ;)

Edytowane przez Barti
Czerwony kolor tekstu w postach zarezerwowany jest wyłącznie dla Administracji i Moderacji forum. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@androidgadget11

Dodanie kości RAM-u raczej nie będzie proste o ile w ogóle możliwe . Dla "zwykłego" użytkowania Arivy 1Gb RAM-u starcza , w instrukcji obsługi jest opis ,jak zamykać otwarte nie używane apki ,tak jak to się robi w smartfonie . Zwalnia to część RAM-u .

Jest coś takiego jak SWAP (swapfile) . Na tunerach z linuxem (android wywodzi się z linuxa) . Może programiści z Fergusona (a lepiej ci z Chin ) sprawdzili by dało się zrobić taką apke dla Arivy poszerzając wirtualną pamięć RAM ,którą by montowało się na karcie SD ,pendraivie lub dysku SSD . Nie jest "idealne " rozwiązanie ,ale mogło by to rozwiązać częściowo braki RAM-u .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t:

Ariva 4k Combo obok tunera ma spełniać funkcję androidowego TV Box'a, czyli pudełka na którym można uruchamiać aplikacje z Google Play (niestety coraz bardziej pamięciożerne). 2GB to na obecną chwilę standard i daje gwarancję płynnej pracy systemu i aplikacji.

W Arivie 4k Combo z poziomu Andka dostępne jest tylko 774MB RAM (z czego po starcie systemu zostaje wolnej około 250MB).

250MB zajmuje ZRam, który dopełnia pamięć do 1024MB. Niestety wykorzystanie tego ZRam'u jest znikome, sprawdzałem w terminalu niecały 1%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t:

Ariva 4k Combo obok tunera ma spełniać funkcję androidowego TV Box'a, czyli pudełka na którym można uruchamiać aplikacje z Google Play (niestety coraz bardziej pamięciożerne). 2GB to na obecną chwilę standard i daje gwarancję płynnej pracy systemu i aplikacji.

W Arivie 4k Combo z poziomu Andka dostępne jest tylko 774MB RAM (z czego po starcie systemu zostaje wolnej około 250MB).

250MB zajmuje ZRam, który dopełnia pamięć do 1024MB. Niestety wykorzystanie tego ZRam'u jest znikome, sprawdzałem w terminalu niecały 1%.

kolego to co piszesz ma sens faktycznie 1 GB to padaka na te czasy, ja głównie korzystam z Ariva 4K właśnie na aplikacjach (youtube, upc horizon, nc+go, kodi, cda) i muszę powiedzieć że nawet to działa , nie odczuwam jakiś przycięć ale faktycznie co jakiś czas czyszczę pamięć z nieużywanych aplikacji

Edytowane przez normalny-szczecin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. źle sie wyraziłem chyba: zamykam nieużywane aplikacje przytrzymując dłużej menu (domek) i ubijam je w prawo (tak jak na smartphonie)

 

ale faktycznie może lepiej było by jakąś aplikacją szybko

 

ale za [beep]e nie mogę dojść jak na pilocie lub w programie "nestv smart-rcu" zrobić żeby złapać stronę i przesunąć ją w dół tak jak to się robi myszką (nie używając kółka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...