Skocz do zawartości

Piłka nożna: Euro 2012


arielinho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A przy rownej ilosci punktow to co decyduje najpierw liczba zdobytych - straconych goli czy mecz bezposredni pomiedzy dwoma zespolami ? Jak bezposredni to Grecja wygrywajac z Ruskimi moze awansowac. Jezeli bramki to musieliby wygrac wysoko. Wlasciwie to oba zespoly mi powiewaja ale ta ruska buta .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę największym wygranym okazała się Chorwacja, która po remisie 1:1 w meczu Hiszpania - Włochy, pokonała 3:1 Irlandię w Poznaniu, i może awansować kosztem któregoś z faworytów tej grupy.

Francja - Anglia, to dobry mecz w wykonaniu zawodników Manchesteru City, którzy przesądzili o remisie 1:1.

Wczoraj znakomity mecz Ukrainy, a głównie jej kapitana Andrija Szewczenko, który zdobył dwie bramki decydujące o zwycięstwie.

Grecja vs. Czechy 1:2, po fantastycznym początku naszych sąsiadów, którzy w 6 minut zdobyli aż dwa gole.Druga połowa to bardziej wyrównana gra i gol kontaktowy reprezentacji Grecji.

Polska vs. Rosja 1:1, po dobrym meczu z naszej strony w wykonaniu Jakuba Błaszczykowskiego, który strzelił piękną bramkę wyrównująca na 1:1, Roberta Lewandowskiego, który wiele razy podawał piłki na dobre pozycje do strzału, a także Łukasza Piszczka, który wspaniale dośrodkowywał i dogrywał piłki, także przy bramce dla Polski.Wyróżniającym się graczem Rosji był znów Alan Dzagoev.

Miejmy nadzieję, że Polska w sobotę o 20:45 we Wrocławiu pokona Reprezentację Czech, i tym samym wywalczy awans do 1/4 finału Euro 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy punkt i wszystko od nas zależy. Piękna bramka Błaszczykowskiego, Lewandowski dzisiaj dostał kilka razy po nogach i miał trudno z obrońcami. Szkoda tych okazji z początku meczu, których nie wykorzystaliśmy.

Wiele osób już postawiło krzyżyk na naszej drużynie i po meczu z Grecją straciło nadzieje. Okazuje się, że przygotowanie fizyczne naszych piłkarzy nie było takie złe, dzisiaj potrafiliśmy biegać cały mecz. Jak oglądałem mecz Grecja-Czechy, to doszedłem do wniosku, że to Grecy są najlepiej przygotowani motorycznie, albo po prostu pierwsze 30 minut grają na stojąco.

W ostatniej kolecje każda drużyna będzie walczyła o awans, nawet Grecy wygrywając powinni awansować. Będą więc wielkie emocje, nie mogę się doczekać sobotniego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie wygraliśmy z Rosją ale cieszy tak remis, teraz należy wygrać z Czechami i liczyć na mały cud w meczu Rosja - Grecja. Najbardziej podobał mi się po meczu trener Smuda i jego wywiad z dziennikarzem TVP, który od Smudy dostał okrzan za krytykę :brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Rosja - Grecja może mieć duże znaczenie dla Czechów. W przypadku zwycięstwa Grecji nasi południowi sąsiedzi muszą wygrać z nami, żeby awansować. W takim wypadku jakby np. w drugiej połowie był remis w meczu naszym, a Grecy by prowadzili z Rosją, to Czesi musieliby podobnie jak my dążyć tylko do zwycięstwa i poszliby na wymianę ciosów. Z drugiej strony miło byłoby pożegnać z rozgrywkami Rosjan, którzy już o mistrzowstwie europy myśleli po jednym meczu.

 

Dzisiaj badania mają przejść dwie gwiazdy reprezentacji Czech - Rosicky i Cech. Szczególnie występ Rosicky'ego w ostatnim meczu grupowym stoi pod dużym znakiem zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej denerwowała mnie ta nagonka mediów i wielu piszących, że z Rosją nie mamy szans. Od dawna wiadomo, że rankingi nie grają. Co pokazali min. Ukraincy i Duńczycy na tych ME. Z Rosją przegraliśmy ostatnio w 1996r. a jak graliśmy z ZSRR to trzeba pamiętać iż tam sami Rosjanie nie grali. Więcej wiary nie zaszkodzi. To teraz misja - Czechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie wczoraj w meczu z polakami nic wielkiego nie pokazali, wykorzystali jeden stały fragment gry i strzelili bramkę, sam Arszawin po koniec meczu praktycznie słaniał sie na nogach ze zmęczenia, tylko ten Ignaszewicz był nie do przejścia, gra polaków była całkiem dobra, tylko Lewandowski w ataku był całkiem osamotniony i musiał walczyć z rosyjskimi obrońcami, sytuacja jest jasna zwycięstwo z Czechami da nam awans bez względu na wynik spotkania Rosja - Gracja, porażka lub remis awansu nas pozbawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się z tego remisu bo w niego nie wierzyłem, a wychodzi na to że rosjanie nie wyrobili kondycyjnie. Polacy biegali bardzo dużo i widać było że im się chciało. Znowu graliśmy z praktycznie jedną zmianą, zresztą bardzo dobrą, mierzejewski szarpał ładnie. teraz już wiem skąd ta niechęć smudy do zmian, nasz skład musi być mocno poturbowany i trzeba się asekurowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę polecic bardzo dobry tekst w weszlo.com

 

Kadrę PZPN mam głęboko w [beep]ie. Właśnie dlatego, że to nie kadra narodowa, a związkowa, a związek kocham tak samo jak oni mnie. Poza tym, Smuda, farbowane lisy i całe to bagno – wiadomo. Nie „jestem za naszymi”, nie wywiesiłem biało-czerwonej flagi z okazji Euro, bo i jakoś do całej tej imprezy podchodzę bez entuzjazmu.............

 

 

http://www.weszlo.com/news/10731

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko Lewandowski w ataku był całkiem osamotniony i musiał walczyć z rosyjskimi obrońcami.

Tylko Roberta pilnowało nawet czterech obrońców ,często był faulowany , nie dali mu "rozwinąć skrzydeł " idealnym rozwiązaniem była by gra dwoma napastnikami drugim mógłby być Paweł Brożek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie bo wy macie Lewandowskiego za zawodnika klasy światowej, której jeszcze nie jest i byc może nie będzie. Jest to zawodnik dobry ale nie genialny na którgo można by liczyc że jest napastnikiem klasy Gomeza lub nawet Kierżakowa. Liczę na remis w ostatniej kolejce i awans Czechów i Rosjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie bo wy macie Lewandowskiego za zawodnika klasy światowej, której jeszcze nie jest i byc może nie będzie. Jest to zawodnik dobry ale nie genialny na którgo można by liczyc że jest napastnikiem klasy Gomeza lub nawet Kierżakowa. Liczę na remis w ostatniej kolejce i awans Czechów i Rosjan

 

Akurat to bardzo dobrze, że Robert Lewandowski nie jest zawodnikiem klasy Aleksandra Kierżakowa. Gdyby Robert miał tyle okazji bramkowych co Rosjanin to miałby na swoim koncie już kilka bramek. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nami mecze drugiej kolejki grupy B i co ciekawe podobnie jak w naszej grupie każdy ma szanse na awans i nie jest jeszcze pewny miejsca w ćwierćfinale. Nawet Niemcy w przypadku porażki z Danią i zwycięstwa Portugalii mogą odpaść. To jednak mało prawdopodobne,

 

W meczu Portugalia - Dania Cristiano Ronaldo popisał się niebywałą nieskutecznością. Ma szczęście, że rezerwowy zapewnił zwycięstwo jego drużynie, bo zmarnował doskonałe sytuacje. Pewnie sfrustrowali go kibice Danii krzyczący ,,Messi, Messi''.

 

Już druga kolejka, a komentatorzy tvp ciągle tłumaczą hymny państwowe podczas transmisji, Trochę zaczyna mnie to irytować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...