Skocz do zawartości

Piłka nożna: Euro 2012


arielinho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym rozumiał tych, którzy przez Boenischa, czy Perquisa nie chcą kibicować, gdyby to byli obcokrajowcy, bez związku z Polską. Ale przecież oni żyją za granicą tylko dlatego, że ich przodkowie kiedyś musieli emigrować. Co, że słabo, albo w ogóle nie mówią po polsku, że nie wszyscy dobrze znają naszą kulturę, zwyczaje? A czy wy byście doskonale władali językiem polskim, a polskie zwyczaje, kulturę mieli w jednym paluszku, gdyby wasza rodzina od kilku pokoleń wstecz była na obczyźnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podzielam pogląd jego ekscelencji Jana T. i nie będe kibicować zespołowi smudy i laty

Ja tego nie podzielam w innych reprezentacjach grają "obcokrajowcy" naturalizowani i jakoś nikomu to nie przeszkadza ,u nas grał Emanuel Olisadebe i nikt nie mówł że nie kibicuje reprezentacji. W reprezentacji niemiec grali tacy piłakrze jak Assamoah który był nigeryczykiem Borowski Klose Podolski Trochowski pochodzą z Polski Ozil pochodzi z Turcji , nawet Zidane swoje korzenie miał w Algierii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ta kontuzja nie ma nic do rzeczy- wiadomo, że itak nie wystąpi bo zagra "seba benisz". I paru innych obcokrajowców. Ja podzielam pogląd jego ekscelencji Jana T. i nie będe kibicować zespołowi smudy i laty

Skoro nie kibicujesz Polakom, to co z ciebie za Polak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozumiał tych, którzy przez Boenischa, czy Perquisa nie chcą kibicować, gdyby to byli obcokrajowcy, bez związku z Polską. Ale przecież oni żyją za granicą tylko dlatego, że ich przodkowie kiedyś musieli emigrować. Co, że słabo, albo w ogóle nie mówią po polsku, że nie wszyscy dobrze znają naszą kulturę, zwyczaje? A czy wy byście doskonale władali językiem polskim, a polskie zwyczaje, kulturę mieli w jednym paluszku, gdyby wasza rodzina od kilku pokoleń wstecz była na obczyźnie?

JakośWiozniacka czy Lisicki płynnie władają językiem polskim i z tego co wiem to znają polskie zwyczaje. Polański mówił,że jest Niemcem i będzie kibicował Niemcom. To wybór czysto koniunkturalny,nie mogą grać w swoich reprezentacjach to grają dla Polski. Przecież Euro to znakomita okazja dla promocji i możliwość zarobienia niezłych pieniędzy. Obraniak nie zna języka,Obraniak nie wiedział kim jest JPII.. To można nazwać go Polakiem?? Bo rozumiem po wypowiedzi kogoś kto nie zgadza się na odpolszczenie kadry to nie Polak,a ten co nie wie nic o Polsce jest Polakiem. Dodam,że w Stanach żeby dostać ich obywatelstwo trzeba zdać specjalny egzamin. U nas każdy może być Polakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Polańskiego - interesowałem się tą jego wypowiedzią i z tego co pamiętam, to ostatecznie okazało się, że wcale tego nie powiedział. Co do Woźniackiej - ciągle mnie irytuje, że na tą Polkę, reprezentującą Danię, ale mówiącą płynnie po polsku i uważającą się za Polkę, która ma oboje rodziców Polaków, została wychowana w polskiej kulturze, zwyczajach, w tv mówią Dunka, ewentualnie Dunka polskiego pochodzenia. Co do nieznajomości często nawet podstawowych rzeczy o Polsce, przez piłkarzy polskiego pochodzenia - nawet w Polsce ci, którzy od wczesnej młodości zajęli się sportem i na tym się skupiają, mają minimalną wiedzę o Polsce (nie wszyscy, ale można takich znaleźć dużo), to co dopiero ktoś mieszkający za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz mi na to przestawić jakiś dowód?? Bo rozumiem,że odwołał te słowa?? Co do robienia z polskich sportowców dyletatntów jeśli chodzi o Polskę byłbym ostrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to on może sobie mówić w prywatnych rozmowach. Powinien wydać oświadczenie albo pójść do sądu. Najłatwiej jest się wyprzeć i powiedzieć,ze dziennikarz wszystko zmyślił. Choć jest możliwe patrząc na Newsweek i artykuł z 10 kwietnia o Isi.

Wczorajsza publikacja BBC na temat problemów Polski z rasizmem i antysemityzmem, w której były piłkarz reprezentacji Anglii przestrzegał kibiców przed przyjazdem na Euro i stwierdził, że mogą "wrócić w trumnie" wzbudziła wiele kontrowersji. W całej sprawie oficjalne stanowisko zajęło już polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i ukraińskie MSZ. Rzecznik MSZ Marcin Bosacki powiedział, że nasza dyplomacja będzie aktywnie propagować w Wielkiej Brytanii treść oświadczenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

BBC w jednym ze swoich programów informacyjnych przestrzegło wczoraj kibiców przed wyjazdem na Euro 2012 i, pokazując w negatywnym świetle Polskę i Ukrainę, postawiło tezę, że organizatorzy mają bardzo duże problemy z rasizmem. Jako ekspert wystąpił były kapitan reprezentacji Anglii Sol Campbell, który stwierdził, że UEFA popełniła błąd przyznając Polsce prawo do organizacji imprezy, a kibicom poradził oglądać Euro w telewizji, bo z Polski "mogą wrócić w trumnie".

W specjalnym oświadczeniu sprawę skomentowała rzecznik MSW Małgorzata Woźniak. "Jeszcze dziś do stacji BBC zostanie przesłane sprostowanie dotyczące materiału, który ukazał się w programie »Panorama«" - zapowiedziała. Odnosząc się do słów byłego reprezentanta Anglii Sola Campbella wyjaśniła, że "wypowiedź ta mija się z prawdą i jest krzywdząca".

 

"Jest nam niezwykle przykro, że materiał zawiera jedynie opinie jednej osoby. W materiale nie znalazły się np. wypowiedzi zagranicznych ekspertów w zakresie bezpieczeństwa. Polska policja współpracuje z zagranicznymi policjami, w tym również z brytyjską. Zabrakło także wypowiedzi brytyjskiej policji na temat bezpieczeństwa Euro 2012. Pragnę zaznaczyć, że na czas turnieju do Polski przyjadą również oficerowie łącznikowi m.in. brytyjskiej policji, którzy będą współpracowali i wymieniali się informacjami z polskimi policjantami" - napisała rzeczniczka MSW.

Woźniak zapewniła również, że polskie służby odpowiadające za bezpieczeństwo są gotowe na Euro, policja od lat przygotowywała się do tej imprezy i jest gotowa na ewentualne incydenty z udziałem kibiców. "O braku obaw drużyn biorących udział w mistrzostwach świadczy m.in. fakt, że polskie miasta będą stanowiły centra pobytowe dla aż 13 z 16 reprezentacji - uczestników turnieju EURO 2012. Również reprezentacja Anglii wybrała na swoją bazę polskie miasto. Anglicy podczas całego turnieju będą mieszkali i trenowali w znanym i lubianym przez turystów z Wysp Brytyjskich, Krakowie" - podkreśliła.

 

Rzecznik MSZ Marcin Bosacki powiedział, że nasza dyplomacja będzie aktywnie propagować w Wielkiej Brytanii treść oświadczenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Jak wyjaśnił chodzi o to, żeby jednostronne, krzywdzące opinie były równoważone przez informacje pokazujące prawdziwy obraz naszego kraju.

 

Bosacki podkreślił, że Polska cały czas zaprasza brytyjskich kibiców, przedstawicieli mniejszości etnicznych, Sola Campbella, a także wszystkich innych, którzy chcą przekonać się, jak naprawdę wygląda nasz kraj, a nie czerpać swojej wiedzy o Polsce ze stereotypów.

 

W dużo mocniejszych słowach publikację BBC skomentował ukraiński MSZ. Według Ołeha Wołoszyna, szefa departamentu polityki informacyjnej ukraińskiego MSZ, "problem rasizmu na Ukrainie jest »wymyślony i mityczny«. - MSZ jest głęboko zaniepokojony dyskredytacją Ukrainy prowadzoną przez niektóre brytyjskie media wokół rzekomych przejawów rasizmu na Ukrainie - powiedział Wołoszyn, którego cytuje dziś PAP.

 

- Ukraińskie społeczeństwo można obwiniać o cokolwiek, jednak pod względem poziomu rasizmu większa część państw członkowskich Unii Europejskiej daleko wyprzedza Ukrainę - podkreślił dyplomata.

 

Podobną opinię wyraził szef ukraińskiego komitetu organizacyjnego ME-2012, Markijan Łubkiwski. - Z punktu widzenia UEFA nie widzę żadnych zagrożeń, które mogłyby dotknąć przedstawicieli różnych narodowości podczas pobytu na Ukrainie - oświadczył.

 

Już wcześniej na temat publikacji BBC wypowiedział się szef spółki PL.2012 Marcin Herra i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, którzy w radiu TOK FM skomentowali sprawę.

 

- BBC, które słynie ze swojej rzetelności tym razem posłużyło się daleko idącymi stereotypami. Ten materiał był długo przygotowywany i z wielu pozytywnych obrazków wybrano tylko te bardzo specyficzne - ocenił Herra. Dodał też, że taka publikacja pokazuje, jak wielką szansą dla Polski jest organizacja Euro 2012, dzięki czemu możemy pokazać obraz "fajnej, przyjaznej i tolerancyjnej Polski".

 

Szef PL.2012 zapowiedział też, że tak jak zawsze w podobnych sytuacjach będzie prostował te informacje i jeszcze dzisiaj zaprosi dziennikarzy BBC do Polski. - Wiemy o tym, że najlepszą drogą jest pokazanie faktów i powiedzenie: przejdźcie i zobaczcie. Już wczoraj zaprosiliśmy byłego kapitana reprezentacji Anglii Sola Campbella - stwierdził dodając, że każde miasto, również Londyn "ma różne barwy". - W zależności, którą stronę się pokaże to jest różny obraz - dodał.

 

W podobnym tonie wypowiedziała się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, według której zachowania pojedynczych kibiców tworzą takie opinie. - W Polsce jest bezpiecznie i niech Anglicy nie przesadzają, bo u nich też strach było pójść na stadion - stwierdziła i dodała, że bezpieczeństwo na stadionach to pewien proces, który powoli się stabilizuje.

 

Kontrowersyjna publikacja BBC. "Nie ryzykujcie. Możecie wrócić w trumnie"

 

Program rozpoczyna się od wypowiedzi Campbella, który przekonuje, że, na podstawie obrazów, które widział, zarówno Polska jak i Ukraina nie powinna organizować imprezy. Według niego UEFA powinna postawić krajom warunek, że będą mogły starać się o organizację imprezy, kiedy uporządkują wszystkie problemy.

 

Były reprezentant Anglii pytany o to, co radzi kibicom, stwierdził, że fani powinni zostać w domu i oglądać go w telewizji. - Nie ryzykujcie. Możecie wrócić w trumnie – zaapelował.

 

Czy uważasz, że Polska i Ukraina mają problem z rasizmem? - wypowiedz się na forum!

 

Autor materiału, Chris Rogers, zestawił jego słowa z obrazami z ukraińskich i polskich stadionów. Jako pierwszy prezentuje film nagrany przed derbami Łodzi i starcia między kibicami ŁKS i Widzewa. W sprawie wypowiadają się też nigeryjscy piłkarze tej drugiej drużyny – Ugo Ukah i Princewill Okachi. Ukah mówi, że niejednokrotnie został nazwany "małpą", a Okachi dodaje, że do rasistowskich zachowań dochodzi również ze strony piłkarzy biegających po polskich boiskach.

Rogers prezentuje też filmy ze stadionu Legii Warszawa i starcia między kibicami Cracovii i Wisły podczas ostatnich derbów Krakowa. Podczas pobytu w Warszawie autor programu rozmawia z Jackiem Pruskim z fundacji "Nigdy Więcej", który przekonuje, że większość z graffiti łamie prawo, bo zawiera treści uznawane za propagowanie faszyzmu.

 

W Krakowie dziennikarz rozmawia z kibicami Wisły, którzy noszą koszulki z antysemickimi hasłami. Jeden z nich tłumaczy, że to "bardzo ważny t-shirt", a w całej sprawie chodzi o to, że "Wisła jest polskim klubem, a Cracovię założyli Żydzi". Zachowanie kibiców na stadionie komentuje też Nick Lowles, który z ramienia UEFA monitorował polskie stadiony pod kątem rasizmu i antysemityzmu. Przekonuje, że w Polsce antysemityzm jest silnie zakorzeniony, a angielscy kibice o afrykańskim i azjackim pochodzeniu mogą czuć się zagrożeni.

 

Poczujcie się jak w domu - przeczytaj komentarz w "Tygodniku Powszechnym"

 

Kolejna część programu dotyczy Ukrainy, gdzie podczas jednego z ligowych meczów kibice obrażali czarnoskórych piłkarzy. Campbell, któremu Rogers pokazuje film z tego wydarzenia, jest wstrząśnięty. - To bardzo smutne, niewyobrażalne. Przecież to młodzi chłopcy - twierdzi. Autor programu przypomina, że były reprezentant Anglii również padł ofiarą ataku na tle rasistowskim w Anglii. Kibice, którzy go obrażali zostali jednak osądzeni, a według informacji Rogersa, podczas zdarzeń na Ukrainie policja nie reagowała.

 

Autor programu na Ukrainie spotyka się też z przedstawicielami ugrupowania Patrioci Ukraińscy i kibicami Metalista Charków. Jeden z nich potwierdza, że organizacja szuka wśród kibiców osób, które będą walczyć z obcokrajowcami na Ukrainie. Zabiera też Rodgersa na specjalne szkolenie podczas którego członkowie organizacji uczą się walki.

W każdym państwie znajdują się jakieś odłamy i uważam,że z każdego kraju można zrobić kraj antysemitów i rasistów. Teraz mi się przypomniało wiem,że to głupie,ale to w tym rasistowskim kraju I edycję reality Show wygrał czarnoskóry Eric z Afryki i to dzięki głosom tego strasznie rasistowskiego kraju,gdzie ososba czarnoskóra = trumna wg S.Campbella. To jest właśnie smutne,że tego nie mówi jakiś chłystek,tylko były kapitan reprezentacji Anglii. Panowie z BBC nie pokazali także tego,że w naszej reprezentacji grał Czarnoskóry Emanuel Olisadebe i oczywiście były incydenty rasistowskie,ale pamiętam,że była jednak bardzo zdecydowana akceptacja dla gry Emsiego w kadrze,a podczas eliminacji stał się bohaterem narodowym. Naprawdę przykre,że stacja która słynie z rzetelności i wysokich standardów pokazała tak jednostronny materiał. Co do Antysemitów to pragnę zauważyć,że Żydzi przyznają taki tytuł zasłużeni wśród narodów świata i dotyczy on odznaczeń za walkę z holokaustem i najwięcej odznaczeń mają Polacy. Rozumiem,że żydzi przyznają tytuł antysemitom?? Wiadomo wszędzie jest antysemityzm i rasizm,ale nie jesteśmy jakimiś przodownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro Media France jest to jedna z wielu ekip, która będzie produkować sygnał dla UEFA. Akurat oni to będą odpowiedzialni za produkcje sygnału z dwóch stadionów w Polsce. Przypominam, że TVP też ma dostarczyć dwa duże wozy transmisje do produkcji sygnału.

 

http://www.euromediagroup.com/news/2012 ... euro-2012/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że do Euro już blisko, ale ciekawi mnie jak będzie wyglądał scoreboard TVP czy innych TV podczas meczów. Wie ktoś gdzie mogę znaleźć takie informacje(grafikę) ? Przeglądałem różne materiały dla mediów, ale nie znalazłem tam takiej informacji. Jedyne co mi przypomina taki scoreboard to ten umieszczony w dodatku UEFA EURO 2012 do FIFY 12, ale pewny tego nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że do Euro już blisko, ale ciekawi mnie jak będzie wyglądał scoreboard TVP czy innych TV podczas meczów. Wie ktoś gdzie mogę znaleźć takie informacje(grafikę) ? Przeglądałem różne materiały dla mediów, ale nie znalazłem tam takiej informacji. Jedyne co mi przypomina taki scoreboard to ten umieszczony w dodatku UEFA EURO 2012 do FIFY 12, ale pewny tego nie jestem.

 

Sam jestem ciekaw. Może TVP będzie stać mieć grafikę w polskiej wersji językowej(sami sobie będą przegotowywać), nie po angielsku (międzynarodową). Niektóre stacje będą pobierały Clean Feed i sami będą wstawiać swoją grafikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...