Skocz do zawartości

Multiroom Polsat Box


Matthías
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z podłączeniem multiroomu, chodzi o to, ze jak mam sygnał na jednym dekoderze to nie mam na drugim. Mam talerz 80-tke, konwerter QUAD, głowny dekoder to SAGEM ESI-88 ,a drugi to F-300.Jak jest sygnal na SAGEM to pokazuje wysoka jakosc sygnalu i poziom na 63% , w tym samym czasie na drugim kompletnie nic sie nie wyswietla jesli chdzi o sygnal. Jesli znowu jest sygnal na F-300, to jest on prawie pełny i jakosc sygnalu wysoka, ale znowu SAGEM nic nie pokazuje. Czyto moze byc temu że sygnał jest za słaby by wystarczyl na dwa dekodery w tym jeden z HD? Czy to ma jakies znaczenie? Czy moze trzeba cos przestawic w dekoderze? Czy moze byc tak , ze konwerter podaje sygnal tylko na jedno wyjscie bo sygnal jest za słaby? I jeszcze jedno pytanko; Jak długi kabel satelitarny mozna uzyc by nie było wielkiej straty na sygnale? Pierwszy dekoder to okolo 15m a drugi okolo 20m.

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzany jest konwerter Quad.

Miałem podobny przypadek, że 2 tunery podłączone do jakiegoś taniego konwertera Twin wzajemnie się zakłócały. Nie dotyczyło to jednak wszystkich programów /niektóre kombinacje programów na obu tunerach działały/. Problem ustał, gdy kupiłem porządniejszy konwerter. Są podobno konstrukcje konwerterów, gdzie poszczególne obwody nie są dokładnie odseparowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sugerujecie ze moze to byc konwerter? Firma mojego to GOLDEN Media tu jest link z ebay

Universal Quad LNB 0.1dB Full HD

Co o nim myslicie? Moze to byc jego wina? A co z opcjami w dekoderze, może trzeba cos przestawic by działało na obu?

A sygnał, może to być wina sygnału? Może nie wystarczający na dwa dekodery?

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przeczytałem cały wątek o multiromie i nie ma odpowiedzi na me pytanie więc pytam fachowców:

 

Mam dekoder Samsung DSB-H370G w tzw. pre-paid, dziś miałem telefon z BOK-u CP i zaproponowano mi taką umowę z multiroomem:

 

Dekoder Samsung DSB-H370G ma być główny, umowa na 29 miesięcy Familijny HD + 2 z możliwością zejścia do Familijny HD w cenie 39,90 zł

Dekoder dodatkowy M100, umowa na 24 miesiące, abonament za multiroom za 10 zł

 

Czyli przez 24 miesięcy będę płacił miesięcznie 49,90 zł czy przez 29 miesięcy?

 

Jak się umowa skończy na dekoder dodatkowy to będę płacił 49,90 zł czy 39,90 zł.

 

Wiem, że muszę na 3 miesiące przed upływem 24 miesięcy wypowiedzieć umowę na dekoder dodatkowy jak nie to zapłacę 30 zł miesięcznie za ten dekoder?

 

Pytanie 2 czy któryś z dekoderów dodatkowych SD ma wyjście HDMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa Abonencka w Części dotyczącej udostępnienia Dekodera Dodatkowego oraz

Usług świadczonych za pomocą tego Dekodera ulega przekształceniu w Umowę zawartą

na czas nieokreślony po upływie okresu udostępnienia Dekodera Dodatkowego

wskazanego w Części A Umowy - Części Szczegółowej PWU, o ile Abonent nie złoży na

piśmie oświadczenia woli o wypowiedzeniu Umowy w tym zakresie, co najmniej na trzy

Okres Rozliczeniowy przed upływem tego okresu. W takim przypadku, Umowa w zakresie

udostępnienia Dekodera Dodatkowego oraz Usług świadczonych za jego pomocą

wygaśnie wraz końcem okresu udostępnienia Dekodera. W braku stosownego

oświadczenia woli, na co najmniej trzy Okresy Rozliczeniowe przed upływem okresu

udostępnienia Dekodera, Abonent będzie zobowiązany do wnoszenia Opłat

Abonamentowych w wysokości określonej w PWU bądź cenniku dla Abonentów (w

zależności od tego z jakiej Usługi będzie korzystał na Dekoderze Dodatkowym) dla umów

zawartych na czas nieokreślony.

 

Multiroom SD kosztuje 30zł na czas określony lub 32zł na czas nieokreślony.

 

Co w tym jest dla Ciebie niejasne? Rozwiązujesz umowę i koniec. Za co chcesz płacić, skoro rezygnujesz z usługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak za dekoder HD czynsz jest normalnie 15zł a za CAM 20zł. Promocyjnie masz stawkę abonamentu za usługę Multiroom 10zł po okresie gratisowym do 24 cyklu rozliczeniowego. Potem zaczyna działać punkt regulaminu promocji, który Ci zacytowałem i cennik normalny dla abonentów. Cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez x miesięcy masz Multiroom, Sport HD oraz Extra HD Gratis, płacisz 39,90zł przez te x miesięcy. Po zakończeniu x miesięcy płacisz abonament za wybrane pakiety na dekoderze głównym (79,90zł za Familijny HD+Sport HD+Extra HD, 59,90zł za Familijny HD+Sport HD lub Extra HD, 39,90zł za Familijny HD) oraz 10zł za Multiroom do końca 24 miesiąca umowy (okresu podstawowego na dekoderze dodatkowym określonego w umowie w części A). Od 25 miesiąca działa cytowany przeze mnie punkt regulaminu promocji, czyli rezygnujesz z Multiroom lub płacisz za niego 32zł miesięcznie tak długo aż z niego zrezygnujesz lub podpiszesz aneks do umowy zmieniający stawkę abonamentu za Multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo źle włożyłeś kartę albo nie jest ona sparowana z tym dekoderem. którą kartę wkładasz? z głównego dekodera? włóż karty do przypisanych do nich dekoderów, a dekoder dodatkowy włącz na 31 kanał. sam poprosi o włożenie karty z głównego albo aktywuje się bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda ta: umowę miałem jeszcze ważną 2 miesiące, ale przedłużyłem ją właśnie. Na starym dekoderze Mini mam prawie wszystkie kanały bez Cinemaxów i jeszcze paru. Jak wyjmuję z niego kartę i wkładam tą nową z dekodera podstawowego, którego dostałem, to właśnie wtedy wyskakuje ten błąd. Niby mam multioroom, ale dodatkowy dekoder działa jakby na starych zasadach z wyjątkiem, że dołożyli do niego kanały, a wcześniej miałem na nim pakiet mini

A może aktywacji trzeba dokonać wtedy, gdy zablokują mi wszystkie kanały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Odnośnie multiroomu w CP. Byłem dziś się zpytać czy jest ten MHD już w punkcie. Gość powiedział że jeszcze niema i oczywiście zachęcał do wzięcia go teraz bo promocja a później takiej nie będzie , ale podziekowałem i wyjaśniłem że tylko Hd mnie jara. Wówczas powiedział mi coś takiego że to nie oficjalne , ale niech Pan przyjdzie za dwa tygodnie wówczas juz powinien dysponować dwoma dekoderami Hd do multiroomu.

 

Pracuje może ktoś w APS CP? Że ten typ ma takie informacje.I jest to w stanie poywierdzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...