Skocz do zawartości

Sonda 2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywałem widownie, nie programy. Sonda 2 jest spadkobiercą pasma. I pozwolisz, że sam zdecyduję, co będę oglądał? ;) Zdecydowanie wolę ten program popularnonaukowy. Ale to nie znaczy, żę będę podchodził bezkrytycznie. Nie odpowiedziałeś na żadne pytanie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentować można lub nie. Ale te wpisy były monotonne. Czy naprawdę nie znalazła się choć jedna osoba, której by się nie podobało? TVP Kurskiego ma tą wadę, że tam wszystko musi być w proporcjach 100 do 0. Nie nie może być krytycznie, inne niż słuszna linia. To podwójnie zraża do TVP, bo nawet nie próbują zachowywać pozorów. Od razu nie można mieć nadziei, że się jednak też inne poglądy przebiją, że będą choćby w skali mikroskopijnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba możliwość komentowania na żywo. Jest nowocześnie i interaktywnie.

Odnoszę wrażenie, że skupiasz uwagę na tych [beep]ołach co wypisują jakieś gimbusy, zamiast na treści programu. Ja uważam, że takie rzeczy nie mają racji bytu na poważnym programie naukowym. Jeszcze na programach rozrywkowych typu "Kocham Cię, Polsko!" mogę zrozumieć. Skoro ma być "nowocześnie i interaktywnie", to może niedługo takie bzdety będą wyświetlane także podczas filmów czy seriali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dobra, to jakieś wyniki mamy. Tylko nie wiem, czy można je zestawiać z rezultatami "Sondy 2". Pierwszy link jest z 2009, a drugi z 2014. W zasadzie to jedyne, co można przypuszczać na podstawie tych artykułów oraz wyników Sondy, to to, że niedługo tytuł "najlepiej oglądany program popularnonaukowy w polskiej telewizji"  będzie przysługiwać programowi z TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to najnowsze dane, jednak pokazują one,że te wyniki "Galileo" ustabilizowały się na poziomie około 0,5 mln. Oczywiście należy wziąć pod uwagę,że to były pierwsze odcinki "Sondy 2". Zobaczymy(mam nadzieję) na jakim poziomie ustabilizują się wyniki "Sondy 2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja uważam, że takie rzeczy nie mają racji bytu na poważnym programie naukowym.

Chyba nie oglądałeś. :P Sonda 2 nie jest takim programem. Tylko popularnonaukowym, rozrywkowym właśnie. Moim zdaniem, ta interaktywność dodaje dynamizmu i lepiej spaja widza w treść programu. Aktywna widownia - tak wygląda nowoczesna telewizja.

 

Masz obiekcje z powodu przyzwyczajeń. Trudno tak z miejsca przestawić się na coś innego. Ale najwyższa pora na nowości. Ja dodałbym jeszcze tektstowe, krótkie ciekawostki na temat aktualnie poruszany.

 

I po ta skrajność? Dla filmów i seriali, to już nienajlepsze rozwiązanie. Liczy się obraz. W Sondzie 2 już nie tak bardzo. Czymś w końcu trzeba zainteresować generację Z. ;)

 

O treści odcinków nie ma co pisać. Bezpieczne tematy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, ta interaktywność dodaje dynamizmu i lepiej spaja widza w treść programu.

Nonsens. Program kręcony jest wcześniej, więc jak jakieś głupoty wyświetlane na ekranie mogą dodawać dynamizmu i mieć wpływ na treść programu? :lol2: Gdyby program był na żywo i prowadzący odnosił się do tych (sensowniejszych oczywiście) wpisów, to co innego. Teraz to jest tylko niepotrzebny śmietnik na ekranie, tylko po to, aby [beep] miała radochę.

 

Aktywna widownia - tak wygląda nowoczesna telewizja.

Aktywna widownia niech jest na facebook'u. Nie każdy ma ochotę być uszczęśliwianym na siłę komentarzami, nie mającymi nic wspólnego z programem. I nie, nie zaakceptuję tej "nowości". Wybiorę powtórki, na których nie ma tego spamu. :razz:

 

Ja dodałbym jeszcze tektstowe, krótkie ciekawostki na temat aktualnie poruszany.

A to zupełnie co innego. Sensowne informacje jak najbardziej.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Pana Marka! Nie mam nic przeciwko nowym programom popularnonaukowym (obojętnie na jakiej antenie) ale podpieranie się legendarną nazwą "Sonda" i rzekoma "kontynuacja tradycji" jest w tym przypadku (tragiczna śmierć Panów Kurka i Kamińskiego) wysoce nie na miejscu. Tylko tyle i aż tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonsens. Program kręcony jest wcześniej, więc jak jakieś głupoty wyświetlane na ekranie mogą dodawać dynamizmu i mieć wpływ na treść programu? :lol2:

Nie powiedziałem, że mają wpływ na treść, tylko na zaangażowanie widzów (np. gdybyś tylko mógł czytać to forum, bez możliwości pisania postów, wpadałbyś rzadziej - i nie ma znaczenia sensowność treści). A tacy są mniej skłonni przełączyć kanał. Tekst wpływa na dynamizm, bo czyni obraz mniej statycznym.

 

Gdyby program był na żywo i prowadzący odnosił się do tych (sensowniejszych oczywiście) wpisów, to co innego. Teraz to jest tylko niepotrzebny śmietnik na ekranie, tylko po to, aby [beep] miała radochę.

I oto chodzi. ;) Angażuje się pokolenie facebooka. Czasy się zmieniły, telewizja też. Młodzi już sami z siebie telewizji nie oglądają. Więc, pomysł łączenia jej z internetem uważam za udany.

 

Aktywna widownia niech jest na facebook'u. Nie każdy ma ochotę być uszczęśliwianym na siłę komentarzami, nie mającymi nic wspólnego z programem. I nie, nie zaakceptuję tej "nowości". Wybiorę powtórki, na których nie ma tego spamu. :razz:

Program nie jest tylko dla takich wybrednych, jak ty. Ma przyciągać przede wszystkim młodych. A oni, czyli tzw. pokolenie "Z" nie pamięta czasów bez internetu. Komentarze są na temat, skupiają się głównie na ocenach odcinka (i poruszanej tematyki). I są tylko podczas studia, nie wchodzą w reportaże. Nie zauważyłem, żeby było ich specjalnie dużo. Czas się pogodzić z takimi zmianami. Nowoczesna telewizja to nie tylko większa rozdzielczość.

 

A to zupełnie co innego. Sensowne informacje jak najbardziej.

Widocznie uznano, że skoro to program rozrywkowy, nie ma sensu przeładowywać widza informacjami.

 

Wczoraj mieliśmy kolejne 2 emisje premierowe. W moim odczuciu najlepszy do tej pory jest odcinek 3, o robotach. Potem 2, z pająkami. Tematy oczywiście tylko liźnięte, ale lepsze to niż nic. Program ma tylko zainteresować, zwrócić uwagę.

 

Szczególne brawa za uwagi z odcinka 4, czyli problem nieprzemyślanych struktur polskich miast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę rano był 1 i 2 odc., więc teraz będą 3 i 4. Zwykłe powtórki w okresie świątecznym. Za tydzień wszystko wróci do normy.

 

EDIT:

A jednak jest taka dziwna kolejność. Najpierw był 3, teraz leci 2. Taki best off najlepszych odcinków. ;)

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

 

Co prawda jestem za młody by pamiętać kultowy program pt. "SONDA", ale właśnie pooglądałem dwa odcinki Sondy 2. I powiem tylko  tyle: WOW. Gdyby tak uczyli w szkołach - nauka naprawdę była by ciekawa.  Jestem naprawdę pod dużym wrażeniem tego programu, a wy?

Fakt program super, ale co za [beep] wymyślił tą porę nadawania o 22, ważniejsze seriale o 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie program się podobał, pomysł z wpisami z mediów społecznościowych także.

Ale jestem ciekaw, jak bardzo TVP dokłada do produkcji Sondy 2? Bo o zyskach raczej mowy być nie może - nie przy średniej oglądalności 968 tys. widzów. Podzielenie odcinka na 2, raczej niespecjalnie pomaga. Niby 2x więcej czasu reklamowego, ale może on być różnie rabatowany. Niestety, nie ma danych z rabatem:

Wpływy reklamowe wokół premierowych odcinków audycji wyniosły 4,27 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

Ten może sięgać znacznie powyżej 50% ceny cennikowej, więc trudno przewidywać w ciemno.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Temat coś jakby zacichł, jednak dla porządku oraz potomnych warto chyba odnotować, że od września 2016 emitowana jest druga seria Sondy2. Zmieniono również porę nadawania na 14:35 w soboty oraz niedziele. Widzę również, że powstała już stosowna strona w Wikipedii, z wykazem wszystkich odcinków, itp.:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sonda_2

---------------
Chociaż tak z innej strony, szczerze pisząc, do tej pory obejrzałem tylko kilka odcinków pierwszej serii. Do reszty jakoś wciąż nie mam weny. Mimo, że część mam ponagrywaną na dyskach, ponadto wiem, że wszystkie są dostępne natychmiast w necie, wystarczy parę kliknięć. Ale może właśnie dlatego nie mogę się zabrać, wciąż odkładam na długie jesienne/zimowe wieczory, ponieważ mam świadomość, że mogę w każdej chwili odtworzyć? Dodam, jestem z pokolenia, które dobrze pamięta czasy, gdy nadawano premierowe odcinki Sondy (1), na które czekałem wtedy z niecierpliwością.

Pozdrawiam.

P.S. Niedawno, 29.09 minęła 27 rocznica tragicznej śmierci śp. p. Kamińskiego i Kurka, legendarnych prowadzących pierwszej Sondy.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drugi sezon programu "Sonda 2" oglądało średnio 601 tys. osób. Dla porównania, pierwszy miał 967 tys. Czyli, zmiana pory emisji nie wyszła po myśli. Oczywiście to się tak bezpośrednio nie przekłada, bo późniejsze pasmo cenniejsze. Ale nadal nie wybrali optymalnej pory emisji. Powinno to być między 17:30-20:30. Czyli, po tym jak ludzie wrócą ze szkoły/pracy, a jeszcze przed wieczornym filmem. Oczywiście mam na myśli środek tygodnia, nie weekend.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...