Skocz do zawartości

UEFA Euro 2016 we Francji


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się wydaje, że nasza drużyna jest za mało ateistyczna. Nie bardzo się znam na piłce, ale to widać, jestem przekonany, że i Nawałka to zauważył. Moja krytyka jest bezpodstawna, ale mam rację.

 

A tak na poważnie, to na szczęście proroctwa się spełniły i zagrali mniej więcej to, na co ich stać. Wiele jeszcze brakuje, ale po ostatnich latach w polskiej reprezentacji taki start to naprawdę wielki sukces. Niestety, problem dalej wg mnie leży w elementach obronnych, co słyszałem nazwisko Pazdana to ogarniał mnie lekki niepokój, ale miał dzisiaj szczęście. Po wejściu zmienników zaczęło to coraz bardziej niepokojąco wyglądać, ale wynik dowieziony, więc plan absolutnego minimum wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukcesem nazywasz wygrany nisko mecz ze słabą drużyną, na słabszym niż zazwyczaj Euro? Toż, to tani patriotyzm. Obrona specjalnie się nie miała jak wykazać, bo Irlandczycy nie mieli wielu okazji ataków. Problemem jest nierówna gra. Raz im mecz wypali, a raz nie. Brakuje rutyny i powtarzalności. Nawałka przez następne dni powinien ostro przećwiczyć stałe fragmenty gry i dośrodkowania. Także kombinacyjną grę w środku pola. Bo ataki skrzydłami z taką skutecznością, na niewiele się zdadzą w kolejnym meczu. Plany minimum są dobre dla słabszych. ;) Ale co ja tam wiem, brak mi wiary, więc się nie znam. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mr.Chiquita ale też trzeba pamiętać o jednym, ten pierwszy mecz na Euro nie ma być tym naszym najlepszym meczem, forma ma rosnąć z meczu na mecz i ten ostatni ma być tym najlepszym niezależnie od tego jaka faza turnieju to będzie. Na pewno z Niemcami zagramy też inaczej, albo Milk przejdzie na lewą stronę, środek pola wzmocni Jodłowiec a na prawej zagra ktoś  z 3 Kapustka, Kuba albo Grosiki  bądź po prostu Nawałka zamieni Mączyńskiego na Jodłowca, że względu na lepsze walory defensywne a na prawej zagrają albo Kuba albo Grosik.  A ten bardziej defensywny styl, kontratak to nasz naturalny styl, atak pozycyjny to nie jest to w czym dobrze się czujemy więc na pewno gra też powinna być lepsza.

 

Co do Michała Pazdan to niestety widać jedną rzecz, jak komentator potrafi wypaczyć ocenę zawodnika. A wystarczy zajrzeć do statystyk aby o tym się przekonać, Michał może wybierał proste rozwiązania ale były one w 100% skuteczne ale pan komentator miał swoja fazę w głowie która była oderwana od rzeczywistości i Michałowi dostało się najbardziej. A najbardziej dobitnie to widać np. w sytuacji gdzie Krychowiak traci piłkę, Michał bierze tam udział w obronie pod bramką przy tej akcji i to jemu obrywa się za tą sytuacje. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam z przedmówcą. Nie można oceniać negatywnie gry Polaków przy tak defensywnie nastawionym przeciwniku. Dodatkowo presja też robiła swoje. Mam nadzieję, że teraz będziemy grali lepiej, bo i przeciwnicy nie będą myśleli tylko o obronie.

Odnoszę wrażenie, że modne zrobiło się krytykowanie Pazdana, niemalże jak kiedyś Wawrzyniaka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ostatni napiszę że podobała mi się gra, kontrola nad meczem, szkoda okazji Milika, Krychowiaka, a najlepiej to wypada mistrzowskie kibicowanie Polaków. Oczywiśćie były mankamenty, ale jak na możliwości Polskiej kadry to większych cudów się nie spodziewałem. To początek turnieju, jakoś nikt sobie żył nie wypruł jak dotąd więc tym bardziej od polaków tego nie wymagam.

 

Czekam na wieczorne Belgia  - Italia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci Włosi są genialni, przed turniejem patrząc na skład można by się śmiać z tego jacy są słabi, jakie tam no name grają dla przeciętnego zjadacza chleba, kiedyś zawsze były gwiazdy czy Rossi, Baggio, Del Piero i wielu innych a dziś w ataku biega jakiś Eder+ masa weteranów. Przed turniejem wszyscy ich prawie lekceważyli i w tym jest siła. Mój znajomy śmiał się ze mnie jak mówiłem, że to będzie jeden z faworytów.  Dziś wybierając mecze u buków płacili 3,3 do 1  za Włochów, 500 poszła od razu bez analizy.

 

Ta drużyna na maxa wykorzystuje swoje atuty, nie grają nie pięknie, nie mają nie wiadomo jakich umiejętności ale wiedzą co umieją i korzystają z tego na maxa.  Trzeba sfaulować sfaulują, trzeba podostrzyć pod ostrzą, nawet jak jak piłka dostanie rykoszetu to oni wiedzą gdzie stać bo i tak na końcu wyląduje ona u nich.

 

Belgia to najbardziej przereklamowana reprezentacja od lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi najsłabsi od lat, ale i tak z wielką przyjemnością zawsze się ich ogląda. Kunszt, kunszt i jeszcze raz kunszt.

 

Może nie zagrali dziś tak wyrafinowanie i finezyjnie jak 4 lata temu (z Pirlo w składzie), może brakowało czasem dokładności, ale szybkość w operowaniu piłką, ten ich luz, kultura, organizacja gry = poziom światowy.

 

To była przyjemność  :hello:  Najlepszy mecz jak na razie, na tym turnieju. 

 

Słoneczna Italio, wybacz mi moją niewiarę  :wink:

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FORZA ITALIA PANOWIE!  :cool:  
Nie ma Pirlo, ale Leandro Bonucci wszedł w buty maestro Andrei i zagrał piłkę wprost bajeczną do Giaccheriniego, klasa! Wszyscy bez wyjatku dziś zasłużyli na brawa. No może Eder najsłabiej wypadł... Ale już Pelle przydatny bardzo. A mówiliśmy z @Project_ALF nie skreślajcie Squadra Azzurra! 

Grande calcio dzis! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz towarzyski na kilka miesięcy przed EURO 2016:

Belgia 3:1 Włochy

 

 

 

Aktualny ranking FIFA:

2. Belgia

.............................

12. Włochy

 

 

 

Szanse na końcowy triumf w ME 2016 - kursy bukmacherów:

10/1 - Belgia 12/1 

..............................

16/1 - Włochy

 

 

 

EURO 2016: Belgia 0:2 Włochy

Przereklamowana reprezentacja Belgii sprowadzona na ziemię przez niedocenianą reprezentację Włoch. 

 

 

 

PS. Dlatego właśnie zawsze podważam te wszystkie rankingi, kursy bukmacherów i mecze towarzyskie - one tylko ogłupiają człowieka  :wink: Prawda jest na boisku, w meczach o stawkę oraz w gablotach klubów i federacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zachwytów nad wczorajszym meczem. To, że Włochom trudno będzie strzelić gola, było wiadomo. Belgia przypominała zgraję nie mających żadnego pomysłu na mecz gwiazdek. De Bruyne fatalny, Hazard jeszcze gorszy. Czy liga belgijska jest tak słaba, że do składu załapał się obrońca z ligi kanadyjskiej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mecz był po prostu słaby. Przecież do momentu strzelenia gola Włosi nie mieli żadnej sytuacji, nawet rzutu rożnego :). Potem to już poszło z górki, mogli grać z kontry. Zobaczymy jak zagrają z kimś mocniejszym i grającym wyrafinowany futbol. Nazywanie tego meczu najlepszym na turnieju jest co najmniej nadużyciem. To co powiedzieć o meczyku Niemców z Ukrainą? Tam się działo. Poza tym nie wiem czy ja tylko się temu dziwię, ale niektórzy na tym forum bardziej zachwycają się zwycięstwem Italii niż Polaków. Czyżbyśmy mieli tu ukrytych Włochów :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jakie sytuacje miala Belgia w trakcie cslego meczu? Belgia, faworyt do medali! Żadnych tak dobrych jak Italia. Kropka. W którymś z tematow pisalem, ze Wilmots to słaby trener. Nieco sie gubi z tym xo ma. Nie korzysta z Dembele czy Carrssco a na sile upycha slabego przez caky sezon Hazarda, czy daje w srodku pola Witsela i fellainiego, majax wlasnie Dembele, ktory jest kreatywny i ma super lewa noge. Razem z Nainggolanem mogliby zrobić robotę. Ale Belgia juz slabo grala w sparingach, nawet na MS'14 grali przeciętnie przecież.

 

Dzis startuje mój faworyt- Portugalia. Maja niezla pake. Stac ich na wiele, oby Ronaldo b w formie, bo ma z kim grać, oj ma. Pokolenie kapitalne. Druga linia mega dobra. Vamoss!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sytuacja Lukaku przy stanie 1:0? Przecież to była 100% szansa na gola, ale oczywiście musiał to zepsuć. Też nie rozumiem co na placu robił Felaini, a nie było tam świetnego Dembele. Hazard i De Bruyne zawiedli najbardziej. U Włochów oprócz defensywy podobał mi się Candreva, szkoda że marnuje się w takim Lazio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mecz był po prostu słaby. Przecież do momentu strzelenia gola Włosi nie mieli żadnej sytuacji, nawet rzutu rożnego :). Potem to już poszło z górki, mogli grać z kontry. Zobaczymy jak zagrają z kimś mocniejszym i grającym wyrafinowany futbol. Nazywanie tego meczu najlepszym na turnieju jest co najmniej nadużyciem. To co powiedzieć o meczyku Niemców z Ukrainą? Tam się działo. Poza tym nie wiem czy ja tylko się temu dziwię, ale niektórzy na tym forum bardziej zachwycają się zwycięstwem Italii niż Polaków. Czyżbyśmy mieli tu ukrytych Włochów :)?

W takim razie, który mecz na tym turnieju był lepszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście Niemcy-Ukraina był dużo lepszy. 

WTF? 

 

Przecież to nawet nie był wyrównany mecz. W każdej najważniejszej statystyce dominowali podopieczni faceta zjadającego własne gile, wkładającego sobie ręce do tyłka i...  :censored:

 

 

@Projekt

Chyba się nie wyspałeś, bo przecież w mojej wypowiedzi, przez Ciebie cytowanej jest wymieniony mecz Niemcy- Ukraina :).

Przeczytałem pierwsze zdanie. Reszty po prostu nie musiałem. Nie było już sensu. 

 

 

Przecież można było sie tego spodziewać - nie odkryłeś ameryki. Wystarczyło spojrzeć na mecze przed EURO - Belgia grała w nich bardzo słabo - nie reprezentowała kolektywu. 

Gdyby mecze przed EURO miały jakiekolwiek znaczenie to Włosi cztery lata temu nawet nie wyszliby z grupy, a Polska na EURO 2016 nie dałaby rady pokonać Irlandii Północnej. 

 

 

Czyżbyśmy mieli tu ukrytych Włochów  :)?

Wolałbym być bardziej niż polskim kibicem Niemcówvomit.gif , bo to aż nie przystoi. 

 

 

Pozdrawiam ludzi honoru.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W meczu Ukraina - Niemcy obejrzeliśmy na pewno najlepsze 45 minut tych mistrzostw - druga połowa już była przeciętna. :) Tam spokojnie mogło być 3:2 dla Ukrainy - do przerwy, na EURO, które jakoś festiwalami strzeleckimi na razie nas nie rozpieszcza.

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie gra polaków się nie podobała. Z taką nieskutecznością daleko nie zajdziemy. Przy trudniejszym rywalu aż tylu szans na zdobycie gola nie będzie. Niemcy bez problemu nas zdominują. Wystarczy, że znowu przyblokują Lewandowskiego.

Chyba nie oglądałeś innych meczów. Skuteczność jest na niskim poziomie na całych mistrzostwach. Cały czas są niskie wyniki.

W meczu Ukraina - Niemcy obejrzeliśmy na pewno najlepsze 45 minut tych mistrzostw - druga połowa już była przeciętna. :) Tam spokojnie mogło być 3:2 dla Ukrainy - do przerwy, na EURO, które jakoś festiwalami strzeleckimi na razie nas nie rozpieszcza.

To jak piszecie przegapilem chyba najciekawszą połowę mistrzostw. Bo do tej pory z 10 meczów obejrzałem 9,5, właśnie nie oglądałem tylko I połowy meczu Niemcy -Ukraina. :sad: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...