Skocz do zawartości

MUX 6 (TVP)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.08.2023 o 11:11, Anita Kaźmierska napisał(a):

Od dziś TVP ABC na MUX 6:

https://satkurier.pl/news/230149/tv-abc-juz-na-mux-6-zostanie-usuniety-z-mux-1.html

Nadal jest też na MUX 1, ale zniknie przed 3 września.

Najbardziej dziwi mnie dublowaniebna obu multipleksach TVP ABC na pozycji 29. Nie ma tutaj konfliktu między dublami? Moim zdaniem od sierpnia przekaz TVP ABC z MUX6 powinien być na pozycji 29 a ten z MUX1 przesunięty na dalszą pozycje. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niektóre kanały w MUX6 mają obniżoną rozdzielczość ekranu według https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX6&pid=42&live=13&sec=0&lang=fr 

 

U mnie odbiornik wskazuje na TVP Polonia 1080 i. Szkoda bo zdecydowanie lepsza jakość obrazu jest przy 1080p. 

 

Bo wolałem oglądać Wiadomości na TVP Polonia bo miała 1080p , a na TVP 1 jest 1080 i. 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pasjonat napisał(a):

Niektóre kanały w MUX6 mają obniżoną rozdzielczość ekranu według https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=MUX6&pid=42&live=13&sec=0&lang=fr 

 

U mnie odbiornik wskazuje na TVP Polonia 1080 i. Szkoda bo zdecydowanie lepsza jakość obrazu jest przy 1080p. 

 

Bo wolałem oglądać Wiadomości na TVP Polonia bo miała 1080p , a na TVP 1 jest 1080 i. 

Nic się nie zmieniło i nadal jest pełne Full HD 1080p. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto dzisiaj bawił się formatem obrazu, ale niech lepiej przestanie.

 

K0PrNKn.png

 

Spłaszczony obraz i drgające linie, czyli problemy z kompatybilnością. Patrzę, a tam rozdzielczość 1920x540. Myślałem, że testy tego pseudo-przeplotu zostały zakończone już dawno temu.

W tej chwili jest normalnie, 1920x1080.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Zaspie niestety po doświetleniu z Oksywia spadła jakość odbioru.Do doświetlenia z Jaśkowej ledwie około 3 km ,a jakość nie więcej niż 50% , siła 100% .Wcześniej wszystko leciało na fulla - antena zamontowana na balkonie 3 piętro od południa - Televes V + Mix bez wzmocnienia.Na drugiej antenie - Televes Dinova Boss skierowanej nawet prosto na wieże w Jaśkowej całkiem coś tnie z siłą 100%.Dodam że MUX 3 także z doświetleniem z Jaśkowej Kopy na obu antenach leci z siła 100% jakość 100% ,a Televes V + Mix skierowany w kierunku na Elbląg MUX 6 nawet z Jagodnika - siła ponad 90% ,jakość często dochodzi do 100 %.Chwa[beep]o bez doświetleń,Oliva Star oraz inne muxy z Jagodnika także działają bez problemu .Kolega mieszkający w Oliwie także obecnie ma gorszą jakość MUX 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czyli co, powrót do 8 kanałów na MUX'ie?

To ja miałem nadzieję że jednak będzie 9 kanałów i dodadzą TVP Seriale i TVP HD.

 

Dokładniej, powinno być 2 MUXy po 9 kanałów. Jeszcze jedna stacja przerzucona z "szóstki" na "trójkę" (oprócz Kultury i ABC) i na "szóstce" dodane: World, Seriale i HD (wzgłędem stanu na dzień dzisiejszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że wrócą do konfiguracji na 8 slotów i tak samo będzie w MUX3. Nie mają niestety czym zapełnić wolnych slotów w swoich MUX-ach. Nie ma co liczyć na kanały TVP HD i TVP Seriale, które są wpisane do Karty Powinności TVP w KRRiTV. Niema Prezesa Kurskiego to i niema dodatkowych kanałów. :-)

Mi pasuje bo przy konfiguracji na 8 slotów MUX6 miał lepszy zasięg i stabilniejszy niż teraz.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Cytat

Od 15 grudnia na multipleksie szóstym zostanie uruchomiona czasowa, równoległa emisja programów TVP1, TVP2 i TVP Info. Pojawią się one na pozycjach na pilocie: 19 – TVP1; 28 – TVP2; 36 – TVP Info w miejsce dotychczas nadawanych tam TVP Polonia, Alfa TVP oraz Belsat TV. W konsekwencji, w okresie od 15 grudnia 2023r. do 13 stycznia 2024 r. TVP1, TVP2 i TVP Info będą nadawane równocześnie z dwóch multipleksów.

Z kolei od 19 grudnia br. do oferty programów na MUX-3 dołączą TVP Kultura i TVP ABC.

 

https://centruminformacji.tvp.pl/74597069/od-polowy-grudnia-naziemny-mux3-w-nowym-standardzie-nadawania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, nie miałbym nic przeciwko żeby nowa władza odwołała decyzję o dublowaniu programów na MUX-6 i zostawiła przynajmniej Polonię. Szczególnie że chodzi o okres świąteczno-noworoczny kiedy ludzie oglądają telewizję częściej niż zwykle, bo mają więcej wolnego czasu.

 

Co do komunikatu, zauważę że nie napisali iż wycofanie trzech kanałów z MUX-6 ma charakter czasowy. We wcześniejszych komunikatach twierdzili, że kanały te wrócą od 13 stycznia.

Drugą ciekawostką jest informacja że TVP3 i TVP Historia przejdą na HD od 19 grudnia. Może to oznaczać że w regionach, które będą miały zmianę standardu 15 grudnia, dostaną na 4 dni MUX-3 w składzie 1:1 identyczny jak teraz - zatem z Historią i Trójką w SD i bez ABC oraz Kultury, które też mają tam dołączyć 19 grudnia.

Decyzja niezgodna z założeniami refarmingu, ale sprawiedliwa dla widzów. Dlaczego widzowie z zachodnich regionów mają dostać jakość HD wcześniej niż mieszkańcy regionów wschodnich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...