Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@pietrek1 Nie będzie żadnego połączenia Polsatu Box z CANAL+. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nawet nie wydałby zgody na takie połączenie, bo nie byłoby wtedy za bardzo konkurencji. CANAL+ nie wynosi się z polskiego rynku, a w najbliższych miesiącach CANAL+ po uzyskaniu odpowiednich zgód Urzędów będzie posiadał 70% udziałów w SPI International, do którego należy spółka Kino Polska TV S.A.. Także kanały spod marki Kino Polska, Kino TV, FilmBox, Zoom TV, Stopklatka, Dizi, GameToon, FightBox znajdą się pod skrzydłami CANAL+.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuzje z obu stron są cały czas, obecnie mamy czasy połączeń i konsolidacji rynku.

Tak, kilka lat temu pisali wszyscy, że urzędy nie dadzą zgody na połączenie n z cyfra+ , itd. itd. tych połączenie była masa i zawsze po pewnym czasie była zgoda urzędów, tylko ślepiec nie widzi fuzji ..  Pytanie jest tylko kto będzie miał większe udziały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urząd nie będzie blokował takiej fuzji, jest wolność gospodarcza i nikt tego nie zatrzyma... Zobaczysz że ta fuzja będzie szybciej niż myślisz. 

Obecna współpraca obu platform praktycznie zaciera ich różnice, można już śmiało powiedzieć że mamy jedną. 

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na formalności przyjdzie czas i da się wszystko załatwić, tak jak pisałem praktycznie różnić już nie ma więc można powiedzieć że mamy już jedna, nawet większość kanałów nadawana jest wspólnie....

Największa różnica to promocje , choć te pewnie wkrótce będą także podobne :)

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pietrek1 Polsat zamierza być firmą ze 100% polskim kapitałem. Natomiast gdy pojawiały się informacje o sprzedaży udziałów, które posiada TVN i Liberty Global w polskim CANAL+, to Grupa CANAL+ France z tego co pamiętam z jakiegoś artykułu informowała, że zamierza po tych zmianach pozostać nadal większościowym udziałowcem w spółce CANAL+ Polska i nie zamierza sprzedawać swoich udziałów. Ponadto CANAL+ France ogłaszał, że kupno SPI International pozwoli na większy rozwój poprzez wypracowanie nowych synergii i działań, szczególnie na rynku polskim oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Także nie ma szans na takie połączenie, bo Polsat nie pozwoli na utratę polskiego kapitału, a Grupa CANAL+ France zamierza być większościowym udziałowcem w spółce CANAL+ Polska. Poza tym za duże różnice są pomiędzy Polsatem i CANAL+ i oferowaną jakością programową własnych kanałów obu firm. Tak jak wspomniałem wcześniej UOKiK jest od tego, aby chronić rynek i nie dopuścić do monopolu.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monopol się już robi - w ofercie Polsatu będą dostępne następne kanały z PC+ od 10 grudnia 2021

 

Planete+ – kanał 605

AleKino+ – kanał 424

Novelas+ – kanał 439

MiniMini+ – kanał 507

TeleToon+ – kanał 508

Canal+ Kuchnia – kanał 706

Canal+ Domo – kanał 709

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tweed77 napisał:

Monopol się już robi - w ofercie Polsatu będą dostępne następne kanały z PC+ od 10 grudnia 2021

 

Planete+ – kanał 605

AleKino+ – kanał 424

Novelas+ – kanał 439

MiniMini+ – kanał 507

TeleToon+ – kanał 508

Canal+ Kuchnia – kanał 706

Canal+ Domo – kanał 709

Spałeś przez ostatnie kilka dni?

 

To, że dogadali się co do udostępnienia między sobą kanałów nie oznacza, że robi się monopol. Jest to dość niespodziewany ruch, niemniej w dalszym ciągu różnice kanałowe pomiędzy platformami są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polsat chciał ich kanały bo c+ ma wyłączność na telenowele :D albo gotowanie w kuchni i bajki :D

 

to czysty ruch biznesowy, kasowanie za abonenta :) który ma ich kanały aktywne.

Polsat nie pójdzie we wszystkie c+ bo ich platforma kosztowałaby ze 200 zł z C+ Prestige a gdzie jeszcze tu jakieś viaplay, netflix i inne ott które niebawem się pojawią na rynku.

z najtańszej wylądują na najdroższą platformę bo zygmunt pcha kasę w 5G i wyciąga zyski z innych spółek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LorDx napisał:

polsat chciał ich kanały bo c+ ma wyłączność na telenowele :D albo gotowanie w kuchni i bajki :D

 

to czysty ruch biznesowy, kasowanie za abonenta :) który ma ich kanały aktywne.

Polsat nie pójdzie we wszystkie c+ bo ich platforma kosztowałaby ze 200 zł z C+ Prestige a gdzie jeszcze tu jakieś viaplay, netflix i inne ott które niebawem się pojawią na rynku.

z najtańszej wylądują na najdroższą platformę bo zygmunt pcha kasę w 5G i wyciąga zyski z innych spółek.

 

Ja bym się cieszył gdyby od tak kanały tematyczne Canal+ dołączyły do oferty Polsat Box. Swoją drogą obie platformy powinny skupić się na likwidacji zasady „na wyłączność" gdyż kanały na tym tylko tracą. Zamiast tego powinna być rywalizacja tylko na ceny i pakiety. Mam nadzieje że stopniowo do oferty Polsat Box będą dołączać też inne kanały z plusem w logo a także pozostałe stacje będące na wyłączność w Canal+. Oczywiście liczę teź na upadek mitu „na wyłączność" po stronie Polsat Box. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nigdy nie oglądał Kuchni+ (Canal+ Kuchnia) to niech nie krytykuje. Różnorodność programów, powiązanych tematycznie z jedzeniem naprawdę zachwyca. To program podróżniczy, dokumentalny, historyczny i kulinarny w jednym, a zawsze temat przewodni jest zachowany. Bardzo fajnie się ogląda, no i jak wszystie kanały Canal+, programy nie są przerywane reklamami. Z kanałów tematycznych, to Planete+, Canal+ Kuchnia czy Domo, to zdecydowanie kanały pierwszego sortu, jeżeli używać tej terminoligii.

W dniu 1.12.2021 o 17:29, KiriKiri napisał:

Jednym słowem nieźle wam skopali listę masakra jakaś. 

 

424 - Ale Kino+
439 - Novelas+
507 - MiniMini+
508 - TeleToon+
605 - Planete+
706 - CANAL+ Kuchnia
709 - CANAL+ Domo

 

😲

 

 i nie tylko te....to przecież dramat a nie jakość..

 

Właśnie naprawili a nie zepsuli. Rozwiązanie to jest znane z wielu kablówek i naprawdę daje to duże możliwości. Podział tematyczny w układzie setkowym, to rozwiązanie, dzięki któremu na lata, nie trzeba robić roszad w numeracji kanałów. A poza tym Polsat Box daje możliwość samodzielnego układania listy kanałów. W Canal+ operator użył dwóch śmiesznych blokad w dekoderach, w jednych modelach można zmieniać numerację kanałów, ale przesuwanie ich miejscami nie jest możliwe, a w innych można zmieniać kolejność kanałów, ale już nie ich numerację. Przy obecnym bałaganie i ścisku na liście operatora, jest to dużym problemem, bo ostatnie dołączenia nowych kanałów, jak Biznes 24 czy Music Box Polska, pokazały, że kanały są już teraz upychane tam gdzie jest miejsce, bez logicznego powiązania tematycznego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co skopano to pozycje 1 - 200 poprzez ich nie zmienianie. Gdyby nie brak działania Polsatu Box to pewnie wspomniana część listy kanałów trafiłaby pewnue na rzecz stacji naziemnych, ogólnych i informacyjnych. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszę @jupiter. Jak ktoś nie widział i nie miał dostępu do Canal+ Kuchnia, Canal+ Domo i innych stacji tematycznych, to niech nie krytykuje i wstrzyma się z oceną do czasu, gdy uzyska dostęp do tych kanałów, aby wtedy ocenić. Ja zdecydowanie wolę Canal+ Kuchnia, aniżeli Food Network. Na Food Network kiedy nie włączę, to lecą jakieś programy rozrywkowe pokroju "Master Chefa". Ja dla mnie za dużo tam tego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2021 o 21:09, pietrek1 napisał:

Moje dzieci pewnie są większe od ciebie i mam wykupionych wielu operatorow w kilku lokalizacjach (nie tylko PBox), w moim przypadku opłata dla zmian w PBox wzrasta o 50% dla kilku starych pakietów więc jak widzisz mam takie oferty, których nie mogę zmienić, nie wiesz to nie zaśmiecaj forum i baw się dalej w piaskownicy. Nie tylko ja tak mam, w wielu przypadkach bardziej opłaca się przejść do konkurencji, szczególnie jak ma się tam już jakieś usługi to można jeszcze większy rabat wywalczyć. Kiedyś Smart dawał 50% rabatu + pracownicze to miałeś premium za grosze , a teraz Smart daje 10% rabatu, chyba widzisz p@zernosc...

Nie wiem jak to liczysz.

Ja dziś dostałem propozycję przedłużenia umowy ze starego FMax + full bez C+ 3,4, płaciłem 120zl+ 15 za 3 multiroom, przejście na L + dodatki te same, w tej samej cenie. Koszt to 196zl za nowe dekodery 4K ( 4szt ). I to bez wypowiedzenia umowy która kończy się 03.2022.

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Poland napisał:

Jedyne co skopano to pozycje 1 - 200 poprzez ich nie zmienianie na rzecz stacji naziemnych czy ogólnych. 

Przecież w tym przypadku nic nie zmienią. Lista od 1 do 199 funkcjonuje od lat z lekkimi modyfikacjami. To przez tą listę myślę, że sporo klientów może nie zauważyć, że powyżej 200 numeracji coś doszło i coś się zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2021 o 00:37, support458 napisał:

Od 9.12.2021 nowa organizacja listy kanałów Polsat Box.

https://sklep.polsatbox.pl/noweepg

Chciałbym się dowiedzieć co oznacza Test pod id SuperTest z tp Canal + co się kryje w nim? 

Zaś drugie pytanie jest związane z Kanałami widmo a mianowicie Polsat film 2, Polsat X oraz Polsat Reality gdzie będą na liście i czy będą dostępne dla szerszego grona abonentów Polsat Box? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamek92, patrząc na nową listę, która wejdzie od 9 grudnia, logicznym jest, że w przypadku kanałów widmo Polsat Film 2, Polsat X oraz Polsat Reality nic się nie zmieni i pozostaną one dostępne dla baaaardzo wąskiego grona odbiorców, czyli pewnie techników PB.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jupiter napisał:

(Canal+ Kuchnia) to niech nie krytykuje. Różnorodność programów, powiązanych tematycznie z jedzeniem naprawdę zachwyca. To program podróżniczy, dokumentalny, historyczny i kulinarny w jednym

Czyli taki "Makłowicz w podróży" przez całą dobę- dziękują postoję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bloo411 napisał:

@Adamek92, patrząc na nową listę, która wejdzie od 9 grudnia, logicznym jest, że w przypadku kanałów widmo Polsat Film 2, Polsat X oraz Polsat Reality nic się nie zmieni i pozostaną one dostępne dla baaaardzo wąskiego grona odbiorców, czyli pewnie techników PB.

Pytaniem w tym przypadku jest to gdzie te kanały będą dostępne bo w zawierającej błędy rozpisce ich nie ma. To samo zresztą tyczy się Super Polsatu którego obecnie jest chyba 5 dubli na liście a na pozycji 200+ nie figuruje razem z Nową TV i TV6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OlafS napisał:

Czyli taki "Makłowicz w podróży" przez całą dobę- dziękują postoję :)

Absolutnie nie, klasyczne programy kulinarne prowadzone przez polskich kucharzy i autorów książek kulinarnych też są. Np. Marieta Marecka, Tomasz Jakubiak, Marta Dymek, Jagna Niedzielska, Andrzej Polan, Piotr Kucharski. Są programy specjalizujące się w konkretnych kuchniach, Grecka, Hiszpańska, Polska, wege, zero waste, desery, pieczywo itp. Generalnie kanał zrobiony przez ludzi, którzy znają się na rzeczy. Tak samo jest z Canal+ Domo, Teletoon+ i innymi. Zapewniam że jeszcze nigdy Polsat nie dołączył tylu wartościowych kanałów na raz.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jupiter większość tych programów o których piszesz to produkcje, które mają po kilka lat i są maglowane od tego czasu. To samo dotyczy tych licencyjnych - "30 minut Jamiego" sprzed 11 lat, Anthonym Bourdain sprzed 8 itd. Może zastrzyk pieniędzy z Polsatu pozwoli na dodanie nowych produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...