Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam szczerze, że te zrobienie kanałów Polsatu w HD, to chyba inspiracja nc+, bo wiele programów na Play, TV4 i Cafe z lat 2014-15 jest w SD! :lol2: Nawet telenowela Meksykańska, która raczej w HD powinna być (ba. nawet widać, że obraz lekko zdeformowany, jakby ktoś go pomniejszał). No ale cóż, na Polsacie HD filmy od 2008 do 2012/13 leciały w upscalu, także podobnie pewnie będzie na Polsatach Cafe, Play i TV4... :razz:

 

Poza tym, ani jeden ''nowy'' kanał HD nie nadaje dźwięku w DD (w nc+ to prawie standard). Ta platforma jest niesamowicie zacofana.

 

Fakt, jakość tematycznych kanałów polsatowskich (również tych nowych, w HD), jest, delikatnie mówiąc, słaba. :(

Na szczęście jednak nie oglądam tych kanałów. Paradoksalnie, będąc abonentem Cyfrowego Polsatu, nie oglądam nawet "głównego" Polsatu. Platformę tę mam dla zupełnie innych kanałów i też głównie dlatego, że oferuje moduł CAM. :)

 

Ja, mając swój własny, niezależny tuner, musiałem oczywiście sam sobie go znowu przeprogramować i odpowiednio poukładać nowe kanały i ponownie poprzekładać "stare", które zmieniły częstotliwość nadawania. Na szczęście już się z tym uporałem. :)

 

 

 

Pewnie było, ale wytłumaczcie mi proszę na czym polega "Operator zapowiedział zastosowanie dla tego transpondera nowego systemu kompresji z programowym wsparciem dla poprawy jakości kanałów HD"?

 

Wygląda mi to na jakiś marketingowy bełkot opisujący kompresję MPEG-4... :shock::roll:

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało w czwartek trafić tak:

 

- Polsat 2 HD - Miodowe lata, więc SD 4:3

- Polsat Play HD - jakiś amerykański programu typu serii 66 naj... coś tam z TVN Style, o jakichś "fajnych" filmikach z sieci, w SD 4:3

- Polsat Café HD - jakiś klocowaty stary amerykański lifestyle'owy bubel, również w SD 4:3

:mrgreen::lol:

 

Jedynie na TV 4 HD było coś w 16:9. Jakaś telenowela, ale raczej skalowana pod wyższą rozdzielczość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądasz jakieś starocie, na kanałach HD, to wiadomo, czemu tak piszesz na te kanały. Obejrzyj jakieś nowości, typu Oszukane na Polsat Cafe HD, czy jakieś programy w weekendy na Play HD. A Rodzina Zastępcza była kręcona w 16:9? Bo myślałem, że też będą czarne boki na Polsat 2 HD, a widocznie nie ma. I chyba obraz jest lepszy, taki jakby odnowiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odcinki z lat 2005, albo 2006-2007 były kręcone chyba w HD, ale Polsat zeskalował je do 4:3 Letterbox, ale ostatnio zastosowali Pan&Scan do tych odcinków, dlatego są na pełny ekran. Odcinki z lat 2008-09 powinny być już w HD.

Podobnie z resztą z Daleko Od Noszy z 2007-go, gdzie duża ilość scen już była próbowana w HD, ale na potrzeby Polsatu producenci zeskalowali tamte odcinki do 4:3. Widać to po pierwszych odcinkach w HD z 2008-go, gdzie charakteryzacja postaci w ogóle się nie zmienia, bo były one kręcone w tym samym czasie, a jedne sceny są w HD, a niektóre jeszcze w SD.

 

Co do kanałów SD z tp. Polsatu, to... Wszystkie mają ogromnie lepszą jakość! Nawet badziewiarski Polsat Romans w końcu wygląda jak warty zapłacenia kanał! :P Tylko jakby ostrość obrazu na ATM Rozrywka się zmniejszyła nieco, ale może to dlatego, że piksele nie latają. :-P Kanały HD z tp. 12264 chyba też mają lepszą jakość, bo nie widać takiego wylewu pikseli na Polsacie HD co we wrześniu.


EDIT: Nie, jednak się myliłem, jakość Polsatu HD i HBO HD taka sama, może odrobinę lepsza.

 

I rozgryzłem ten czarny pasek nad nowymi kanałami Polsatu. Ktoś źle wymiary emisji zrobił, i każdy jest kopnięty o ten czarny pasek w dół. Widać to szczególnie przy panoramicznych reklamach, gdzie górny pasek jest większy.


Aha, i jeszcze jedno: wszystkie kanały poprawiły jakość emisji z tp. Polsatu, tylko jeden Boomerang ma dalej kiczowaty dźwięk (jedynie obraz lepszy). Ewidentnie taki przesył widocznie dostarcza Time Warner, co ukazuje, jak dbają o swoje programy na terenie Polski... :roll:

Edytowane przez PharellMan
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja SD kanału TNT jest całkowicie zbędna, skoro mamy już wersję HD. Nie rozumiem, po kiego grzyba Cyfrowy Polsat trzyma jeszcze duble SD kanałów w wersji HD, które mają tę samą ramówkę programową. :roll: Niech pozostawi tylko te, które są dodatkowo dostępne dla oferty TnK SD, a resztę usunie! Zwolniłoby się dużo miejsca na transponderach!

Kanał TNT HD jest w pewnym sensie powieleniem tego samego kanału w wersji SD, gdyż jego zawartość to właśnie głównie filmy w SD i w dodatku w formacie 4:3. :shock: Noo, litości! Mamy już prawie koniec 2015 roku! :?

Edytowane przez Barti
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że mamy prawie koniec tego roku? Na rynku są i jeszcze długo będą kanały i simulcasty w SD. Ultra HD sobie startuje, ale SD pozostanie latami. Chyba, że nagle coś piep**nie i zacznie się masowe przechodzenie na MPEG-4/HD z niskim bit rate i np. w 1440x1080.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są też takie, które się kiszą w SD, ale z różnych względów nie są w HD. Takie Mango 24 na pewno jest robione w HD, bo to żadna filozofia - jakaś mała kamerka, oprawa pod HD i tyle. Ale koszta nadawania nieopłacalne. Nadawców z zagranicy stać na HD w DVB-T (QVC w UK) czy UHD (Niemcy), bo tam jakiś zysk z tego jest większy, ale u nas raczej niekoniecznie. Natomiast nie rozumiem dlaczego takie TTV i TVN 24 Biznes i Świat HD nie są w HD, tak samo Polsat Sport News. Są robione w HD, nadawcy stać na to, ale nie - uparcie są wciąż w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, dlaczego Wy nie rozumiecie. Przecież CP pobiera dodatkową opłatę za HD :) Ich pakiet Film HD i Sport HD opierają się w większości na wersjach HD kanałów, które są dostępne w niższych pakietach w standardowej rozdzielczości. Widocznie opłaca im się taka strategia, wiedzą co robią. Miejsca na tp. nie brakuje, zwłaszcza teraz, konkurencji praktycznie nie mają (i tu znów można napisać "zwłaszcza teraz", bo polityka cenowa NC+ jest conajmniej dziwna), dlaczego mieli by likwidować kożystny dla siebie stan rzeczy. Furtkę do usunięcia kopii w SD już od jakiegoś czasu sobie uchylają (kanały w SD nie są gwarantowane w umowie) i gdy zajdzie taka potrzeba, żeby usunąć duble w SD, to to zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku bodajże przed wakacjami będzie już dokładnie 2 lata jak SD jest niegwarantowane. Więc Cp wtedy może śmiało już część dubli usunąć. I co ich wtedy będzie obchodzić w jakim pakiecie jest odpowiednik HD. W zasadzie Polsaty Sport HD mogą przenieść do niższych pakietów bo wtedy oglądalność im ucieknie. Ale reszta? Nic wtedy nie zrobicie. Kanały SD już wszyscy będą mieć niegwarantowane i koniec

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jakość tematycznych kanałów polsatowskich (również tych nowych, w HD), jest, delikatnie mówiąc, słaba. :(

Na szczęście jednak nie oglądam tych kanałów. Paradoksalnie, będąc abonentem Cyfrowego Polsatu, nie oglądam nawet "głównego" Polsatu. Platformę tę mam dla zupełnie innych kanałów i też głównie dlatego, że oferuje moduł CAM. :)

 

Ja, mając swój własny, niezależny tuner, musiałem oczywiście sam sobie go znowu przeprogramować i odpowiednio poukładać nowe kanały i ponownie poprzekładać "stare", które zmieniły częstotliwość nadawania. Na szczęście już się z tym uporałem. :)

 

 

 

 

Wygląda mi to na jakiś marketingowy bełkot opisujący kompresję MPEG-4... :shock::roll:

Barti, tez mam modul Cam i udalo mi sie ustawic na nowo programy (TVP, TVN, TVN7 itp.) niestety nie udalo mi sie zlapac zadnego programu polsatu. Jakas rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem optymalny byłby kanał Polsat Sport HD w niższych pakietach (Rodzinny HD, Familijny HD) zamiast Polsatu Sport SD i Polsatu Sport Extra SD, paczka sportowych Polsatów (PS 2, PS 3, PS Extra - rebranding na PS4 i PS Weekend -> PS5) w Familijnym Max HD, natomiast w Sport HD jako opcja dodatkowa do Familijnego Max HD (nie w niższych), a tam Eurosporty, reszta sportowych i może Eleveny (i wtedy pakiet za powiedzmy 20 zł). Polsat miałby oglądalność na swoich kanałach i co się z ty wiąże także zyski z reklam, a abonent dostęp do innych kanałów sportowych jeżeli miałby na to chęć. No i ARPU by wzrosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti, tez mam modul Cam i udalo mi sie ustawic na nowo programy (TVP, TVN, TVN7 itp.) niestety nie udalo mi sie zlapac zadnego programu polsatu. Jakas rada?

 

Tutaj: :arrow:https://satkurier.pl/news/120294/wielkie-przelaczenie-do-dvb-s2-parametry-kanalow.html masz aktualne parametry kanałów obowiązujące po zmianach, jakie nastąpiły w dniu 1 października br.

Przeskanuj ponownie transpondery (najlepiej każdy z osobna), z których aktualnie nadawane są brakujące u ciebie kanały. Wówczas kanały te powinny pojawić się na końcu listy kanałów.

U mnie nic nie brakuje. Ja na moim tunerze, po zmianach z dnia 1 października br., nadal mam wszystkie kanały Cyfrowego Polsatu, do których mam dostęp.

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...