Skocz do zawartości

Oferta platformy CANAL+ jest zbyt droga!


mario1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że są tu wpisowicze, którzy zaciekle - wręcz rejtanowsko - bronią oferty NC+, a jednak to klient ma rację i ostatnie zdanie, a oferta jest tyle warta ile klient jest w stanie za nią zapłacić (dotyczy to każdego asortymentu a bardzo duża liczba sprzedawców/oferentów tego nie rozumie i dziwią się jak upadają zwalając powód na nie zrozumienie oferty przez klienta). Konkurencyjny CP wypada lepiej w statystykach względnych/bezwzględnych - prosty wniosek ofertę ma bardziej konkurencyjną i lepiej dopasowaną do odbiorcy. Ja ze swojej strony powtórzę jeszcze raz skoro u mnie w kablówce 11stki są dostępne w pakiecie wyższym ale standardowym (nie trzeba mieć również pakietu premium C+) to NC+ ma złodziejską ofertę bo każe płacić dodatkowo za to co klient miał przy podpisywaniu umowy i płaci według podpisanego cyrografu przez długi czas. I to są fakty, technicznie da się tak zrobić, żeby klient nie był poszkodowany - no ale co operatora to obchodzi.

Edytowane przez darlen
  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szczęście, bo jesteś jednym z nielicznych, którzy rzeczywiście mogą odejść do konkurencji, która ma w swojej ofercie Eleven. Niestety większość z nas nie ma takiej możliwości. Podkreślam raz jeszcze- NIE PODOBAJĄ MI SIĘ NOWE CENY W NC+. Ale ani CP, ani większość kablówek nie jest, dla mnie, konkurencją. Albo jak CP nie oferują niewiele dla kibica futbolu i miłośnika filmów, albo ceny w niektórych kablówkach pakietu Canal+ są nieziemsko wysokie i do tego brak kanałów Eleven.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny deal, płacić 55 złotych za kilka kanałów i nie mieć nawet głupiego Nsportu, na którym pokazują polski żużel.

Dokładnie. Mnie interesują tylko 3 kanały: Canal+, Canal+Sport i Canal+Sport2 i mam za to płacić 55 zł?

Canal+ w ostatnim czasie stracił: 1/4 ligi polskiej, ligę hiszpańską, ligę francuską, ligę włoską oraz wyłączność na ligę europy i za to wszystko podnosi cenę o 17 zł (ubiegłoroczne oferty za 53 zł do obecnych za70 zł). Aby zrekompensować widzom część start, kanały eleven powinny być dodawane gratis a cena nie powinna być ani o złotówkę wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podpisać obiema rękami pod postem Mario1980. Dodam jeszcze że gdyby policzyć powiedzmy max dni meczów Premier League: (38 kolejek rozłożonych na 3 dni - 114 dni), LM (6 kolejek grupowych x 2 dni, plus 3 cykle pucharowe x 2 dni i finał - 19dni). W sumie 133 dni warte uwagi z pozycji kibica piłkarskiego. Oczywiście są to rachuby mocno uśrednione, nie biorę pod uwagę naszej kopanej (której dni meczowe i tak w większości nakładają się ma mecze PL, ani Ligi Europy, na które C+ nie ma wyłączności. A co z resztą roku - ile warte jest oglądanie powtórek, albo golfa?

Edytowane przez bombadil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja bardzo mocno zastanawiam się czy przedłuzyć umowę na jakichkolwiek warunkach, umowa do końca stycznia w słynnym łamańcu 5x0/10x79 oraz dodatki jak HBO i MR std na cały okres umowy za :(

Już możesz rozglądać się za inną TV. Oferta dla Ciebie to będzie 99,90 z tym co teraz masz. Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita

No ale treści sportowe Premium zmniejszyły się o 50%, a Eleven jest w niektórych kablówkach w najniższych pakietach (wiem, że ci operatorzy kablowi muszą coś zapłacić od gniazdka). Jeżeli koszty kupna praw zmniejszyły się (na pewno nie o 50 %, tylko powiedzmy o 25 % - może mniej, to tylko przykład) to zgodnie z prawidłami rynku cena CANAL + powinna się zmniejszyć o 25 % (bez rozdawnictwa ofert utrzymaniowych). Nie zawsze rynek może wszystko wyregulować, bo CANAL + może wykorzystywać pozycję platformy satelitarnej premium z wysoką EBITDĄ i praktycznie brak konkurencji w tym segmencie (chodzi o widza premium).

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi zapis w swojej umowie, mówiący o płaceniu za konkretne treści? Żaden operator płatnej TV w Polsce nie stosuje takich zapisów. Dlatego nie może być mowy, o zmniejszeniu ceny paczki premium Canal+. Jak nam to nie odpowiada, można przecież nie przedłużać umowy i tyle.

Wątpię, żeby zmniejszyły się koszty kupna praw sportowych. Dotychczasowa praktyka pokazuje, że one cały czas rosną. NC+ za Ekstraklasę zapłaciła więcej niż przy poprzednim przetargu. Pewnie tak samo jest przy BPL. Nie wiem, skąd bierzesz te wyliczenia. NC+ nie udostępnia takich danych. Więc ciężko powiedzieć, jak naprawdę wygląda sprawa z kosztami.

I Eleven nie ma w żadnej liczącej się kablówce. Z prostego powodu - podobno żąda więcej, niż od NC+. Ta niewielka drobnica, to kablówki niszowe (głównie osiedlowe lub miejskie), mające razem góra kilkadziesiąt tys. klientów. ESN nic na tym nie zarabia, więc zgadza się na ich warunki. Ale żaden duży operator TV, nie może liczyć na takie warunki. Bardzo się zdziwię, jeśli CP, UPC, Vectra lub Multimedia dodadzą Eleven do podstawowych pakietów.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Chiquita - Umowy są niesymetryczne, narzucone przez operatora - aż dziw bierze, że UOKiK tego nie oprotestowuję - ale wszystko do czasu, a póki co klienci grzecznie przechodzą na inne alternatywy. Zupełnie nielogiczne tłumaczenie, że 11stki chcą dużo więcej od dużych podmiotów niż od małych operatorów, skoro tych małych (mających po kilkanaście/kilkadziesiąt tys. klientów) stać na opłacenie 11stek bez dodatkowych opłat od klientów to dlaczego tych dużych nie stać - nie rozumiem, albo rozumiem, że duży musi swoje zedrzeć a satysfakcja klienta jest na końcu - ale kiedyś się to zmieni - będzie jak na zachodzie - tam na takie coś operator nigdy sobie nie pozwoli bo jest konkurencja, u nas też ma być większa fragmentacja rynku - i cwaniacy pewnie od/upadną. W interesie 11stek też powinno być dotarcie do jak największej rzeszy odbiorców a nie tylko do wąskiego grona - choćby ze względu na reklamodawców i ich targetu - hiszpańskie kluby bez odbiorców nie istnieją

Edytowane przez darlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi zapis w swojej umowie, mówiący o płaceniu za konkretne treści? Żaden operator płatnej TV w Polsce nie stosuje takich zapisów. Dlatego nie może być mowy, o zmniejszeniu ceny paczki premium Canal+. Jak nam to nie odpowiada, można przecież nie przedłużać umowy i tyle.

 

Wątpię, żeby zmniejszyły się koszty kupna praw sportowych. Dotychczasowa praktyka pokazuje, że one cały czas rosną. NC+ za Ekstraklasę zapłaciła więcej niż przy poprzednim przetargu. Pewnie tak samo jest przy BPL. Nie wiem, skąd bierzesz te wyliczenia. NC+ nie udostępnia takich danych. Więc ciężko powiedzieć, jak naprawdę wygląda sprawa z kosztami.

 

I Eleven nie ma w żadnej liczącej się kablówce. Z prostego powodu - podobno żąda więcej, niż od NC+. Ta niewielka drobnica, to kablówki niszowe (głównie osiedlowe lub miejskie), mające razem góra kilkadziesiąt tys. klientów. ESN nic na tym nie zarabia, więc zgadza się na ich warunki. Ale żaden duży operator TV, nie może liczyć na takie warunki. Bardzo się zdziwię, jeśli CP, UPC, Vectra lub Multimedia dodadzą Eleven do podstawowych pakietów.

 

Nie mam z nimi umowy :P No jak nie kupili praw to mniej wydali nie? A strata 3 lig piłkarskich to na pewno o min 20 % mniejsze koszty przy nabyciu praw na najbliższe 3 lata (mniej wydane 20 % na prawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o kwestie "stać/nie stać". Tylko o zarobek dla Eleven. Małych operatorów sobie odpuszcza, bo nie zarobi na nich, nawet jeśli przywali cenę np. 50zł od gniazdka. I o co chodzi, z tym zachodem? Przecież tam kablówki i platformy mają przeważnie wyższe ceny. SKY np. ostatnio stracił BPL I co? Obniżył ceny? W interesie 11 jest zarobek, a nie dokładanie do interesu. Dostępność owszem, ale gdy to im się opłaci, a nie platformie/kablówce.


Nie mam z nimi umowy :P No jak nie kupili praw to mniej wydali nie? A strata 3 lig piłkarskich to na pewno o min 20 % mniejsze koszty przy nabyciu praw na najbliższe 3 lata (mniej wydane 20 % na prawa).

Ale na inne prawa wydali więcej, np. Ekstraklasę. Poza tym, doszły nowe kanały w paczce Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@asiafan sam jestem ciekaw uwierz mi :D

To co mam teraz to jakieś 140 jest warte ,tak sądzę...

Tak jak pisałem umowa do 30.10.16 więc sporo czasu

To że superpremium to "małe piwo" ale .... "redlightHD" i "HustlerHD" tyle czasu już posiadam i myślę by było nadal po tym terminie ,żona popiera moje zdanie więc to juz jakiś "+"

:jupi:

 

pozdrawiam :beer:

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC jest jeszcze droższe od NC+. :P

 

Ty wszędzie to wypisujesz, masz chyba jakiś kompleks UPC (notorycznie wypisujesz w wątku Multimedia jakie to UPC jest drogie), otrzymanie oferty utrzymaniowej można zrobić łatwym mykiem nawet dla nowego klienta. Oferty utrzymaniowe w UPC są atrakcyjne.

Przykład: Internet 30Mb/s + Telewizja pakiet Max + Pakiet Cinemax + Pakiet Filmbox = 47PLN

 

Uprzedzam pytania, nie jestem pracownikiem UPC i jestem ostatnią osobą, która mogła by bronić UPC, ale nie twierdź, że w porównaniu z innymi jest z cenami w UPC aż tak źle.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówiłem o ofercie utrzymaniowej i rabatach. Podobnie jest u konkurencji (można negocjować). Dla nowych i cennikowo UPC wypada gorzej od NC+, i to jest fakt. ;)

 

Nie jestem ich przeciwnikiem i nie mam kompleksu. Przeciwnie, chętnie bym przeszedł, bo ofertę kanałów mają najlepszą. Ale nie jestem w zasięgu. :P

 

@dreamslon

Canal+ Discovery i Canal+ Seriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym, by nc+ zakonkurowała z CP?

Czyli to, co w CP jest w ramach pakietu za 59,90 (F. Max HD / Sport HD / Film HD / Cinemax HD), a w nc+ jest płatne dodatkowo, dołączyć do pakietu Extra+ - cenę natomiast zachować (ewentualnie +5 zł więcej). nc+ w tym momencie wygrałoby swoimi usługami internetowymi oraz 'lepszymi' dekoderami. A Canal+ już niech będzie kosztował ile kosztuje - wszak to 'premium' (gorszej zawartości niż jeszcze rok temu, ale cóż..). Wniosek wysuwam na podstawie tego, że w CP ten właśnie pakiet robi ogromną furorę. A jeżeli taki sam byłby w nc+, uzupełniony usługami internetowymi i kanałami autorskimi, odniósłby podobny sukces. Do tego klient zawsze mógłby się skusić na Canal+, bo można zamówić bez problemu i nie trzeba dwóch różnych umów, dwóch platform. Ktoś mi powie, że 'nie będzie się to opłacało dla nc+'. Jakoś w CP się im to opłaca (a nawet ten pakiet potrafi kosztować około 30 zł - w ramach oferty SmartDOM) :).

Nie powinno się też klientom zabierać niczego - właśnie dużo osób będących w nc+ dla sportu, a które jeszcze nie przedłużały umowy po wprowadzeniu Elevenów jest zirytowanych faktem, że trzeba dopłacać kolejne kilka złotych za '11' - moim zdaniem nc+ powinna zachować te kanały dla abonenta do końca umowy, a dopiero przy nowej to by było dodatkowo płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...