Skocz do zawartości

Szkło kontaktowe


skr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, STARS.TV napisał(a):

Jednak gdy Daukszewicz mówi, że Jacoń tak średnio był zainteresowany przeprosinami a zadzwonił aby pozyskać materiał na kolejny wpis w mediach społecznościowych to zaczyna wyglądać to słabo i tyle. Niestety ale trochę to wygląda tak: jak ty obraziłeś mnie to źle ale jak ciebie za to obrażają w sieci to dobrze, nic z tym nie zrobię. Słabo.

Tu mamy podobne zdanie. Jacoń to moim zdaniem źle rozegrał. Zamiast się obrażać, powinien wykorzystać okazję na edukowanie społeczeństwa. Widać było wyraźnie że Daukszewicz sam się jeszcze na wizji zorientował że palnął i to moim zdaniem, wraz z przeprosinami powinno sprawę między panami zamykać.

Gdyby obydwaj ręka w rękę wykorzystali ten moment w celach edukacyjnych zamiast się na siebie boczyć, co wyszłoby także pożytkiem dla stacji

a na pewno z korzyścią dla osób które borykają się z hejtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest komentarz żony Daukszewicza do słów Jaconia

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/szklo-kontaktowe-odchodzi-krzysztof-daukszewicz-robert-gorski-artur-andrus-piotr-jacon-wakacje-kat

Cytat

Do wpisu Piotra Jaconia odniosła się na Facebooku żona Krzysztofa Daukszewicza. - Boże myślałam - że to już koniec - a tymczasem pan Jacoń znów atakuje. Pan Jacoń - pisze na instagramie, że przez miesiąc urlopu nie zauważył hejtu, który się na nas wylał. Nie zauważył, bo nie było go w kraju. Nie rozumie co się stało, bo wrócił i okazało się, że "zniszczył rodzinę" Daukszewicza. Ograniczył komentarze na isntagramie - bo ludzie piszą mu prawdę - stwierdziła. Zwróciła się do dziennikarza TVN24: „Niech pan jeszcze raz przeczyta ze zrozumieniem, co się stało w ciągu tego miesiąca - w oświadczeniu mojego męża. Ja płakałam z radości, że pan zrozumiał swój błąd, gdy zadzwonił do męża. A teraz płaczę ze smutku. Mógłby pan - jako wrażliwy człowiek, za którego pan się podaje - powiedzieć zwyczajnie - przykro mi”.

- Przykro mi, że oskarżałem Daukszewicza o transfobię, a wiedziałem, że niefortunny żart dotyczył obrzydliwych żartów Kaczyńkiego, przykro mi że starałem się zepsuć reputację człowieka, który całe swoje życie na nią pracował, przykro mi że brakuje mi empatii, żeby zadzwonić i zapytać - co przeżyliście - a byśmy opowiedzieli, że baliśmy się w tym czasie wchodzić do centrum handlowego na przykład, wreszcie przykro mi, że przez moje bezmyślne zachowanie mój kolega Krzysztof Daukszewicz stracił pracę, a dwóch następnych Kolegów, którzy widzieli co się dzieje przez ten miesiąc, bo byli w kraju, odeszli ze Szkła w geście solidarności - zasugerowała dziennikarzowi TVN24. - To ostatnia odpowiedź - naprawdę panie Jaconiu - niech się pan zajmie atakowaniem prawdziwych wrogów. Silniejszych od siebie, a nie tych, których łatwo uderzyć - zapewniła.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ktoś się może poczuć dotknięty i przeżywać to wszystko, bo każdy jest inny i każdy ma prawo do okazania swoich uczuć, emocji, to jest naturalne. Jednak jeśli mają ze sobą kontakt, chodzą po jednych korytarzach to chyba można to ze sobą normalnie wyjaśnić...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już nie można.

Z wpisu satyryka i jego żony wynika że największe pretensje mają do faktu że zalała ich fala hejtu za żart, który nie powinien mieć miejsca.

Myślę że dziennikarz wyłącznie niepotrzebnie dolewał oliwy do ognia zaraz po incydencie w sieci. Niezależnie od tego jakie miał intencje, internet ma to do siebie że ludzie szybciej piszą niż myślą. Tą sprawę mogli załatwić między sobą, a nie przez publikacje wpisów w sieci.

Teraz moim zdaniem Daukszewicz i jego żona także trochę przesadzają, ale z kolei im się także nie dziwię, bo hejt ma potwornie niszczycielską siłę, zwłaszcza jak się jest znaną postacią.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę, że nawet osoby związane z kręgiem LGBT wskazują na kontekst sytuacji. Przecież ta wypowiedź komentatora padła po materiale, bodajże pokazujacego wypowiedz Kaczyńskiego. A to ważne. 

Gdyby tego dnia "Dzień po dniu" prowadził ktoś inny - pewnie żadnej afery, by nie było. 

 

Druga kwestia - Daukszewicz przecież niemal od razu się zreflektował, zauważył, że to było nie na miejscu. Przeprosił, a Jacoń zamiast je przyjąć, coś dodać od siebie i temat zakończyć to jeszcze bardziej go "grzał" twierdząc,  że on żadnych przeprosin nie przyjmował... 

No więc cóż.

 

Tak ogólnie to "Szkło..." swoje złote czasy ma już dawno za sobą. Może warto pomyśleć przy okazji o czymś nowym. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, STARS.TV napisał(a):

Jeśli musisz ograniczać możliwość dodawania komentarzy pod swoim wpisem to znaczy, że coś poszło bardzo nie tak. Redaktor Jacoń więcej na całej sprawie stracił niż zyskał, temat szeroko rozumianej tolerancji też. Szkoda.

Na dodatek redaktor Jacoń swoimi działaniami naraził TVN24 (nie tylko "Szkło Kontaktowe") na szkody wizerunkowe za co powinny go spotkać konsekwencje "na dywaniku" u szefostwa stacji. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Beks napisał(a):

Faktycznie nieco się zapędziłem z usunięciem programu z ramówki, ale jednak w TVN24 mają teraz mały ból głowy co dalej...

 

Powinni na razie do września zawiesić nadawanie programu i w tym czasie uporządkować sprawy wokół programu. Może jakieś spotkanie ze strony władz stacji z byłymi komentatorami by się przydało. Może jednak po rozmowie z nimi by się udało ,żeby wrócili do Szkła . Jeśli się nie uda z powrotem byłych komentatorów (mi by najbardziej zależało na powrocie Andrusa) ,to powinni przez ten czas do września poszukać nowych komentatorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacoń już chyba wkrótce, zostanie męczennikiem środowisk homo i trans. Facet ma usta pełne frazesów, o homo i antysemityzmie, ale jakoś nie pamiętam, żeby się oburzał ,kiedy malowano po pomniku Jana Pawła. Natomiast dziadek Daukszewicz, chyba myśli że jest jakąś gwiazdą, po której odejściu cała Polska wpadnie w rozpacz. Chyba się przeliczy, bo ja nawet do czasu tej afery, nie wiedziałem jak się nazywa. 😁

Edytowane przez BizzareX
Blad
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BizzareX napisał(a):

Facet ma usta pełne frazesów, o homo i antysemityzmie, ale jakoś nie pamiętam, żeby się oburzał ,kiedy malowano po pomniku Jana Pawła.

Nie mieszajmy spraw. Gdzie jest zapisany obowiązek tego, że każda osoba publiczna powinna reagować przy każdym zniszczeniu każdego pomnika, jeśli wspiera rodziny z dziećmi transpłciowymi?

Wracając do meritum - Daukszewicz napisał na Facebook, jaki był prawdziwy powód rezygnacji ze "Szkła". https://www.plotek.pl/plotek/7,154063,29892959,krzysztof-daukszewicz-ujawnia-prawdziwy-powod-odejscia-ze-szkla.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

@BizzareX Zastanawiam się o czym Ty chcesz społeczności powiedzieć w kontekście "Szkła Kontaktowego". Ni z gruchy nie z pietruchy o Trzaskowskim. Popełnił jakieś przestępstwo, lub tuszował przestępstwo w swoim życiu i w "Szkle kontaktowym" to przemilczeli, czy jak? :)

Kiedy ten stary ze szkła walnął jakiś bzdet o trans, to został zrównany z ziemią, bo obraził świętość. Kiedy ulubieniec TVN, ich kandydat na prezydenta itd... chwalił się, że traktował kobiety jak przedmiot, wtedy wszyscy ze "Szkłem" na czele tego nie zauważyli.

20 godzin temu, Kirk napisał(a):

Nie mieszajmy spraw. Gdzie jest zapisany obowiązek tego, że każda osoba publiczna powinna reagować przy każdym zniszczeniu każdego pomnika, jeśli wspiera rodziny z dziećmi transpłciowymi?

 

Potem Jacoń opowiadał jak to się brzydzi antysemityzmem, rasismem, homofobią, transfobią ale jakoś w tych smętnych wywodach, nie pojawiła się dyskryminacja wierzących, bo to nie spodobałoby się pracodawcom. Taki to właśnie kryształowy redaktorek, ten cały Jacoń.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, BizzareX napisał(a):

Kiedy ten stary ze szkła walnął jakiś bzdet o trans, to został zrównany z ziemią, bo obraził świętość. Kiedy ulubieniec TVN, ich kandydat na prezydenta itd... chwalił się, że traktował kobiety jak przedmiot, wtedy wszyscy ze "Szkłem" na czele tego nie zauważyli.

 

Człowieku nie stwarzaj faktów. Pamiętam z jaką krytyką się spotkał ze strony tvn i innych wolnych mediów

https://fakty.tvn24.pl/zobacz-fakty/burza-po-slowach-rafala-trzaskowskiego-smutne-i-przykre-dla-kobiet-ra1108271-6323226

https://tvn24.pl/polska/donald-tusk-skomentowal-slowa-rafala-trzaskowskiego-o-dupiarzu-wysokie-ceny-wegla-i-wybory-samorzadowe-5741708

 

A teraz podaj mi jakiś jeden przykład gdy TVP Pis zająknął się na temat jakiejś afery złodziejstwa lub czegoś innego PiSu. A może pomiataniu kobiet i ich biciu na marszach. Można tutaj wymieniać bez końca.

 

Oglądaj sobie TVP i nie wciskaj ludziom ciemnoty.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...