Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Na kanałach TVP 1 HD i TVP 2 HD nadal napisy nie są zsynchronizowane z obrazem. Ciężko ogląda się filmy z napisami, gdy tekst przyspiesza o sekundę przed kwestią aktora. Proszę o radę, jak można ustawić napisy na tych kanałach, aby wyświetlały się równocześnie z aktorem? Na TVP 1 SD i TVP 2 SD ten problem nie występuje. Dekoder Mediabox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę : pisałem już kiedyś ...

Moi rodzice mają UPC woj Śląskie nadal około 50 programów analogowych.

I dziś pojawił się u nich dziwny człowiek , oferujący podobno telewizję cyfrową z Telewizji Polskiej , trza tylko zapłacić 400 zł, to za godzinę przyjdzie mechanik i wszystko podłączy a potem za darmo, rodzice nie odbierają naziemnej , bo drzewo przeszkadza. I niby kable podciągnięte i mój dekoder dvb-t- chybanaziemnej coś tam, .... pasuje do tej telewizji kablowej ? dvb-c ?

Wiem iż, takie dziwne sytuacje były w woj. dolnośląskim i w Rudzie Śląskiej . Może ktoś coś wie więcej. Czy to był oszust. Rodzice wiekowi więc i wzrok nie ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za 400 zł to na pewno naciągacz. Powinieneś zgłosić do UPC że tacy chodzą po domach.

 

Co do DVB-T jeśli jest drzewo które przeszkadza teoretycznie nie powinno być z odbiorem czasami można odebrać z sygnał z "odbicia" Nawet gdybyś musiał dekoder kupić i jakąś antenę to koszt nie przekroczy 200 zł.

 

Jeśli Twoi rodzice mają tv z DVB-T pozycz od kogoś antenę i spróbuj wyszukać kanały. sam wtedy zobaczysz czy coś odbierzesz.

 

A sprawę zgłoś do UPC najlepiej zapytaj i poinformuj ich że chodzą tacy i naciągają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciągacze z platform cyfrowych regularnie co kilka miesięcy krążą po osiedlach. Podszywanie się pod pracowników kablówek to niestety też częste przypadki. Nie chcę tu nikogo urażać, bo zapewne wśród przedstawicieli platform są także ludzie uczciwi, ale niestety dla sporej części liczy się tylko prowizja od podpisanej umowy, a jak trafią na starszą niezorientowaną w temacie osobę to mają cały zestaw "bajek" przygotowany, byle tylko podpisała ona umowę do czego dążą nawet "po trupach". Potrafią m.in. wmawiać, że kablówka wyłączy im sygnał jak nie podpiszą umowy, że robią "modernizację" i przy okazji zmieniają umowy, że znikną ich ulubione programy, że kablówka upada i cała masa podobnych bzdur. Niestety bez współpracy ze strony abonentów ciężko jest takie osoby ukarać. W przypadkach wątpliwych proponuję legitymować taką osobę. Powinna mieć dowód osobisty i identyfikator, jeśli nie ma nic do ukrycia okaże dokumenty, jeśli coś kombinuje odpuści. No i najważniejsze każdą umowę trzeba przeczytać przed podpisaniem i muszą zostawić jedną kopię umowy a w razie czego od umowy podpisanej poza siedzibą operatora można odstąpić zgodnie z przepisami prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jest dużo oszustów pracujących dla jakichś firm krzaków, którzy wciskają pakiety TV satelitarnej za ceny wyższe niż w cenniku i nawet jakieś opłaty pobierają na miejscu. Nie wiem nawet, czy potem faktycznie dochodzi do instalacji, czy tylko biorą kasę na miejscu i znikają :) Jeśli faktycznie jest modernizacja sieci i kładą nowe kable to zazwyczaj wysyła się wcześniej jakieś listy do abonentów albo w jakiś inny sposób starają się dotrzeć do klienta. Poza tym tak jak pisze adrian1981 od każdej umowy zawartej poza lokalem możemy odstąpić w ciągu 10 dni od podpisania :) No i ważne jest, żeby nic nie płacić na miejscu, każda szanująca się firma opłaty pobiera na konto albo w kasie w biurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak myślałem że to oszust, dobrze że starzy mają komórki.

Przedstawił się jako pracownik Telewizji Polskiej, nie z UPC.

To duże drzewo..... to lipa, niby przyjazna , ale nie dla sygnałów, znajomy miał kiedyś przed sobą lipę, odbiór sygnału tylko zimą jak nie ma liści.

Przeprowadził się i ma teraz przed sobą antenę skierowaną na olbrzymi betonowy wieżowiec i wszystko w porządku.

Sprawdzałem u rodziców na antenie nic nie znalazło z naziemnej telewizji cyfrowej, a zaprogramował mi to fachowiec.

U siebie sam znalazłem 21 kanałów z naziemnej cyfrówki , antena skierowana na północny zachód a to zupełnie nie ten kierunek ?!, a jednak, no ale ja mam nc+ gould

Fakt trzeba by zgłosić do UPC że chodzą dziwne "gostki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanałach TVP 1 HD i TVP 2 HD nadal napisy nie są zsynchronizowane z obrazem. Ciężko ogląda się filmy z napisami, gdy tekst przyspiesza o sekundę przed kwestią aktora. Proszę o radę, jak można ustawić napisy na tych kanałach, aby wyświetlały się równocześnie z aktorem? Na TVP 1 SD i TVP 2 SD ten problem nie występuje. Dekoder Mediabox.

 

Wysłałem opis problemu do UPC i dostałem taką odpowiedź:

 

Szanowny Panie,

 

w odpowiedzi na otrzymaną wiadomość informuję, że opisana przez Pana sytuacja jest zależna od nadawcy kanału, który dostarcza jego treść wraz z ewentualnymi napisami. Ponadto zweryfikowaliśmy wskazane przez Pana kanały i napisy wyświetlane były prawidłowo.

 

 

 

Wyrażam nadzieję, że podobna sytuacja nie będzie miała ponownie miejsca.

 

To teraz czekam na kolejny odcinek "Sherlocka" na Dwójce i zobaczę jak będzie. Coś mi się zdaje, że na kanałach HD napisy z telegazety pobierane są normalnie; to sygnał obrazu i dźwięku ma opóźnienie 1-sekundowe. Przy przełączaniu kanału SD na ten sam w wersji HD, to zawsze mogę usłyszeć jeszcze raz to samo zdanie. Na DVB-T wyświetlają się napisy na TVP 1 HD i TVP 2 HD normalnie bez przyspieszeń.

 

Powtarzam: Jak zmusić Mediabox, aby napisy wyświetlał mi poprawnie? Jak opóźnić wyświetlanie ich o sekundę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego nie ma takiej możliwości? Nikt Ci nie zabroni wysłać teraz wypowiedzenia wchodzącego w życie z dniem, przykładowo, 31 lipca.

 

 

mi sie też wydaje że jak mam umowę na czas nieokreślony to moge teraz wyslać wypowiedzenie ale żeby obowiązywało z dniem np. 31maja 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie się nie wydaje kolego, Ty masz poprostu rację. Umowę można wypowiedzieć w momencie jej zawarcia określając datę wypowiedzenia jaki stawia operator z minimalnym okresem promocyjnym, lub w momencie umowy na czas nieokreślony mozna złożyć również wypowiedzenie w każdej chwili z zachowaniem okresu wypowiedzenia np. 1 miesiąc, lub 3 miesiace. Wszystko jest dokładnie opisane w zawieranych umowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...