Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy eksperyment UPC prowadzi w kanale na żądanie BBC. Chodzi o film "Shirley, sezon 1, odcinek 1" (fabularyzowana biografia Shirley Bassey, piosenkarki śpiewającej songi do Jamesa Bonda). Po wybraniu ścieżki oryginalnej (w domyśle język angielski) słychać jedynie muzykę i efekty dźwiękowe bez dialogów. 8) Śmiesznie to wygląda, zupełnie inny odbiór filmu. Aktorzy otwierają usta, ale ich nie słychać - tylko muzyka i otoczenie tła (kroki, otwieranie drzwi, szum ulicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przedstawiciel może zaproponować lepsze oferty niż infolinia? o.O

Oczywiście, ale zależy na jakiego agenta trafisz, u mnie już się ich trochę przewinęło ale tylko dwóch miało niezłe okazje ;)

 

W sumie można jakoś podejrzeć jakie są w tej chwili oferty utrzymaniowe? Rok temu było jakieś RUU czy coś takiego i w PDF krążył po necie cały cennik tej promocji i można było sobie wyliczyć ile można utargować.

 

Bez problemu możesz podejrzeć, wystarczy wejść na stronę UPC, na samym dole są małą czcionką linki, wejdź w "Dokumenty", a następnie Regulaminy, tam znajdziesz wszystkie aktualne regulaminy i cenniki "utajnionych" promocji UPC. Ja tak skorzystałem z obecnej opcji jaką mam od UPC. Wydrukowałem regulamin i poszedłem z nim do BOK UPC w Sosnowcu. Pani konsultantka była zdziwiona skąd mam takie dokumenty :woot: , a ja że ze ich strony www :lol2: , i tak zamiast oferty od konsultanta z infolinii za pakiet 119 złotych, płacę tylko 75 złotych :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, zadzwoniłem zapytać o ofertę i nie spodziewałem się takiej petardy. W tej chwili mam pakiet select z multiroomem, dwa dekodery hd, internet z wifi 30mb i 60 minut co miesiąc za 100zł i Canal Plus za 29.90zl. Gdy powiedziałem, że interesuje mnie tylko wymiana jednego dekodera na taki z nagrywarką, w odpowiedzi dostałem taką propozycję: 60mb internet, gdyż w standardzie to jest w tej chwili najmniejsze prędkość, 240 minut i pakiet select za 144zł - cena bez canal plus :lol2: Oferta jest tak oszałamiająca, gdyż umowę mam do listopada i konsultantka poradziła mi zadzwonić w paźdzerniku, jeśli liczę na lepsze warunki. Aż jestem ciekaw, czy gdybym puścił im to wypowiedzenie, to dadzą mi nagrywarkę i zostawią ten abonament co mam i nagle fakt, że umowę mam ważną jeszcze 9 miesięcy przestanie mieć znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio wypowiadał umowę?

 

Posiadam obecnie MaxHD + 30mb (wifi) + telefon (124,99zł) ale zamierzam się wykłócić na Max HD + 60mb (wifi) i być może dorzucić multiroom - tutaj tylko pytanie, do was, czy ten moduł CI+ jest lepszą opcją niż drugi dekoder? Kupię TV do drugiego pokoju, który obsługuje tą kartę. Drugie pytanie, w tym drugim pokoju nie mam przeprowadzonego kabla, więc pewnie będą chcieli opłatę za przeróbki czy są one darmowe skoro mam już podłączenie w jednym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Nie wiem jaki masz "telefon"... Mój abo obejmuje pakiet max pvr+multiroom bez pvr, net 30mb+wifi, oraz fon non-stop E +Św. na stacjonarne za 170pln/ 18mcy ... co 9 mc-y temu uważałem za sukces, ale dziś myślę, że, jeśli będzie możliwość złożenia rezygnacji, mogę wyciągnąć lepszy wariant.

... a kabel do drugiego tv, to sobie poprowadź sam - chyba będzie taniej!!!

Nie mam modułu CI+, ale wiem, że ta opcja ma podobno pewną zaletę -możesz ułożyć listę wg własnego uznania ... co do jakości działania modułu to już inna bajka - musisz dalej popytać.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie, w tym drugim pokoju nie mam przeprowadzonego kabla, więc pewnie będą chcieli opłatę za przeróbki czy są one darmowe skoro mam już podłączenie w jednym miejscu?

 

Jeśli przy nowej umowie podpiszesz opcje z Mediamodułem CI+ , to i tak zapłacisz na nowo aktywacje, koszt jest różny od 1 zł do 200 zł, przeważnie w "promocji" to jest 50 zł. Koszt podłączenia Mediamodułu przez technika UPC to jest koszt 75 złotych (za włożenie go do telewizora), jest też możliwość samodzielnej instalacji, wtedy Mediamoduł jest przesyłany do Ciebie za darmo przez kuriera i sam go wkładasz. Więc lepiej jest go zamówić i kupić te parę metrów kabla + złączki "F", bo na pewno nie wyjdzie Ci to drożej niż 75 złotych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy nowej umowie podpiszesz opcje z Mediamodułem CI+ , to i tak zapłacisz na nowo aktywacje, koszt jest różny od 1 zł do 200 zł, przeważnie w "promocji" to jest 50 zł.

 

Ok, a gdybym jeszcze przed wypowiedzeniem umowy wezwał technika i chciał by poprowadził mi kabel do drugiego pokoju to nie powinni zrobić tego za friko? :) coś mi się tak chyba kiedyś obiło o uszy, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UPC za friko są jedynie niektóre pozycje w ON Demand. Wizyta technika i pociągnięcie kabla od puszki do drugiego telewizora kosztuje tylko 50 złotych. Taniej jest jak podczas podłączania nowych usług poprosisz o podłączenie drugiego telewizora, wtedy koszt pociągnięcia kabla to 30 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UPC za friko są jedynie niektóre pozycje w ON Demand. Wizyta technika i pociągnięcie kabla od puszki do drugiego telewizora kosztuje tylko 50 złotych. Taniej jest jak podczas podłączania nowych usług poprosisz o podłączenie drugiego telewizora, wtedy koszt pociągnięcia kabla to 30 złotych.

No więc nową usługą jest właśnie multiroom, zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale zsumuj sobie koszt podłączenia drugiego odbiornika ( 30 złotych ) + usługa za włożenie Mediamodułu ( 75 złotych ) razem wynosi 105 złotych, a gdy zrobisz to sam to wyjdzie Ci jakieś nie więcej niż 20 złotych, więc wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu złożyłem wypowiedzenie w UPC, dziś zadzwonili do mnie z Działu Utrzymania Klienta. Rozmawiałem z konsultantem jakieś ~ 15 minut i otrzymałem zestaw:

Telewizja Cyfrowa Select Extra HD + Internet FiberPower 30 + Telefon Minuty do wszystkich 60 + Pakiet HBO HD na 1 miesiąc za 75 złotych.

Najbardziej zadowolony jestem z tego że udało mi się jeszcze zamienić Mediaboxa na MediaModuł CI+ bez najmniejszego problemu oraz za wizytę technika i aktywację nic nie zapłacę :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu złożyłem wypowiedzenie w UPC, dziś zadzwonili do mnie z Działu Utrzymania Klienta. Rozmawiałem z konsultantem jakieś ~ 15 minut i otrzymałem zestaw:

Telewizja Cyfrowa Select Extra HD + Internet FiberPower 30 + Telefon Minuty do wszystkich 60 + Pakiet HBO HD na 1 miesiąc za 75 złotych.

Najbardziej zadowolony jestem z tego że udało mi się jeszcze zamienić Mediaboxa na MediaModuł CI+ bez najmniejszego problemu oraz za wizytę technika i aktywację nic nie zapłacę :D .

 

A do kiedy miałeś umowę ważną? I na ile teraz ci przedłużyli?

 

Internet z wifi? Telewizja z multiroomem? I co miałeś wcześniej i za ile :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę miałem ważną do 28/03/2014, a teraz podpisałem na 2 lata. Tak, internet z WIFI, multiroomu nie brałem bo jest mi nie potrzebny tylko wymiana Mediaboxa na Mediamoduł UPC. Wcześniej miałem Select Extra HD + Internet FiberPower 30 za 75 złotych, więc nie wydając ani złotówki więcej dostałem dodatkowo telefon i HBO na 1 miesiąc. :D

 

 

@studiolitek, możesz podać nazwę regulaminu, mnie się kończy umowa w Marcu i nie wiem czy bym coś więcej ugrał niż teraz co mam. Płacę teraz 85 zł za internet i telewizję.

Jutro odwiedzi mnie technik w celu instalacji Mediamodułu i telefonu to da dopiero mi nową umowę i regulamin, teraz niestety nie wiem jak nazywa się ta promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne warunki ugrałeś, sam bym chciał coś takiego wyrwać dla siebie. Multiroom w tej chwili mam niby za 1 zł/mc, więc pewnie dla kogoś, kto już multiroom ma, abonament nie byłby większy. Pytanie tylko, jaka byłaby różnica, gdybym zażyczył sobie dekoder z nagrywarką, czy możliwym jest zamknięcie abonamentu do kwoty z przedziału 80-90 zł/mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko zaglądam na konto pocztowe UPC, rzeczywiście dostałem od nich e-mail.

Tak jak napisałeś jest to "Wielka Rewia Usług XI" ale z tą różnicą że ważna od 19/02/2014, a ta podlinkowana przez Ciebie jest ważna od 15/01/2014 roku do dnia 30/09/2014 roku lub do odwołania, czyli już zmienili. Mam problem tylko z otwarciem linku do mojego regulaminu gdyż wyskakuje mi że nie ma takiej strony :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od razu mega prośba, byś ten regulamin jakoś tu wrzucił gdy ci go monter zostawi, jeśli nie uda ci się go otworzyć ;)

 

edit: to na pewno będzie ta wielka rewia usług IX, pewnie poprawili ten cennik w regulaminie (pomylono select z nagrywarką z maxem) i stąd jest inna data.

 

Jestem po długiej lekturze tego wątku:

 

http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=8456

 

Dyskusja na temat możliwości rezygnacji z umowy ze względu na nowy podział kanałów zaczyna się od 27 strony. Z tego, co wyczytałem, z umowy zrezygnować mogą tylko te osoby, które dostały od UPC info na maila, że istnieje taka możliwość. Ci, którzy nic nie dostali, umowy wypowiedzieć nie mogą, chyba że zapłacą karę. Grupa klientów, która została objęta tym nowym regulaminem jest bardzo nieliczna i tylko oni mogą umowę wypowiedzieć, niemniej ponoć co jakiś czas kolejne grupy klientów będą jakby zaliczane do tego elitarnego grona.

Jeszcze coś było wspominane, że możliwość rezygnacji z umowy dotyczy tylko posiadaczy pakietu max, ale raczej to bzdura, abonenci pakietu select też mogą rozwiazać umowę. Oczywiście pod warunkiem, że dostało się od UPC maila o zmianie regulaminu. Jeśli nie, to albo można wysłać wypowiedzenie i liczyć, że jakoś potraktują cię jak tego, który maila dostał, albo przyjdzie info zwrotne, że zmiana regulaminu cię nie obowiązuje i wtedy wypowiedzenie można wycofać.

Tak to wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj miałem wizytę instalatora, skończyło się to tak że nie podpisałem umowy gdyż mój telewizor miał problem z załadowaniem danych z Mediamodułu UPC :/

Co ciekawe od rana mam sygnał w telefonie z UPC i mogę z niego normalnie dzwonić. Związku z tym że był problem muszę czekać na kontakt z UPC z nową ofertą dla mnie.

 

A teraz tak z innej beczki, śląskiej sieci UPC w centralnym GOP na częstotliwości 242000 KHz pojawiły się niekodowane testy 15 stacji TV:

 

TEST3101 - TVP 1

TEST3102 - TVP 2

TEST3103 - TVP WARSZAWA

TEST3104 - TVP POLONIA

TEST3105 - TVN

TEST3106 - TV4

TEST3107 - POLSAT

TEST3108 - TVN 7

TEST3109 - ESKA TV

TEST3110 - brak serwisu

TEST3111 - TVP KULTURA

TEST3112 - brak serwisu

TEST3113 - TVP HISTORIA

TEST3114 - TV6

TEST3115 - brak serwisu

 

Jakość kanałów z tej częstotliwości pozostawia wiele do życzenia, jest gorsza nawet od polsatowskiego MUX 4 w DVB-T .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@studiolitek Mogłeś przed zamówiemniem usługi sprawdzić czy twój telewizor obsługuje ten moduł :]

 

UPC MediaModuł CI+

 

Zadzwoń i poproś żeby ci kurierem przysłali ten moduł, sam sobie zainstalujesz, bo ci technicy co przychodzą to są nieraz nie kumaci ... niestety :mrgreen:

 

Instrukcja instalacji

 

Tylko pamiętaj najpierw wyszukaj kanały, potem włóż moduł, bo inaczej nie zadziała (info z innego forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...