Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jeżeli mówimy już o drugiej serii to nie tyle skandaliczny był wiatr co tory najazdowe które najzwyczajniej w świecie trzymały zawodników na progu co wytrącało ich prędkość. Jak jeszcze z wiatrem dobry zawodnik sobie może poradzić tak z prędkością znacznie mniejszą już gorzej 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie tylko Stoch i Kraft z czołówki mieli gorszy wiatr w I serii, (Kubacki miał dokładnie taki sam jak Kobayashi, a skoczył wiele metrów krócej), ale za to chociaż są jakieś punkty dodawane a za zasypane tory nie.

11 godzin temu, sailor91 napisał:

Ci którzy byli beneficjentami warunków w pierwszej serii stracili w drugiej, a ci którzy w pierwszej rundzie rundzie mieli pecha zyskali w drugiej.

No właśnie nie, paradoksalnie tak wyszło, że ci co skoczyli słabo w pierwszej serii i startowali na początku drugiej serii mieli podwójne szczęście. Po pierwsze, że skoczyli słabo w pierwszej serii ale na tyle wystarczająco, żeby startować na początku drugiej serii. A po drugie, że startując wcześniej w finałowej serii mieli dużo lepsze warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wasze wspomnienia z tym sezonem ? Moje pozytywnie :

- padło 6 rekordów skoczni w lot Kamila w Sapporo dałbym jako najlepszy skok na dużej skoczni bo na mamucie górą jest Kobayashi .

- nasi byli najlepsi w pucharze narodów .

- dobra forma Jakuba Wolnego .

- sensacyjny zdobywca KK ( ciekawe czy ktoś powiedział by tak w Wiśle ,pewnie uznano by go za szalonego)

- dobry występ naszych dziewczyn w konkursie mixów oraz  dobry występ Kamili Karpiel w konkursie indywidualnym.

Na minusy :

- konkurs MŚ na średniej skoczni przypominał cyrk z naszym happy endem.

- cudowanie z belkami startowymi ( widać to było min. w Planicy )

- zachowanie Hofera wobec Kobayashiego w Oberstdorfie

- Brak hymnu Japonii podczas zawodów w Finlandii .

Edytowane przez TELEWIDZ123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.04.2019 o 14:34, Kiler napisał:

- Sebastian Colloredo

 Zapowiadał się na niezłego skoczka w próbie przed olimpijskiej był chyba za Stochem a trenował go Hannu Lepistoe ,ciekawe jak by się rozwinął gdyby Fin we Włoszech został.

Edytowane przez TELEWIDZ123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj na skoczni w Wiśle  została zainaugurowana 26 edycja LGP ,polscy skoczkowie w składzie Piotr Żyła Aleksander Zniszczoł Kamil Stoch Dawid Kubacki zwyciężyli w konkursie drużynowym .Jutro zawody indywidualne  w których wystartuje 11 reprezentantów Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry występ naszej drużyny, z tego co zauważyłem to Kamil Stoch bardzo poprawił prędkości najazdowe, do najlepszych tracił tylko 0,3-0,4 km/h co jest bardzo dobrym wynikiem, dobrze prezentują sie Norwegowie, bardzo dobrze Zajc i Klimov,  jak na razie Niemcy skaczą przeciętnie, zobaczymy co stanie się dzisiaj, myślę, że miejsce na podium bedzie, a do drugiej serii awansuje przynajmniej 8-9 Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem w zimowym kalendarzu na PŚ w sezonie 2019/2020 będzie niespodzianka - otóż będą zawody w... Rumunii, a dokładnie, to w Rasnovie. Rasnov zastąpił Iron Mountain, które pierwotnie miało gościć skoczków. 

https://sport.tvp.pl/43603430/puchar-swiata-w-skokach-narciarskich-skoki-narciarskie-rasnov-fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że poszedłbym o krok dalej, wziął jeszcze kilka skoczni normalnych i stworzył dodatkową rywalizację o małą Kryształową Kulę właśnie jedynie za skocznie normalne. Myślę, że byłoby to fajny dodatek i przyjemna odskocznia dla samych zawodników, którzy skaczą głównie na dużych i mamucich obiektach. Skocznie normalne premiują jednak zupełnie inne cechy skoczka i myślę, że rywalizacja byłaby bardzo zacięta.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że niestety FIS stawia na widowiskowość, długie loty czy skoki, a nie na rywalizację na normalnych skoczniach. Kiedyś więcej zawodów było rozgrywane na K90, a  teraz to tylko na mistrzostwach czy olimpiadzie. Dobrze, że chociaż Rasnov doszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry chociaż po lotach od razu na skocznie średnią niedoswiadczeni zawodnicy będą mieli ciężko. Powinno być w sezonie kilka konkursów na skoczniach normalnych mogli by dać Villach ( z tego co się dowiedziałem skocznia nie ma homologacji, a austryjakom powinien się należeć jeszcze jeden weekend PŚ np kosztem Niemców ) lub Kranj albo Hinterzarten podmienić z innym konkursem na terenie Niemiec (można też zrobić jak w latach 90 jeden konkurs na dużej skoczni drugi na normalnej ) . Mamy jeszcze Szczyrk ,można byłoby wprowadzić np. Turniej czterech skoczni na normalnych obiektach ,lub tak jak kolega napisał wyżej tylko mogła być np średnia kryształowa kula .

Edytowane przez TELEWIDZ123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 14.04.2019 o 10:45, andi12 napisał:

Zakopane wraca do cyklu Letnie Grand Prix,

Dzisiaj odbyły się kwalifikacje do niedzielnego konkursu w którym zobaczymy komplet naszych skoczków .Najlepszy okazał się Szwajcar,brązowy medalista MŚ  Kilian Peier drugi był Dawid Kubacki .Skład na jutrzejszy konkurs drużynowy Polacy wystąpią w składzie Żyła ,Wolny,Stoch,Kubacki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla naszych skoczków choć po pierwszej serii nie liczyłem na podium .Myślę że można polecieć dalej nawet w okolice 150 m( kiedyś czytałem że jeszcze przed remontem można było osiągnąć taką odległość) , ale nie sądzę aby jury dopuściło do takich lotów chyba że skoczek dostanie huraganu pod narty niczym Kamil Stoch w Sapporo czy 18 lat wcześniej Małysz w Trondheim ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...