Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po pierwszej serii nie wierzyłem liczyłem na pierwszą dziesiątkę ,ale gdy kolejno skoczkowie psuli swoje próby to myślałem że będzie tylko srebro i brąz bo Kobayashi wygra a nawet jego zatrzymała pogoda.Dawid tym awansem z tak odległej pozycji zapisał się w historii ,wcześniej pamiętam jak Roar Liokelsoy podczas PŚ w Sapporo w 2004 wygrał awansując z 11 miejsca .

Edytowane przez TELEWIDZ123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W I serii silny wiatr z tyłu przeszkodził na pewno Kraftowi i Stochowi. Inni mieli trochę lepiej, ale też sobie nie radzili poza Kobayashim, który odleciał, a miał niby takie same warunki jak Dawid Kubacki. Ale coś tam jednak za te niekorzystne warunki jest dodawane. Ale co zrobić z sytuacją gdzie w II serii Kobayashi i inni skoczkowie z końca listy zostali puszczeni na stracenie bo tory nie były dobrze oczyszczone? Padało cały czas, im później tym mocniej i nie radzono sobie z czyszczeniem.  Ale nie zaważano na to i puszczano dalej zawodników. Ostatecznie ostatni Kobayashi miał prawie 3 km/h mniej na progu niż Dawid Kubacki. To tak jakby jechał kilka belek niżej, a punktów wiadomo mu nie dodali. Nawet Kamil, który startował w środku stawki i jest normalnie wolniejszy od Ryoyu był szybszy od Japończyka o 1,5 km/h. 

Ten konkurs to była farsa, jedyną dobrą rzeczą było to, że Polacy mieli szczęście i startowali wcześniej i wywalczyli dwa medale. :D

 

Edytowane przez fan tv
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że wczorajsze zawody powinny być odwołane i przesunięte np. na dzień dzisiejszy, warunki były bardzo trudne, mocno sypiący mokry śnieg, później deszcz i wiatr który kręcił. Zawodnicy którzy skakali na początku 2 serii dużo zyskali, skok Dawida w drugiej serii był perfekcyjny, plus dobry telemark, wydaje Mi sie że skok Kamila w drugiej serii był delikatnie spóźniony, mógł chyba polecieć jeszcze dalej.  Warto również pochwalić Stefana Hulę który tez kilka pozycji awansował i oddał bardzo dobry skok w drugiej serii. Ten konkurs przejdzie do historii  skoków narciarskich to prawdziwa victoria w wykonaniu Polaków. Jestem ciekawy jak nasi zaprezentują się w konkursie druzyn mieszanych, myślę, że do drugiej serii spokojnie awansują. Niemcy, Norwegia, Japonia chyba poza zasięgiem, ale 4-5 miejsce jest realne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam 5-6 pozycję. Jak będą normalne warunki to Niemcy, Japonia, Austria i Norwegia są poza naszym zasięgiem. Słoweńcy jak nie skoczą za dobrze to Słowenki mogą tego nie nadrobić. Zobaczymy jakie będą warunki. Podczas skoków kombinatorów wiało pod narty. Ale czasem był to słabszy wiatr, a czasem bardzo mocny pod narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występ naszej drużyny w konkursie mieszanym oceniam bardzo pozytywnie, Nasze Panie zestresowane i zdenerwowane, szczególnie w drugiej serii oddały bardzo dobre skoki, widać było, że z wyjściem z progu są spore problemy, skoki Dawida kapitalne, podobnie jak Kamila tylko te noty, 17,5 punktu i 18,0 to chyba zbyt mała jak na tak perfekcyjne skoki. Sędziowało 5 doświadczonych arbitrów którzy w PŚ sędziują od lat , takiemu zawodnikowi jak Kamil to przynajmniej po 18,5 punktu powinny dać, bo te dwa skoki były bardzo dobre po względem technicznym.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Horngaher odejdzie dobrych trenerów nie brakuje jest jeszcze :Werni Schoedler , Richard Schalert ,Mika Kojonkowski (sam chciał prowadzić naszych skoczków jeszcze za czasów Małysza )i chyba nawet Wolfgang Steiert z tych nazwisk to tylko Kojonkowski by pasował .Od jutra  na skoczni w Oslo Holmenkolen rusza trzecia edycja Raw Air ,do naszych skoczków w miejsce Macieja Kota dołączył Paweł Wąsek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może być to strzał w dziesiątkę  ,przypomina mi się historia z Łukaszem Kruczkiem wcześniej był asystentem Kutina oraz Lepistoe i wiemy jak się to skończyło , a byli tacy co "pukali się w czoło" a Kruczek spokojnie budował kadrę .Dolezala pamiętam jak skakał w sezonie 2000-01 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17.00 w Oslo maja rozpocząć się dwie sesje treningowe przed zawodami PŚ, jeżeli aura pozwoli o 19.30 maja sie rozpocząć kwalifikacje będące jednocześnie prologiem cyklu Raw Air. Prognozy pogody na dziś nie są optymistyczne, ma wiać wiatr w porywach nawet do 8 m/s. Prognozy na jutro i niedzielę są bardziej optymistyczne. 

Edytowane przez andi12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwalifikacjach kiepsko zaprezentowali się zwłaszcza Dawid Kubacki i Piotr Żyła, o ile Dawid na pewno zmobilizuje sie na konkurs drużynowy to z Piotrkiem może być problem i podium znowu może nam odpłynąć. Jakub Wolny prezentował się dobrze, man nadzieję, że dziś nie zawiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo między skokami zawodników w między innymi 4 grupie były ogromne przerwy (wiatr wiał strasznie mocno). Oczywiście potężny wiatr pod narty sprzyja fenomenalnym skokom (144 metry Roberta Johannsona, 135 Markusa Eisenbichlera, chyba 138,5 metra Ryoyu Kobayashiego), ale mieliśmy już dwa upadki - Norwega Mariusa Lindvika, i Niemca Stephana Leyhe. Kamil niestety skoczył tylko 112 metrów, i spadliśmy w klasyfikacji (nawet i Niemcy na 5 miejscu są blisko) na 4 miejsce. Szkoda. Kolejny loteryjny konkurs, który jak dla mnie jest zupełnie bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy konkurs wygrał Norweg Robert Johansson, drugi - Stefan Kraft, trzeci - Peter Prevc. Kamil Stoch zajął 13 miejsce, Jakub Wolny - 19, Dawid Kubacki - 24, Piotr Żyła - 26.

 

Mała ciekawostka, gdyby dzisiaj odbył się konkurs drużynowy, wyglądało by to tak:

1. Austria - 957,4 pkt.

2. Japonia - 925,5 pkt.

3. Słowenia - 919,1 pkt.

4. Norwegia - 906 pkt

5. Polska - 886,9 pkt

6. Niemcy - 879 pkt.

7. Czechy - 636,8 pkt

8. Szwajcaria - 627,7 pkt. 

Reszty nie liczyłem.

Edytowane przez Patjyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...