Skocz do zawartości

Vu+ Solo 4K


bucks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety zmiana obrazu z VTi na OpenATV nie pomogło. Moduł dostępu CI+ od NC+ przez cały czas się zawieszał na programie ID HD. Próbowałem w nim zaktualizować firmware na kanale TV PULS HD. Niestety gdy moduł dostępu był włożony do VU+ Solo 4K, to nie znajdował aktualizacji. Próbowałem to robić zarówno na VTI jak i OpenATV. Efekt był taki sam.

 

Wyjąłem moduł CI+ z tunera satelitarnego, przeniosłem go do mego drugiego telewizora Sony 65XD9305. Przełączyłem telewizor na kanał TV Puls HD. Aktualizacja firmware w module dostępu ruszyła błyskawicznie. Po około 5 minutach miałem zaktualizowane firmware w module CI+ do wersji 07.00.50.00.05.01. Po przeniesieniu z powrotem modułu dostępu do VU+ Solo 4K, okazało się, że wszystko jest w porządku i moduł już nie wiesza się ani na obrazie OpenATV ani na obrazie VTi. Zastanawiam się dlaczego moduł nie chciał zaktualizować firmware gdy był włożony do tunera VU Solo 4K, a nie miał żadnego problemu z aktualizacją firmware w telewizorze Sony. Czyżby tuner VU+ blokował część transmisji do modułu?

 

Mam pytanie trochę z "innej beczki". Czdy do VU Solo 4K istnieje jakaś wtyczka pobierająca pliki z internetu w tle w stylu Jdownloader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam problem, kupiłem głowicę DVBS2-X do Vu Solo 4K i na 33E 3 francuskie kanały działają w HD pięknie, ale mają duże FEC: bo aż 23/36 coś w tym stylu, chciałem ustawić na 5W francuskie oraz włoskie kanały, tam już FEC jest normalniejsze bo 3/4, 3/5, 8/9, ale w tunerze jest tylko opcja przy ustawieniach kanałów i DVBS2-X 13/36 czy 23/36 co tu zrobić by ustawić te FEC 3/5 np.? Proszę o pomoc. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która głowica pasuje do VU+ Solo 4K i obsługuje DVB-S2X ?

Zdjęcie - opis poproszę ?

 

Do VU Solo 4K pasuje dodatkowa taka głowica DVB-S2

 

Podwójna:

 

s-l300.jpg

 

Pojedyncza DVB-S2

 

26F45F23DC6D2313AEB9B3AAB1A2A101.jpg

 

Na stronie HM SAT oraz innych sprzedających sprzęt VU+ brak dodatkowych głowic DVB-S2X do VU Solo 4K.

 

Taka zaś poniżej DVB-S2X do Vu Solo 4K nie wejdzie fizycznie. Ona pasuje do Vu Uno 4K - Uno 4K SE - Vu Ultimo 4K:

 

glowica-fbc-dual-dvb-s2x-do-solo-4k-ulti

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Zainstalowałem w moim Vu+ Solo 4k najnowszy image OpenATV 6.2 i zauważyłem, że nie działa moduł CI+ od nc+. Dziwne, bo jak kiedyś instalowałem OpenATV 6.1 to działał bez problemu. Przypuszczam, że brak jest pakietu CI+ helper. Googluję, googluję i nie udaje mi się znaleźć nic sensownego. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, skąd pobrać najnowszą wersję CI+ helper do OpenATV 6.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jest tam napisane "Public BETA Version 6.3", lecz po zainstalowaniu wygląda, że działa OK. Dzięki za podpowiedź.

Czy może ktoś zna sposób jak zaktualizować zawarty w OpenATV 6.3 KODI 17.6 do wersji 18?

Chciałbym móc zainstalować wtyczkę do Netflixa, lecz niestety działa ona jedynie na KODI 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie pomoże? Do KODI 18 zostało dodane wsparcie do DRM i już pojawiły się wtyczki, które za pomocą KODI w wersji 18 umożliwiają oglądanie HBO GO i Netflixa. Z wtyczki HBO GO sam korzystam, z Netflixa jeszcze nie korzystałem pod KODI 18.

 

Skoro nie da się na razie zainstalować KODI 18 do Vu+ Solo 4K to może da się chociaż zainstalować Firefoxa? U mnie na komputerze stacjonarnym z systemem operacyjnym Linux OpenSuse, gdy w przeglądarce Firefox chciałem otworzyć film na Netfliksie to przeglądarka automatycznie pobrała wtyczkę do DRM i wszystko działało, jak należy.  Skoro linuksowa wersja Firefoxa wspiera DRM to może Firefox zainstalowany na przykład na OpenATV też dostarczyłby taką możliwość?

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z moim VU+ Solo 4K. Po naprawie w serwisie wgrano mi oprogramowanie VTi 13.0.12  z  image black harmony. Wszystkie kanały pracują poprawnie. Problem jest tylko ze starszym modułem ncam. W momencie oglądania kanałów z platformy TNK HD wiesza mi sie co kilkanaście sekund moduł ncam z włożoną w środku opłaconą kartą. Objawia się to zamrożeniem obrazu na kilka sekund i później pracuje poprawnie aż do następnego zatrzymania obrazu. Zaznaczam że wyłączyłem w menu wiadomości z modułu CI  i włączyłem obsługę wysokiej przepływności przepływu na "tak". 

Na telewizorze ten moduł z kartą pracuje poprawnie.

Co muszę ustawić w moim VU+ aby ten moduł też działał poprawnie na wgranym oprogramowaniu VTi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piotr2802 napisał:

Problem jest tylko ze starszym modułem ncam. W momencie oglądania kanałów z platformy TNK HD wiesza mi sie co kilkanaście sekund moduł ncam z włożoną w środku opłaconą kartą.

Jeżeli masz opłacony tylko pakiet podstawowy to uruchom kartę bezpośrednio w czytniku i problem zniknie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej samą kartę TNK HD / N na kartę z dekodera BSKA? Po co się ograniczać?

Nie po to się ma dekoder na Linux E2, żeby korzystać z modułów, jak jest możliwość korzystania z samej karty.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że lepiej, ale nie każdy wie o tym. Niewiedza boli. Natomiast niektórzy mają ofertę TnK HD, gdzie jest rok ważności konta na kanały podstawowe po jednorazowym doładowaniu, więc wystarczy nawet karta z modułu włożona do czytnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tweed77 napisał:

To nie lepiej samą kartę TNK HD / N na kartę z dekodera BSKA? Po co się ograniczać?

Nie po to się ma dekoder na Linux E2, żeby korzystać z modułów, jak jest możliwość korzystania z samej karty.

 

Włożyłem samą kartę z modułu ncam do czytnika kart VU+ ale nie wystartowało. Karta jest opłacona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2018 o 12:40, tomek6680t napisał:

@kozaa

Dla OpenPLi jest wtyczka enigma2-plugin-systemplugins-ciplusinstall 1.4-r0-openpli_6.2-release_7.0 

 

To nie jest wypust teamu PLI, ani któregokolwiek z producenta, tylko ten sam certyfikat Gigablue upakowany i przystosowany do działania z PLi przez jakiegoś Ukraińca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2018 o 07:01, tail# napisał:

Jeżeli masz opłacony tylko pakiet podstawowy to uruchom kartę bezpośrednio w czytniku i problem zniknie.

Też tak zrobiłem i programy TNK HD ( pakiet domowy HD) pojawiły się. Sama karta pracuje w obu czytnikach - dolnym i górnym i nie zawiesza się.

Jedyny problem to nie świecą tylko  kanały Eurosport 1 HD i Travel Channel HD. Dlaczego ???

Używam wgranego oscam - uniwersalny IP.5010  lub Oscam 1.20 rev. 11431

Karta opłacona  i aktywny jest pakiet bo w TV te w/w kanały  na module CI  śmigają bez problemu.

Edytowane przez piotr2802
drobne literówki ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotr2802 napisał:

Też tak zrobiłem i programy TNK HD ( pakiet domowy HD) pojawiły się. Sama karta pracuje w obu czytnikach - dolnym i górnym i nie zawiesza się.

To nie jest nowość, a oczywistość. Kanały o których piszesz prawdopodobnie są parowane i jeśli masz kartę z modułem, to bez modułu oficjalnie działać nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...