Skocz do zawartości

Pre-paid w Cyfrze Plus


piotr-em
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie posiadam dekoder OPTICUM HD XTS703, mój tuner posiada dwa wyjścia kart CI, jedne mam zajęte na TNK - bez opłat, natomiast drugi mam wolny. Pytanie brzmi czy jeśli kupię kartę Cyfra + (http://www.cplusnakarte.pl) będzie mi ona działać w drugim slocie CI na tym dekoderze czy muszę mieć tuner cyfra+ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta kodowa nie może działać bezpośrednio w slocie CI. W slocie CI umieszcza się tzw. moduł CAM, a w nim dopiero odpowiednią kartę. Tunery Opticum mają, zdaje się, fabrycznie czytniki kart działające tylko w systemie Conax. Aby odbierać na takim tunerze CYFRĘ+ to trzeba mieć model właśnie z dodatkowym złączem CI i, oprócz karty CYFRY+, również odpowiedni moduł CAM, np. dedykowany moduł CYFRY+ lub moduł Aston.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie posiadam dekoder OPTICUM HD XTS703, mój tuner posiada dwa wyjścia kart CI, jedne mam zajęte na TNK - bez opłat, natomiast drugi mam wolny. Pytanie brzmi czy jeśli kupię kartę Cyfra + (http://www.cplusnakarte.pl) będzie mi ona działać w drugim slocie CI na tym dekoderze czy muszę mieć tuner cyfra+ ??

Będzie Ci działała karta C+ jeżeli do Opticuma X7 wgrasz soft opcjonalny, który umożliwi Ci dekodowanie oprócz kart TNK również kart Cyfry+.Nie musisz wtedy stosować dodatkowo modułów Cam dedykowanych dla Cyfry+

Soft ten możesz bez niczego znaleźć poprzez Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w pytaniu nie było zastrzeżenia odnośnie gwarancji, a po drugie, co za problem, gdy z dekoderem coś się dzieje, przed wysłaniem go do serwisu wgrać ponownie właściwy soft. Ten ktoś musiałby mieć super pecha, żeby tuner mu tak siadł żeby nie mógł wgrać powtórnie softu. Więc proszę nie strasz od razu normalnych użytkowników.

Jeszcze jedno - nie chodzi mi softy "specjalistyczne" gdzie można wgrywać i klucze i nielegalnie oglądać programy kodowane - Chodzi mi tylko o softy lekko zmodernizowane, które zamieniają czytnik pracujący w systemie Conax na czytnik uniwersalny. Pozostałe funcje oprogramowanie nie ulegają zmianie.

Praca kart w tych czytnikach jest w większości o wiele szybsza niż w dedykowanych modułach CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzien dobry wszystkim.

 

Na poczatek wyznam szczerze ze w ogole sie nie znam na telewizji cyfrowej i przypuszczalnie czesto myle podstawowe pojecia ale mam nadzieje ze forumowicze beda wyrozumiali.

 

Moje pytanie dotyczy aktualnej promocji cyfry plus na karte z dekoderem za 159 zl.

Poczytalam troche w necie i mam wrazenie ze wszyscy ktorzy troche znaja temat maja z niej niezly ubaw.

Po przemysleniu sprawy doszlam jednak do wniosku ze powinnam skonsultowac swoje watpliwosci, czy rzeczywiscie ta promocja jest w moim przypadku tak beznadziejna.

 

Mieszkam za granica. Mam male dzieci. Interesuja mnie wylacznie filmy dokumentalne, reportaze, kultura itd oraz filmy fabularne i bajki dla dzieci. Telewizje ogladam 2-3 godziny dziennie i wylacznie w dni robocze, weekendy spedzam w innnym miejscu (z kabowka:) Mam 26 calowa toshibe z 2009 r (no taka plaska ale nie do konca) . Czy ja naprawde powinnam szukac oferty z HD? Na takim telewizorze to chyba niema sensu, i tak roznica bedzie minimalna.

 

Fakt, dekoder jest badziewny, i wyczytalam na necie ze warty jest jakies 30 zl. No ale jesli sama karta kosztuje 129 to chyba wlasnie tyle za niego place . Jak za 2 lata dzieciaki wyrosna z mini mini, ja kupie sobie nowy plazmowy telewizor to wyrzuce tompsona na smietnik i kupie sobie cos odpowiedniego do karty pre paid nki albo polsatu.

Powiedzcie mi dobrzy ludzie czy to co ja kombinuje ma jakis sens? A moze sa jakies inne opcje?Jak na razie prawie sie zdecydowalam na te cyfre ale troche mnie dobijaja te komentarze, no i boje sie troche czy ten dekoder bedzie dzialal bez problemu...

 

Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam za granica.

Jeśli w Europie to znaczy, że jest możliwy odbiór z HotBird 13E. images/maps/HB8_9_10_Ku.gif

 

Interesuja mnie wylacznie filmy dokumentalne, reportaze, kultura itd oraz filmy fabularne i bajki dla dzieci.

Oferta C+ na kartę jest dobra, bo są kanały: Planete+, Mini Mini+ i inne, które Ciebie interesują.

 

Jak za 2 lata dzieciaki wyrosna z mini mini, ja kupie sobie nowy plazmowy telewizor to wyrzuce tompsona na smietnik i kupie sobie cos odpowiedniego do karty pre paid nki albo polsatu.

Zacznijmy od tego czy abonament czy oferta przedpłacona?

Bo Cyfrowy Polsat w tym momencie ma tylko ofertę na abonament, a Grupa ITI (właściciel TVN) ma ofertę na abonament nke i ofertę przedpłaconą TNK SD / TNK HD / n na kartę / Smart HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede szukac prepaidow. Nie lubie abonamentow , no i za granica to chyba wygodniej przedplacac. Polsat ma cos takiego:

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... ez-umow.cp

To chyba tez rodzaj prepaidu? .Tyle tylko ze programy mnie malo interesuja, no chyba ze potem bym pakiet familijny placila za ok 40 zl za miesiac.. Mam jedno pytanie czy jakosc polsatu (obraz , funkcjonowanie) jest gorsza od Cyfry? (tak gdzies slyszlam)

Co do oferty cyfra na karte za 159 to rzeczywiscie programy mi bardzo pasuja wiec chyba bede sie decydowac.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paqui na znanym portalu aukcyjnym tą kartę Cyfry prepaid Sd kupisz za połowę ceny i to od dystrybutora Cyfry+. Sam taką kupiłem, ze względu na to, iż też mam małe dziecko, więc zależało mi tylko na kanale Mini Mini, a mnie wystarcza Planete, Ale kino a resztę programów i tak mam z DVB-T. Także cena za kartę nie jest tam wygórowana (jak w salonie cyfry =129zl). A że jest to oferta SD to tym bardziej mi odpowiada, gdyż w drugim pokoju mam starego Ferdka SD AF7318 w którym, już kiedyś korzystałem z Prepaida Cyfry (pakiet Uniwersalny), w którym oprócz kanałów nie wskazanych na ulotce - działał Polsat News i TVP Seriale. A w tym prepaidzie Cyfra na kartę SD trochę szkoda tych kanałów. Ale tak jak wcześniej wspomniałem - obecnego prepaida z cyfry mam tylko ze względu na Mini Mini dla dziecka oraz od czasu do czasu na Planete i Ale Kino. Także, jak ktoś ma niewygórowane oczekiwania co do tej oferty - lub chce mieć tv np na działce - to ten prepaid jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dziś kupiłem dla znajomej na aukcji nowiutką (nieaktywowaną) kartę prepaid SD Cyfry+ za 75zł (łącznie z przesyłką). Sprzedawca (dystrybutor Cyfry+) zaproponował mi dopłatę 45zł za dekoder SD Thomson TS4P. W ten oto sposób nowa karta prepaid oraz nowy dekoder kosztowały mnie łącznie 120zł z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem umowę z C+ i zdałem kartę (była własnością operatora), ale został mi dekoder (PACE) i antena, ponieważ były zakupione na własność.

Czytałem że można kupić kartę, która będzie umożliwiała bezterminowo odbiór niekodowanych programów (np. TVP, polsat,TVN polonia itp) przez ten dekoder.

Gdzie taką kartę kupić i na co zwracać uwagę, by nie zostać oszukanym (by karta działała po włożeniu do dekodera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdzima, niezupełnie.

 

Kupując nową kartę C+ Na Kartę: (upraszczając)

- przez 18 miesięcy (6+12 promocyjnie) masz dostęp do: TVP1, TVP2, TVP INFO, TVN, TVN 7, POLSAT, POLSAT 2, TV4, TV6, TRACE, VIVA, TTV

- przez pierwszych 6 miesięcy z 18 masz dostęp dodatkowo do: Ale Kino, Planete, Kuchnia, Domo, MiniMini, Teletoon, Hyper

 

Jeśli po 6 miesiącach dalej chcesz oglądać te 7 kanałów, to musisz doładować za 99 zł.

 

Co do miejsca zakupu to najlepiej na allegro, bo można kupić nową kartę za ok. 70 zł, gdzie u innych jest to niewykonalne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...