Skocz do zawartości

Dekoder PVR 7000


kamil.szymczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jak wyłączysz to on przerzuci się na transponder z którego nadawany jest program aktywacyjny. Ustawiając dekoder na kanał Polsat Food umożliwisz dekoderowi pobranie najnowszych informacji z satelity ;)

Pytanie laika - dlaczego akurat kanał 24, a nie na przykład inny - Dla Abonentów, czy Polsat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariuszpk- jakie masz początkowe numery seryjne dekodera i modułu.Ja mam nowy HD 7000 ,miesiąc temu zmieniony i ma nr.dekodera zaczynający się 15********,modułu 18******** .w rodzinie z tymi numerami są jeszcze dwa-też nowe. Wszystkie dostały aktualizację miesiąc temu nr.1.88.1.4.Te nowe dekodery bardzo fajnie się sprawują, żaden nie klatkuje,poprzednie były wymienione właśnie na klatkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marik Numer dostępu to 18 45 xxxx karta 24 14 xxx

Też mam klatkowanie. Mój dekoder generalnie ma straszne problemy z  obsługa dysku i kilka objawów z tym związanych.  Pytałem się już was jakiś czas temu czy ten typ tak ma, czy trafił mi się uszkodzony model. Z  waszych odpowiedzi wyszło że  to niestety normalne.

Pierwszy  problem to cofanie. Bardzo trudno cofnąć program na podglądzie o kilka sekund. Dekoder nawet na prędkości x2 potrafi zamrozić obraz i cofnąć o kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund. Czasem nawet do początku live pause. W 5500s nie mam takich problemów i mam pełną kontrolę nad przewijaniem do tyłu.  

Drugie to klatkowanie. Po zatrzymaniu nagrania , pauzie  i ponownym jego puszczeniu obraz nie odtwarza się płynni. Dźwięk jest ok ale obraz klatkuje. Trzeba ponownie użyć pause aby wszytsko wróciło do normy.

I trzeci problem to nagrania. Podczas ich trwania i użyciu live pause oraz przewijania dane nie nadążają się zapisywać na dysk. Efektem tego są dziury w nagraniu, uszkodzone klatki i zerwana synchronizacja.

Napiszcie proszę czy też tak macie czy wymiana dekodera coś mi da.   

ps. dysk mam 500 GB  

Edytowane przez mariuszpk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mało używam nagrywania ale parę razy przy przewijaniu stanał.Tak jak nagram film i póżniej oglądam to jest ok.Jedynie przy przewijaniu po predkośći 2 kilka razy stanał. I przy przewijaniu do przodu czasami wskakuję na początek.Ale zdarza się to raczej rzadko. Teraz w HD7000 są obecnie trzy wersje oznaczeń softu-na chwilę obecną - 1.80.1.4 , 1.88.1.4 ,1.100.1.4

Edytowane przez marik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie brak możliwość zmiany nazwy nagrania to brak podstawowej funkcjonalności. Przy zastosowania marginesu nagrania 15 minut, nagrania mają inne tytuły niż docelowe nagranie. Szukanie w nagraniach zamienia się w strzelanie na ślepo.
Programowanie nagrań z epg nie zawsze zdaje egzamin. CP potrafi zacząć chwilę wcześniej albo przeciągnąć emisję, gdy epg zamyka nagranie. Efekt - poobcinane początki i końcówki nagrań.

Dekoder nc+ (miałem kilka lat turbo) pozwalał na ustawienie dodatkowe czasu na np. +5 minut i było idealnie. Zmiana nazwy nagrań też była i to już kilka lat temu. Takie detale jakoznaczenie, że nagranie nie było obejrzane przemilcze.

Ps. Mój soft to 1.88.xxxx - aktualizacja weszła. Ipla dalej jest ilpa, HBO go działa jakoś lepiej, przynajmniej nie zrywa tak połączenia sieciowego.

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości, usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...