Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ten stan, który zaobserwowałeś to jest obsługa VOD, dioda na panelu przednim świeci się wtedy na czerwono, przy pobieraniu VOD dekoder nie komunikuje się z kartą ponieważ VOD przypisane jest do numeru dekodera a nie karty więc dioda na spliterze nie bedzie mrugała :D

Ten brak komunikacji mnie zastanowił. Może dla VOD jest to jakoś inaczej zorganizowane, ale podobna usługa - Canal+ na życzenie działa bez karty w dekoderze. Stąd pytanie: czy to co "za naszymi plecami" dekoder zapisuje na dysk leci z nieba zdekodowane, czy ta komunikacja z kartą jednak jest? Choćby tylko dla Canal+ na życzenie, który obecności karty do oglądania nie wymaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jako VOD miałem na myśli wszystkie serwisy czyli również C+ na Życzenie i HBO Seriale bo technicznie jest to push VOD :-)

 

Dekoder wgrywa na dysk wszystko co operator mu "wpycha" bez względu na to jakie uprawnienia są na karcie, dopiero przy wywołaniu danej usługi dekoder sprawdza jaki poziom dostępu ma dany abonent :-)

 

Ale to już jest EOT :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wykryłem już raz stan poranny, który określiłbym jako "problem niebieskiej diody bez niebieskiej diody": dekoder w pełnym wyłączeniu, świeci czerwona dioda, dysk pracuje pełną parą (słychać wysokie obroty) ale nie słychać żadnych zapisów, dekoder nic nie pobiera. Obserwowałem go może z godzinę- czerwona dioda nie migała, nic nie było pobierane (bo nie migała dioda na mojej karcie splittera), włączał się po tym długo- czyli dokładnie jak poprzednio przy wyłączeniach z niebieską diodą. :roll:

 

Właśnie ten stan, który zaobserwowałeś to jest obsługa VOD, dioda na panelu przednim świeci się wtedy na czerwono, przy pobieraniu VOD dekoder nie komunikuje się z kartą ponieważ VOD przypisane jest do numeru dekodera a nie karty więc dioda na spliterze nie bedzie mrugała :D

 

Więc to tak ma być ? To co dekoder wtedy robi jak ciągle świeci się czerwona dioda ( a nie miga) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten stan, który zaobserwowałeś to jest obsługa VOD, dioda na panelu przednim świeci się wtedy na czerwono, przy pobieraniu VOD dekoder nie komunikuje się z kartą ponieważ VOD przypisane jest do numeru dekodera a nie karty więc dioda na spliterze nie bedzie mrugała :D

 

No to Cię rozczaruję, jak dotąd podczas normalnego pobierania VOD sygnalizowanego miganiem czerwonej diody karta splittera była zasilana i aktywna.

Czy w takim razie w nowym sofcie obecnie nie ma już sygnalizacji miganiem czerwonej diody?

Też sobie zaprzeczasz, bo podczas obsługi VOD dekoder miałby się włączać natychmiast a w zaobserwowanym przeze mnie stanie włącza się długo. Nie słychać też zapisywania na dysku a przy normalnym pobieraniu z miganiem diody takie zapisy słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Faktycznie zaczęło wszystko działać tak jak pisze @cyfra.tv.

Praktycznie problem niebieskiej diody chyba rozwiązany, bo świeci na czerwono. Czy programiści Cyfry czytają forum i zmienili tylko kolor?

:brawo:

Dane na dysk przesyłane są chyba najczęściej rano, bo wtedy w trybie eko działa jak turbo. Kolejne włączenia w ciągu dnia już normalnie czyli uruchamianie 30 sekundowe. Niestety pozostaje jeszcze długie przełączanie kanałów HD.

:(

Pewnie teraz na kolejne "rewolucyjne" zmiany przyjdzie nam poczekać.... A może już niedługo, przy fuzji... Pomarzyć można.

:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie nie, ale na poprzedniej i np. na 671, gdy je otwieram to mój antywirus pokazuje taki komunikat-

 

Szczegóły infekcji

URL: http://koszalinek.pl/vardata/nowosci/100...

Proces: C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox...

Infekcja: URL:Mal

 

Czy ktoś tak ma ? I co to jest? NIE KLIKAJCIE TEGO LINKA ! Może to zwykły [beep]ki spam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie aprops Pace'a i Liveboxa. Komp mam podłączony kablem Ethernet z Liveboxem poprzez kartę sieciową w kompie. Dzisiaj kupiłem 6 m kabla LAN aby w końcu podłączyć sobie Pac'a do Netu. Podłączyłem kabel do drugiego portu (żółty) w Liveboxie, a drugą wtyczkę do dekodera, ale dekoder nie łączy się z siecią. Mam komunikat na TV brak połączenia z internetem, zobacz ustawienia swojej sieci. Połączenie miedzy Liveboxem a dekoderem jest OK, bo ta mała zielona dioda koło wtyczki świeci się na zielono. Czy coś jeszcze trzeba ustawić w Liveboxie? Dodam, że w menu ustawienia sieci w dekoderze w ogóle nie wykrywa adresu IP, i maski podsieci wszędzie mam cały czas same zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...