Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko właściwie podpięte. Opticum 703p, pace dsr, ferguson 6900, philips hd 250GB - wszystkie kolejno podpięte do tego konwertera działają. Podpinam Pace w różnych konfiguracjach, do różnych wyjść na konwerterze i nic. Ciągłe problemy. Wymieniłem końcówki, kable- i dalej to samo. Philips pokazuje sygnał prawie na 4,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kilka słów do pracownikłó Cyfry którzy sledza to forum:

Myslę ze następnym krokiem w rozwoju - który ucieszył by posiadaczy PACE 500GB, mało tego wyprzedził by nieco konkurencję jest zaimplementowanie obsługi serwera DLNA, tak wiem nagrania są szyfrowane .... to moze by to jakoś obejśc :) alez by sie uzytkownicy ucieszyli - nawet tego jeszcze nie wiedzą :D - tak imały serwer multimedialny ;)

Czy Ty naprawde wierzysz w to ze ktos z cyfry piszących softy sledzi to forum i spelnia "życzenia" uzytkownikow :jupi:

 

ps.włączenie ze standby poprawili i juz nikt nie bedzie narzekal ze jest to mul ,jeszcze z 5 softow i tuner bedzie igielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta możliwość wyboru czy ECO lub nie to dobra proteza przyśpieszenia :) - poważnie. Do tej pory w trakcie dnia nie wyłączałem dekodera (tylko TV). Podoba mi się też, że informacja o programie nadąża się wyświetlić , bo wcześniej mimo nastawienia paska na długą ekspozycję i tak nie zawsze się pojawiła.Te dwie rzeczy puki co na plus- na minus nic :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi pomóc :smile: . Po dwóch dniach nieobecności włączyłem dekoder i niestety nie ma żadnego z moich nagrań. Po wielu próbach udało mi się zaktualizować oprogramowanie i wyczyścić pamięć podręczną. Jednak gdy teraz wciskam na pilocie B to ekran cyfra vod i moich nagrań pojawia się na ułamek sekundy i znika, a dalej znów leci normalny program. Czy ktoś również miał taki przypadek? Czy ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- Automatyczne wyłączanie dekodera przy braku aktywności trwającej ponad 4h."

Czyli mam rozumieć że oglądając jeden program dłużej niż 4h to dekoder się wyłączy,dlaczego nie można tego wyłączyć w menu.

Po 3 h i 45 min pojawi się komunikat że za 15 min się wyłączy. Jeżeżeli potwierdzisz to guzikiem ok to się nie wyłączy

 

To jest żart czy Ty tak na poważnie? Jeszcze trochę, to będzie trzeba potwierdzać każdą operację poprzez wciśnięcie OK na pilocie. Czy na pewno chcesz zmienić kanał? Czy na pewno chcesz zrobić głośniej? Czy na pewno chcesz wdusić 1?

 

Swoją drogą to dlaczego 4h, a nie 15 minut? Przecież to pozwoli zaoszczędzić klientowi na prądzie!

 

Jakiś, za przeproszeniem, [beep] zrobił kod do popupa i teraz będą nas raczyli tym na każdym kroku.

 

Wszystko byłoby do strawienia, gdyby te wodotryski dla ubogich można było wyłączyć z pozycji menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi pomóc :smile: . Po dwóch dniach nieobecności włączyłem dekoder i niestety nie ma żadnego z moich nagrań. Po wielu próbach udało mi się zaktualizować oprogramowanie i wyczyścić pamięć podręczną. Jednak gdy teraz wciskam na pilocie B to ekran cyfra vod i moich nagrań pojawia się na ułamek sekundy i znika, a dalej znów leci normalny program. Czy ktoś również miał taki przypadek? Czy ktoś ma jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?

Wyjmij na 10 minut wtyczkę z prądu a po ponownym włączeniu powinno być OK. Ja przynajmniej tak sobie z tym poradziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy to coś pomoże. Jeżeli nie to poczekam jeszcze jeden dzień, zobaczę czy nic się nie zmieni i jeżeli będzie nadal tak jak teraz to pójdę go wymienić.

 

 

Edit: Pomógł powrót do ustawień domyślnych. Zobaczymy na jak długo. Niestety nagrań nie udało mi się odzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie spełnia ale na pewno czyta opinie uŻytkowników ;)

 

@lukas80 myślę że powinieneś udać się z tym sprzętem do punktu, w którym go wziąłeś, niech go tam sprawdzą i wymienią.

Sprawdziłem na konwerterze inverto - działa bez zarzutu. Ten tuner nie współpracuje z konwerterem Maximum XO - 64. Stosowna informacja znajduje się nawet w sklepie Hollex przy tym konwerterze, tak więc problem rozwiązany. Szkoda tylko kasy na nowy konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niosący Światło, dla Ciebie śmieszne, a dla mnie z racji tego że pracuje w cyfrze jest to ZBAWIENNE! Uwierz mi że ludzie przychodzą z "zepsutymi dekoderami", które w 90% przypadków okazują się sprawne, a powodem niedziałającej tv jest słaby sygnał antenowy/ brak uprawnień na karcie - to dopiero zakrawa na żart... Dziękuje cyfrze że w końcu Ci ludzie będą mogli SAMI przeczytać na ekranie w czym jest problem a nie dymać do punktu po wymiane dekodera :D

 

Duda, jeśli rzeczywiście pracujesz w cyfrze, to radziłbym Tobie i Twoim przyjaciołom dokładniej sprawdzać zwracane dekodery. Oczywiście najłatwiej jest założyć, że użytkownik to młotek i na pewno miał źle ustawiony tym konwertera. A później połowa z klientów pejsa żali się na źle działający pilot, wyłączanie się sprzętu, etc.

 

Właśnie zwróciłem egzemplarz, który najpierw wyłączał się co kilka dni, a ostatnio każdego dnia. W testach diagnostycznych pierwszy test był na NOK. Pomagało wyciągnięcie wtyczki na 30 min i śmigał kilka godzin. A testy diagnostyczne przechodził bez zarzutu. Do tego od samego początku miał ogromne problemy na linii pilot-dekoder. Czytając Twój post odnoszę wrażenie, że zostanę wrzucony do jednego worka z 90 % przypadkami "zepsutych dekoderów". Szkoda mi tylko klienta, który dostanie mój stary egzemplarz jako refabrished. Tylko, że nawet nie naprawiony, bo przeca działa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ha_ma_ha, od razu, to włącza się INFO, a nie EPG, które uruchomione pierwszy raz po włączeniu dekodera uruchamia się tak samo długo, jak przed bieżącą aktualizacją oprogramowania, czyli de facto nic się w tej sprawie nie zmieniło.

 

I nie myl pojęć, bo robi się groteskowo.

Johan groteskowe to są Twoje posty, w których za każdym razem próbujesz udowodnić swoją "lepszą" wiedzę.

 

W nowym trybie standardowym, czyli nie w ECO, EPG ładuje się w trybie stand by i nie trzeba czekać na jego załadowanie. Sprawdziłem jak to jest po aktualizacji i zgodnie z zapowiedziami nie trzeba czekać na ładowanie się EPG.

 

Co do moich odczuć to może jakiejś kosmicznej różnicy nie ma, ale też po sofcie 152 już było przyzwoicie. Pojedyncza zmiana kanałów odbywa się podobnie jak do tej pory. To co na pewno się zmieniło to teraz jak przytrzymamy klawisz +P/-P to dekoder błyskawicznie przeskakuje po programach. Dla "przelatywaczy" po programach to może być atrakcyjne.

 

Niestety pilot nadal lepiej działa skierowany w przeciwległą ścianę, niż skierowany w sam dekoder. Jak dla mnie to w tym dekoderze nie trzeba już nic przyspieszać tylko popracować nad współpracą pilot-dekoder.

 

Jak dla mnie na plus, to żywsze poruszanie się po bibliotece nagrań, czy po EPG, fajnie że można przywrócić ustawienia fabryczne z poziomu menu bez kombinacji przytrzymywania klawiszy itd, fajna opcja z automatycznym wyłączeniem dekodera po 4h (w moim przypadku bardzo przydatne, bo żona nie ma w zwyczaju go wyłączać ;) )

Tak mocno krytykowane tutaj popupy mi w ogóle nie przeszkadzają, bo jak często będziemy mieli z nimi do czynienia?

 

Minus. Całe to przyspieszenie dekodera spowodowało spowolnienie jego wyłączania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze trochę, to będzie trzeba potwierdzać każdą operację poprzez wciśnięcie OK na pilocie. Czy na pewno chcesz zmienić kanał? Czy na pewno chcesz zrobić głośniej? Czy na pewno chcesz wdusić 1?

W większości nowych telewizorów jest opcja samoistnego wyłączania, po jakimś czasie bezczynności i też trzeba wcisnąć jakiś przycisk na pilocie, żeby to anulować. To nie jest żaden wymysł Cyfry.

 

Jakiś, za przeproszeniem, [beep] zrobił kod do popupa i teraz będą nas raczyli tym na każdym kroku.

Takie same informacje pojawiają się w dekoderach nki. Uważam to za słuszne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- Automatyczne wyłączanie dekodera przy braku aktywności trwającej ponad 4h."

Czyli mam rozumieć że oglądając jeden program dłużej niż 4h to dekoder się wyłączy,dlaczego nie można tego wyłączyć w menu.

Po 3 h i 45 min pojawi się komunikat że za 15 min się wyłączy. Jeżeżeli potwierdzisz to guzikiem ok to się nie wyłączy

 

To jest żart czy Ty tak na poważnie? Jeszcze trochę, to będzie trzeba potwierdzać każdą operację poprzez wciśnięcie OK na pilocie. Czy na pewno chcesz zmienić kanał? Czy na pewno chcesz zrobić głośniej? Czy na pewno chcesz wdusić 1?

 

Swoją drogą to dlaczego 4h, a nie 15 minut? Przecież to pozwoli zaoszczędzić klientowi na prądzie!

 

Jakiś, za przeproszeniem, [beep] zrobił kod do popupa i teraz będą nas raczyli tym na każdym kroku.

 

Wszystko byłoby do strawienia, gdyby te wodotryski dla ubogich można było wyłączyć z pozycji menu.

 

To jest bardzo dobra opcja,bo nie działa ona tak jak wy myślicie.Owszem dekoder wyłączy się po 4 godzinach ale pod warunkiem ze przez ten czas nie wciśniecie ŻADNEGO przycisku (czyli np.jak uśniecie) bo wątpie że oglądacie TV 4 godziny bez przyciszenia,przełączenia itp.

 

Przynajmniej tak to działa w turbodekoderze n,różnica jest taka że w turbodekoderze możesz ustawić ten czas lub wyłaczyć całkowicie tą funkcje (osobiście mam na 4 godziny ustawione)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomas73 - Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Nie napisalem nic w sensie twojej wypowiedzi. Mi nie przeszkadza że on wolno startował. Dali mi tryb ECO który nie działa. Może startować jak poprzednio - 30 sek. Chce poprostu móc to uruchomić.

Jackar - nie wiem czy coś dociągał, dioda nie migała czerwono, było słychać tylko szum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedobrze. Wczoraj wyłączyłem wieczorem i było OK , a teraz z rana "BRAK SYGNAŁU". Dekoder pokazuje jego siłę jak zwykle na 4,5. Nic nie dało wyłączenie z prądu.Dodatkowo jak chcę wyszukać na nowo programy to pojawia się prośba o wpisanie kodu i cztery 0000 nie wchodzą -"BŁĘDNY KOD". Czy ta C+ musi zawsze namieszać i co strzeliło mojej Żonie, że wczoraj chciała się wykazać i zaktualizowała to badziewie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej tak to działa w turbodekoderze n,różnica jest taka że w turbodekoderze możesz ustawić ten czas lub wyłaczyć całkowicie tą funkcje (osobiście mam na 4 godziny ustawione)

 

Właśnie o to chodzi. Są miłośnicy popupów i rozmawiania z dekoderem, ale są też zwykli oglądacze, którzy nic innego nie oczekują od dekodera. Co za problem dać ludziom wybór w menu? Każdy mógłby sobie spersonalizować wg własnych przyzwyczajeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...