Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co się pojawiło na Pace bo nie wiem , które kanały powinny chodzić po dodaniu do listy . (oczywiście umowa z Cyfrą+)

Nie wszystkie chodzą. Jeden lub dwa. I informują o kontakcie z operatorem. Widomo pułapka migracyjna.

Nie podam, które, bo one najmniej mnie interesują. Kanały niszowe i nie ma co rozpaczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie i proszę o pomoc. Do Pace mam podpięte dwa kabelki z Hot Birda. Od lat także mam ustawiony dodatkowy konwerter na Astrę z którego od dawna nie korzystam, moje pytanie jest takie w jaki sposób mógłbym wykorzystać kabelek od Astry nie odłączając kabelków od Hot Birda, żebym mógł oglądać i nagrywać jednocześnie kanały z Cyfry+.

Zostaje tylko przekładanie kabli czy jest jakieś urządzonko, którym będę mógł spiąć 3 kabelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że diseq.Podłączasz jeden kabel z HB i z Astry do diseq-a a jego do gniazda 1 deka.Drugi kabel z HB do gniazda 2/i on jest nagrywający/.W tym układzie niezależnie co oglądasz nagrywasz program z HB.Jeżeli chciałbyś nagrać z Astry to w menu Anteny przełączasz na 1 konwerter /wtedy nagrywanie idzie z gniazda 1/i oglądając Astrę nagrywasz co oglądasz.Trzeba pamiętać po nagraniu ponownie zmienić ustawienie na 2 konwertery.Mam nadzieje,że to wyjaśnienie coś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek dziękuję za rzeczowe wyjaśnienie. Mam konwerter na Hot Birda quada z trzema kabelkami, 2 kabelki do Pace, 1 kabelek do drugiego Pace w ramach multiroom i jedno wejście pozostaje wolne, bo nie miałem warunków na więcej niż 4 kable, a chciałem mieć dostęp do Astry na wszelki wypadek. Do tego właśnie stary pojedynczy konwerter na Astrę z jednym kabelkiem. Rozumiem, że jeśli podłącze ten diseq to wszystko będzie działać i nic się nie stanie moim dwóm Pace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie oddzielne anteny, ta z Astry jest obecnie nie wykorzystywana.

Chciałbym ja podpiąć. Jaki diseqc polecacie?

Chodzi mi o to, aby nie trzeba było nie trzeba było podpinać jakiś innych kabelków tylko sam przełącznik i dwa kable od anteny , a przełącznik ma działać przy zmianie kanału na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie oddzielne anteny, ta z Astry jest obecnie nie wykorzystywana.

Chciałbym ja podpiąć. Jaki diseqc polecacie?

Chodzi mi o to, aby nie trzeba było nie trzeba było podpinać jakiś innych kabelków tylko sam przełącznik i dwa kable od anteny , a przełącznik ma działać przy zmianie kanału na satelicie.

Nic więcej nie trzeba podpinać.Popatrz wyżej o parę postów tam wszystko masz napisane.Tylko z tą uwagą aby do gn.1 diseq-a podłączyć kabel z HB a do gn.2 z Astry a reszta jak w moim poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios również dziękuję za pomoc. Właśnie się zastanawiam jaki przełącznik zamówić. Znalazłem coś takiego, może być?

 

http://www.hollex.pl/akcesoria/przelacz ... vefrontier

lub

http://allegro.pl/przelacznik-diseqc-2- ... source=mlt

 

Mam jeszcze pytanie, zapewne naiwne i myślę, że znam odpowiedź, ale zapytam. Rozumiem, że nie ma urządzenia, które z pojedynczego konwertera np. na Hot Birda rozdzieliło by sygnał na dwa Pace (4 kabelki) i jednocześnie wszystko by śmigało na dwóch dekoderach, nagrywanie, oglądanie itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet który miał wtedy sklep tv sat i jednocześnie punkt Cyfry+ mówił, że antena za duża i konwerter nie będzie poprawnie działał. Możliwe, że w prowadził mnie w błąd. Z drugiej strony w opisie widzę iż pisze ,,dla anteny 80-85cm'', ja mam 120cm. Zaufałem fachowcowi i może źle zrobiłem. Myślisz, że mógłbym śmiało zamontować poniższy konwerter i by wszystko śmigało?

 

Chciałem coś takiego zamontować.

 

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/mo ... dlb-qudm21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od jakiegoś czasu (pewnie ostatniej aktualizacji) nie mogę wejść w moje nagrania; po wybraniu tej opcji dekoder wyłącza się i po chwili uruchamia na nowo. Odłączenie zasilania nic daje (wypróbowano parę razy); pace służy mi już ponad 2 lata i jeśli miałem podobny problem (zwykle dysk był prawie pełny) wystarczył reset i mogłem sobie pousuwać parę pozycji. Teraz jestem w kropce - przywrócenie ustawień fabrycznych też nic nie dało.

 

Jakieś pomysły?

 

Z góry dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...