Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa...

Spróbuj wejść do menu serwisowego i wyczyścić pamięci flash.

Niestety nie pamiętam dokładnych kroków. Gdzieś tutaj w milionie wpisów jest to wytłumaczone, ale moja sugestia żeby takie przydatne rzeczy umieścić w pierwszym poście przeszła bez echa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tu napisane jak włączyć to menu serwisowe znalazłem na innym forum

 

Wyłączamy dekoder z sieci, wciskamy jednocześnie przyciski v- i v+ na dekoderze po czym włączamy wtyczkę do sieci cały czas trzymając wciśnięte przyciski. Należy tak trzymać przez kilka sekund a pojawi się menu serwisowe. Umożliwia ono między innymi całkowite wymazanie wszystkiego co mamy na twardym dysku. Można również wyczyścić pamięć flash oraz eeprom często to pomaga przy różnych niedomaganiach dekodera. Należy podać kod pin którym jest 555. Kasuje się wtedy również kod blokady dekodera który założyliśmy a nie pamiętamy pinu. Niestety wszystkie nasze ustawienia ulegają skasowaniu, lecz nagrania na twardym dysku pozostają. Dla lubiących wiedzieć to jest tam taki twardy dysk. wd5000avds-63u7b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy mam Pace'a, mam pewien problem z nagrywaniem i przewijaniem. Mam konwerter TWIN, jeden kabel idzie właśnie do Pace'a (podłączony pod wejście SAT1), a drugi idzie do Sagemcoma. W menu Pace'a od razu zginęła możliwość zmienienia typu konwertera na TWIN i muszę mieć ustawiony pojedynczy, przy czym niestety nie mogę nagrywać lub przewijać.

Zamienienie kabla z wejścia SAT1 na SAT2 powoduje, że mogę zmienić w ustawieniach na TWIN, po czym kabel wraca do SAT1 i mogę korzystać z nagrywania i przewijania...ale do czasu ponownego uruchomienia dekodera.

Jest na to jakieś rozwiązanie? Nie powinno być chyba problemu z nagrywaniem i przewijaniem na jednym kablu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien jeśli typ konwertera będzie ustawiony na pojedyńczy a kabel wpięty w sat1.

Tak też mam zrobione, choć nawet nie mam możliwości zmienienia ustawienia typu konwertera (ciemna czcionka, pojedynczy) jak kabel jest wpięty do SAT1.

Raz mogę nagrywać, raz nie. Na Sagemcomie zero problemów z tymi funkcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to...tu był już wcześniej ustawiony satelita na Hotbird i jest cały czas.

Co ciekawe nawet do moje nagrania nie mam dostępu. Nie działa nic co jest związane z dyskiem, także pewnie nie uniknę wymiany dekodera.

 

EDIT: przywrócenie ustawień fabrycznych pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Nie działa mi pilot. Jedynie gdy przystawie go blisko dekodera to działa. Kiedyś już tak miałem. Gryzie się chyba z tv ale nie jestem pewien. Jakieś pomysły?

Nie rozumiem tego mechanizmu, ale piloty (nie tylko od Pace, ale w ogóle) mają często tendencję do zawilgotnienia w środku. Postaraj się go rozebrać, wyczyścić płytkę drukowaną i gumę przewodzącą - spód każdego przycisku. Jak u siebie zauważam złe działanie któregoś pilota, a wymiana baterii nic nie daje, to zaraz go rozbieram. Płytkę czyszczę spirytusem, całą płachtę z przyciskami pod kran z ciepłą wodą i posługując się pędzelkiem myję to płynem do mycia naczyń. Myję przy okazji obie połówki obudowy. Następnie wszystko suszę, składam i niemal w 100% przypadków pomaga. Ale jeśli Twój tv to plazma Panasonic, to gryzienie się obu sprzętów jest jak najbardziej możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...