Skocz do zawartości

Przegląd Sportowy


Nitros
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.03.2023 o 11:13, lukis90el napisał(a):

@bartek2lp2 Dobre pytania - od odpowiedzi na nie zależy, jak kupię ten dodatek. Jeżeli razem z gazetą, to raczej bez problemu znajdę w którymś z najbliższych kiosków. Jeżeli zaś osobno, to może być z tym różnie - ale w najgorszym wypadku zamówię przez Literię (czego nie można powiedzieć o konkurencyjnym Świecie Żużla - na którego zakup musiałbym pojechać aż 60 km do Gdańska, bo przez Internet prawie [co prawda jest opcja prenumeraty przez Ruch, ale tu trzeba zamawiać z odpowiednim wyprzedzeniem] nie da się zamówić).

Jak chcesz coś nowego to jest nowa pozycja https://www.niezbednikzuzlowy.pl/

Z wysyłką 47 zł,sporo ale ja zamówiłem i czekam na wysyłkę. Tego dodatku Świata żużla to nikomu nie polecam,chyba że nagle w tym sezonie zmienili zarówno treść jak i papier na którym drukują. Do tej pory był fatalny i odechciewało się otwierać to w ogóle.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@levybydg - też dziękuję, (pomimo ceny) zamówiłem i sprawdzę jakość tego wydawnictwa jak dostanę.

Co do Świata Żużla - wiem, że wydany marnie (z 2-3 lata temu miałem od nich Skarb Kibica, wtedy kupiłem z Empiku w Gdańsku). Jednakże był taki rok (nie pamiętam, czy to miało miejsce rok czy dwa lata temu), gdy to Przegląd Sportowy miał jeszcze gorszy Skarb Kibica żużla - czyli marną wkładkę do gazety.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wątku dodatku żużlowego:

1) od poniedziałku dodatek Przeglądu Sportowego jest na Literii - aczkolwiek ze względu na moje wcześniejsze doświadczenia zamówię dopiero wtedy, gdy dodatek nie będzie dostępny w moich okolicznych kioskach lub w Empiku w moim mieście (do którego jednak mam kawałek drogi);

2) no i wczoraj do paczkomatu dostałem dodatki konkurencyjne - Niezbędnik żużlowy i Świat żużla (który to zamówiłem sobie z Allegro, choć przez naprawdę krótki okres był dostępny przez empik.com). O ile Niezbędnik żużlowy jest pod w zasadzie każdym względem wart swojej ceny (choć z dostawą kosztuje 47,10 PLN - żeby przez to nie okazał się jednorazowym wybrykiem wydawniczym), to Świat żużla w tym roku ewidentnie jedzie na braku konkurencji w roku zeszłym (24 PLN ceny okładkowej za coś, co powinno być warte góra 15 PLN - nawet programy żużlowe pod względem składu graficznego były lepiej robione nawet z 20 lat temu). Najśmieszniejsze jest to, że Skarb Kibica Magazyn Żużel (do tego dochodzi jeszcze to, że jest to próba oddzielenia Skarbów Kibica od Przeglądu Sportowego) z ceną 19,90 PLN będzie najtańszą publikacją tego typu, podczas gdy pod względem jakości wydania najprawdopodobniej będzie pośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lukis90el napisał(a):

O ile Niezbędnik żużlowy jest pod w zasadzie każdym względem wart swojej ceny (choć z dostawą kosztuje 47,10 PLN - żeby przez to nie okazał się jednorazowym wybrykiem wydawniczym)

Myślę, że to się może sprawdzić, że za rok też będziemy mieć okazję do kupna tego pisma.

 

Zaś jeśli o Przegląd chodzi - magazyn żużlowy ma być dostępny w sprzedaży przez 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i swoją kopię Skarbu Kibica Magazyn Żużel 2023 dostałem w lokalnym kiosku bez większych problemów - choć moje miasto nie należy do tych żużlowych, to w tym kiosku (zanim zakupiłem swój) dostali z 5 egzemplarzy.

 

Chyba zacznę od jedynej większej wady, którą jest mała liczba miejsc do wpisywania - wpisać można wyłącznie wyniki meczy polskich rozgrywek drużynowych (choć to była największa wada dodatków żużlowych od Przeglądu Sportowego od kiedy tylko pamiętam). Brak jest też lig zagranicznych, ale nie oszukujmy się - zainteresowanie nimi w Polsce jest znacznie mniejsze.

 

Tak poza tym to wydanie jak najbardziej na plus (zwłaszcza w kontekście poprzednich wydań żużlowych od Przeglądu Sportowego, gdzie obecne wypada wręcz bezkonkurencyjnie), choć w tym sezonie traktowałbym to wydawnictwo jako uzupełnienie Niezbędnika żużlowego - zwłaszcza ze względu na to, że (co niestety zapomniałem wspomnieć wcześniej) zdarzają się tam drobne błędy wydawnicze w stylu pokręcenia dat urodzin (co jednak sporo ludzi wybacza, bo to jednak drobiazgi). O 1% trefnych egzemplarzy Niezbędnika z brakiem części stron nie wspomnę, bo twórcy byli tego świadomi i proszą o dane do wysyłki w celu przysłania wersji poprawionej.

 

Oby oba te wydawnictwa (zarówno Niezbędnik żużlowy, jak i to od Przeglądu Sportowego) ukazywały się także w kolejnych sezonach - nie można oddać rynku skarbów kibica żużla walkowerem wydawnictwu zarówno amatorsko wydanemu, z wyjątkowo marną dostępnością, jak i niewspółmierną do tych czynników ceną (chodzi mi o Świat Żużla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kirk napisał(a):

Ja pewnie po pracy pojadę na poszukiwania, więc wtedy będę mógł zobaczyć, jak to wygląda, ale generalnie to dużo tam jest treści do czytania?

Jest sporo wywiadów. Każdy zespół ekstraligi ma poświęcone  4 strony . Zespół I ligi jest opisany na 2 stronach, a  zespół II ligi jest opisany na jednej stronie. Dodatkowo jest też zawarty cykl GP z opisem każdego uczestnika i wyszczególnionymi arenami na których te GP ma się odbywać. Cena też jest przystępna porównując ze Światem żużla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ostatnio wyrabia Literia, jest niepojęte. W środę ub tygodnia zamówiłem Skarb Kibica Żużel 2023, dotąd nie wysłane, dziś dzwonię i twierdzą że nie opłaciłem zamówienia, jak im powiedziałem że nawet potwierdzenie otrzymałem to kobieta lub dziewczyna po drugiej stronie nagle powiedziała że przecież widnieje że wysyłka egzemplarzy od 14.04 a w ub piątek dzwoniłem tam, i twierdzili że w piątek, najdalej we wtorek po świętach wysyłka będzie. Podobnie z specjalnym wydanie nt meczu Lecha. Ja nie wiem kogo oni tam zatrudniają, ale chyba rzeczywiście by sprzedali ten sklep, bo chyba już tam niczego nie ogarniają, i mają tam potworny bałagan... 🤔🤦‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
11 godzin temu, Kiler napisał(a):

Zmiana częstotliwości wydawania PS przyniosła wzrost sprzedaży w odniesieniu do pierwszych trzech miesięcy roku 2022:

 

https://press.pl/tresc/77744,dzieki-zmianie-cyklu-wydawniczego-srednia-sprzedaz----przegladu-sportowego----przekracza-20-tys_-egz_

Czyli widać, że to był dobry ruch. Istotnie teraz w PS jest więcej do czytania, teksty są dłuższe, bardziej rozbudowane, więcej jest też felietonów. Dobrym pomysłem są wydania specjalne z racji różnych wydarzeń.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się zakupić jeśli chodzi o dodatek Skarb Kibica PS z ligami zagranicznymi, bo już w piątek po południu w żadnym sklepie w moim mieście nie mieli a rano nie miałem czasu zakupić a mam pytanie kiedy będzie dodatek Przeglądu Sportowego z okazji Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn 2023 i na Ligę Mistrzów i inne europejksie puchary bo domyślam się, że dodatek na EuroVolley 2023 Men po 20.sierpnia tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2023 o 15:34, Telewizja Urbanski napisał(a):

Jak ktoś chce przeczytać stary Przegląd Sportowy to zapraszam do Mazowieckiej Biblioteki Cyfrowej.

Link: http://mbc.cyfrowemazowsze.pl/dlibra/publication?id=87934&from=&dirids=1&tab=1&lp=2&QI=

Ja jeszcze dodam że linki z pełnych roczników PS z domeny publicznej przekierowują nas do Jagiellońskiej Biblioteki Cyfrowej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2023 o 20:57, TomeQ38 napisał(a):

Nie udało mi się zakupić jeśli chodzi o dodatek Skarb Kibica PS z ligami zagranicznymi, bo już w piątek po południu w żadnym sklepie w moim mieście nie mieli a rano nie miałem czasu zakupić a mam pytanie kiedy będzie dodatek Przeglądu Sportowego z okazji Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn 2023 i na Ligę Mistrzów i inne europejksie puchary bo domyślam się, że dodatek na EuroVolley 2023 Men po 20.sierpnia tak?

Jeśli dziś wypuszczono dodatek na MŚ w lekkoatletyce, to myślę że na siatkarskie ME się też doczekamy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...