Skocz do zawartości

Skarby kibica


fan tv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, bartek2lp2 napisał(a):

Z tego co wiem 19 lipca ESA, a SK I ligi w osobnej sprzedaży chyba 17 lipca

Według okładki dzisiejszego Przeglądu Sportowego - dwie gazetki 19 lipca z gazetą.

 

Do tego nie tylko Ekstraklasa i I liga, a także II i III liga, liga kobiet i ligi juniorskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to, co umieszczono na okładce dzisiejszego Przeglądu Sportowego, to mają być dwa zeszyty i najpewniej ligi 1-3 wraz z ligą kobiecą i juniorską będą w jednym z nich.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2024 o 15:20, lukis90el napisał(a):

Według okładki dzisiejszego Przeglądu Sportowego - dwie gazetki 19 lipca z gazetą.

Dwa Skarby Kibica (Ekstraklasy oraz I. ligi) dołączone do jednej gazety Przeglądu Sportowego? Dobrze zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamian za to według ostatniej strony SK niższych lig będą łącznie z ekstraligą kobiecą i ligami juniorskimi. Oba Skarby po 19,90 PLN za sztukę, czyli 39,80 PLN łącznie - niemały wydatek, ale może warto (to się okaże w piątek).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy raz nie kupię Skarbu Kibica Ekstraklasy choć permantenie kolekcjonuje SK jakoś od początku XXI wieku i jeszcze żadnego nie przegapiłem. Tyczy się to także SK naszego ligowego zaplecza. Jednak 19,90 zł to dla mnie przeginka. Wiadomo, że każdego z nas pewnie stać na taki wydatek, ale jednak trzeba mieć pewne zasady. Rozumiem jeszcze wydać 20 zeta za Skarb Kibica EURO czy mundialu, ale litości nie za E-klapę. Jak dobrze poszperacie albo wyczekacie odpowiedni moment to za podobną kwotę możecie dorwać ciekawą książkę o tematyce piłkarskiej/sportowej, a tu mówimy o dwóch gazetkach na krzyż i to jeszcze nie najwyższych lotów, które tak naprawdę w dniu wydania będą już zdezaktualizowane. Okienko transferowe jeszcze się przecież nie zamyka i SK znowu będzie ratować się różnymi errtami i suplementami do wydań papierowych. Szanujmy się, a najlepiej szanujmy samych siebie. Zrozumiałbym jeszcze inflację gdyby ten tytuł faktycznie parł do przodu z jakością, ale jak jest każdy widzi. A ja widzę i wiem, że Skarb Kibica Ekstraklasy ze stajni Przeglądu Sportowego nie jest wart takiej ceny.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na teraz nie wiadomo, czy Skarb Ekstraklasy faktycznie się nie zmieni. Aczkolwiek co do Skarbu innych lig polskich - poprawę już w pewnym stopniu widać: zrezygnowano z beznadziejnych wkładek do gazety/wydań specjalnych w papierze i formacie gazetowym (co było widoczne w zeszłym sezonie, gdzie tak potraktowano II ligę) i dodano ekstraligę kobiecą oraz ligi juniorskie (co jest nowością w przypadku wydawnictw od Przeglądu Sportowego). Poczekamy, zobaczymy - ale na teraz to konkurencji to jednak nie widać: Piłka Nożna wkleiła swój Skarb do regularnej gazety (a cena 16 PLN - i to z gazetą od dziś), Stanowski się wycofał, a co do pewnej inicjatywy mniejszego wydawnictwa (wydawanego po zakończeniu okna transferowego i bardzo się skupiającego na założeniach taktycznych) to nie wiadomo czy znikło, czy jest niszą nisz.

Ja tam kupię i tak obie gazetki (choć u mnie z gazetką z niższymi ligami może być pewien problem z dostępnością - np. zeszłosezonowy gazetowy Skarb Kibica II ligi u mnie w ogóle nie był osiągalny [wszystko chyba wyszło w poniedziałek rano]) - jakby co, to je tu zrecenzuję.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy plus Skarbu Ekstraklasy to tabele z wszystkich sezonów.

Największy  minus  Skarbu od 1 do 3 ligi oraz kobiecej Ekstraligi to właśnie brak składów z 3 ligi oraz kobiecej Ekstraligi.

Jeszcze większy minus kobiecej Ekstraligi to brak archiwalnych  tabel, list najlepszych strzelczyń oraz wyników Pucharu Polski.

Przydał by się też Skarb Kibica Ekstraklasy Futsalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarb Ekstraklasy chyba najlepszy z ostatnich lat - w zasadzie jest tylko jedna wtopa w postaci złej tabelki w Koronie Kielce (errata w Przeglądzie Sportowym); ewentualnie jeszcze brak prognoz dotyczących zawodników, ale... to w zasadzie niezbyt często się sprawdzało.

 

Skarb innych lig w zamian za to prezentuje się różnie - 1. i 2. liga naprawdę dobrze, nieźle przedstawiono kluby z niepewną sytuacją (czyli Skrę Częstochowa i Wisłę Puławy), 3. liga bardzo po macoszemu (brak składów, tylko mapka + opis sytuacji + tabelka zeszłego sezonu), kobieca ekstraliga nieco lepiej (ale ze względu na nowość w kwestii wydawnictwa od Przeglądu Sportowego to w miarę zrozumiałe w tym roku, bo dodatkowo gwiazdy ligi), ligi juniorów w obecnym kształcie nie powinny tam być (zainteresowanie nimi aż tak duże nie jest, a te strony mogły być przeznaczone na dodatkowe strony ekstraligi kobiet).

Tak przy okazji - informacje z ostatniej strony Przeglądu Sportowego dotyczące innych Skarbów Kibica:

26.07. Skarb Kibica IO

14.08. Skarb Kibica lig zagranicznych (podobnie jak rok temu osobna gazetka, sugeruje to przedrostek Magazyn)

16.09. Skarb Kibica Ligi Mistrzów

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Największym atutem i jednocześnie bolączką Korony jest zdecydowanie ten tekst, mierzy znaki na przykładzie typowej politycznej czołówki.

W dniu 19.07.2024 o 12:44, Marek79 napisał(a):

 

Przydał by się też Skarb Kibica Ekstraklasy Futsalu.

Tylko... Kto by to czytał?

Niepotrzebne marnowanie cennego drzewa.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...