Skocz do zawartości

Skarby kibica


fan tv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się lepiej takie rzeczy czyta na papierze, więc albo to kupię u siebie w mieście w dniu wydania, albo w sobotę, jak będę w podróży. Co do "Świata żużla" to się zgadzam, że to obecnie nie jest warte zbyt wiele, tylko obawiam się, że wydawca nic sobie z tej krytyki czytelników nie robi. A to nie jest coś, co się pojawiło teraz, bo negatywne opinie o tym piśmie spotykam od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam Skarb Kibica Żużel 2024 w wersji PDF  - nadal bardzo dobra lektura z typowymi dla wydawnictwa od Przeglądu Sportowego zaletami i wadami.

Czyli jak zwykle wartościowymi składami oraz dość ciekawymi wywiadami i tekstami (choć od roku lepszą publicystykę ma jednak Niezbędnik Żużlowy) jako zaletami i beznadziejnymi miejscami do wpisywania wyników jako wadą (np. brak miejsca na wpisywanie play-offów). Układ wydania to 4 strony na klub 1. Ekstraligi, 2 strony na klub 2. Ekstraligi, 1 strona na klub Krajowej Ligi Żużlowej i 1 strona na każdego uczestnika Speedway GP.

 

Całościowo wydanie warte wydania tych 25 PLN, choć w przypadku wybrania tylko jednego z wydawnictw żużlowych jednak rekomendowałbym zamówienie droższego (bo kosztującego z wysyłką 55,44 PLN) Niezbędnika Żużlowego. W innym przypadku (gdy możemy kupić co najmniej oba wydawnictwa) można kupić oba, na konkurencyjny Świat Żużla naprawdę nie marnować kasy.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opóźnia się wysyłka "Niezbędnika Żużlowego", miało to się stać 10 kwietnia, tak aby dotarł on jeszcze przed pierwszą kolejką Ekstraligi, a tymczasem kluby podają już zawodników na mecze 2. kolejki, zaś skarbu nadal brak. Opóźnienie wynika z faktu, iż chciano, aby był to jak najbardziej aktualny przewodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam swoją kopię dostanę później (ze względu na mój planowany wcześniej wyjazd zagraniczny - dogadałem się z redakcją Niezbędnika Żużlowego w tej sprawie), ale już dostałem strony próbne na PDF - uważam, iż warto czekać i zdecydowanie nie warto robić takiego hejtu, jaki zrobili niektórzy komentujący na Facebooku. Jednakże i tak kupiłem także papierową wersję wydawnictwa od Przeglądu Sportowego.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wręcz te reakcje zdziwiły, bo w parę dni to się zmieniło, od wpisów pełnych zrozumienia z zaistniałej sytuacji, po wręcz żądania jakiegoś gratisu albo deklaracje, że się niby ktoś wycofa z kupna. Ja tam jestem cierpliwy, przynajmniej na majówkę będzie lektura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zbliżają się piłkarskie Mistrzostwa Europy, jest już pierwsza specjalna rzecz na ten temat. Tele Tydzień wypuścił pismo, jest ono z datą 22 maja, dzisiaj je kupiłem w Dino, więc pewnie dość szeroko jest ono dostępne. Magazyn kosztuje 4,99 zł, ma 56 stron, a na nich między innymi przypomnienie eliminacji, opisy naszych zawodników, informacje o drużynach z każdej grupy (przy czym nasi grupowi rywale mają nieco więcej miejsca), wywiad z Dariuszem Szpakowskim, kilka słów o historii naszych występów na Euro. Jest też quiz piłkarski i dwie krzyżówki oraz terminarz z miejscem na wpisywanie wyników.

Mam takie wrażenie, że tym razem zrobiono to nieco bardziej fachowo niż bodajże przy Mundialu albo poprzednim Euro, gdzie wypełniano strony rzeczami typu "kucharz reprezentacji proponuje" albo dwiema stronami o WAGS. Wiadomo, że to nie jest takie pełne kompendium wiedzy, bo takiego spodziewam się za kilkanaście dni od Przeglądu Sportowego, ale jako taka rzecz do poczytania jak najbardziej się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jako integralna część pisma, ale jako że wydrukowano to na środkowych stronach, to możesz to odpiąć, tyle że wtedy urywasz sobie stronę z opisem Gruzji i Turcji. Terminarz jest na stronach 28-30, a ten opis na 27 stronie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd Sportowy zapowiedział, że skarb kibica na Euro 2024 pojawi się 14 czerwca. Z kolei już w przyszłym tygodniu ukaże się, również pod marką skarbu, historia piłkarskich ME. To pismo będzie kosztować 24,90 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ceny skarbu jeszcze nie ma, z tego co widziałem. To pewnie będzie zależało od tego, czy będzie on do kupienia razem z gazetą, bo ma wyjść tego samego dnia co Przegląd na weekend, czy też pojawi się w osobnej sprzedaży, tak jak to pismo o historii ME, które w sprzedaży znalazło się 31 maja.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zdecydowałem się na zakup tego skarbu z historią mistrzostw. Jak dla mnie nic ciekawego. 

Chociaż ze skarbu żużlowego jestem zadowolony. 

Co do skarbu na Mistrzostwa Europy to zawsze przy takiej imprezie już o 7 rano trudno o ten produkt. 

Ciekawe jak będzie tym razem. Bo jednak sprzedaż gazet pikuje regularnie. 

W dół rzecz jasna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2024 o 20:46, Kirk napisał(a):

Ceny skarbu jeszcze nie ma, z tego co widziałem. To pewnie będzie zależało od tego, czy będzie on do kupienia razem z gazetą, bo ma wyjść tego samego dnia co Przegląd na weekend, czy też pojawi się w osobnej sprzedaży, tak jak to pismo o historii ME, które w sprzedaży znalazło się 31 maja.

Według Literii - Skarb Kibica za 19,90 PLN; plakat na wyniki za 8 PLN. Z czego plakat w regularnej dystrybucji (czyli poza Literią) na 99,(9)% będzie z gazetą, a co do Skarbu Kibica - to nadal nie wiadomo.

 

A pismo nt. historii Euro niezłe, choć kiedyś były lepsze.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja dałem Fakt rodzicom, żeby sobie poczytali, sam przejrzałem, jak na zapiekankę czekałem w lokalu przy Świętojańskiej, natomiast jak tego samego dnia wieczorem poszedłem do Auchana w Gdańsku, to chyba z 8 egzemplarzy Przeglądu było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że w tym roku z dodatków Skarbów Kibica nie mam dodatku o trwających mistrzostwach Europy 2024 w piłce nożnej bo mam z dodatku od TeleTygodnia, to zastanawiam się czy na początku lipca tak około 5.lipca czy wyjdzie dodatek Skarb Kibica na Ekstraklasę 2024/25 i Fortuna 1 Ligę 2024/25?

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciekawe czy Kanał Sportowy wyda w tym roku też swój skarb. Ten zeszłoroczny bije na głowę to co wydaje Przegląd, zupełnie nie ta półka.

Pytanie czy to była jednorazowa akcja czy możemy się spodziewać kontynuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...