Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skąd dosył ma UPC, ale w moim kablu jest naprawde nieźle.  Oczywiście mój wpis UHD to tylko mój mały udział w spekulacjach :D. Ale kto wie może i oni będą pionierami w Polsce w tej właśnie kwestii. Natoimiast @lucius wspomniał o jakichś sprawach z pay-tv. Nie da się ukryć, że z  dużych graczy najgorzej ostatnio radzi sobie z prawami Polsat. Może jakiś mały deal z Solorzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rembranding na Bein, lub FOX mógłby być strzałem w "10". Znana marka zapewne przełożyła by się na wzrost subskrybcji.

 

Opóźnienie studia może wynikać z tego powodu, takich przejęć nie robi się w 5 minut, więc logicznym było by pewnie wstrzymanie wystrajania ze względu na barwy stacji. Ale to tylko dywagacje, wszystko okaże się dzisiaj.

Choć tak sobie myślę, że trudna w utrzymaniu w tajemnicy byłaby taka informacja o przejęciu na rynku. Zapewne ktoś, by coś wiedział...

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Belgii kanały Eleven zmieniły nazwę na Eleven Sports 1 i Eleven Sports 2, może to o to chodzi? No chyba że chodzi jednak o FOX Sports 1, w listopadzie zarejestrowali nazwę a 6 lutego opublikowano je w urzędzie patentowym

http://regservtd.uprp.pl/register/application?lng=de&number=Z.464386

Edytowane przez kunkore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na nasz rynek czaił się FOX, ale nie było z czym wejść, to może teraz... ?

FOX nie bawi się w takie przejęcia. Może kupili Setantę w Afryce, ale to dlatego, że upadała ;)

 

Przejęcia i bliskie partnerstwa, to jedynie beIN.

 

Ale to Polska w sumie z drugiej strony... U nas zawsze musi być inaczej, niż na innych europejskich chociażby rynkach :D

 

 

W Belgii kanały Eleven zmieniły nazwę na Eleven Sports 1 i Eleven Sports 2, może to o to chodzi? No chyba że chodzi jednak o FOX Sports 1, w listopadzie zarejestrowali nazwę a 6 lutego opublikowano je w urzędzie patentowym

http://regservtd.uprp.pl/register/application?lng=de&number=Z.464386

A kiedy doszło do tej zmiany w Belgii? Poza tym, zwykła zmiana nazwy nie jest powodem do organizowania dużej medialnej zbieraniny ;)

Choć tak sobie myślę, że trudna w utrzymaniu w tajemnicy byłaby taka informacja o przejęciu na rynku. Zapewne ktoś, by coś wiedział...

Może właśnie postarano się o to dobrze, aby nie było żadnych przecieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Choć tak sobie myślę, że trudna w utrzymaniu w tajemnicy byłaby taka informacja o przejęciu na rynku. Zapewne ktoś, by coś wiedział...

To żadna sztuka, przecież zawsze przecieki wychodzą od samych zainteresowanych w konkretnym celu aby się o tym mówiło. Czasem chodzi o kasę, czasem aby nie dokonywać transakcji itd. 

 

Ale wracając do meritum dziwne by było w tym momencie sprzedanie kanałów Eleven tylko w Polsce czyli na rynku gdzie jest największa koniuracje jeśli mamy na myśli kraje z Eleven. Cała sięć okej, ale  przecież taka konfa nie odbywała by się wtedy w Polsce. Dlatego wydaje się to małe realne aby ktoś przejął tylko polskie Eleveny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Belgii kanały Eleven zmieniły nazwę na Eleven Sports 1 i Eleven Sports 2, może to o to chodzi? No chyba że chodzi jednak o FOX Sports 1, w listopadzie zarejestrowali nazwę a 6 lutego opublikowano je w urzędzie patentowym

http://regservtd.uprp.pl/register/application?lng=de&number=Z.464386

 

Owszem - taka zmiana nastąpiła chyba jakoś na początku stycznia, bo jeśli dobrze wypatrzyłem na Twitterowym profilu Eleven BE to pierwsza zapowiedź jakiegoś meczu z użyciem nowej nazwy pojawiła się 13 stycznia, a przedtem bywały normalnie Eleven lub Eleven Sports. O dziwo jak widać zrezygnowano z "braku 11", bo Belgia była jedynym rynkiem gdzie logotypy nie miały charakterystycznych wycięć tworzących liczbę 11, więc teraz już są i jest wszędzie jednolicie. Ciekawe o co tu chodzi i skąd w ogóle takie decyzje. Więc ciekawe też, czy ewentualnie u nas również kiedyś będzie taka zmiana nazw. :-)

 

U1bFCUf.jpg

 

Co do FOX Sports to przedziwna sytuacja z tym nadawcą, bo już od wielu lat wychodziły różne dziwne fakty - mniej lub bardziej oficjalne jak choćby transmitowanie Euroligi na zwykłym kanale FOX i jakoś do tej pory nic z tego nie wynika. Kuriozum.

 

A może to będzie pożegnanie ? Może zwijają się z rynku ?

Ta, i specjalnie organizowaliby szumną konferencję, "z dumą" na nią zapraszając, żeby się pochwalić kompromitacją i likwidacją? :mrgreen: Takie coś to chyba już bardziej się kojarzy, że robi się po cichu jakimś komunikatem, a nie obnosi się z tym na konferencji przy innych mediach. Konferencja raczej ściśle się kojarzy z wychwalaniem jakiegoś sukcesu czy "produktu".

 

No cóż. Petrodolary jak się ma to trzeba je inwestować w kolejne prawa sportowe. I nie tylko w prawa telewizyjne, ale inne modele biznesowe pozwalające mieć wpływ na rynek usług pay-tv. O tym drugim też jutro.

Jak trzeba to trzeba. Oby to tylko było z korzyścią obustronną - i dla ESN, i dla widza.

 

Jeśli Mirosławski jest poważnym człowiekiem (a jak wiemy można mieć co do tego spore wątpliwości) to według mnie to będzie Bundesliga albo coś rewolucyjnego dla Eleven, czyli np. odpowiednik Eurosportu Player.

Gdyby Mirosławski nie był poważnym człowiekiem to chyba jednak nie byłby w tym miejscu, w którym jest. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...