Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie,że niektórzy, którzy byli przeciwni startowi tych kanałów bardzo chcieli by aby tak było jak wynika z artykułów w tych dwóch gazetach. Jednak czy my mamy oficjalny komunikat MP&Silva?? Czy mamy wypowiedź pod nazwiskiem jej przedstawiciela?? Nie. Być może ten informator jest podobnie wiarygodny jak słynny "świadek TVN". Mamy z jednej strony oficjalny komunikat i wywiad pod nazwiskiem P. Mirosławskiego, z drugiej strony dwa artykuły oparte na rzekomych anonimowych źródłach. Co robi społeczność Satkuriera. Ślepo wierzy w anonimy. Pogratulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbijając piłeczkę- Ty od razu podważasz wiarygodność tych artykułów, bo to przecież wredna GW. Jest wiele niejasności, które nie zostały zdementowane przez choćby właściciela praw. Wystarczyłby prosty komunikat- tak sprzedaliśmy prawa do ligi włoskiej i francuskiej do Eleven. Tego zabrakło, co rodzi różne domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbijając piłeczkę- Ty od razu podważasz wiarygodność tych artykułów, bo to przecież wredna GW. Jest wiele niejasności, które nie zostały zdementowane przez choćby właściciela praw. Wystarczyłby prosty komunikat- tak sprzedaliśmy prawa do ligi włoskiej i francuskiej do Eleven. Tego zabrakło, co rodzi różne domysły.

 

Nie ma też informacji "tak sprzedaliśmy je do Cyferki". I nigdy wcześniej nie było. To nadawcy informowali, że coś kupili i Eleven tak zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy byly te dwa artykulu z futbolplus,pl ale na wszelki wypadek podaje

 

Elevan zamierza wystartować na początku sierpnia na platformach cyfrowych i w telewizjach kablowych z ofertą dwóch kanałów sportowych - jednym całkowicie przeznaczonym na transmisję wydarzeń piłkarskich, drugim - innych sportów i meczów piłkarskich, które nakładają się z ofertą premium.

 

Nowy nadawca prezentować będzie włoską Serie A, francuską Ligue 1, szkocką SPFL i... najpewniej najsmakowitszy kąsek - hiszpańską La Liga z meczami najlepszych klubowych drużyn świata - Barceloną, Realem Madryt, Atletico Madryt, Sevillą czy Valencią.

http://futbolplus.pl/kraj/item/1806-pra ... ka-la-liga

 

 

Piórem swojego stałego gościa-eksperta, Antoniego Bugajskiego platforma nC+ próbuje zdeprecjonować na łamach „Przeglądu Sportowego” konkurencyjną stację Eleven Sport Network, która może osłabić pozycję Canal+ na polskim rynku telewizyjnym. Niesmaczne, by nie powiedzieć, że plugawe jest dyskredytowanie nowego gracza na rynku praw telewizyjnych przez dziennikarza, który regularnie pojawia się w studio Liga+. Bugajski próbuje ośmieszyć Eleven Sport Network, twierdząc, że prawa do pokazywania Serie A czy Ligue 1, którymi dysponuje właściciel stacji Eleven - agencja MP&Silva, wcale nie zostały sprzedane.

http://futbolplus.pl/plus/prasowka/item ... cje-calnal

Dokładnie o to mi chodziło pisząc w innym wątku że gdzieś czytałem że są plotki o la Liga w nowych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie,że niektórzy, którzy byli przeciwni startowi tych kanałów bardzo chcieli by aby tak było jak wynika z artykułów w tych dwóch gazetach. Jednak czy my mamy oficjalny komunikat MP&Silva?? Czy mamy wypowiedź pod nazwiskiem jej przedstawiciela?? Nie. Być może ten informator jest podobnie wiarygodny jak słynny "świadek TVN". Mamy z jednej strony oficjalny komunikat i wywiad pod nazwiskiem P. Mirosławskiego, z drugiej strony dwa artykuły oparte na rzekomych anonimowych źródłach. Co robi społeczność Satkuriera. Ślepo wierzy w anonimy. Pogratulować.

 

P. Mirosławski jest tak samo wiarygodny jak GW. Kanału jak nie ma tak nie ma, a nikt poza P. Mirosławskim o nim nie mówi. Krrit cisza, nadawcy kablowi też cicho. Młody i zgrany zespół nie tworzy się od tak na pstryk. Tym bardziej, że "gęby" w studio też przyciągają oglądających i nie każdy chce oglądać studio z "Ikśińskimi - No name'ami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbijając piłeczkę- Ty od razu podważasz wiarygodność tych artykułów, bo to przecież wredna GW. Jest wiele niejasności, które nie zostały zdementowane przez choćby właściciela praw. Wystarczyłby prosty komunikat- tak sprzedaliśmy prawa do ligi włoskiej i francuskiej do Eleven. Tego zabrakło, co rodzi różne domysły.

Komunikat Eleven był jasny, pojawiły się konkretne nazwiska, wiadomo kto stoi za tymi informacjami. Tu mamy anonimowe źródła,a może to źródło to sama GW czy PS?? :D To,że nie było dementi tych pogłosek,lepiej jakby było, tu się zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy byly te dwa artykulu z futbolplus,pl ale na wszelki wypadek podaje

 

Elevan zamierza wystartować na początku sierpnia na platformach cyfrowych i w telewizjach kablowych z ofertą dwóch kanałów sportowych - jednym całkowicie przeznaczonym na transmisję wydarzeń piłkarskich, drugim - innych sportów i meczów piłkarskich, które nakładają się z ofertą premium.

 

Nowy nadawca prezentować będzie włoską Serie A, francuską Ligue 1, szkocką SPFL i... najpewniej najsmakowitszy kąsek - hiszpańską La Liga z meczami najlepszych klubowych drużyn świata - Barceloną, Realem Madryt, Atletico Madryt, Sevillą czy Valencią.

http://futbolplus.pl/kraj/item/1806-pra ... ka-la-liga

 

 

Piórem swojego stałego gościa-eksperta, Antoniego Bugajskiego platforma nC+ próbuje zdeprecjonować na łamach „Przeglądu Sportowego” konkurencyjną stację Eleven Sport Network, która może osłabić pozycję Canal+ na polskim rynku telewizyjnym. Niesmaczne, by nie powiedzieć, że plugawe jest dyskredytowanie nowego gracza na rynku praw telewizyjnych przez dziennikarza, który regularnie pojawia się w studio Liga+. Bugajski próbuje ośmieszyć Eleven Sport Network, twierdząc, że prawa do pokazywania Serie A czy Ligue 1, którymi dysponuje właściciel stacji Eleven - agencja MP&Silva, wcale nie zostały sprzedane.

http://futbolplus.pl/plus/prasowka/item ... cje-calnal

Dokładnie o to mi chodziło pisząc w innym wątku że gdzieś czytałem że są plotki o la Liga w nowych kanałach.

 

A co to za portal futbolplus.pl? Kto za nim stoi? Jaki dziennikarz napisał oba artykuły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 strony o dwóch kanałach, które jeszcze nie istnieją, no gratulacje :) Oczywiście można bawić się w domysły i dywagacje, wrzucać linki do stron i artykułów, ale tak naprawdę na dziś nie ma żadnej wiarygodnej informacji o ESN, poza komunikatem rozesłanym do mediów (nie oceniam jego wiarygodności, tylko odnotowuję fakt). Na dziś wstrzymałbym się z jakimkolwiek komentarzem na temat kanałów, zawartości, czy dystrybucji, bo to ciągle wróżenie z fusów, podobnie jak "najeżdżanie" na Wyborczą, czy Przegląd za artykuły, że jednak ESN praw nie posiada, bo dopatrywanie się wszędzie spisków to trochę dziecinada. Najważniejsze dla przeciętnego "oglądacza" jest to, że chwilowo nie wiadomo gdzie oglądać ligi, które do tej pory miało nC+, to jest jedyny pewnik w tym wszystkim, i jeśli to ma być dobra wiadomość dla kibiców, to ja się chyba nie znam na życiu... W najlepszym wypadku wszystko zostanie po staremu, w najgorszym - nawet przy zwiększonej ilości transmisji z L1, SA, czy PD w nowych kanałach - trzeba będzie za to dodatkowo płacić, więc tak na chłopski rozum jest to gorsze rozwiązanie od obecnego. Niemniej, jestem bardzo ciekaw jak ta sprawa się zakończy - w poprzednich latach nie było mocnych na wyrwanie z nC+ czegokolwiek, teraz wydaje się to bardziej realne, aczkolwiek dopóki nie pojawią się oficjalne komunikaty to jedyne co się zmieni to liczba stron w tym wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Plotka" z TT:

Rzekomo Canal+ i Polsat mieli złożyć skargę do UOKiK na monopolistyczne działania MP&Silva. Oczywiście chodzi o Eleven.Rzekomo miał ktoś z UOKiK tak powiedzieć, ale ile w tym prawdy to nie wiem.

 

To by moglo tlumaczyc dlaczego nagle MP&Silva stwierdzila ze nie sprzedala praw do ligi wloskiej i francuskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, no ja się nie dziwię, bo takie zachowanie jest dość słabe. Ciekawe co zrobi UOKiK...

 

A jeszcze co do maila, bo @bartas_20 mnie atakuje. Przecież to żaden problem napisać do Patryka Miroslawskiego na fb, dowiedzieć się. Z tego co wiem odpisuje większości zainteresowanym :v

 

@Emil, instagrama używa się głównie na telefonie, więc to może być problem hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby Patryk Mirosławski dał się wciągnąć w takie gierki. Poświęciłby własną karierę i to jaką pozycję zbudował sobie w świecie dziennikarskim dla jakiś wymyślonych kanałów sportowych ? "Słuchaj, zareklamujesz kanały sportowe, żeby podbić cenę za prawa do ligi francuskiej i włoskiej". Może faktycznie są jakieś przekręty z prawami do tych lig i projekt stanął w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby Patryk Mirosławski dał się wciągnąć w takie gierki. Poświęciłby własną karierę i to jaką pozycję zbudował sobie w świecie dziennikarskim dla jakiś wymyślonych kanałów sportowych ? "Słuchaj, zareklamujesz kanały sportowe, żeby podbić cenę za prawa do ligi francuskiej i włoskiej". Może faktycznie są jakieś przekręty z prawami do tych lig i projekt stanął w miejscu.

 

 

Mirosławski nie ma żadnej pozycji jako dziennikarz, jego program ogląda 10 tys ludzi max, jest nierozpoznawalny, dorabia w niszowej tv. Mieszka w Hiszpanii, pracuje na Gibraltarze i tam zarabia prawdziwe pieniądze.

 

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale wydaje mi się że on mógłby być człowiekiem, który za dobre pieniądze będzie firmował projekt, który jest lipny na starcie.

Ale ja uważam, że tan kanał jednak wystartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem dwa dni temu Canal+ musiał interweniować w MP&Silva i poskarżyć się na nieuczciwą konkurencję. Nabywają od nich od lat, wiele drogich praw sportowych. Kupują od MP&Silva prawa do Ekstraklasy, dostają od nich czy za ich zgodą straszaka w postaci Eleven żeby podbić cenę za polską ligę. Pewnie Canal+ podwyższył ofertę a oni jeszcze sprzedają pod stołem prawa Eleven do trzech znaczących praw w postaci Seria A, Ligue 1 i piłki ręcznej.

Widać, że ten kanał robiony jest na kolanie i szybko, bo nic nie jest gotowe. Wydaje mi się, że np. Ligue 1 prędzej zobaczymy od sierpnia w Canal+ niż w Eleven. Dlatego, że Canal+ będzie chciał trochę utrzeć nosa Eleven i zażądać od MP&Silva jakieś rekompensaty. Co nie oznacza oczywiście, że Eleven nie wystartuje, pewnie wystartują, ale z problemami i nie koniecznie ze wszystkimi prawami, które ogłosili w komunikacie. Oczywiście zaznaczam, że to moje spekulacje i subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiej rekompensaty? Za co? Równie dobrze Polsat też może zażądać...

UOKiK tu niewiele wskóra bo podmiot MP & Silva nie podlega polskiemu prawodawstwu - musieliby to włoskiego albo jeszcze innego odpowiednika interweniować

Jeśli rzeczywiście Eleven jest zależny w jakikolwiek sposób od MP & Silva to trudno mówić o sprzedaży pod stołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...