Skocz do zawartości

AB CRYPTOBOX 650HD PVR


zibi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... i teraz już sam nie wiem, co myśleć o tym tunerze - AB Cryptobox 650HD ?

Przeczytałem takie czy inne uwagi, jedne subiektywne, jedne merytoryczne.

Tak mi się spodobał ten tuner od strony .... wizualnej, ale to przecież nie mebel.

Tuner chcę podłączyć do 80-ki z monoblokiem na Astrę 19,2 i Astrę 23,5 (Skylink).

Nie mam dużych wymagań. Tuner mam załączać i oglądać programy. Wszystko.

Czescy Koledzy pisali mi o problemach z głowicą (tuner do wymiany - dwa na trzy zakupione).

Trzeba chyba będzie wrócić do poprzedniego wyboru ... czyli Ariva 203 HD ?

Może będzie mniej niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem po raz pierwszy na tym forum. Kilka dni temu kupiłem sobie nowy AB Cryptobox 650HD. Wczesniej miałem Globo 9500 HD. Co do nowego tunera, ogólnie nie jest zły. Karta NC chodzi mi bezproblemowo ( Cameleon ), nie jest zły sam wygląd menu, przewijanie kanałów itp. Musiałem się troche przyzwyczaic do przeszukiwania TP. W poprzednim dekoderze od razu było wiadomo czy chodzi, czy nie. Tu muszę zatwierdzic ustawienia TP, żeby sie przekonać. Na razie jestem ze sprzętu zadowolony. Niezłe HD. Natomiast fatalne jest EPG. Na części programów wyświetla się, na części nie, na części wyświetla się dopiero po przełączeniu na dany kanał. Fatalna sprawa. W poprzednim tunerze EPG było super. Nadmieniam, iż mam wgrany soft z wrzesnia. Może ktoś wie jak poprawic EPG lub ma jakieś ciekawe info na temat tego dekodera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ja po tych wszystkich hockach klockach związanych ze zmianą mpg2 na mpg4 nie mam z tym tunerem żadnych problemów.Mam go od czerwca, mam w nim kartę kliencką divisio i wszystko działa ok.Miałem swojego czasu problemy z odbiorem kanałów kodowanych (pisałem o tym wcześniej) ale po przykręceniu antenki do karty jest spokój.Czasem na kilku kanałach pokazuje mi się napis "słaby sygnał" i jest lekka pikseloza ale bardzo rzadko,myślę że to głowica jest trochę zbyt czuła ale nie przeszkadza to.Generalnie ma troszkę minusów np EPG,ale zdecydowanie więcej plusów i wszystko przynajmniej na razie działa.

Kupiłem ten tuner z tą myślą,że gdyby nc minus naprawdę zaczęło coś kombinować to wziąłbym polsat z ich tunerem i modułem do cryptoboxa jako multiroom.Co o tym sądzicie?

A na razie póki co na divisio chodzi cryptobox,2 philipsy 6201 i o dziwo stary mediasat,co prawda dużo kanałów przestało działać ale nadal ok 50-ciu chodzi (chociaż były duże problemy z działanie tego tunka,ale wszystko się uspokoiło).Póki działa to nie wymieniam,jak przestanie działać całkowicie to wymienię na cryptobox 652.Umowa z nc minus do września i zobaczymy co się będzie działo.Pozdrawiam :popcorn:

Edytowane przez Ptychu242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

WItam.

Kilka pytan odnosnie tego dekodera:

1. Czy aktualizacja firmwaru resetuje JAKIEKOLWIEK ustawienia?

2. Czy ktos doszedl do tego dlaczego zapisywane pliki maja max 1:10h (~3,6GB)? Nie mówie tutaj nawet o podzieleniu nagrywanego filmu, po prostu pojawia sie jeden plik w ktorym jest pierwsza czesc filmu i tyle, obciete, brak reszty. Formatowalem pena na NTFS spod dekodera.

3. Czy da sie doinstalowac pluginy? HBO GO/ipla/TVN Player?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Mam może banalne pytanie więc proszę o wyrozumiałość. Potrzebuję kupić tuner do telewizji satelitarnej FTA z HB, jako uzupełnienie oferty DVB-T (23 kanały – brak mux8) dla rodziców (mają telewizor z mpeg-4 oczywiście). Nie przewiduję korzystania z płatnej telewizji w przyszłości. Wstępnie postawiłem na Cryptobox. Tylko jaki model? 700HD (następca 600HD) czy 650HD (następca 550)?! Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy nimi (700HD – 650HD)? Dlaczego 650HD kosztuje kilkadziesiąt zł więcej niż nowszy (ale nie następca) model 700HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to 550 to stary model choć dobry. Nowsze to 600,650,652. Wszystkie to jedna seria, praktycznie takie same - 600 posiada czytnik kart, 650 czytnik i wejście na moduł, zaś 652 czytnik, wejście na moduł i wbudowany dekoder naziemnej TV cyfrowej. Model 700 to następca modelu 600 ze szybszym procesorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam AB Cryptoboxa 650HD i mam problem z przełączaniem kanałów między Astrą a Hotbirdem. Jest to możliwe tylko przechodząc na konkretne kanały. Jak jestem na kanale z hotbirda i chcę przejść na astrę, to muszę najpierw wybrać np. ZDF HD albo ARD HD, bo jakbym przełączył z hotbirda od razu np. na Sport1, to mam "brak sygnału". Po wybraniu np. ZDF HD, potem wszystkie kanały z astry już działają. W drugą stronę jest podobnie, muszę najpierw włączyć TVP 1 HD, żeby kanały z hotbirda działały po przełączeniu z astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem 650-tki. Mam pytanie odnośnie "paska z jakością" po prawej stronie. Co on tak naprawdę pokazuje, ponieważ jakbym nie popatrzył, to wartość liczbowa pokazywana tam na wszystkich kanałach waha się na zmianę od 61-67. Co to za wartość? Jakość sygnału, przepływ, czy jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakość. Na mojej 652-ce wartość 60 to minimum dla stabilnego odbioru. Poniżej 60% mogą występować problemy. Minimalne wskazanie 61% wydaje mi się trochę mało dla 90-ki. 60% odpowiada MER mniej więcej 9 dB, a 67% to MER ok.13 dB. Najlepiej żeby minimalne wskazania były na poziomie 64-65%, co odpowiada MER ok.12 dB.

Z drugiej strony na 650-ce wskazania mogą się trochę różnić. Niestety nie miałem możliwości porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A teraz kolejny problem zauważony przez szczęśliwego posiadacza CryptoBox'a.

 

Czy kiedykolwiek pojawi się EPG na kanałach Viacom'u? Już tyle czasu mam CryptoBox'a i jeszcze nigdy nie udało mi się "złapać" EPG na takich kanałach jak na przykład: Paramount Channel, Nickelodeon HD, Nickelodeon itp.

 

Jest sposób na to, czy nie.

 

A i na erotykach też mi nie łapie EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego już próbowałem i nic. Żeby "zebrać" całe EPG, muszę przełączać się na kanały z każdego transpondera i dopiero wtedy "zbiera" mi całe EPG i tak za wyjątkiem wspomnianych kanałów (Paramount, Nick i erotyki). Nie mam opcji takiej jak na moim poprzednim sprzęcie (Manta), że przełączałem na TVP 2 HD, potem na PULS HD i miałem kompletne EPG. Na CryptoBox'ie to nie działa.

 

Co robić? :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem z moim Cryptoboxem 650HD, a mainowicie zauwazylem, ze co jakis czas dekoder sam sie restartuje, to znaczy ogladam sobie TV i nagle bang, "BOOT" na wyswietlaczu i dekoder sie restartuje. Czy ktos ma lub mial podobny problem? Czy to oznacza, ze dekoder jest w jakims stopniu uszkodzony? Prosze o opinie. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, kupiłem kilka dni temu dekoder jak w temacie i mam taki problem, co jakiś czas występuje pikseloza, oraz gdy włączę teletext to niektórych wyrazów nie można odczytać, wychodzą jakieś krzaczki (znaki) jest to bardzo irytujące. Czy jest jakaś rada na to? Oprogramowanie to 1.09.17768_patch*(0 0 l:0 1. Odbieram kanały CP przez moduł, mam też fergusony hf 8900 hd i arivę 200 hd, ale na nich tego problemu nie ma. Kupiłem tego CB ze względu na fajny obraz.Pozdrawiam.

Edytowane przez Mr. Orbita
Zły dział, proszę zapoznać się ze strukturą forum i umieszczać pytania w odpowiednich miejscach, bo inaczej będą usuwane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...